Jaki VPN wybrać? Lista VPN zapewniających najlepszą ochronę w 2019

Wirtualna sieć prywatna, czyli w skrócie sieć VPN, to dobra inwestycja dla osób ceniących sobie prywatność posiadanych danych. Chroni przed atakami hakerów próbujących włamać się do Twojego komputera. Strzeże przed podglądaczami i szpiegowskimi zapędami instytucji rządowych, a także pomaga radzić sobie z cenzurą. Wszystko za pomocą tylko jednego programu, zatem powinien to być dobry VPN. Ten artykuł został stworzony właśnie z myślą o tych, którzy szukają recenzji tych programów i chcą wiedzieć jaki jest najlepszy VPN. Znajdziesz tu także informacje kiedy, gdzie i jak kupić VPN, wreszcie jaki VPN wybrać.

Przejdź na ExpressVPN
Potrzebujesz najlepszego VPN?

Nie szukaj więcej i pobierz Express VPN - najlepsza aktualnie dostępna usługa VPN.

Co to jest VPN i jak to działa?

Zanim podpowiem Wam jaki jest najlepszy VPN w 2019 roku, chciałbym podzielić się wiedzą czym właściwie dobry VPN jest, i na jakiej zasadzie działa. W telegraficznym skrócie: VPN to sieć, która tworzy zaszyfrowane połączenia VPN (zwane tunelem) pomiędzy Twoim komputerem i serwerem VPN. Sieci VPN stworzono, by umożliwić pracę zdalną i dostęp do danych firmy spoza miejsca pracy, np. łączenia się z Azji do firmy w Wielkiej Brytanii. A zatem nawet w podróży czy w domu, pracownicy mogą dzięki temu oprogramowaniu dostać się do sieci firmowej, tak jakby siedzieli przy własnym biurku.

Taki zaszyfrowany tunel sprawia, że możliwy jest ruch z i do właściwego miejsca w sieci. Ukrywa także działania użytkownika przed oczami dostawców usługi internetowej, dzięki sieci serwerów na całym świecie. A jak być może wiecie, niektórzy operatorzy celowo spowalniają transfer danych, by zniechęcić użytkowników np. do streamingu czy pobierania torrentów. Dobry VPN pozwoli ich przechytrzyć. A przy okazji korzystać z telewizji online za granicą 🙂

Jeżeli powyższy opis wciąż jest niejasny, wyobraź sobie poniższą sytuację. Internet to sieć autostrad, a Ty prowadzisz swój samochód wśród wielu innych. Kierowca każdego z tych pojazdów może Cię zobaczyć. Każdy może jechać za Tobą by zobaczyć dokąd się udasz, a potem wrócić za Tobą, by dowiedzieć się gdzie mieszkasz. Mogą także zerknąć przez szybę i zobaczyć co wozisz w swoim samochodzie. Niezbyt fajnie, prawda?

Kupowanie VPNa to jak posiadanie prywatnego tunelu, którym inne samochody nie mogą podążać. Nikt nie może Cię śledzić, obserwować kiedy wracasz do domu, co planujesz ani co znajduje się w Twoim wozie. Dobry VPN to zatem fajna sprawa!

Nawet najlepszy VPN nie jest jednak narzędziem, które samodzielnie ochroni Cię przed wszystkimi ryzykami. Nie obroni Cię, gdy przypadkowo pobierzesz złośliwe oprogramowanie lub dasz się nabrać na atak phishingowy. Do ochrony przed tymi ryzykami należy użyć innych narzędzi – dobrego antywirusa i zdrowego rozsądku. Jeśli coś wygląda na phishing, prawdopodobnie nim jest. Jednak za każdym razem, gdy przeglądasz Internet i chcesz pozostać anonimowy, VPN jest Twoim najważniejszym sprzymierzeńcem.

Najlepszy producent VPNów potrafi ochronić Cię zarówno przed atakami hakerów, jak i przed rządowymi agendami szpiegowskimi czy zwykłymi podglądaczami. Zabezpieczy Cię także przed stronami stosującymi cookies (prawie wszystkie to robią), ale wykorzystującymi je później do bombardowania Cię reklamami. Powinien także oferować aplikację na różne systemy operacyjne, w tym komórkowe.

Zachęcamy Cię także do lektury naszego artykułu czym jest VPN. Przejrzyj także nasze recenzje, by dowiedzieć się, jaki VPN wybrać. A jeśli akurat nie masz na to czasu, oto nasz ranking. A zatem kto stworzył najlepszy VPN w 2019 roku?

Czy potrzebuję VPNa?

Czy korzystasz regularnie z Internetu? Robisz za jego pośrednictwem zakupy, wykonujesz przelewy i obsługujesz rachunek bankowy? A może korzystasz z social media lub poczty elektronicznej? Jeśli tak, to dobry VPN zdecydowanie będzie Ci przydatny. I to nawet jeśli będziesz zarzekać się, że korzystasz z Internetu rzadko. Tak długo jak posiadasz urządzenie, za pomocą którego łączysz się z siecią, zakup usług VPN będzie najlepszą możliwą inwestycją we własne bezpieczeństwo. A odwiedzanie strony Prywatność w Sieci to najlepsza możliwa inwestycja w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Jeżeli posiadasz konta w mediach społecznościowych, np. Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, zaopatrz się w VPN dla ukrycia swojej tożsamości. Wiadomości które czytasz i piszesz mogą być bez trudu przechwytywane, przechowywane i wykorzystywane przeciwko Tobie, jeśli się nie zabezpieczysz. Możesz także być śledzony na podstawie swojego adresu IP. Dobry VPN skutecznie ukryje jednak Twój adres i przypisz Ci inny, abyś mógł zachować anonimowość w Internecie.

Biznesmeni, podróżnicy, expaci i dziennikarze także stosują VPN dla uniknięcia cenzury i ograniczeń geograficznych nakładanych przez część państw. Niektóre rządy, np. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin czy Kuby, posiadają wyjątkowo ostre przepisy w zakresie cenzury Internetu. Za pomocą VPN można jednak wejść na strony, czy skorzystać z aplikacji, które są w danym kraju zabronione, albo np. oglądać amerykańskiego Netflixa z dowolnego miejsca na Ziemi.

Wiele osób korzysta z sieci P2P w celu wymiany plików, dlatego dobry VPN również wspomaga korzystanie z torrentów. Upewnij się, że oprogramowanie, które wybrałeś, posiada taką funkcję. W przeciwnym razie będzie to marnowanie pieniędzy.

Darmowy VPN na 30 dni z naszym kuponem

Szukasz kuponów pozwalających korzystać za darmo z VPN? Dobrze trafiłeś! Mamy dla Ciebie specjalną ofertę, która pozwoli Ci korzystać bez ograniczeń z ExpressVPN, i to za darmo przez 30 dni! Całkowita ochrona prywatności w Internecie i oszczędność pieniędzy.

Zapewne wiesz, że VPN warto posiadać i powinien być on zawsze włączony. Wiesz też, że nie jest to tania zabawka. Teraz możesz dołączyć do naszych czytelników, którzy korzystają z ExpressVPN za darmo. Aktywuj kupon i odbierz gwarancję zwrotu pieniędzy przez 30 dni. Możesz korzystać z pełni funkcjonalności, nie ogranicza Cię wielkość ani szybkość transferu danych. Przed końcem 30- dniowego okresu próbnego wystarczy skontaktować się z pomocą techniczną, by odzyskać zainwestowane środki.

30 dni korzystania za darmo z narzędzia sprawdzonego przez dziesiątki naszych zadowolonych czytelników? Pobierz program i sprawdź to! To prawdopodobnie najlepsza oferta w polskim Internecie.

Jak wybrać najlepszy płatny VPN?

Dawniej, gdy wybór był ograniczony, pytanie jaki VPN wybrać było stosunkowo proste. W dzisiejszych czasach Internet jest jednak pełen „najlepszych VPNów”. „VPN najlepszy”, „najlepszy VPN”, „jeszcze bardziej najlepszy VPN” – wszędzie pełno takich haseł, a niestety zazwyczaj niewiele mają wspólnego z rzeczywistością…

Wybór oprogramowania zapewniającego najlepszą ochronę, lub najlepszy stosunek ceny do jakości, stał się zdecydowanie trudniejszy. Sprawę pogarsza jeszcze powstanie fałszywych usług, udających VPN, które starają się pozyskać i wykorzystać nieświadomych niczego użytkowników. Z tego powodu coraz trudniej odpowiedzieć na pytanie jaki VPN wybrać.

Kilka czynników, które powinieneś zawsze brać pod uwagę przy wyborze dostawców VPN, to:

  • reputacja producenta (czy jest to usługa istniejąca od dawna, sprawdzona przez wielu użytkowników?);
  • siła szyfrowania (najlepszy VPN może zaoferować szyfrowanie na poziomie algorytmów wojskowych);
  • liczba serwerów (im więcej, tym lepiej);
  • brak logowania danych (żadne dane o tym co robisz nie są nigdzie zapisywane);
  • łatwość obsługi;
  • pomoc techniczna.

Istnieją także rozwiązania darmowe, przydatne, gdy chcesz przekonać się jak to w ogóle działa, nim zdecydujesz się na zakup. Ponieważ jednak nie płacisz za oprogramowanie, będziesz musiał liczyć się z reklamami, ograniczoną liczbą serwerów, ograniczeniem ilości przesyłanych danych, a nawet logowaniem Twojej aktywności. Uważnie czytaj także jakie wyrażasz zgody!

Jeśli zależy Ci na pełnej funkcjonalności, poszukaj VPNa oferującego darmową wersję próbną lub gwarancję zwrotu pieniędzy. Będziesz mógł się cieszyć bogactwem możliwości, bez podejmowania wiążącej decyzji. Taka krótkotrwała wersja próbna pozwoli Ci także sprawdzić, czy wybrałeś narzędzie odpowiednie do Twoich potrzeb.

Czy serwer VPN ochroni mnie przed wszystkimi zagrożeniami w sieci?

Wspominaliśmy już o tym wcześniej, ale rozwińmy jeszcze wątek ograniczeń VPNa. Oczywiście jest to zaawansowana i przydatna technologia ochronna, ale nawet najlepszy VPN nie jest lekarstwem na wszystkie choroby.

Nie powinno się stosować VPNa w zastępstwie antywirusów. Zamiast tego powinny się uzupełniać, gdyż każde z nich chroni Twoje dane w inny sposób.Nawet najlepszy VPN nie ochroni Cię przed wirusami, oprogramowaniem szantażującym czy zalewającym Cię reklamami. Z drugiej strony antywirus nie zaszyfruje Twojego połączenia internetowego. Potrzebujesz obydwu tych narzędzi by upewnić się, że nikt nie ukradnie Twoich danych, ani, że nie zainstalujesz przypadkowo złośliwego oprogramowania. A zatem VPN najlepszy jest wtedy, gdy wspierają go innego typu programy.

Jeżeli chcesz pozostać kompletnie anonimowy w sieci, korzystaj z sieci Tor. Spowolni Twoje połączenie i nie uruchomi się szybko, ale jest bardzo efektywnym sposobem ukrycia się w sieci. W sieci Tor przechodzisz przez szereg ruterów, zanim dotrzesz do pożądanej lokalizacji sieciowej, przez co zachowujesz anonimowość. Możesz go także użyć, aby dotrzeć do głębokiego internetu, co nie uda Ci się za pośrednictwem zwykłego VPN.

VPN pomoże także ustrzec się przed atakami DNS czy phishingiem, chociaż czasem zdarzają się osoby, które pomimo takiej zaawansowanej ochrony wpadają w tego typu pułapki. Z tego powodu zawsze należy zachowywać ostrożność, nawet jeśli chroni Cię najlepszy VPN. Zdrowy rozsądek i ostrożność są wciąż najlepszymi, i najtańszymi, sposobami ograniczania ryzyka. Odwiedzaj tylko strony używające protokół HTTPS (kłódka w pasku przeglądarki) i podchodź z dystansem do niezabezpieczonych serwisów, które próbują skłonić Cię np. do wypełnienia formularzy.

Powinienem wybrać darmowy czy płatny VPN?

Większość dobrych VPNów jest płatna i kosztują 20-40 złotych miesięcznie, zależnie od taryfy. Dla oszczędnych istnieją oczywiście wersje darmowe. Można je pobrać i uruchomić bez ponoszenia żadnych kosztów, ale zawsze jest jakiś haczyk.

Jedną z wad rozwiązań darmowych jest zalew denerwujących reklam. Skoro nie płacisz za oprogramowanie, producent stara się zarobić w inny sposób – w tym wypadku poprzez reklamy. Jeśli nie przeszkadzają Ci stale wyskakujące reklamy, możesz korzystać z VPNa i cieszyć się oszczędnościami. Niektóre VPNy nawet przyznają Ci jakieś punkty lojalnościowe za obejrzenie reklam video.

Innymi wadami darmowych rozwiązań są różnego rodzaju ograniczenia. Mogą to być ograniczenia liczby serwerów, wielkości i szybkości transferu, czy dostępnych funkcjonalności. Nigdy jednak nie będziesz mógł się cieszyć pełną gamą funkcjonalności wersji komercyjnej. Dla przykładu TunnelBear – jeden z najpopularniejszych darmowych VPNów, nie ogranicza liczby dostępnych serwerów. Możesz jednak przesłać tylko 500 MB danych (więcej, jeśli zarekomendujesz komuś to narzędzie). Darmowa wersja Hotspot Shield VPN nie ogranicza ilości jednoczesnych połączeń, ale udostępnia tylko serwery zlokalizowane w USA. Cóż – w tej branży pełno jest wersji darmowych, ale płatny VPN najlepszy jest i już.

Jeśli tego rodzaju ograniczenia są dla Ciebie akceptowalne, wówczas możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i korzystać z darmowych wersji. Zawsze czytaj jednak politykę prywatności i warunki świadczenia usług, gdyż niektórzy usługodawcy będą chcieli przechowywać informacje o sposobie, w jaki wykorzystujesz ich narzędzia. Lepiej zapłacić za pełne bezpieczeństwo i zdecydować się na najlepszy VPN, niż ryzykować upublicznienie wrażliwych danych.

Chcesz kupić dobry VPN? Przeczytaj nasze recenzje

Nadal nie wiesz jaki VPN wybrać? Nieustannie testujemy najlepsze VPNy 2019 roku. Odwiedzaj nas regularnie, gdyż często znajdziesz tu ciekawe oferty promocyjne i masę przydatnych wskazówek.

Szymon

Jako specjalista IT jestem na bieżąco nie tylko w tematach sprzętu i oprogramowania, ale także ze światem i zagadnieniami sieciowymi. Niestety nie mam możliwości czasowych, by pisać codziennie. Jestem jednak na bieżąco z nowinkami technicznymi. Lubię także przeprowadzać testy. Moim celem jest odkrycie najlepszej technologii, pozwalającej na bezpieczne i anonimowe przeglądanie sieci. Kiedy odkryję coś dobrego staram przekazywać informację o tym w przystępny sposób.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl