Najlepszy

ExpressVPN

expressvpn opinie

Expressvpn jest uznawana za jedną z najlepszych sieci VPN na świecie. W naszej recenzji sprawdzamy w praktyce jak działa usługa, czy rzeczywiście ochrona danych jest na tak wysokim poziomie, a połączenie nie traci na szybkości. Czytaj do końca!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN na rynku -49% ZNIŻKI

ExpressVPN najlepszy dostawca z najwyższą wydajnością. Użyj naszego kuponu do uzyskania DARMOWE 3 MIESIĄCE i całkowity zwrot do 30 dni w razie niezadowolenia.

Aktualizacja: 30 Wrzesień 2022

Kilka informacji o Express VPN

Firma została założona w 2009 roku, dzisiaj to jeden z największych na świecie dostawców usług VPN. Siedziba firmy mieści się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, a oddziały spotkamy w takich miastach jak Lizbona, Londyn, Toronto, Zagrzeb, Manila, Tokio, Perth czy Hongkong.

Misją firmy jest wspieranie wolności i prywatności w internecie, przedsiębiorstwo wspiera również różnego rodzaju organizacje, które walczą o cyfrowe prawa użytkowników jak OpenMedia czy Defense League. Dodatkowo firma w 2021 roku dołączyła do Kape Technologies, marki, która działa w branży prywatności i bezpieczeństwa. Przeglądając Expressvpn opinie, widzimy duże zaufanie wśród użytkowników.

ExpressVPN cena i pakiety

Mamy do dyspozycji 3 plany subskrypcji – na 1 miesiąc, 6 miesięcy oraz 12 miesięcy. Jeśli chcemy skorzystać z usługi najtaniej, najkorzystniej będzie wybrać pakiet na 12 miesięcy, gdzie otrzymujemy 49% zniżki, a dodatkowo dostajemy 3 miesiące gratis, czyli kolejna płatność będzie dopiero za 15 miesięcy. Miesięczny koszt usługi to 6,67 dolara. Właśnie tu Expressvpn opinie są najlepsze.

Do dyspozycji mamy również subskrypcję na 6 miesięcy, gdzie miesięczny koszt to 9,99 dolara oraz plan na jeden miesiąc, który kosztuje 12,95 dolara. W obu planach nie są dostępne żadne zniżki.

expressvpn cena

Warto pamiętać, że w każdej subskrypcji mamy możliwość zrezygnowania usługi w ciągu pierwszych 30 dni i prawa do zwrotu kosztów bez podania powodu, potwierdza to nasza Express vpn recenzja.

Informacje o aktualnych zniżkach i kuponach na produkt znajdziesz w naszym artykule.

Uzyskaj 3 miesiące za darmo

Express vpn recenzja – podsumowanie informacji

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR,
Wielokrotne logowanie 5 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 94+
Obsługiwany system operacyjny Windows, Android, iOS, macOS, Chrome, Firefox, Router, Console, Apple TV, PlayStation, Xbox, Amazon Fire TV, Roku, Kindle
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły Lightway, OpenVPN (UDP/TCP), L2TP-IPsec, SSTP, PPTP
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 3 000+

Korzystanie z VPN

Podstawowa funkcja jaką zapewnia VPN to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu a także prywatność. Nasza Express vpn recenzja prezentuje dodatkowe funkcje:

Netflix – odblokowanie dodatkowych treści

Okazuje się, że serwis Netflix posiada różne bazy bibliotek w zależności od tego, w jakim kraju korzystamy z usługi. Oznacza to, że treści, które są dostępne w Anglii czy innym kraju mogą nie być przykładowo dostępne w Polsce.  Dzieje się tak przez prawa autorskie i tantiemy, które są inaczej egzekwowane w zależności od przepisów danego kraju. Netflix odczytuje nasz adres IP i przypisuje nas do odpowiedniego rejonu.

express vpn

Nasza Express vpn recenzja potwierdza, że wykorzystując usługę możemy obejść geo blokadę, ponieważ wybieramy sobie adres Ip, który może pochodzić z innego kraju, niż ten w którym przebywamy. Czyli przykładowo będąc w Niemczech możemy ustawić polski adres Ip lub odwrotnie. Możemy w ten sposób odblokować dowolne biblioteki Netflix. Pełny opis informacji na temat Netflixa znajdziesz w artykule – jak oglądać Netflix z ExpressVPN.

Torrentowanie

Okazuje się, że Expressvpn opinie są doskonałe również przy korzystaniu z torrentów. Pobieranie plików jest zgodne z regulaminem firmy, a po za tym program posiada także wiele ciekawych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z torrentów jest jeszcze bardziej bezpieczne i wygodne. Co ważne, dzięki siedzibie firmy na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych możemy korzystać z polityki zero-log, firma nie przechowuje żadnych danych o naszej aktywności w internecie.

Z torrentów możemy korzystać na wszystkich serwerach dostępnych w ofercie. Usługodawca zapewnia silne szyfrowanie AES-256-GCM, które gwarantuje pełne bezpieczeństwo i anonimowość podczas pobierania plików, co daje pozytywne Expressvpn opinie. Dodatkowe funkcje jak Kill Switch i DNS leak protection dbają o bezpieczeństwo użytkownika. Korzystanie z torrentów jest wygodne również dzięki szybkiemu połączeniu, mimo silnego szyfrowania danych, spadek prędkości łącza jest praktycznie niezauważalny. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule ExpressVPN i torrentowanie.

Express vpn a Chiny

Jak ogólnie wiadomo, rząd Chin nakłada dosyć potężną cenzurę na korzystanie z internetu. Jadąc na wycieczkę do Chin czy mieszkając tam na stałe możemy przykładowo nie mieć dostępu do serwisów społecznościowych jak Facebook czy Instagram, serwisów informacyjnych czy innych stron www.

Express vpn jest jedną z nielicznych sieci, która działa obecnie w Chinach, potwierdza to nasza Express vpn recenzja. Dzięki niej możemy bez problemu korzystać z dowolnych zasobów internetu. Firma nie posiada żadnych serwerów w Chinach, dlatego nie podlega żadnym regulacjom tego kraju. Najlepiej zainstalować VPN przez przyjazdem do Chin, ponieważ witryna firmy jest tu zablokowana. Jeśli mamy już program na naszym urządzeniu bez problemu korzystamy z szyfrowanego połączenia. Expressvpn opinie wśród użytkowników z Chin są również bardzo dobre.

Gry wideo

Jakie są Expressvpn opinie wśród graczy? Okazuje się, że to świetne rozwiązanie dla miłośników gier na konsolach czy komputerze. Główne korzyści jakie możemy uzyskać w grach to redukcja pingu, ochrona przed atakami DDoS, dostęp do promocji na gry, odblokowanie map i skinów, dzięki zmianie lokalizacji serwera. Usługa VPN jest kompatybilna z Xbox Series X/S, Xbo One Xbox 360, PS5, PS4 oraz Nintendo Switch. Możemy poprawić jakość grania i uzyskać streamowanie bez buforowania.

Funkcje Express VPN

Kill Switch – Network Lock

Znana z innych sieci VPN funkcja Kill Switch w Express VPN nosi nazwę Network Lock. Jest to tak zwany wyłącznik awaryjny, który chroni nas w przypadku przerwania połączenia z bezpieczną siecią VPN. W takiej sytuacji funkcja automatycznie blokuje ruch internetowy i przywraca go dopiero, gdy odzyskamy połączenie z VPN.

Network Lock stale monitoruje nasze połączenie i w razie jakichkolwiek problemów reaguje natychmiast. Jest to bardzo ważne podczas korzystania z torrentów czy innych aktywności, które wymagają szczególnej ochrony naszej prywatności.

Prywatny DNS

Kolejna przydatna funkcja to VPN z prywatnym, zaszyfrowanym DNS, który chroni naszą aktywność w internecie. Korzyści, które płyną z tego rozwiązania to:

 • silne szyfrowanie – 256 bitowe szyfrowanie, które skutecznie chroni żądania DNS oraz cały ruch internetowy.
 • brak rejestrowania aktywności – brak przechowywania danych o aktywności i rejestrów połączeń chroni przed wyciekami danych i ich wykorzystaniem przez osoby trzecie.
 • szybkie żądania DNS – przez korzystanie z sieci VPN skraca się czas reakcji i przeglądanie internetu jest szybsze
 • brak pośredniczących stron – żądania DNS obsługiwane są bezpośrednio przez sieć VPN co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.
 • nie ma blokad DNS – blokady DNS są wykorzystywane do cenzurowania zasobów internetu, w przypadku naszego usługodawcy nie ma żadnych blokad ani ograniczeń DNS.
 • brak przejmowania DNS – nie ma możliwości obserwacji czy zmian zapytań DNS, ponieważ są one silnie szyfrowane i uwierzytelniane.

Dzielone tunelowanie VPN

Jest to funkcja, która pozwala na wydzielenie aplikacji, które mają łączyć się z naszym internetem bezpośrednio, podczas gdy pozostałe są połączone przez bezpieczną sieć VPN. Możemy też wykorzystać odwrócone dzielone tunelowanie, gdzie zabezpieczamy tylko pojedynczą aplikację, która łączy się przez VPN, a pozostałe aplikacje, urządzenia są połączone poza VPN.

expressvpn opinie

W jakich przypadkach przydaje się dzielone tunelowanie? Przykładowo możemy korzystać z urządzeń sieciowych, które nie są dostępne w sieci VPN, bezpiecznie korzystać z pobierania plików w chronionej sieci i unikać spowalniania pozostałych aktywności czy w momencie, gdy chcemy mieć dostęp do naszej prawdziwej lokalizacji a chcemy streamować filmy. Expressvpn opinie związane z dzielonym tunelowaniem są również pozytywne.

Technologia TrustedServer

Jest to technologia wykorzystywana na serwerach firmy. W odróżnieniu od innych dostawców tego rodzaju usługi znajdziemy tu obsługę danych jedynie w pamięci ram i brak zapisu informacji na dyskach twardych. Wszystkie dane są wymazywane przy każdym ponownym uruchomieniu serwera, a przy uruchamianiu serwerów całe oprogramowanie jest instalowane od zera. Przekłada się to na pozytywne Expressvpn opinie.

Threat Manager

Funkcja, która tworzy czarną listę trackerów i stron zawierających złośliwe oprogramowanie, która jest aktualizowana wraz z nowymi wersjami aplikacji. Threat Manager blokuje trackery i złośliwe oprogramowanie, dzięki czemu nie są one w stanie śledzić naszej aktywności i zbierać o nas informacji.

Protokół Lightway

Jest to innowacyjny protokół VPN, który ma na celu  poprawić szybkość, bezpieczeństwo i stabilność połączenia VPN. Według TechRadar oraz Tom’s Guide Express VPN jest to najszybszy VPN w branży, Express vpn opinie są najlepsze.

Test prędkości VPN

Możemy sprawdzić prędkość VPN korzystając z wbudowanej funkcji w programie (funkcja jest dostępna w wersji dla MAC oraz Windows). To proste, że każdy chce korzystać z najszybszego połączenia. Test prędkości pozwoli nam sprawdzić zdolność pobierania plików, wybrać najszybszy serwer i skorzystać z szybkiego połączenia.

Obsługa aplikacji

Interfejs klienta Windows

Z usługi VPN możemy korzystać na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych. W przypadku Windows program współpracuje z wersją 7,8,10 oraz 11. Instalacja produktu jest bardzo prosta, wystarczy, że wykonany 4 proste kroki:
 • wybieramy interesujący nas plan i rejestrujemy konto
 • pobieramy i instalujemy aplikację dla naszej wersji Windows
 • łączymy się z dowolnie wybranym serwerem
 • Gotowe, bezpiecznie korzystamy z internetu!

Interfejs programu jest bardzo prosty, po uruchomieniu klikamy przycisk „połącz”, następnie wybieramy serwer, z którego chcemy korzystać i gotowe, vpn Express opinie na temat obsługi są bardzo pozytywne.

Ustawienia

Ogólnie program po instalacji jest gotowy do działania, jeśli potrzebujemy zmienić ustawiania czy włączyć dodatkową funkcję możemy przejść do odpowiedniej zakładki w ustawieniach:

 • General – podstawowe ustawienia programu jak uruchamianie ze startem systemu, automatyczne łączenie się z ostatnio wybranym serwerem, czy uruchomienie funkcji kill switch lub split tunneling.
 • Protocol – ustawienie preferowanego protokołu, z którym usługa będzie połączona. Domyślnie wybrana jest opcja automatycznego dostosowania. Oprócz tego można ustawić UDP, TCP, L2TP.
 • Account – opcje związane z kontem użytkownika. Możliwość wylogowania i zalogowania na nowe konto.
 • Browsers – wszystkie najważniejsze opcje związane z przeglądarkami. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że większość osób będzie używać ich usług w przeglądarkach. Dlatego udostępnili dodatkowe opcje, dzięki którym przeglądanie sieci stanie się jeszcze łatwiejsze.
 • Advanced – zaawansowane opcje dla tych użytkowników, którzy potrzebują bardziej specjalistycznego dostosowania funkcji programu.

Inne aplikacje

express vpn recenzja

Oprócz systemu Windows, aplikacja jest dostępna również na Maca, Androida, iOS, Linuxa, Chromebooka, Kindle Fire czy routery. Mamy również rozszerzenia do przeglądarek Chrome, Firefox czy Edge. Jeśli chodzi o systemy smart TV, aplikacja jest dostępna na Smart TV, Apple TV, Amazon Fire TV, Samsung Smart TV, Roku, Chromecast, NVIDIA Shield oraz Android TV. Na koniec mamy jeszcze kompatybilność z konsolami Playstation, Xbox czy Nintendo. Tak szeroka kompatybilność programu zapewnia doskonałe Expressvpn opinie.

Express vpn recenzja – wyniki testów

Szybkość

Nasza Express vpn recenzja ma na celu szczegółowo przetestować usługę. Sprawdziliśmy szybkość połączenia wykorzystując zewnętrzne narzędzia jak i funkcję wbudowaną w aplikację. Okazuje się, że straty szybkości przy bezpiecznym połączeniu VPN są praktycznie niezauważalne. W naszych testach było to średnio 2 mb/s, co jest naprawdę dobrym wynikiem i czyni usługę jednym z najszybszych VPN na świecie i Expressvpn opinie, również pod tym względem są znakomite.

Wycieki danych DNS i torrentowanie

Przetestowaliśmy możliwość wycieków DNS za pomocą narzędzia ipleak.net na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych, żeby przekonać się czy VPN jest całkowicie bezpieczny. Test został zaliczony w 100%, za każdym razem informacje były przypisywane poprawnie do używanego serwera. Program posiada wbudowaną funkcję, która dodatkowo chroni przed wyciekami danych DNS.

Uzyskaj 3 miesiące za darmo

Obsługa klienta

Centrum pomocy Express VPN oferuje rozbudowaną bazę wiedzy na temat usługi, filmy w formie samouczków oraz możliwość kontaktu z obsługą klienta, wszystko znajdziemy w dziale support. Informacje są odpowiednio pogrupowane, co sprzyja łatwości dostępu do materiałów. Filmy wideo przedstawiają proces instalacji i obsługi programów dla różnych wersji systemowych i urządzeń.

W przypadku kontaktu mamy do dyspozycji czat na żywo, a także możliwość skorzystania z kontaktu mailowego. Nasza Express vpn recenzja potwierdza, że poziom supportu jest na bardzo wysoki, podobnie jak zadowolenie użytkowników.

Porównanie z konkurencją

Jak dostawca usług wypada na tle konkurencji? Nasza Express vpn recenzja sprawdza jakość usług i Expressvpn opinie.

ExpressVPN czy Nord VPN

Expressvpn recenzja potwierdza wiele wspólnych cech jak bardzo istotne silne szyfrowania, bezpieczeństwo i anonimowość użytkownika. Na korzyść Nord VPN przemawia niższa cena w przeliczeniu na miesiąc abonamentu oraz możliwość korzystania z 6 urządzeń jednocześnie (Express VPN – 5 urządzeń jednocześnie). Jednak w przypadku szybkości połączenia, pobierania danych czy komfortu streamowania wideo, ExpressVPN wypada lepiej i przyznajemy mu wygraną. Pełne porównanie tych dostawców znajdziecie w artykule ExpressVPN czy NordVPN.

ExpressVPN czy Surfshark VPN

Podobnie jak w pierwszym przypadku, Surfshark VPN oferuje znacznie niższą cenę w porównaniu do swojego konkurenta. Jednak nie cena jest najbardziej istotna, ale szybkość działania, bezpieczeństwo oraz dodatkowe funkcje, które przyczyniają się do wygody użytkowania aplikacji. Na tym polu przewagę posiada ExpressVPN. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jego konkurencie, przeczytaj artykuł – Surfshark VPN.

Uzyskaj 3 miesiące za darmo

FAQ

Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania na temat usługi.

Express VPN co to?

Express VPN to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych sieci VPN na świecie. Usługa wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, szybkim i stabilnym łączem, a także szeroką kompatybilnością z różnego rodzaju systemami operacyjnymi i urządzeniami.

Czy Expressvpn jest darmowy?

Nasza Express vpn recenzja potwierdza, że nie ma darmowej wersji tej usługi, ale wybierając dowolny plan mamy prawo do skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu środków w przypadku niezadowolenia z usługi. Nie musimy podawać powodu, wystarczy przesłać zgłoszenie.

Ile urządzeń można jednocześnie podłączyć do ExpressVPN?

Możesz zainstalować aplikację na dowolnej ilości urządzeń, które posiadasz, a jednocześnie możesz korzystać z 5 urządzeń w ramach jednego abonamentu. Jeśli potrzebujesz korzystać z większej ilości urządzeń jednocześnie, możesz skorzystać z instalacji oprogramowania dla Twojego routera.

Podsumowanie

Wykonaliśmy wiele testów, sprawdziliśmy jakość usług i stwierdzamy, że ExpressVPN to obecnie jedna z najlepszych, najszybszych i najbezpieczniejszych sieci VPN na świecie. Nasza Express vpn recenzja udowadnia, że usługa zapewnia nie tylko bezpieczne korzystanie z Internetu, ale również dodatkowe funkcje, które zapewniają nam lepszy dostęp do rozrywki, więcej satysfakcji z gier czy omijanie cenzury.

9.7 Wynik
ExpressVPN recenzja

Prywatność i ochrona
10
Funkcje
10
Szybkość i wydajność
10
Wartość pieniądza
9.5
Łatwość użycia
9
PLUSY
 • Wysoka prędkość
 • Kraje objęte programem
 • Rodzime aplikacje dla iPhone i Android
 • Brak przechowywania danych (z wyjątkiem zużycia)
 • Dozwolone P2P i BitTorrent
 • Przyjazny użytkownikowi
MINUSY
 • Nie najtańsza VPN
 • Kilka opcji konfiguracji

Jestem specjalistą ds. cyberbezpieczeństwa z doświadczeniem w analizie, ocenie oraz integracji. Od wielu lat tworzę i publikuję treści dotyczące cyberbezpieczeństwa. Dzisiaj jestem skłonny nadal dostarczać moim czytelnikom najlepsze tematy i porady dotyczące cyberbezpieczeństwa, które pomogą im cieszyć się chwilą, a nawet rozwijać ich biznesy.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl