Jak oglądać Netflix Polska za granicą gdziekolwiek jesteś w 2024?

Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie.  Znajdziemy tu wiele interesujących filmów, seriali i programów na życzenie. Jednak jeśli jesteśmy fanami polskich materiałów Netflixa, możesz nie mieć do nich dostępu przebywając za granicą. Przygotowaliśmy rozwiązanie tego problemu! W naszym artykule podpowiadamy jak oglądać polski Netflix za granicą w 2024?

Sprawdź ofertę
Polski Netflix z ExpressVPN — BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE

ExpressVPN pozwala odblokować biblioteki Netflix, gdy jest używany za granicą. Skorzystaj z ekskluzywnej oferty 49% i gwarancji zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 26 maj 2024

Dlaczego nie mogę oglądać Netflix za granicą?

Netflix to płatny serwis streamingowy dostępny na całym świecie. Do dyspozycji mamy 3 rodzaje subskrypcji, które różnią się od siebie jakością streamingu i ilością kont, z których można korzystać jednocześnie w ramach jednego abonamentu.

Materiały możemy oglądać za pomocą przeglądarki, a również aplikacji na urządzenia mobilne jak telefony czy tabletki oraz Smart Tv dowolnej firmy. Czy możemy oglądać Netflix po polsku za granicą?

polski netflix w niemczech

Serwis Netflix można oglądać praktycznie wszędzie, ale dla osób które podróżują lub zmieniają miejsce zamieszkania dosyć dużym utrudnieniem jest to, że praktycznie każdy kraj posiada własne biblioteki z materiałami.

Oznacza to, że Polski Netflix jest dostępny jedynie w Polsce. Filmy czy inne materiały, które oglądamy na polskim Netflixie mogą okazać się niedostępne za granicą.

Okazuje się to bardzo niewygodne, szczególnie jeśli zależy nam na pełnym dostępie do naszych ulubionych treści, niezależnie od tego, gdzie się w danym momencie znajdujemy. Wiele osób wyjeżdżając do pracy chce oglądać polski Netflix w Niemczech czy innych krajach i tu może pojawić się problem.

Oglądanie Netflixa poza strefą dostępności

To, że Netflix oferuje różną treść w różnych krajach i Netflix po polsku za granicą nie jest dostępny jest związane z prawami telewizyjnymi. Twórcy treści sprzedając do nich prawa określają na jakich zasadach mogę być one wyświetlane. Wszystkie informacje na ten temat są zapisywane w umowach pomiędzy twórcami i nadawcami treści.

Nadawcy mają obowiązek przestrzegać umów i wprowadzać blokady geograficzne na różne terytoria. Właśnie dlatego polski Netflix za granicą może okazać się niedostępny. Wykorzystuje się do tego sprawdzanie adresów IP użytkowników.

IP jest przypisywane do naszego urządzenia przez dostawcę usług internetowych. Na jego podstawie sprawdzamy nie tylko dosyć dokładną lokalizację, ale również wiele innych informacji  o naszej aktywności w Internecie.

polski netflix za granicą

W Netflixie działa to na takiej zasadzie, że nie widzimy żadnych blokad na konkretne tytuły, ale po prostu nie wyświetlają się nam niektóre filmy, seriale czy programy, po prostu nie widzimy całej bazy filmów, ale jedynie materiały, które są dostępne w naszej lokalizacji. Dla przykładu polski Netflix w Niemczech będzie posiadał inną bazę materiałów, a do tego możemy spotkać się z problemem wersji językowej serwisu.

Czy w takim razie istnieje jakiś sposób, aby oglądać polski Netflix za granicą? Okazuje się, że tak i nie jest to wcale trudne. Wystarczy, że wykorzystamy VPN, za pomocą którego możemy w prosty sposób zmienić nasz IP i skutecznie ominąć blokady geograficzne.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Jak oglądać Netflix za granicą z VPN?

Zobaczmy jak oglądać Netflix po polsku za granicą . Jest na to bardzo prosty przewodnik krok po kroku. Powinien działać z nim większość usług VPN.

 1. Wybierz oprogramowanie VPN z naszej listy powyżej. Nasi eksperci rekomendują ExpressVPN.
 2. Przejdź na oficjalną stronę ExpressVPN i wybierz plan
 3. Utwórz konto i subskrybuj usługę
 4. Pobierz, zainstaluj i uruchom oprogramowanie (tak łatwe, jak bułka z masłem)
 5. W oprogramowaniu wybierz serwer w Polsce
 6. Kliknij przycisk „Połącz”
 7. Wróć do Netflix strona i zaloguj się. Stał się cud i polski Netflix za granicą działa!

Możemy bez problemu wykorzystać nasze konto Netflix do odblokowania nowych bibliotek serwisu. Wystarczy wybrać interesujący nas serwer i połączyć się z VPN.

Przetestuj ExpressVPN za darmo przez 30 dni i oglądaj Netflix za granicą

Na naszej stronie zamieściliśmy już dziesiątki recenzji różnych VPN. Sprawdzamy je pod względem dostępnych funkcjonalności, weryfikujemy producentów, testujemy w różnych sytuacjach jak przykładowo odblokowanie Netflix po polsku za granicą. Wielu naszych czytelników chciałoby jednak samodzielnie zweryfikować jakość oprogramowania. Możemy zrobić to w bardzo prosty sposób.

Teraz możemy pobrać i zweryfikować ExpressVPN bez narażania się na koszty. Pamiętajmy, że za jego pomocą bez problemu odblokujemy polski Netflix w Niemczech czy innych krajach za granicą. Korzystając z naszego kuponu promocyjnego, otrzymamy 30- dniową gwarancję zwrotu środków, jeżeli VPN nie przypadnie Ci do gustu.

To wszystko bez żadnych dodatkowych warunków i irytujących pytań – wystarczy jeden kontakt z pomocą techniczną producenta, by odzyskać pieniądze.

Wszystko, co trzeba zrobić, to pobrać oprogramowanie z tej lokalizacji. Gwarancja zwrotu środków będzie aktywna, a Ty będziesz mógł niezwłocznie przystąpić do testów. Sam sprawdź, czy ten VPN jest dokładnie tym, czego szukasz. Wierzymy, że tak, ale nawet jeśli nie, to i tak nic nie tracisz!

Najlepszy VPN do oglądania Netflix za granicą w 2024

Przetestowaliśmy różne usługi VPN pod kątem tego, aby polski Netflix w Niemczech czy innych krajach działał bez problemu. Nasi eksperci sprawdzili VPN-y pod różnymi aspektami i stworzyli ranking, który okaże się pomocny w podjęciu decyzji.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN maj 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja maj 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

W tym aspekcie skupiłem się na trzech kryteriach:

 • Prostota: Każdy chce prostego oprogramowania, które nie sprawi problemów w obsłudze. Wybieramy oprogramowanie, które jest uruchamiane raz i działa w tle.
 • Szybkość usługi: Rzeczywiście, gdy oglądamy film, musimy mieć doskonałe połączenie i dużą szybkość. W przeciwnym razie będziemy oglądać ekran ładowania zamiast filmu. Zarówno VPN z 1 jak i 2 miejsca rankingu spisują się tu doskonale.
 • Dostępność serwerów: Żeby oglądać Netflix po polsku za granicą, dla przykładu polski Netflix w Usa, czy polski Netflix w Niemczech, VPN musi oferować serwery w Polsce. Dodatkowo warto, żeby usługa miała serwery w różnych krajach na całym świecie, aby swobodnie odblokowywać inne biblioteki serwisu.
 • Prywatność i bezpieczeństwo: kolejny ważny element. VPN to nie tylko dodatkowe opcje rozrywki i Netflix po polsku w Niemczech czy USA, ale VPN to przede wszystkim zabezpieczenie każdej naszej aktywności podczas korzystania z Internetu.
 • Supportu: Dobry VPN do oglądania Netflixa powinien mieć również szybką i sprawną obsługę klienta, która udziela trafnych informacji w różnych sprawach – podpowie jaki serwer wybrać aby bez problemu oglądać polski Netflix za granicą czy rozwiąże inne nasze wątpliwości.
 • Stosunek jakości do ceny: Mówimy tutaj o około 30 zł … Jeśli nam to odpowiada, otrzymamy wysoką jakość usługi za niewielką cenę. Dzięki temu, Netflix Polska za granicą będzie dla nas dostępny.

Sprawdź nasz ranking i odkryj najlepszy usługi VPN dla oglądania Netflix po polsku za granicą – gdziekolwiek jesteś. Pełny test najlepszego VPN znajdziemy w naszym artykule: Najlepszy VPN Netflix, oraz artykuły jak ExpressVPN działa z Netflixem i jak CyberGhost VPN działa z Netflixem. Z pewnością pomoże to podjąć ostateczną decyzję.

Inne korzyści z używania VPN

To, że możemy oglądać polski Netflix w Niemczech czy innych krajach to jedynie początek. Oto podstawowe korzyści, które zapewnia nam VPN.

Geo-blokady i walka z cenzurą

Blokady geograficzne są obecne praktycznie we wszystkich serwisach streamingowych i nie tylko. Blokowane są również strony i różnego rodzaju treści jak dla przykładu polski Netflix w Niemczech.

W związku z tym, że dobre serwisy VPN pozwalają nam dowolnie wybierać serwery, z którymi się łączymy możemy bez problemu omijać blokady geograficzne i nie tylko oglądać polski Netflix w Holandii czy innych miejscach, ale również odblokowywać różne, wcześniej niedostępne bazy.

Tu przykładowo opowiadamy jak oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce. Możemy również korzystać z innych, normalnie niedostępnych w Polsce serwisów jak przykładowo Hulu.

netflix po polsku za granicą

Podobnie do blokad geograficznych działa również cenzura w Internecie. Jest ona wprowadzana przez rządy konkretnych państw i blokuje różne strony informacyjne, polityczne czy nawet serwisy społecznościowe.

Tak samo w przypadku serwisów streamingowych i odblokowania Netflix po polsku za granicą, VPN pozwala nam skutecznie walczyć z cenzurą i odblokować dostęp do cenzurowanych stron.

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo

Usługi VPN powstały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników Internetu. W momencie, gdy łączymy się z VPN cały ruch przechodzi przez coś co możemy nazwać tunelem, w którym dane są odpowiednio szyfrowane.

W związku z tym, wszelkie próby uzyskania informacji o tym, co robimy w Internecie są skazane na niepowodzenie. Niezależnie od tego czy oglądamy polski Netflix w Niemczech, korzystamy z torrentów czy logujemy się do bankowości elektronicznej, połączenie jest zabezpieczone a nasze dane anonimowe. Poprzez ukrycie naszego rzeczywistego IP uzyskujemy jeszcze wyższy poziom anonimowości.

Warto wspomnieć również o publicznych sieciach Wi-fi, w których często dochodzi do ataku hakerów. Takie sieci są dostępne w hotelach, szkołach, parkach czy bibliotekach. W momencie, gdy łączymy się z nimi przez VPN unikamy wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw, nasze połączenie jest w pełni chronione.

Dodatkowo nie zapominajmy o tym, że również w publicznych sieciach możemy oglądać polski Netflix za granicą za pośrednictwem VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

FAQ

Czy Netflix działa za granicą?

Tak, Netflix działa za granicą, ale musimy pamiętać, że każdy kraj posiada odpowiednie biblioteki, przez co materiały, które oglądaliśmy w naszej lokalizacji mogą nie być dostępne po wyjeździe za granicę. Aby swobodnie oglądać polski Netflix za granicą najlepiej wykorzystać VPN.

Czy polski Netflix działa w Niemczech?

Tak, polski Netflix działa w Niemczech jeśli korzystamy z niego za pośrednictwem sieci VPN. W innym wypadku spotkamy się z niemieckim lektorem i materiałami dedykowanymi dla niemieckich użytkowników. VPN pozwala odblokować polskie bazy materiałów i wygodnie oglądać Netflix Polska w Niemczech.

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?

Żeby oglądać polskiego Netflixa za granicą należy wykorzystać VPN i podczas ustanowienia połączenia wybrać serwer zlokalizowany w Polsce. Dzięki zmianie adresu IP na polskie omijamy blokadę geograficzną i możemy oglądać polski Netflix za granicą w dowolnym miejscu – Niemczech, Czechach, Belgii czy USA.

Dlaczego VPN nie działa na Netflix?

VPN nie działa z Netflix w momencie, gdy serwis wykrywa korzystanie z Proxy i wyświetla nam komunikat błędu u7111 5059. O tym jak rozwiązać ten problem możemy przeczytać w naszym artykule: jak rozwiązać błąd Netflix.

Jak oglądać Netflix na Kodi?

Żeby oglądać Netflix na Kodi musimy zainstalować oprogramowanie Kodi na naszym urządzeniu. Następnie z repetytorium Kodi instalujemy wtyczkę InputStream Adaptive. Ostatnim krokiem będzie instalacja i konfiguracja dodatku Netflix w Kodi i możemy zacząć korzystać z serwisu. Szczegółowe informacje znajdziemy w artykule Netflix na Kodi.

Co obejrzeć na Netflixie?

Za pośrednictwem Netflixa możemy oglądać wiele popularnych filmów i seriali, które cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Przygotowaliśmy listę, która przedstawia najlepsze seriale Netflixa w tym roku.

Polski Netflix za granicą – podsumowanie

W związku z blokadami geograficznymi możemy mieć problem z dostępem do polskiego Netflixa w momencie, gdy przebywamy za granicą. Polski Netflix w Niemczech lub jakikolwiek inny kraj może mieć różne treści lub niektóre treści mogą nie być dostępne. Żeby rozwiązać ten problem konieczna jest zmiana naszego adresu IP.

Nasi eksperci postanowili rozwiązać ten problem i przetestowali różne usługi VPN, które pomogą oglądać Netflix po polsku za granicą. Okazuje się, że najlepsze usługi VPN z naszego rankingu nie tylko pozwalają odblokować oglądanie naszych ulubionych treści, ale zapewniają znacznie więcej ciekawych funkcji.

Zwycięzcą naszego rankingu jest ExpressVPN, który doskonale radzi sobie z serwisami streamingowymi i pozwala oglądać Netflix po polsku za granicą, niezależnie od tego czy przebywamy w Niemczech, Holandii czy USA.

Dodatkowo VPN gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Co najważniejsze możemy bez problemu testować top1 z naszego rankingu, dzięki aktywnej 30-dniowej gwarancji zwrotu kosztów.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl