VPN za darmo i bezpiecznie: unikamy pułapek 2024r!

When you come across a website offering truly free stuff, like a free VPN, it is often best to exercise common sense and avoid it. Especially when it comes to protecting your private data. Sometimes, unfortunately, free VPNs can be a dangerous idea that we may regret later. Free VPN can be more expensive than you think.
Polish Translation: Gdy natrafisz na stronę oferującą naprawdę darmowe rzeczy, np. darmowy VPN, często najlej jest zachować zdrowy rozsądek i jej unikać. Zwłaszcza, gdy chodzi o ochronę prywatnych danych. Czasami, niestety, darmowe VPN mogą być niebezpiecznym pomysłem, który potem będziemy żałować. VPN za darmo może okazać się droższy, niż myślisz.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN za darmo - Ekskluzywna oferta

ExpressVPN najlepszy VPN na rynku. Przetestuj pełną wersję BEZPŁATNIE przez 30 dni, z gwarancją zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 14 lipiec 2024

Chcesz przetestować VPN za darmo? Odbierz swój kupon

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapłacić za coś, co nie nadawało się do użytku, było zepsute lub po prostu niefunkcjonalne? Z pewnością tak i z pewnością nie było to przyjemne doświadczenie. Mamy jednak dla Ciebie sposób, który pozwoli Ci uniknąć tego ryzyka i przetestować VPN bez narażania się na niepotrzebne wydatki.

Skorzystaj z tego linku by pobrać ExpressVPN z gwarancją zwrotu pieniędzy przez 30 dni. W tym czasie będzie to całkowicie darmowy VPN. Testuj, korzystaj, baw się. Pamiętaj tylko o tym, by przed upływem okresu próbnego skontaktować się z obsługą klienta i poprosić o zwrot środków.

Żadnych gwiazdek, drobnych druczków ani dodatkowych warunków do spełnienia. Nie musisz się tłumaczyć. Otrzymujesz gwarancję zwrotu pieniędzy bez żadnych dodatkowych pytań.

Brzmi ciekawie? Takie też było dla licznych autorów i czytelników naszego serwisu. Skoro spodobało się im sądzimy, że taka oferta przypadnie do gustu także i Tobie!

Ile naprawdę kosztuje darmowy VPN?

Każdy uwielbia darmowe produkty i usługi. Z tego powodu wiele firm reklamuje swoje produkty jako free VPN. Czy warto jednak z nich korzystać? Spójrzmy za kulisy ofert VPN za darmo i spójrzmy co lepiej wybrać: VPN darmowe czy płatne.

Przekonały się o tym np. osoby, które wybrały darmowy VPN Hola do obsługi portfeli kryptowalutowych. Straciły one wszystkie pieniądze i nie mają żadnych szans na ich odzyskanie. Koniec końców nie był to zatem free VPN, a cena za korzystanie z niego okazała się niezwykle wysoka. Poszkodowani, którzy sądzili, że zaoszczędzą w ten sposób parę złotych, stracili nierzadko oszczędności całego życia.

darmowe vpn adios hola

Potrzeba pokaźnej porcji wiedzy, by przez tzw. darmowy VPN nie stać się ofiarą tego typu nadużyć. Ten artykuł powstał właśnie po to, by zaopatrzyć Cię w te niezbędne informacje. Postaramy się pokazać Ci prawdę, która jest jednoznaczna – VPN darmowy to najczęściej coś, od czego lepiej trzymać się z daleka.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Ty sam jesteś produktem

Nic, absolutnie nic na świecie nie jest za darmo, darmowe usługi też nie istnieją. VPN darmowy to fajna sprawa, ale co w zamian? Jeśli nie płacisz za usługę, Ty sam stajesz się produktem.

Zapewne słyszałeś już o tym nie raz. To powiedzenie jest jednak szczególnie prawdziwe w cyfrowym świecie, w którym żyjemy. Być może nie będziesz płacić w złotówkach. Za darmowy VPN zapłacisz jednak z pewnością, tylko jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Tak naprawdę nie wiesz ile przyjdzie Ci zapłacić za tzw. free VPN. VPN darmowy to dla jego producenta tylko koszt. Skoro producenci oprogramowania nie pobierają pieniędzy od Ciebie, muszą poszukać innego źródła dochodu. Jak sądzisz – jakiego?

Pożegnaj się ze swoją prywatnością

Jaki jest cel stosowania VPN?

Oczywiście bezpieczeństwo i prywatność.

Oczekujemy, że już darmowy serwer VPN nam ją zapewni. Tymczasem z badania ICSI Networking and Security Group wynika jasno, że dwa na trzy darmowe VPN mają wbudowany kod śledzący poczynania użytkowników. Ich głównym zadaniem jest zapisywanie informacji o czynnościach wykonywanych za pomocą serwerów VPN. Dane te mogą następnie zostać sprzedane temu, kto zapłaci najwięcej. Tak, to nie jest uczciwe i stanowi całkowite zaprzeczenie idei VPN.

Niektórzy producenci oprogramowania wspominają o takich praktykach w swoich politykach prywatności. Większość jednak je ukrywa, i nietrudno się domyślić przyczyn…

Możesz także zapomnieć o swoim bezpieczeństwie

Co trzeci darmowy VPN na Android zawiera złośliwe oprogramowanie. W co trzecim programie klasy VPN możemy zatem spodziewać się np. wirusów związanych z reklamami. Nie przypomina to bezpiecznego Internetu, prawda?

Reklamy są denerwujące, prawda? Mogą także spowalniać działanie urządzenia i obciążają łącza, zwłaszcza wi fi. Załadowanie reklam (oraz ich kodów śledzących) nie jest obojętne dla transferu danych, co sprawia, że VPN darmowy być przestaje.

Możesz odpowiadać za nie swoje grzechy

Producenci bezpłatnych aplikacji muszą być pomysłowi, by ich darmowy VPN pozwalał zarobić. Po raz kolejny Hola VPN rozbił bank, wykorzystując dane użytkowników korzystających z darmowej wersji programu do obsługi tych z płatną wersją.

vpn darmowy

W skrócie: jeżeli zainstalujesz darmowy VPN (dodatek do Chrome) tego producenta, inni użytkownicy będą mogli surfować po sieci używając Twojego IP! Zapłacili oni za taki przywilej. A Ty zgodziłeś się na to akceptując warunki i politykę prywatności. Nie czytałeś, prawda? Ten VPN darmowy zatem nie jest, ale zamiast przelewać pieniądze, udostępniasz innym swój adres IP.

Co jeśli ci użytkownicy będą podejmować niedozwolone działania? W raporcie policyjnym pojawi się Twój prawdziwy adres IP. I to Ty będziesz musiał udowodnić, że nie popełniłeś czynów, o które jesteś podejrzany. Powodzenia!

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Darmowy VPN to brak usług premium

Producenci VPN oferują czasem bezpłatne usługi, najczęściej jednak świadczą je na bardzo niskim poziomie. Infrastruktura potrzebna do stworzenia wiarygodnego i stabilnego VPN nie jest tania. Z tego powodu dobry VPN nie może być darmowy. I nigdy nie będzie.

Darmowe VPN na Widnows, Mac, czy Linux nie pozwolą Ci korzystać ze streamingu czy ściągać torrenty. Połączenie okaże się zbyt wolne, transfer danych nieakceptowalny, a adres IP zostanie zablokowany.

Możesz także zapomnieć o korzystaniu z Netflix, Hulu, Amazon Prime i innych platform streamingowych. Co prawda czasem uda się odblokować Netflix z VPN, ale jest to po prostu szczęście. Najprawdopodobniej skończy się to także błędem Netflix proxy. Oczywiście, nie możesz także liczyć na to, że dostawca VPN szybko naprawi ten błąd. VPN darmowy jest zatem po prostu niefunkcjonalny, chyba, że chodzi Ci tylko o darmowy program do zmiany IP. Często spotkasz się także z ubogą listą lokalizacji serwerów.

VPN za darmo – jakie są najlepsze?

Ta strona powstała w wyniku intensywnych testów dziesiątek najlepszych VPN. Testowaliśmy zarówno free VPN, jak i płatne rozwiązania. Tylko solidnym i godnym zaufania VPNom udało się uzyskać naszą rekomendację.

vpn za darmo

Większości wad wymienionych w poprzednich akapitach można uniknąć. Jak? Po prostu korzystając z płatnych VPN. Producenci płatnych rozwiązań bardziej starają się zapewnić użytkownikom solidne rozwiązania, czego darmowe VPN najczęściej nie są w stanie zagwarantować. Dobrym wyborem jest np. ExpressVPN. Darmowa wersja próbna i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy to rozwiązania godne polecenia.

Spójrzmy jednak na inne dostępne rozwiązania, czyli (prawie) darmowe VPN.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Niezwykle tani VPN

Istnieją pięć VPNy premium, oferujące olbrzymie zniżki i możliwość korzystania miesiącami za darmo. Mimo, iż nie są to całkowicie darmowe VPN, nie znajdziesz tańszych rozwiązań. Zrób sobie prezent i przetestuj te VPNy za darmo! Nie zapisują one danych o aktywności użytkownika i oferują nawet 45 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Świetna oferta przed skorzystaniem z któregoś z planów płatnych.

Najlepszy darmowy VPN: werdykt

Ostatecznie, niewielu producentów walczy o tytuł najlepszego, darmowego serwera VPN. Oferują dożywotnio darmową taryfę, czyli free VPN. Gdzie jest haczyk? Niestety polega on na ograniczeniu ilości przesyłanych danych. Jeśli zatem chcesz tylko przeglądać anonimowo strony internetowe, lub po prostu masz pilną potrzebę skorzystania z VPN, są to dobre rozwiązania.

Nie będziesz w stanie spędzać godzin na oglądaniu filmów lub pobierać dużej ilości torrentów. Będziesz jednak mógł strzec swoją prywatność. I o to właśnie chodzi! A poniższe darmowe VPNy mogą Ci to zapewnić.

Podsumowanie

Szukałeś najlepszego darmowego VPN. Może w końcu znalazłeś go na stronie Prywatność w Sieci. Jeśli tak, możesz odpocząć w spokoju – dokonałeś dobrego wyboru. Będziesz bezpieczny w Internecie. Czy znalazłeś już swój najlepszy darmowy VPN? Jeśli nie jesteś przekonany do żadnej z propozycji, przetestuj ExpressVPN – powinien Ci się spodobać!

Każdy powinien chronić swoją prywatność!

To przerażające, że wielu ludzi, skłonnych wydać kilka tysięcy złotych na nowego iPhona, oddaje za darmo swoje prywatne dane instalując jakiś darmowy VPN, aby zaoszczędzić kilka złotych. Coś tu zdecydowanie nie gra.

Czy chcesz zabezpieczyć swoją kartę, gdy robisz zakupy w sieci? Chcesz zabezpieczyć swoje urządzenie, gdy podłączasz się do publicznej sieci przez WiFi? A może zależy Ci na prywatności, gdy czytasz i piszesz maile, lub pobierasz torrenty? Jeśli tak, powinieneś podłączyć wszystkie swoje urządzenia do VPN. Za każdym razem.

Na koniec sprawdzaj naszą stronę z kuponami VPN, gdzie znajdziesz najświeższe oferty najlepszych VPNów dostępnych na rynku.

szymon

Szymon, Analityk Bezpieczeństwa Danych, na bieżąco śledzi kwestie związane z hardwarem, oprogramowaniem i siecią. JGłównym celem Szymon jest znalezienie najlepszych technologii do bezpiecznego i anonimowego surfowania po sieci. Gdy odkrywa coś korzystnego, stara się przekazywać informacje w przystępny sposób. Z wykształceniem z zakresu Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Szymon zaangażowany jest w dzielenie się wiedzą z innymi. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nim pod adresem szymon@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl