Jakie jest moje IP? Jak je ukryć?

IP:
City:
Country:
ISP:

Jeśli nie używasz VPN, powinieneś wiedzieć, że zostawiasz ślady na każdej stronie, którą odwiedzasz. Wystarczy spojrzeć na to, czego mogę się o Tobie dowiedzieć, ponieważ wszedłeś na tę stronę: język Twojego komputera, aktualnie używana przeglądarka internetowa, Twój system operacyjny, a nawet Twój adres IP i lokalizacja. Trochę przerażające, prawda? Istnieje jednak rozwiązanie, aby ukryć Twój i mój adres IP i żebyś zachował swoją prywatność dla siebie.

Co to jest adres IP?

Wszystkie urządzenia muszą mieć adres, aby mogły uzyskać dostęp do Internetu. Twój adres IP komputera jest unikatowy. Może być stały (dostawcy usług internetowych przypisują IP do Ciebie i nie zmieniają go nigdy) lub zmienny (zmienia się na życzenie operatora co jakiś czas lub z każdym restartem routera).

Kiedy osoba, firma lub rząd ma dostęp do Twojego adresu IP, istnieje możliwość, aby poznali dokładną lokalizację, z której jesteś podłączony do Internetu. Nie ma znaczenia, czy jesteś podłączony do sieci poprzez kabel, Wi-Fi, czy nawet telefon komórkowy.

Jeśli nie chcesz, aby ktoś poznał Twój publiczny adres IP, powinieneś dowiedzieć się jak ukryć adres IP lub jak zmienić IP. Najlepszym sposobem, żeby zająć się zmianą IP, jest użycie VPN.

3 miesiące za darmo
Aby ukryć IP, użyj VPN jak ExpressVPN

VPN nie tylko ukrywa Twoje IP, ale i szyfruje Twoje dane. Pozostań anonimowy w Internecie – 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Dlaczego powinienem wiedzieć jak ukryć IP w Internecie?

Czy chcesz dzielić się informacjami na temat swojego adresu domowego, adresu e-mail, czy numeru telefonu z reklamodawcami i innymi stronami trzecimi? Oczywiście, że nie. Ponieważ są to dane osobiste dzielenie się nimi, może doprowadzić do spamu lub jeszcze gorszych rzeczy. To samo dzieje się z Twoim IP. Przejrzyjmy powody, dla których powinieneś wiedzieć jak zmienic IP.

  • Zabezpiecz swoją lokalizację – Twoje IP przechowuje wiele danych i każdy może ich użyć, by łatwo Cię zlokalizować. Nie wierzysz nam? Wpisz w wierszu poleceń przeglądarki, „jakie jest moje IP”, a otrzymasz kraj, region i miasto, z którego jesteś podłączony do sieci. Istnieje również możliwość wyświetlenia Twoich współrzędnych GPS… Naprawdę powinieneś wiedzieć jak ukryć IP!
  • Obejdź ograniczenia IP – rządy, firmy i szkoły ustalają ograniczenia, które mają blokować dostęp do niektórych treści i stron internetowych z Twojego IP. Jedynym sposobem, aby zdecydować o tym, co chcesz przeglądać, jest ukrycie adresu IP.
  • Chroń swoje urządzenie przed atakami. Jeśli jesteś graczem, to jest to opcja dla Ciebie. Ukrywając swój własny adres IP, możesz blokować ataki DDoS i inne działania celujące w Twój podatny na agresję adres IP.
  • Przeglądaj strony internetowe W końcu prywatność jest prawem. Powinieneś chronić ją przed wszystkimi szpiegami. Jak? Ja ukrywam swój adres za pomocą VPN. I Ty powinieneś zrobić to samo!

To tylko kilka powodów, dla których ukrywam swoje IP w sieci. Jestem pewien, że istnieje wiele innych, o których nawet nie myślę, jednak to w zupełności wystarcza, by przekonać mnie, że wszyscy użytkownicy sieci powinni ukrywać swoje IP dla własnego bezpieczeństwa.

Czy przeglądanie Internetu w trybie prywatności ukrywa mój adres IP?

Niestety nie. Zarówno tryb incognito, jak i tryb prywatny nie ukrywa Twojego adresu IP. Te specjalne karty lub okna przeglądarki chronią tylko Twoje lokalne dane nawigacyjne (na Twoim komputerze). Dane są nadal przesyłane w postaci niezaszyfrowanej do Internetu i mogą zostać przechwycone, a Twój adres IP jest publiczny dla każdej strony, którą odwiedzasz.

Jak ukryć moje IP?

Istnieje kilka możliwości jak zmienic IP i przeanalizowałem je wszystkie poniżej. Jeśli zastanawiasz się: „Jak ukryć mój adres IP? Jakie jest moje IP?”, mam na to doskonałą odpowiedź, więc po prostu czytaj dalej!

NAJLEPSZYM sposobem na ukrycie IP jest… skorzystanie z VPN

Po pierwsze, polecam zaopatrzenie się w VPN. Zmieniają one mój adres IP i zamieniają go z innym, pochodzącym z ich serwerów. I to jest dokładnie to, czego potrzebujesz w dzisiejszych czasach – to dowiedzieć się jak ukryć IP. VPN świetnie się do tego nadaje. Dodatkowo posada wiele innych cech, które usprawniają i chronią Twoją prywatność.

Nie będę Cię zamęczał wyjaśnieniami. Wszystko, co powinieneś zrozumieć, to że, łącząc się z Internetem, serwer VPN jest pośrednikiem pomiędzy Twoim urządzeniem a siecią. Ty przeglądasz strony internetowe, ale tak naprawdę robi to serwer VPN w Twoim imieniu. I wyodrębnia informacje, które Cię interesują. Dlatego nie łączysz się ze stroną internetową bezpośrednio ze swojego prawdziwego adresu IP, pozostawiając ślady swojej działalności w sieci. Ty zlecasz tę czynność serwerowi VPN, aby zrobił to za Ciebie. To on pobiera dane.

Strony internetowe i szpiedzy (hakerzy, reklamodawcy, agencje rządowe) nie widzą Twojego IP, tylko adres serwera. Ponadto, VPN szyfruje dane pomiędzy Twoim urządzeniem i jego serwerem. Tak, by już nikt nie mógł prześledzić Twojego ruchu w sieci, a ty nie musisz się martwić jakie jest moje IP.

Co się dzieje, kiedy szpiedzy postanowią prześledzić serwer VPN? Czy Twoje prywatność jest w niebezpieczeństwie? Nie, bo Twój ruch na serwerze jest wymieszany z innymi użytkownikami również do niego podłączonymi. I nie ma sposobu na zidentyfikowanie, który ruch należy do Ciebie. Ukrywasz się w zasięgu wzroku i nie musisz zadawać sobie już więcej pytania „jakie jest moje IP”.

Ukryj mój adres IP z Tor-em – DARMOWY, lecz wolny

The Onion Router (Tor) to program do ukrywania IP, a zarazem anonimowa sieć open source, która pozwala swoim użytkownikom na przeglądanie stron bez narażania swojej prywatność. Tak więc jest to dobry sposób na ukrycie Twojego adresu IP i sprawienie, żeby było Cię trudniej wyśledzić.

W rzeczywistości, kiedy używasz Tora, aby ukryć IP swojego urządzenia, możesz połączyć się z siecią Tor. A Twój ruch przechodzi przez szereg węzłów, zanim osiągnie miejsce przeznaczenia. Węzeł lub przekaźnik to po prostu urządzenie, które odbiera ruch w sieci i przekazuje go dalej. Ostatni przekaźnik przegląda stronę internetową za Ciebie, tak samo, jak w przypadku serwera VPN.

Kiedy Twoje dane przemieszczają się w Torze, są szyfrowane pomiędzy każdym węzłem, dodając nowy poziom szyfrowania. Oto skąd pochodzi jego nazwa. Warstwy szyfrowania niczym warstwy cebuli.

Tor to bardzo dobry program do zmiany IP. Cały ruch musi przejść przez przynajmniej trzy przekaźniki, zanim dotrze na stronę. Tak wydajny sposób szyfrowania spowalnia połączenie… Ponadto nie jest łatwy w użytkowaniu. Kiedy używasz przeglądarki Tor, ukrywa ona tylko Twój ruch w sieci i musisz dostosować do niej każdą aplikację, na przykład Twój program od torrentów.

Bardziej ryzykowna metoda – użycie proxy, która ukryje mój adres IP – POWOLNA METODA

Jeśli zastanawiasz się „jak ukryć IP w sieci”, jesteś na właściwej stronie. Kolejnym rozwiązaniem może być użycie serwera proxy. Ale nie polecam tego sposobu, ponieważ jest on ryzykowny. Proxy, to narzędzie podobne do VPN, które pozwala swoim użytkownikom na ukrycie IP w sieci. Ale w przeciwieństwie do VPN, nie posiada żadnych zabezpieczeń.

Tak więc, jak to działa? Cóż, możesz rozważać serwer proxy jako lustro Twojego własnego urządzenia. Wszystko, co na nim robisz, jest powtarzane przez proxy. W przypadku używania bramek proxy dostęp do stron internetowych odbywa się nie w sposób bezpośredni, ale za pośrednictwem serwera, który przekazuje dane. Nie przeglądasz więc strony internetowej ze swojego IP, tylko adresu proxy.

Proxy ukrywa mój adres IP, a także pomaga obejść proste ograniczenia regionalne takie jak VPNy. Jednak ten rodzaj ruchu nie jest w ogóle zaszyfrowany. W ten sposób wszystko, co robisz, jest przejrzyste i możliwe do przejrzenia przez Twojego dostawcę Internetu i inne potencjalne osoby trzecie. Ponadto, większość proxy rejestruje Twoją aktywność.

W końcu większość z nich jest podłączone do sieci. W ten sposób możesz tylko ukryć swój adres IP podczas poruszania się po sieci. Powiedzmy, że jesteś w domu, oglądasz amerykańskiego Netflixa poprzez serwery proxy (jeśli połączenie nie jest zbyt wolne). Masz zamiar pobierać torrenty, jednocześnie wiedząc jak ukryć swoje IP.

Niemożliwe.

Ponieważ proxy nie przechwytuje Twojego ruchu z torrentów, tylko ruch w sieci (z Twojej przeglądarki). W ten sposób pobierasz torrenty, używając swojego prawdziwego IP…

Jak zmienic IP? Zmiana IP poprzez zmianę sieci – TYMCZASOWE

Chociaż to rozwiązanie nie ukrywa Twojego adresu IP, warto o nim wspomnieć. Ponieważ IP nie jest połączone z Twoim urządzeniem. Twój adres zależy tylko od sieci, do której jesteś podłączony. W ten sposób, jeśli nie chcesz używać swojego normalnego adresu IP, możesz połączyć się z nową siecią i przeglądać ją z innego adresu.

Możesz użyć sieci swojego telefonu, na przykład poprzez połączenie hotspot. Jest to jednak połączone z Twoimi danymi osobistymi. W ten sposób nie będziesz anonimowy. Jeśli chcesz tymczasowo ukryć swój adres IP, polecam łączenie się z publiczną siecią Wi-FI. Chociaż przy tej metodzie zawsze istnieje ryzyko, że sieć Wi-Fi jest niezabezpieczona, to gwarantuje, że dostaniesz nowy adres IP i nie musisz się już więcej martwić jakie jest moje IP.

Wniosek

Istnieje kilka możliwości na ukrycie Twojego protokołu IP. I każdy z nich ma swoje zalety i wady. Moim ulubionym rozwiązaniem do ukrywania adresu IP jest używanie Virtual Private Network (VPN). Ponieważ dodaje ono poziom zabezpieczeń chroniący moja prywatność. I obejmuje cały ruch z mojego urządzenia, nie tylko ten przez przeglądarkę. Dlatego mogę użyć mojego połączenia VPN, by na przykład pobierać anonimowo torrenty. Byłem użytkownikiem ExpressVPN przez lata.

Jak zmienic IP komputera? To proste jak budowa cepa. Trzeba po prostu połączyć się z serwerem VPN. I to wszystko. Niektóre VPNy pozwalają na ustawienie czasu, po którym można automatycznie zaktualizować IP w celu dalszej ochrony. Z nowym IP, możesz ukryć swoją prawdziwą lokalizację i obejść ograniczenia regionalne. Tak więc zrób sobie mały prezent i chroń swoją prywatność, usługa VPN zajmie się wszystkim. Nie pożałujesz!

Mam nadzieję, że mój artykuł choć trochę Cię oświecił i wiesz już jak ukryć IP. Bardzo proszę, jeśli uważasz, że warto, podziel się tymi informacjami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Ponieważ oni także powinni wiedzieć jak zmienic IP. W końcu, jeśli masz jakieś pytania dotyczące sieci VPN, nie wahaj się przed skontaktowaniem ze mną, aby podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami.

PrywatnośćwSieci.pl