Jak zmienić adres ip?

Adres IP to ciąg liczb, które pozwalają na identyfikację Twojego urządzenia lub też sieci w Internecie. Każdy klient ma adres IP, który informuje serwery, kto wysłał dane zapytanie. Adresy IP pozwalają wyszukiwarkom takim jak Google, wysłać wyniki wyszukiwania w odpowiednie miejsce, pomagają też witrynom internetowym wiedzieć, kto odwiedza ich stronę. Jak zmienic IP i czy zmiana IP jest w ogóle możliwa? O tym, jak zmienic IP opowiemy w tym artykule. Nie masz czasu czytać całego wpisu? Zmień adres IP już teraz za pomocą sieci VPN! Zmiana IP jest bardzo prosta.

Sprawdź ofertę!
Zmieniaj dowolnie swój adres IP z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Za sprawą tysięcy serwerów od ExpressVPN, uzyskasz dowolny adres IP. Przetestuj samemu ZA DARMO prez 3 miesiące z 30-dniową gwarancją zwrotu.

Aktualizacja: 24 maj 2024

Co to jest adres IP?

Mówiąc najprościej, adres IP to identyfikator, który umożliwia przesyłanie informacji między urządzeniami w sieci. Podobnie jak Twój adres domowy zawiera informacje o lokalizacji, ale także udostępnia urządzenia, z którymi możesz się za pomocą tego adresu komunikować.

W jaki sposób tworzony jest adres IP?

W przypadku Twojego adresu domowego sprawa jest prosta: numer domu oraz nazwa ulicy, miasto, kod pocztowy… W przypadku adresu IP jest nieco inaczej. Nie jest on losowy; jest on tworzony i przypisywany przez Internet Assigned Numbers Authority (IANA), oddział Internetowej Korporacji ds. Przypisanych Nazw i Numerów (ICANN). Są to te same osoby, które są odpowiedzialne za uporządkowanie nazw domen i innych czynników krytycznych dla komunikacji internetowej.

jak zmienic ip

Alokacja tych adresów również nie jest przypadkowa. IANA nie przekazuje bezpośrednio adresu IP. Zamiast tego przydzielają bloki liczb do różnych regionów geograficznych. Na przykład w Stanach Zjednoczonych przydzielono 1 541 605 760 adresów, co stanowi około 36 procent wszystkich dostępnych adresów IP (przynajmniej w przypadku IPv4, w przeciwieństwie do IPv6, ale to już inna sprawa). Tymczasem Watykan ma zaledwie 17 920 adresów.

Jak zmienic adres IP?

Skąd wiadomo, jaki masz adres IP? I czy IP zmienne jest możliwe? Aby zmienić swój adres IP, musisz najpierw wiedzieć, jak on w ogóle wygląda. Aby sprawdzić swój adres IP, wystarczy wpisać w Google: „Jakie jest moje IP?”.

Odpowiedź będzie wyglądać następująco:

IP:
City:
Country:
ISP:

Jesteś jedyną osobą, która w danym momencie posiada ten a nie inny adres IP, mimo, że jest zmienne IP. Podobnie jak adresy fizyczne, adresy IP umożliwiają komputerom w Internecie wzajemne odnajdywanie się i komunikowanie ze sobą na wzajem. Adresy IP są integralną częścią protokołu IP, fundamentu, na którym zbudowany jest Internet. I chociaż Twoje IP jest unikalne, i nie ma drugiego komputera, które miałoby taki sam adres, zmiana IP jest możliwa. Jak zmienic IP? Istnieje kilka sposobów, które przedstawiamy poniżej.

zmień adres ip

Użyj VPN

Zdecydowanie najpopularniejszy sposób! A także i najlepszy. Przykładem bardzo dobrej sieci VPN, która odpowiada na pytanie „jak zmienic IP”, jest ExpressVPN. Zmień adres IP już dziś z pomocą ExpressVPN!

VPN to serwer pośredniczący, który szyfruje Twoje połączenie z Internetem, a także ukrywa Twój adres IP, dzięki czemu de facto Twoje IP to zmienne IP. VPN szyfruje cały Twój ruch, nie tylko w przeglądarce, ale także w innych aplikacjach, a następnie przekazuje go dalej do miejsca docelowego. Sieci VPN są popularnym rozwiązaniem zapewniającym prywatność i jako takie mają silną motywację dla dostawców VPN do projektowania narzędzi, które są tak łatwe w użyciu, jak bezpieczne.

Oto jak zmienic IP za pomocą VPN: Po prostu pobierz VPN lub wybierz z listy poniżej. zaloguj się i włącz aplikację, aby chronić zarówno swój adres IP, jak i ruch internetowy. Zmień adres IP już dziś!

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN maj 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja maj 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Gdy korzystasz z VPN, tylko jedna osoba może zobaczyć Twój prawdziwy adres IP, a nie zmienne IP. I jest to Twój dostawca VPN. Dlatego powinieneś wybrać zaufanego dostawcę VPN, który nie będzie zapisywał logów, czyli informacji o Tobie oraz stronach, jakie odwiedzasz.

Zmień adres IP już dziś za pomocą ExpressVPN bezpłatnie przez 30 dni! Instrukcja, jak zmienić adres IP oraz najlepsze oprogramowanie do zmiana IP dostępne jest pod poniższym linkiem.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Tor

Tor, składający się z tysięcy węzłów-serwerów jest bezpłatną siecią, która ukrywa Twoją tożsamość online za pomocą wielu warstw szyfrowania. Wniosek jest taki, że sieć Tor pomaga zmień adres IP. Kiedy uzyskujesz dostęp do Tora, zwykle za pomocą bezpłatnej przeglądarki Tor, Twój ruch jest przekazywany i szyfrowany przez serię trzech węzłów przekaźnikowych, z których każdy odszyfrowuje jedną warstwę szyfrowania, aby poznać tożsamość następnego węzła. Gdy Twój ruch opuszcza końcowy węzeł, jest w pełni odszyfrowywany i wysyłany do miejsca docelowego.

Proxy

Serwer proxy obsługuje ruch internetowy w Twoim imieniu. Serwer proxy to po prostu warstwa pośrednia, z którą się łączysz, zanim połączysz się z docelową stroną internetową. Dzięki temu, zmiana IP jest bardzo prosta! Witryny i aplikacje widzą adres IP serwera proxy, a nie Twój prawdziwy adres IP, czyli zmienne IP. Teraz już wiesz, jak zmienic IP!

Publiczna sieć Wi-Fi

Twój domowy adres IP zostanie w domu! Jeśli więc pójdziesz do kawiarni, księgarni lub lobby hotelowego i połączysz się z ich siecią Wi-Fi, tymczasowo zmień adres IP. Jak to? Będziesz używać adresu IP ich sieci tak długo, jak długo będziesz online. Zmiana IP tym sposobem jest bardzo prosta.

Po co zmieniać adres IP?

Teraz, gdy wiesz już, jak zmienic IP, oraz wiesz też, że zmiana IP jest bardzo prosta a zmienne IP może nabyć każdy, pora zastanowić się, po co tak naprawdę IP w ogóle zmieniać. Zmień adres IP. Zmiana IP może zwiększyć Twoje bezpieczeństwo oraz anonimowość w Internecie, a także pomóc Ci uzyskać dostęp do większej ilości filmów i seriali! Oto niektóre korzyści, jakie odniesiesz, jeśli zmień adres IP.

zmienne ip

Anonimowe przeglądanie sieci

Po pierwsze i najważniejsze, Twoje bezpieczeństwo się zwiększy! Dzięki skorzystaniu z sieci VPN, Twoje zmienne IP pomoże Ci stać się zupełnie anonimowym w Internecie! Jak wspominaliśmy w poprzednim paragrafie, dostęp do Twojego prawdziwego adres IP będzie mieć tylko Twój dostawca sieci VPN. Pozostali uczestnicy ruchu sieciowego będą widzieć Cię pod adresem IP serwera, przez który akurat się łączysz. Zapewnia to kilka ważnych korzyści, takich, jak na przykład brak reklam personalizowanych pod Twoje upodobania, a także brak zbierania o Tobie danych przez osoby trzecie. Nie pytaj już jak zmienic IP, tylko po prostu zmień adres IP już teraz! Zmienne IP przyniesie Ci więcej korzyści niż jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Ukrycie prawdziwej lokalizacji

Po drugie, jak zmienic IP komputera pomoże Ci ukryć Twoją prawdziwą lokalizację. Zapytasz zapewne: po co w ogóle ukrywać swoją lokalizację? Powodów jest kilka. Oto one.

Najpopularniejszym powodem do ukrywania lokalizacji, a także zmień moje IP, jest zwiększony dostęp do serwisów streamingowych. Serwisy z filmami i serialami online, takie jak Netflix, Hulu czy też IPLA często stosują tak zwane geoblokady, które utrudniają dostęp do niektórych filmów lub też blokują całe strony internetowe, jeśli użytkownik próbuje połączyć się z danej lokalizacji. Aby nie być gołosłownym, oto przykład z życia wzięty. Jesteś na wakacjach w Turcji, i chcesz obejrzeć swój ulubiony serial na IPLA. Niestety, poza Polską, IPLA blokuje dostęp do swoich treści. Aby oglądnąć swój serial, musisz zmień IP online na adres IP pochodzący z Polski. Dzięki temu, w oczach IPLA, będzie wyglądało, jakbyś łączył się z Polski, i bez problemu zdobędziesz dostęp do treści wyświetlanych przez IPLA!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Zakończenie

Jak zmienic IP Internetu? Musimy Cię zaniepokoić! Zmienić IP Internetu się nie da, natomiast bez problemu uzyskasz zmienne IP swojego komputera! Zmiana IP jest bardzo prosta, wystarczy skorzystać z któregoś ze sposobu przedstawionego w naszym artykule. Aby uzyskać zmienne IP, możesz skorzystać z usługi VPN, takiej jak ExpressVPN, sieci Tor lub serwera Proxy. Wybór należy do Ciebie!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl