Co to jest VPN? Jak działa VPN?

Co to jest VPN? Jak działa VPN?

Celem tej witryny jest pomoc w zdobywaniu informacji o sieci VPN. Dziś pierwszą lekcją jest VPN: czym jest VPN? Poprzez zwięzły i precyzyjny artykuł dowiesz się, jaka jest wirtualna sieć prywatna pod koniec czytania. Chociaż nie wiesz, jak to działa, otrzymasz szeroki zarys. OK, przestań rozmawiać z sąsiadem, spójrz tak, proszę, zacznijmy.

Serwer VPN co to takiego? Czy ja tego potrzebuję?

Po pierwsze, definicja VPN: połączenie VPN co to jest? Według Wikipedia (tak, nawet nauczyciele odnoszą się do Wikipedii), VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) –to tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

Cóż, to nie pomogło, prawda? Znajdźmy lepszy sposób na to. Jest to sieć. Ta sieć jest wirtualna, ponieważ tworzy wirtualny most między użytkownikiem (na przykład), a serwerem (znajdującym się na całym świecie). Wreszcie, ta sieć jest prywatna, ponieważ masz dostęp do konta, musisz ów konto posiadać, wraz z poświadczeniami logowania (nazwa użytkownika i hasło).

Więc łączysz się z serwerem, a ten serwer łączy się z Internetem. Tak to wygląda.

Jak działa VPN? VPN i bezpieczeństwo

Jeśli nadal nie rozjaśniło Ci się w głowie, nie martw się, to dopiero początek. Wkrótce dowiesz się, czym jest VPN. Teraz trochę historii. Czy ktoś wie, dlaczego VPN zostały stworzone? Podpowiedź: to ma związek z biznesem ... Nikt?

Początkowo firmy tworzyły sieci VPN, aby chronić ich komunikację przed szpiegostwem przemysłowym. Ponieważ coraz częściej można przechwytywać dane przesyłane do sieci. Czy słyszałeś np. o fałszowaniu adresów MAC i Firesheep? Dwa rozwiązania do zhakowania informacji.

Dlatego VPN oferuje szyfrowane połączenie z punktu A do punktu B. VPN korzysta z szyfrowanej transmisji danych i systemu tunelowania, aby bezpiecznie kierować dane między tymi dwoma punktami. W każdą stronę. W rezultacie Twoje dane są szyfrowane i chronione.

Co to jest vpn?

Co to jest VPN? VPN i prywatność

Bezpieczeństwo brzmi dobrze, prawda? A co z prywatnością? Dobra wiadomość: VPN oznacza również lepszą prywatność! W istocie sieć VPN zastępuje Twój adres IP, adresem IP z serwera, na którym jest podłączony. Można też połączyć się z dowolnym serwerem dostawcy VPN. Dlatego możesz mieć kilka różnych adresów IP. Na przykład możesz mieszkać w Londynie i być może w Nowym Jorku korzystać z VPN.

Podsumowując, kiedy używasz VPN: po pierwsze nikt nie może przechwytywać i używać Twoich danych. Po drugie, nikt nie wie, które witryny są przez Ciebie odwiedzane.

VPN i cenzura (zawartość ograniczona geograficznie)

To nie wszystko! Jest też inny dobry punkt związany z opisaną powyżej metodą prywatności. Rzeczywiście, łączenie się z adresem IP z dowolnego kraju oznacza, że możesz odblokować całą zawartość geograficzną z kraju, z którym się łączysz. Wyobraź sobie, że chcesz oglądać amerykańskiego Netflixa z domu w Polsce. Bez VPN nie jest możliwe. Ale dzięki sieci VPN można połączyć się z amerykańskim serwerem i łatwo uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflix lub Polski Netflix za granicą!

I to samo dotyczy innych. Jeśli podróżujesz w Chinach, z VPN możesz oglądać Netflix z Wielkiej Brytani lub oglądać BBC iPlayer. Ponadto możesz odblokować zawartość i uzyskać dostęp do ocenzurowanych stron internetowych, takich jak Facebook czy Twitter (np. w Chinach).

Połączenie VPN co to jest: Chiny

Większość dziennikarzy korzysta z VPN, aby ominąć cenzurę, gdy podróżują. W ten sposób mogą czuć się wolnymi w Internecie.

Podsumowując, dzięki VPN możesz chronić swoje dane i prywatność oraz uzyskiwać dostęp do stron internetowych i treści, które zwykle są ograniczone.

Co to jest VPN: protokoły

Obecnie dostępne jest kilka protokołów. Najczęstsze to:

  • PPTP: jeden z pierwszych protokołów (od czasów Windows 95)
  • L2TP / IPsec: jeden z najbardziej bezpiecznych protokołów z tunelem
  • OpenVPN SSL: najbardziej elastyczny i popularny protokół otwartego źródła (open source)

Jak działa VPN: protokoły

Połączenie VPN co to jest, dostawcy sieci VPN

Coraz więcej osób korzysta z osobistej sieci VPN, ponieważ coraz więcej interakcji (kupowanie, sprzedaż, datowanie itp.) pojawiają się w Internecie. Dlatego masz wiele opcji, jeśli chodzi o dostawców VPN.

Niektóre firmy oferują darmowe VPN, podczas gdy większość z nich wymaga subskrypcji. Wszystkie z tych sieci są różne. Każda sieć ma określone właściwości (szybkość, połączenia jednoczesne, zapora, koszt, lokalizacja serwera ...).

BĄDŹ ODTROŻNY Z BEZPŁATNYMI VPN! Rzeczywiście, nic nie jest naprawdę za darmo na tym świecie ... Bez skrupułów firmy mogą gromadzić Twoje dane i zwyczaje przeglądania dla celów komercyjnych lub gorszych. Mogą też sprzedawać Twoją przepustowość. Lub użyć Ciebie jako botnetu. Korzystanie z bezpłatnej VPN spowoduje wiele problemów. Ale teraz jesteś poinformowany: korzystaj z bezpłatnej VPN na własne ryzyko.

Na tej stronie internetowej znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do wybrania najlepszej sieci VPN. Rzeczywiście, wszystkie sieci VPN są testowane, sprawdzane i porównywane. Wystarczy przeczytać i wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Poniżej możesz znaleźć najlepsze 3 sieci VPN dla większości zastosowań. Ponieważ mają solidne serwery, sprawdzone zabezpieczenia, wolne oprogramowanie i niespotykaną prędkość.

Teraz wiesz, czym jest połączenie VPN, a co to jest VPN. Otrzymałeś prostą definicję o VPN.

Comments are closed.