Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)

ipvanish

Czy IPVanish VPN to usługa warta uwagi? Z pewnością można stwierdzić, że tak. Obecnie każda osoba powinna mieć w zanadrzu usługę tego typu, która może zaspokoić potrzeby każdego internauty. Przeczytaj pełną recenzję usługi i przekonaj się, czy nie potrzebujemy go na swoim urządzeniu. Jedno jest pewne IP Vanish opinie w sieci są na tyle pozytywne, że należy przyjrzeć się, czym charakteryzuje się ta usługa.

Sprawdź ofertę
Zdobądź IPVanish - topową usługę VPN - 72% TANIEJ!

Skorzystaj z oferty specjalnej i zabezpiecz wszystkie swoje urządzenia, zyskaj anonimowość i dostęp do nowych treści. Testu z 30-dniową gwarancją zwrotu kosztów.


Aktualizacja: 8 czerwiec 2024

Prezentacja IPVanish VPN

Usługa działa na rynku VPN od ponad 15 lat. Jeśli ktoś jest graczem, istnieje duża szansa, że już kiedyś już o nim słyszał. Na wielu forach gracze zamieszczają pozytywne IPVanish opinie.

Oczywiście VPN Vanish nie powstał dla graczy. To tylko duża część internautów, która często jest świadoma zagrożeń związanych z poruszaniem się po sieci.

IPVanish VPN ta z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią od czasu do czasu obejrzeć dobry film lub serial za udostępniony za pomocą torrentów, a nawet tym, którzy po prostu chcą w pełni bezpiecznie przeglądać strony Internetowe. IP Vanish VPN opinie są tu bardzo dobre.

W dzisiejszym świecie na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo i ryzyko wycieknięcia naszych danych osobowych i innych cennych plików, które ktoś może wykorzystać dla własnych korzyści materialnych.

Chociaż VPN Vanish jest zalecany dla graczy, jest również odpowiedni dla wszystkich użytkowników Internetu. I fakt, że jest wykorzystywany przez graczy internetowych, świadczy tylko to o tym, że oferuje najlepszą prędkość VPN. W końcu liczy się każda milisekunda. Wspominają na ten temat IPVanish opinie.

Dlatego potrzebujemy najlepszego połączenia, aby zapewnić wygraną. Kto jak kto, ale gracze internetowi mają najwyższe wymagania, jeśli chodzi o prędkość i płynność działania Internetu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi zmieniające IP mogą znacząco zmniejszać przepustowość sieci. W końcu każdy nasz ruch jest najpierw przesyłany na serwery VPN, a następnie do miejsca docelowego. Droga jest o wiele dłuższa i powstają opóźnienia.

Dzięki sieci najwyższej klasy, zawierającej ponad 2 000 serwerów w 75 krajach, VPN jest szybki i niezawodny. Dane użytkownika przechodzą przez najbliższy serwer z miejscem docelowym, dlatego opóźnienia są w praktyce niezauważalne. Potwierdzają to nasze testy oraz IP Vanish VPN opinie.

Dostawca usług nieustannie się rozwija. W ostatnich latach do oferty doszło nowych serwerów (w tym duża część na terenie Stanów Zjednoczonych), co niekiedy przewyższa to, co mają w swoje ofercie konkurencyjne firmy.

Dzięki temu możemy chronić prywatność, odblokować zawartość o ograniczonym zasięgu i oglądać filmy w jakości HD bez żadnych problemów. Tak ogromna sieć znajduje uznanie wśród internautów, którzy zapewniają IPVanish opinie świadczące w głównej mierze o bardzo wysokiej jakości usług.

Wreszcie, możemy używać VPN Vanish na wszystkich platformach, nawet w podróży z ich krajowymi aplikacjami. Doceniają to użytkownicy tworząc pozytywne IP Vanish VPN opinie.

Plany i ceny IPVanish VPN

Pierwsza opcja to plan na jeden miesiąc, korzystając z którego nie możemy liczyć na żadne rabaty. Jednak, aby uzyskać najlepszą cenę, musimy zapisać się na cały rok. W rzeczywistości z roczną subskrypcją otrzymujemy największą zniżkę, dzięki której usługa plasuje się na dolnej półce cenowej. IPVanish opinie mówią, że ceny są przystępne dla użytkowników.

Przy tak rozbudowanej sieci serwerów i tak dużej liczbie funkcji dodatkowych, śmiało można uznać, że jest to jedna z najniższych cen, jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Cena jest jedną z rzeczy, które zapewniają IP Vanish opinie o pozytywnym znaczeniu.

ipvanish vpn

Chociaż nie ma darmowego okresu próbnego, możemy spróbować VPN Vanish przez 30 dni z gwarancją zwrotu pieniędzy – jeśli komuś nie przypadnie do gustu to, jak działa usługa, kontaktuje się z obsługą klienta i prosi o zwrot pieniędzy.

Idź do IPVanish

Arkusz podsumowania dla IPVanish VPN

Nie tylko przeanalizowaliśmy IP Vanish VPN opinie, ale również podsumowaliśmy najważniejsze parametry usługi. Poniższa tabela okaże się pomocna podczas analizy tego co otrzymujemy i wyboru najlepszego VPN.

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, CA, DE, FR, ES, IT
Wielokrotne logowanie ∞ jednoczesne połączenia
Kraje objęte 75+
Obsługiwany system operacyjny Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chrome, router, fire TV
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły IKEv2, OpenVPN, IPSec, WireGuard
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP 40 000+
Serwery 2 000+

W jakim sytuacjach możemy wykorzystać VPN?

Dla dużej części społeczności internetowej możliwość korzystania z torrentów i najpopularniejszych platform streamingowych odgrywa kluczową rolę. To właśnie torrenty i oglądanie filmów najbardziej obciąża sieć i w tym momencie najłatwiej jest przekonać się o prawdziwej wartości wybranej usługi maskującej nasze IP.

Netflix i inne serwisy streamingowe

VPN okazuje się bardzo przydatny w różnego rodzaju serwisach streamingowych. Widać to czytając IPVanish opinie. Korzystanie z nich może być utrudnione przez blokady geograficzne, przez które serwisy nie są dostępne we wszystkich lokalizacjach.

Dodatkowo portale jak Netflix posiadają różne biblioteki, przez co każdy kraj może mieć dostęp do innych materiałów. Przykładowo wyjeżdżając do Niemiec czy USA nie będziemy mieć dostępu do filmów i seriali, które oglądaliśmy w Polsce.

Żeby poradzić sobie z takimi problemami możemy wykorzystać IPVanish VPN. Za jego pomocą łączymy się z wybranym serwerem w danej lokalizacji i zmieniamy nasze IP. Pozwala nam to odblokować interesujące nas serwisy streamingowe i uzyskać dostęp do większej ilości materiałów.

Testowany przez nas VPN bez problemu działa z takimi portalami jak Netflix, Disney+ czy HBO.

Korzystanie z torrentów

Można bez najmniejszego problemu korzystać z sieci IPVanish VPN, aby pobrać i udostępnić torrenty i pliki w systemie P2P. Pomimo tego, że połączenie tego typu nie jest szyfrowane, program udostępnia także SOCKS5 proxy do maskowania osobistego adresu IP podczas nawiązywania połączeń P2P. Dzięki temu każdy może czuć się bezpieczny, podczas swobodnej wymiany danych z komputerami użytkowników z całego świata.

Jak powszechnie wiadomo, przy pobieraniu plików z torrentów, należy zachować szczególną ostrożność. Czasami nawet nie wiemy, że odpowiednie pliki są obarczone prawami autorkimi. Analizując IP Vanish VPN opinie mamy pewność, że torrentowanie jest tu całkowicie bezpieczne.

Warto jednak mieć na uwadze, że w niektórych krajach, nieodpowiednie korzystanie z torrentów może być niezgodne z prawem i bez względu na to, czy ktoś niewidoczny dla osób z zewnątrz, czy nie – nie powinien tego robić.

Chiny

VPN przydaje się również w przypadku użytkowników, którzy mieszkają w Chinach lub podróżują do Chin. Spotykamy się tu z jedną z najbardziej ostrych cenzur jeśli chodzi o treści w Internecie.

Blokuje się tu nie tylko strony, które są niewygodne pod względem politycznym, ale również serwisy społecznościowe, strony informacyjne czy portale streamingowe. Blokada jest aktywna jeśli posiadamy chińskie IP. IPVanish opinie potwierdzają, że VPN jest tu niezbędny.

Wykorzystując VPN możemy wybrać IP innego kraju i skutecznie ominąć cenzury, która nie będzie w stanie zablokować dostępu do stron, które normalnie byłyby dla nas niedostępne. Nie musimy się też martwić o to, że omijanie cenzury przyniesie nam jakieś nieprzyjemności. VPN szyfruje nasze połączenie, przez co nikt nie jest w stanie sprawdzić co robimy i z jakich stron internetowych korzystamy.

Gry wideo

Przeglądając IP Vanish VPN opinie stwierdzamy, że usługa doskonale sprawdza się w przypadku gier wideo. Mamy tu wiele korzyści, które sprawią, że rozrywka będzie na jeszcze lepszym poziomie. Warto zwrócić uwagę na możliwość ustabilizowania połączenia oraz zmniejszenie pingu, które jest bardzo istotne w różnego rodzaju grach online. Często to dostawcy usług internetowych dławią szybkość połączenia, z VPN możemy tego uniknąć.

Nie zapomnijmy również o tym, że coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju ataków hakerskich na graczy, jak przykładowo ataki DDoS. Jednak dzięki ukryciu naszego rzeczywistego adresu IP, możemy skutecznie chronić się przed atakami, które miałyby utrudnić nam korzystanie z danej gry czy też utratę naszego konta.

Funkcje VPN IPVanish VPN

Funkcje, które IPVanish VPN zapewnia swoim użytkownikom, z pewnością przypadną do gustu każdemu użytkownikowi Internetu. Twórcy postarali się o zaspokojenie potrzeb praktycznie każdej osoby, bez względu na to, czym w głównej mierze zajmuje się na co dzień.

Liczne funkcje zabezpieczające wszystkich swoich użytkowników zapewniają IPVanish opinie o najwyższej jakości usług.

Zaawansowane szyfrowanie

Usługa wykorzystuje znane i sprawdzone szyfrowanie o nazwie AES 256. Standard 256 jest tutaj odniesieniem do ilości kombinacji, które zabezpieczają nasze dane, jest to liczba 2^256. Oznacza to, że dane posiadają najlepsze zabezpieczenia. Hakerzy potrzebowaliby milionów lat, żeby rozgryźć AES 256. Mamy pewność, że nasze dane są w pełni bezpieczne.

Analizując IP Vanish VPN opinie stwierdzamy, że użytkownicy doceniają poziom i jakość szyfrowania. Przekłada się to na wysokie zadowolenie z usługi.

Współdzielone adresy IP

Podczas połączenia z VPN użytkownicy otrzymują nowy adres IP, który jest współdzielony z innymi użytkownikami. Dzięki temu, że z jednego IP korzysta wielu użytkowników, nikt nie jest w stanie sprawdzić aktywności i przypisać jej do danego użytkownika. Zapewnia to dodatkowy poziom zabezpieczeń. Jeśli jedynie my korzystalibyśmy z danego IP, istniałaby możliwość śledzenia naszej aktywności.

ip vanish

Brak logów

Brak logów oznacza to, że firma nie przechowuje, ani nie zapisuje żadnych danych o naszej aktywności. Oznacza to, że nikt nie jest w stanie włamać się do systemu i wykraść zapisanych danych, bo po prostu nie istnieją. Gwarantuje nam to najwyższy poziom bezpieczeństwa i pełną anonimowość.

Nielimitowane połączenia

Usługa nie uznaje żadnych limitów, przez co na jednym koncie możemy korzystać z nielimitowanej ilości połączeń z VPN. Dodatkowo nie ma ograniczeń co do ilości ponownych połączeń z usługą czy konkretnymi serwerami. Zapewnia nam to ogromne oszczędności i możliwość zabezpieczenia dowolnej ilości urządzeń. Między innymi opcja ta generuje bardzo dobre IPVanish opinie.

Obsługa wielu protokołów bezpieczeństwa

Testowany przez nas VPN oferuje kilka protokołów bezpieczeństwa, które możemy dobierać w zależności od naszych potrzeb. Możemy korzystać z WireGuard®, IKEv2, OpenVPN oraz IPSec. Każdy z nich zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ale może inaczej działać w pewnych aktywnościach. Opcja wyboru pozwala nam w pełni korzystać z VPN na najwyższych obrotach. IP Vanish VPN opinie na temat protokołów utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to usługa na najwyższym poziomie.

Serwer SOCKS5 proxy

SOCKS5 to bardziej bezpieczna odmiana tradycyjnego proxy, która pozwala na uzyskanie lepszych zabezpieczeń i wyższego poziomu anonimowości. W testowanym przez nas VPN otrzymujemy SOCKS5 proxy w ramach abonamentu, dzięki czemu mamy większą swobodę w surfowaniu po Internecie i jeszcze lepsze zabezpieczenia.

Dzielone tunelowanie

Dzielone tunelowanie polega na tym, że możemy ustawić, które aplikacje mają korzystać z VPN, a które mają działać bez chronionego połączenia. Jest to związane z tym, że nie wszystkie programy mogą być kompatybilne z VPN lub po prostu jest nam tak wygodniej. Funkcja dzielonego tunelowania sprawia, że możemy korzystać z oprogramowania jak nam się podoba.

Automatyczne uruchamianie

Funkcja odpowiada za automatyczne włączenie oprogramowania VPN i ustanowienie bezpiecznego połączenia zaraz po uruchomieniu naszego komputera. Jest to bardzo wygodne, ponieważ od razu chronimy nasze urządzenie. Ruch Internetowy może być obecny nawet bez naszej aktywności przy aktualizacjach czy wymianie plików. Takie rozwiązanie zapewnia nam pełne bezpieczeństwo i sprawia, że IP Vanish VPN opinie są bardzo dobre.

Ochrona przed wyciekami DNS

Oprogramowanie VPN posiada wbudowane rozwiązania, które mają na celu zapobiegać wyciekom DNS. Wycieki DNS są obecne wówczas, gdy zapytania nie przechodzą przez VPN, a przez jakiś zewnętrzny DNS. W testowanej przez nas usłudze nie ma mowy o żadnych wyciekach DNS, co sprawia, że jesteśmy całkowicie anonimowi.

Idź do IPVanish

Aplikacja dla Windows (interfejs/ustawienia)

Twórcy postarali się o przygotowanie przystępnej aplikacji dla użytkowników systemu Windows. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowana, ale interfejs został zaprojektowany w ten sposób, że po uruchomieniu, wystarczą dosłownie dwa kliknięcia i VPN będzie aktywny. IP Vanish VPN opinie na temat wygody użytkowania są bardzo dobre.

ip vanish vpn

Jeśli ktoś jest bardziej zaawansowanym użytkownikiem Internetu i jego wymagania są odpowiednio wyższe, może przejść do ustawień programu, gdzie dostosuje wszystkie kluczowe funkcje.

Twórcy domyślnie ustawili je w taki sposób, aby działały w optymalny sposób dla ogółu użytkowników. Dlatego, jeśli ktoś ma specyficzne wymagania, może je bez problemu dostosować. Program dla systemu Windows to jedna z tych części składowych, które zapewniają IP Vanish opinie o bardzo pozytywnym wydźwięku.

Inne aplikacje

Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby ich usługi mogły dotrzeć do jak największej liczby osób. Dlatego VPN jest dostępny na urządzeniach z systemami: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chrome, router, fire TV

Wszystkie wersje korzystają z pełni możliwości standardowej usługi, dlatego nie ma w nich żadnych różnic w działaniu. Patrząc na IP Vanish VPN opinie widzimy, że nie ma żadnych problemów z kompatybilnością oprogramowania.

vpn ipvanish

Wyniki testów

IPVanish opinie mówią, że usługa dobrze sprawdza się w różnych warunkach. Dla nas to oczywiście mało, więc postanowiliśmy przeprowadzić własne testy, a poniżej prezentujemy ich wyniki.

Prędkość połączenia

Połączenie z lokalnym serwerem, serwer w Polsce. W przypadku serwerów, które są zlokalizowane niedaleko od użytkownika z reguły nie ma problemów ze spadkami prędkości połączenia.

Z naszych testów wynika, że usługa działa stabilnie i prędkość jest praktycznie identyczna jak w przypadku połączenia bez bezpiecznego połączenia za pośrednictwem VPN. IPVanish opinie również potwierdzają nasze testy.

ipvanish opinie

Połączenie z oddalonym serwerem, serwer w USA. Im serwer znajduje się dalej, tym większa szansa na to, że połączenie okaże się wolniejsze. Jak testowana przez nas usługa radzi sobie z tym problemem?

Okazuje się, że bardzo dobrze i spadek prędkości przez szyfrowanie i większą odległość od serwera jest znikomy. Jak wyglądają tu IP Vanish VPN opinie? Okazuje się, że potwierdzają nasze testy.

ip vanish vpn opinie

Wycieki DNS i torrentowanie

Oprogramowanie posiada wbudowaną ochronę przed wyciekami DNS, co jest bardzo istotne podczas korzystania z torrentów. Nie chcemy, żeby miały miejsce jakiekolwiek wycieki danych, szczególnie w momencie, gdy korzystamy z wymiany plików między komputerami.

Przetestowaliśmy usługę pod różnymi aspektami i stwierdzamy, że jest w pełni bezpieczna. Analizując IPVanish opinie na temat wycieków DNS, widać że jest to przydatna funkcja, z której użytkownicy są bardzo zadowoleni.

Obsługa klienta

Jeśli ktoś ma problem z działaniem VPN lub chce po prostu zadać pytanie obsłudze, może to zrobić za pomocą specjalnego formularza na stronie producenta. Wystarczy podać swój adres e-mail, opisać swoją sprawę i załączyć ewentualny plik i czekać na odpowiedź.

W przypadku, kiedy sprawa nie może cierpieć zwłoki, użytkownik może dołączyć do czatu na żywo, gdzie porozmawia w czasie rzeczywistym z konsultantem i rozwiąże swój problem. Dział obsługi klienta został bardzo dobrze zorganizowany i zapewnia IPVanish opinie w sieci o bardzo pozytywnym wydźwięku. Odnalezione przez nas IP Vanish VPN opinie są pochlebne dla obsługi klienta.

Idź do IPVanish

Porównanie z konkurencją

IPVanish VPN vs. ExpressVPN

Testowana przez nas usługa odznacza się atrakcyjną ceną i możliwością korzystania na nielimitowanej ilości urządzeń. W przypadku ExpressVPN mamy wyższą cenę, ale za to dostęp do większej ilości serwerów, które dodatkowo są dostępne także w prawie dwukrotnie większej ilości krajów na świecie.

Pełną recenzję konkurenta znajdziemy w artykule ExpressVPN.

IPVanish VPN vs. CyberGhost VPN

W przypadku tych dwóch usług VPN mamy zbliżone do siebie poziomy ochrony przez wykorzystywanie tego samego szyfrowania. W obu przypadkach znajdziemy też specjalne kody rabatowe, które pozwalają na tańszy zakup usługi.

CyberGhost VPN posiada znacznie więcej serwerów i więcej lokalizacji. IPVanish opinie jak i opinie na temat konkurenta są bardzo dobre. W podjęciu decyzji możemy pomóc recenzja konkurencyjnej usługi, którą możemy przeczytać tutaj: CyberGhost VPN.

IPVanish VPN vs. Private Internet Access

W przypadku Private Internet Access mamy znacznie więcej dostępnych serwerów i lepsze wrażenia podczas torrentowania. Jednak Vanish VPN lepiej spisuje się podczas korzystania z serwisów streamingowych, ma więcej funkcji, a także zapewnia szybsze połączenie. IPVanish opinie również są bardzo dobre.

Żeby w pełni poznać możliwości konkurenta zachęcamy do przeczytania recenzji na jego temat: Private Internet Access.

FAQ

Co to jest IPVanish?

IPVanish to usługa VPN (wirtualna sieć prywatna) na urządzenia z systemami operacyjnymi Windows, macOS, iOS, Android oraz Fire Tv. Firma została założona w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych przez spółkę Mudhook Media Inc.

Ile kosztuje IPVanish?

IPVanish VPN kosztuje od 3 do 11 dolarów miesięcznie – koszt jest uzależniony od długości subskrypcji, którą wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się na dłuższą subskrypcję, możemy otrzymać wyższy rabat.

Podsumowanie

Przeglądając IP Vanish VPN opinie i analizując wykonane przez nas testy dochodzimy do wniosku, że to jeden z najlepszych VPN dostępnych na rynku. Usługa dobrze radzi sobie w przypadku działania z serwisami streamingowymi, dzięki czemu zapewnia nam potężną dawkę rozrywki.

Serwery znajdujemy w wielu lokalizacjach na świecie, a połączenie z nimi nie spowalnia naszego łącza. Nie zapominajmy o tym, że usługa jest obecnie dostępna w ofercie specjalnej, gdzie możemy uzyskać 72% zniżki przy zakupie i 30-dniowa gwarancję zwrotu kosztów.

W naszym ogólnym rankingu IPVanish VPN testowana przez nas firma zajmuje 4 miejsce. Jeśli interesuje nas najwyższa jakość usług, możemy wybrać nr 1 z naszego rankingu czyli ExpressVPN. Usługa posiada najlepszy stosunek jakości do ceny.

Nie musimy wydawać majątku a uzyskujemy zaawansowany VPN dostosowany do wszelkich zadań. ExpressVPN dobrze sprawdza się w serwisach streamingowych, podczas torrentowania, a także jako typowa ochrona naszej prywatności i bezpieczeństwa.

9.3 Wynik
IPVanish opinie

Prywatność i ochrona
9.5
Funkcje
9.5
Szybkość i wydajność
9
Wartość pieniądza
9
Łatwość użycia
9.5
PLUSY
  • Szybkość serwerów, idealna do gier
  • Włączona NAT Firewall
  • Doskonałe zasięg w USA i dla Europy
  • Brak przechowywania danych, idealny dla P2P i BitTorrent
MINUSY
  • Drogi plan jednomiesięczny
  • Nie jest kompatybilny z Netflix
piotr

Piotr, były menedżer marketingu online, kontynuował studia z zakresu analiza danych na Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zdobywając wszechstronną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie cyfrowej. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na tym blogu, szczególnie skupiając się na fascynujących i ryzykownych aspektach Internetu, w tym kwestiach prywatności. Mottem Piotra jest podkreślenie ważności ochrony danych osobowych zarówno w świecie offline, jak i online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało wyślij wiadomość na adres piotr@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl