O nas

Misją portalu Prywatność w Sieci jest dostarczenie wszystkich możliwych informacji i narzędzi potrzebnych do przywrócenia prywatności w Internecie, zabezpieczenia urządzeń elektronicznych i zachowania bezpieczeństwa danych osobowych.

Wszystko opublikowane na tej stronie jest uczciwe, bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Nasz zespół

Po co to robimy?

Hołdujemy zasadzie KISS (keep it simple stupid – zrób to prosto jak idiota)

Jedną z metod wprowadzania prywatności jest publikowanie bezpłatnych przewodników zgodnych z powyższą zasadą.

Zasada KISS mówi, że większość systemów działa najlepiej, jeśli są one w jak najmniejszym stopniu skomplikowane, a więc proste do granic możliwości; dlatego prostota powinna być kluczowym celem przy projektowaniu i należy unikać niepotrzebnej złożoności.

Prywatność i bezpieczeństwo w Internecie nie muszą być skomplikowane. Niepotrzebne komplikacje mogą stanowić barierę dla osób zainteresowanych tematem prywatności, ale pozostającym bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, przewodniki dotyczące ochronie prywatności i danych osobowych/telemetrycznych (czyli informacje o tym, co Cię interesuje, kiedy przeglądasz internet) są napisane prostym językiem. Bez względu na biegłość w zakresie informatyki, każdy powinien być w stanie wdrożyć rozwiązania przedstawione na tej stronie.

Czym zatem różnimy się od innych stron, które możesz znaleźć w internecie?

Brak reklam

PrywatnośćwSieci, jak zapewne udało Ci się zauważyć, nie zawiera żadnych reklam, nie ma wstawek od Google i nie można z nami nawiązać współpracy w zakresie płatności za reklamy.

Podobnie jak w przypadku płatnych recenzji, płatne reklamy spowodowałyby stronniczość i oczywisty konflikt interesów. Jeśli ta witryna byłaby zależna od przychodów z płatnych reklam, to szybko doszłoby do konfliktu interesów. Przecież jakbyśmy znaleźli problemy z produktem naszego reklamodawcy, jakie byłyby szanse na opublikowanie tych informacji? Bylibyśmy uwiązani umowami.

Innym problemem związanym z reklamami jest to, że naruszają one twoją prywatność i mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Prawie wszystkie reklamy śledzą Twoje działania i zmuszają do oglądania tych samych reklam na każdej stronie, którą odwiedzisz.

Brak sponsorów

PrywatnośćwSieci nie akceptuje żadnych sponsorów, ani płatności w celu promowania produktów lub usług. Produkty i usługi są zalecane tylko na podstawie własnych wyników testów i badań.

PrywatnośćwSieci nie wykonuje żadnych płatnych recenzji. Wiele stron internetowych płaci za pisanie recenzji przez portale, które „recenzują”. Może to przybierać różne formy, ale zasadniczo twórca produktu lub usługi kupuje dobrą recenzję. Niestety jest to dość powszechne w Internecie.

Sposób prowadzenia strony PrywatnośćwSieci powoduje, że wszystkie produkty / usługi są sprawdzane niezależnie i nigdy nie otrzymujemy zapłaty za testowanie i recenzowanie usługi lub produktu. Co więcej, nigdy nie otrzymujemy i nie przyjmujemy zapłaty za zmianę lub modyfikację recenzji.

Dzięki temu PrywatnośćwSieci nie zawiera płatnych rankingów, czy płatnych treści.

PrywatnośćwSieci nigdy nie będzie przyjmować płatności za ocenianie / rekomendowanie niektórych produktów lub usług, aby były lepiej ocenione w stosunku do innych.

Nigdy nie będziemy publikować płatnych treści. Wiemy, że taka witryna, bogata we wszelkie treści, jest łakomym kąskiem, to sami nie odbieramy wynagrodzenia za przygotowanie tekstów „pod kogoś”.

Bez śledzenia

PrywatnośćwSieci nie korzysta z reklam Google, ani innego oprogramowania do śledzenia inwazyjnego. Korzystamy z metod w pełni zgodnych z przepisami dotyczącymi prywatności danych RODO. Nie chcemy być hipokrytami, którzy piszą o bezpieczeństwie i prywatności, po czym sami instalujemy wszelkie możliwe metody śledzenia naszych użytkowników.

Dokładne poradniki

Robimy to wszystko, aby dostarczyć bardzo szczegółowe poradniki i dokładne testy. Jeśli interesuje Cię oglądanie Netflix w USA, to znajdziesz o tym poradnik. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak włączyć konkretny, testowany przez nas VPN, to znajdziesz poradnik dla iPad, iPhone, Android, Windows, Mac i Linux. Wiemy, że użytkownicy Linuxa mają obycie z komputerem, ale przecież nie wszyscy. Są proste dystrybucje, takiej jak Ubuntu, openSuse, czy Mint, które instalują nawet osoby, które nie mają rozległej wiedzy technicznej z zakresu informatyki. Dla nich też piszemy. Piszemy dla wszystkich! Wiemy też, że nie każdy ma iPada, nie każdy ma telefon Samsunga. Chcemy, żeby każdy znalazł poradnik dla siebie. Z tego powodu mamy wiele artykułów, które są bardzo szczegółowo zatytułowane. Mamy nasze rankingi, mamy opisy doradzające VPN pod konkretnego użytkownika.

Mediach społecznościowe

Jak przystało na nasze czasy, również i my posiadamy konta społecznościowe. Możecie nas oglądać na YouTube i pogadać z nami na Facebooku.

Niezależność

Nasza strona, nie należy do żadnego usługodawcy VPN. Czasem w naszych recenzjach widać nieco mocniejsze wskazanie na konkretną usługę i konkretny produkt, ale wynika to z naszego testowania i rankingu. Nie traktuj tego jako reklamy. Po prostu usługa, którą w danym momencie będziemy uważać za najlepszą, będzie w pewien, naturalny sposób zaznaczana. Niejako promowana. Nie ze względu na wykupienie reklamy, ale dlatego, że uważamy, że jest najlepsza!

W jaki sposób PrywatnośćWSieci.pl zarabia pieniądze?

Na początku myśleliśmy o wsparciu przez Patonite i inne formy darowizn. To się nie sprawdza. Żeby prowadzić taką witryną w kilka osób,  musimy to robić w czasie wolnym. Nadal pozostaje jednak sprawa kosztów domeny, serwera, certyfikatu i paru spraw związanych pojawianiem się tej strony w internecie. W związku z tym używamy programów partnerskich. Jest to dobre rozwiązanie, bo niezależnie od wybranego przez Ciebie VPN, zawsze na nasze konto wpadnie kilka groszy (nie są to powalające kwoty, naprawdę). Nie mamy umów, więc nie musimy czarować, jaka to usługa jest cudowna, jeśli nie jest. Każdy usługodawca, po wykupieniu u niego usługi (a zawsze znajdzie się taki, którego warto wybrać), dokonuje przelewu na drobną kwotę. Pozwala nam to rzetelnie prowadzić testy i polecać te usługi, które faktycznie są warte uwagi. To dla nas bardzo ważne.

Pamiętaj, że jeśli namówimy Cię na usługę, która jest kiepska, to zapewne zrezygnujesz z niej w ciągu 30 dni, a my nie dostaniemy nic. Zatem naszym zadaniem jest znalezienie Ci tak dobrej usługi VPN, że pozostaniesz z nią na lata, a my będziemy przez to regularnie, np. raz do roku, mogli otrzymać od tego usługodawcy drobny przelew.

Z zasady, nie przystępujemy do programów partnerskich firm, które okazały się nieuczciwe lub podczas testów wyszło, że mocno przekłamują swoje usługi, względem stanu faktycznego.

Doceń nasz czas poświęcony na testy i badania i wspieraj nas. Jeśli już zdecydujesz się na usługę VPN, kup ją przez nasz link. Często zapłacisz mniej niż bezpośrednio ze strony producenta, czasem tyle samo. Dla nas to ogromna różnica. Im więcej osób skorzysta z usługi dzięki nam, tym więcej zapłaci nam usługodawca, z programu partnerskiego.

To dzięki Tobie możemy nadal prowadzić i rozwijać tę witrynę!

PrywatnośćwSieci.pl