nordvpn
NordVPN jest nowością w sieci VPN. Ale nie daj się nabrać temu niedługiemu istnieniu na rynku. Firma rozwija się w bardzo szybkim tępie od 2012 roku, ma siedzibę w Panamie, gdzie nie istnieją przepisy dotyczące przechowywania danych i oferuje w pełni wyposażone usługi. W rzeczywistości VPN Nord łączy VPN brakiem przechowywania danych z dużą prędkością i maksymalnym bezpieczeństwem. Dlatego jest to jedno z najlepszych rozwiązań przeciw cenzurze internetu i kontroli rządowej. Przeczytaj poniżej pełny przegląd sieci VPN firmy Nord.

Idź do NordVPN
VPN Nord jest jedną z najlepszych sieci VPN na rynku!

To doskonała usługa VPN pod względem bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Ale oferuje również ścisłą politykę braku przechowywania danych.

Aktualizacja: 1 Lipiec 2022

NordVPN jest ekspertem ds. Prywatności i Bezpieczeństwa

Przede wszystkim celem NordVPN jest obejście cenzury, kontroli treści i nadzoru rządowego. Dlatego usługi VPN zapewniają wszystkie istotne funkcje, aby chronić Twoją prywatność i bezpieczeństwo.

Ale to nie tylko to! Rzeczywiście, ich szeroka sieć (ponad 900 serwerów na całym świecie) jest tak szybka, jak to tylko możliwe. Możesz więc odblokować zawartość strumieniową i obejrzeć amerykański NordVPN Netflix bez buforowania. Ponadto, jeśli lubisz torrenting, możesz zaufać Nord VPN w celu ochrony anonimowości. Rzeczywiście, ich obsługa jest torrent-przyjaznay i nie przechowuje danych.

Oto kilka powodów, dla których usługa ta jest obecnie jednym z najlepszych sieci VPN na rynku.

Cena usługi

nordvpn cena uslugi

Pod względem ceny Nord VPN opinie są jednoznaczne — to jedna z najprzystępniejszych ofert na rynku. Użytkownik może zdecydować, który z 3 planów wybiera. Wszystko zależy od tego, jakie ktoś ma wymagania. W przypadku, kiedy chce chwilowo skorzystać z usług NordVPN Netflix, może wybrać plan miesięczny. Kiedy jednak planuje długoterminowe korzystanie z usługi, może skorzystać z tańszych na dłuższą metę planów długoterminowych.

Oto jak prezentuje się NordVPN cena z poszczególnymi planami i ich cenami:

 • Plan 1-miesięczny – w teorii najtańszy plan, którego koszt wynosi jedyne 11,99 USD za miesiąc użytkowania. Kiedy ktoś chce chwilowo skorzystać z ulubionej platformy streamingowej lub uruchomić NordVPN torrent w bezpieczny sposób przebywając za granicą, to idealne rozwiązanie. Jeśli ktoś jednak planuje dłuższe korzystanie z usług maskujących IP, powinien przemyśleć zakup innych planów.
 • Plan roczny — zakłada wykupienie abonamentu rocznego w cenie 4,92 USD, oszczędność na poziomie 58% w stosunku do planu miesięcznego.
 • Plan dwuletni — zakłada wykupienie abonamentu dwuletniego w cenie 4,13 USD, oszczędność na poziomie 66% w stosunku do planu miesięcznego.

Na stronie internetowej znajdują się wszystkie dodatkowe informacje związane z powyższymi planami, dlatego zalecamy udać się tam w celu upewnienia się co do wyboru. Bardzo często okazuje się, że ktoś sądzi, że będzie korzystał tylko przez miesiąc, a później wykupuje jeden z dłuższych planów.

Idź do NordVPN

Arkusz Podsumowujący dla VPN Nord

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR
Wielokrotne logowanie 6 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 60+
Obsługiwany system operacyjny Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły WireGuard, OpenVPN (UDP/TCP), IKEv2/Ipsec
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 5 601+

Początki korzystania z sieci VPN

Oglądanie USA Netflix

Jeśli chodzi o dostęp do amerykańskiego Netflix lub innej zagranicznej biblioteki, to VPN Nord to Twoja VPN. W rzeczywistości odblokuje większość bibliotek Netflix i pozwala oglądać Netflix z najlepszą jakością strumieni. Wystarczy wybrać serwer w kraju, który chcesz oglądać Netflix, połączyć się z tym serwerem i odświeżyć stronę Netflix. I to tyle!

Oczywiście można uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflix, ale także do Netflix z Wielkiej Brytanii i Francuskiego Netflix. Nie zapomnij wybrać serwera Ultra Fast TV, aby uzyskać najlepsze doświadczenie w transmisji strumieniowej! Pamiętaj jednak, aby sprawdzić tabelę na stronie głównej, aby sprawdzić zgodność tej sieci VPN z Netflix. Ponieważ zgodność ta może się zmieniać w czasie …

Korzystanie z usług NordVPN torrent

Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których internauci sięgają po usługi typu VPN, jest bezpieczne krozystanie z torrentów. Aby łatwiej sobie uzmysłowić zagrożenia związane z pobieraniem plików przy pomocy połączeń P2P, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym one właściwie są. W dużym uproszczeniu to połączeniu się dowolnej liczby komputerów w celu udostępniania konkretnych plików. W praktyce wygląda to tak, że nasz komputer może być jednocześnie połączony z dziesiątkami, a nawet setkami komputerów z całego świata. Jeśli ktoś nie jest odpowiednio zabezpieczony, może być narażony na duże niebezpieczeństwa. Związane z innymi użytkownikami sieci, ale także z prawem. Wiele krajów skutecznie przeciwdziała nielegalnemu rozprowadzaniu plików za pomocą torrentów, poprzez nakładanie dużych kar finansowych na osoby, które z nich korzystają.

W tym momencie wkracza Nord torrent, który stosuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które uniemożliwiają zarówno włamanie się na komputer użytkownika, jak i wyśledzenie, skąd pochodzi sygnał. Ogromna liczba serwerów ulokowanych na całym świecie, skutecznie zgubi każdą instytucję, która będzie próbowała namierzyć nasz sygnał. NordVPN torrent cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników, którzy bez skrępowania mogą korzystać z całej zawartości internetu, bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują.

Dokumentacja danych & Torrent NordVPN:

Prywatność to prawo, o którym czasami przedsiębiorstwa i rządy zapominają. Musisz więc upewnić się, że dostawca usług VPN znajduje się na tej samej stronie co Ty. Na szczęście usługa tego typu dotyczy totalnej prywatności i nie przechowuje danych. Ta polityka zerowego przechowywania danych gwarantuje, że Twoje dane są bezpieczne, ponieważ nie istnieją na własnych serwerach!

Idź do NordVPN

Popularne funkcje

Dedykowany adres IP (dodatkowa opłata)

Jeśli potrzebujesz statycznego adresu IP w celu uzyskania dostępu do niektórych sieci, baz danych lub serwerów, możesz uzyskać własny dedykowany adres IP. Musisz jednak zapłacić za tę funkcję. Dedykowane adresy IP są dostępne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Podwójny VPN

Podczas gdy większość ludzi potrzebuje tylko standardowego połączenia VPN, możesz również korzystać z podwójnego połączenia VPN. Jeśli potrzebujesz wyższego poziomu szyfrowania danych, to specjalne połączenie zaszyfruje Twoje dane dwukrotnie dzięki ich wstępnie skonfigurowanej sieci multi-hop. Podwójne połączenia VPN obejmują np. USA-Kanadę, Wielką Brytanię-Holandię, Tajwan- Hong Kong.

nordvpn Podwójny VPN

Onion over VPN

Dzięki temu połączeniu usługa najpierw szyfruje dane na jednym z ich serwerów i wysyła pakiet przez sieć TOR. W rezultacie Twój ruch dociera do Internetu przez jeden z węzłów wyjściowych Tora. I jest to praktycznie niemożliwe do wyśledzenia go z powrotem do urządzenia.

Wreszcie jest to doskonałe rozwiązanie do nawigacji w ukrytej sieci!

Ultra Szybka TV

Usługi strumieniowe są obecnie bardzo popularne. A VPN Nord pokrywa serwery Ultra Szybkiej TV, zoptymalizowane pod kątem najszybszego przesyłania strumieniowego. Rzeczywiście wystarczy połączyć się z jednym z tych serwerów, aby odblokować zawartość o ograniczoneniach geograficznych i oglądać filmy HD.

Ponadto możesz cieszyć się tymi serwerami, aby grać online w konsolę Xbox lub PlayStation z optymalną prędkością.

Zapora NAT (NAT Firewall)

Również wszystkie serwery działają z firewall NAT, który działa jak zwykła, ale skuteczna zapora, blokując cały niechciany ruch. Dlatego też jesteś chroniony przed hakerami, którzy używają różnych technik, aby wstawić złośliwe pakiety do komputera.

Idź do NordVPN

Aplikacji dla systemu Windows

Interfejs

Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby ich aplikacja była jak najbardziej przystępna. Bez względu na to, czy ktoś korzystał kiedyś w usług tego typu, czy nie — powinien się w niej znaleźć bez najmniejszego problemu. Oczywiście znajdują się tutaj także bardziej zaawansowane opcje, jak możliwość dodatkowego skonfigurowania routera NordVPN Mikrotik, aby wszystko działało w jeszcze lepszej symbiozie z usługą.

vpn Nord

Po zainstalowaniu aplikacji pojawi się standardowe okno logowania. Po wpisaniu swoich indywidualnych danych, wszystkie możliwości programu staną otworem przed użytkownikiem. Na ekranie pojawi się mapa z serwerami, z którymi można się połączyć. Można je wybierać za pomocą klikania w konkretne lokacje lub wpisując nazwę państwa w panelu znajdującym się po lewej stronie. Następnie nie pozostaje nic innego jak połączyć się z wybranym serwerem.

Lista serwerów nordvpn

Wszystko działa płynnie i szybko. Dla większości osób to wszystko powinno wystarczyć. Bez względu na to, czy ktoś korzysta z NordVPN Netflix, czy planuje użyć usług NordVPN torrent — wystarczy po prostu wybrać odpowiednią lokalizację serwera, a całą resztą zajmie się aplikacja.

Aplikacja dla Windows i jej właściwości

Oczywiście bardziej zaawansowani użytkownicy mogą liczyć na różne dodatkowe opcje, które pozwolą im na bardziej sprecyzowane korzystanie z Internetu w porównaniu z NordVPN Netflix. Twórcy postarali się, aby każdy mógł odpowiednio dostosować działanie programu według swoich potrzeb. Dlatego dodali sporo funkcji, które zapewniają NordVPN opinie świadczące o najwyższej jakości usług.

Zaawansowane ustawienia nordvpn

Jak doskonale wszystkim wiadomo – prędkośc przesyłu danych odgrywa kluczową rolę podczas korzystania z Internetu. Dlatego wybierając konkretny kraj, użytkownik może wybrać serwer z najniższymi opóźnieniami, a następnie dodac go do ulubionych. Dzięki temu użytkownik następnym razem nie będzie musiał się przejmować wyszukiwaniem, tylko kliknie wyszczególniony serwer, który wyświetli się na ekranie głównym aplikacji.

Po przejściu do właściwości programu można go w łatwy sposób optymalnie dostosować je do swoich potrzeb. Opcje zostały podzielone na pięć podstawowych kategorii:

 1. Właściwości ogólne (General) – podstawowe funkcje działania aplikacji jak automatyczne uruchamianie się i minimalizowanie do paska, czy pokazywanie statusu aktualnie połączonego serwera.
 2. Automatyczne łączenie (Auto Connect) – automatyczne łączenie się z wybranym serwerem według konkretrnych zaleceń.
 3. Funkcja Kill Switch – opcja umożliwiająca automatyczne rozłączenie się z Internetem w przypadku przerwy w połączeniu z wybranym serwerem. Dzięki temu użytkownik może być pewien, że zawsze pozostaje bezpieczny.
 4. Zaawansowane (Advanced) – dodatkowe funkcje zmieniające działanie programu.
 5. Moje konto (My Account) – możliwość przelogowania się na inne konto użytkownika, a także dostosowanie kilku jego właściwości.

Idź do NordVPN

Program na urządzenia mobilne

W dobie coraz bardziej popularnego korzystania z Internetu za pomoca smartfonów i tabletów aplikacja mobilna stała się priorytetem. Jeśli dodamy do tego możliwość wielokrotnych jednoczesnych połączeń dla jednego wykupionego planu, okazuje się, że możliwośą skrzystania z usługi maskującej IP na telefonie jest idealnym rozwiązaniem. Większość z nas wielokrotnie łączy się swoim telefonem z otwartymi, niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi, gdzie mogą na nas czychać różne zagrożenia. Wyciek danych, włamanie na urządzenie, czy wykradnięcie ważnych haseł to tylko kilka z niebezpieczeństw, na które narażone są nasze smartfony na co dzień.

Przystępna w obsłudze aplikacja, umożłiwia łatwy i szybki dostęp do praktycznie wszystkich funkcji dostępnych na komputerze. W końcu na telefonie można także korzystać NordVPN Netflix, czy usług typu NortVPN torrent. Użytkownik kilkoma kliknięciami na ekranie może wybrać i uruchomić odpowiedni kraj serwera oraz dostosować swoje połączenie według własnych potrzeb.

Klikając w opcje aplikacji można dostosować wszelkie dostępne właściwości programu jak kill switch, działanie programu w tle, a także automatyczne uruchamianie się i łączenie z wcześniej wybranym serwerem. Twórcy zadbali o to, aby użytkownicy telefonów, które stają się po trochu głównym rynkiem zbytu dla usług tego typu, dostali wszystko, czego im potrzeba, w jak najprzystępniejszej formie. Warto zaznaczyć, że obecnie usługę można uruchomić na takich platformach, jak: Android, iOS, Windows, MacOS, Linus, AndroidTV, a także na przeglądarkach Firefox i Chrome.

Obsługa klienta

Usługi tego typu charakteryzują się bardzo specyficznym rodzajem działania i oczywistym staje się fakt występowania wielu pytań zarówno u stałych użytkowników, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie korzystania z platformy do maskowania IP. Twórcy postarali się o udostępnienie potężnej ilości danych i informacji, które przybliżą działanie całej usługi. W stopce strony znajduje się kilkanaście odnośników, po kliknięciu których, każdy dowie się wszystkiego o firmie i jej usłudze.

Zanim zdecydujemy się na bezpośredni kontakt ze specjalistą, zawsze warto jest przejrzeć dział z najczęściej zadawanymi pytaniami. Znajdują się tam odpowiedzi zarówno na proste pytania z zakresu działania VPN i uruchamianiu NordVPN Netflix lub innej platformy streamingowej, ale także i takie, które poruszają zagadnienia techniczne.

Kontakt jest możliwy poprzez czat na żywo oraz wiadomość e-mail. W zależności od tego, czego problem bądź zapytanie dotyczy – udostępniono różny adres e-mail. W ten sposób można być pewnym, że kazdy problem zostanie rozpatrzony przez odpowiedniego specjalistę i uzyskamy wyczerpującej odpowiedzi na każde zagadnienie. Możłiwość kontaktu z obsługą klienta jest tak samo wygodna dla urządzeń mobilnych, jak i komputerów osobistych.

Podsumowanie

To doskonała usługa VPN pod względem bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Ale oferuje również ścisłą politykę braku przechowywania danych. Jest to zgodne z USA Netflix, a NordVPN torrent pozwala na bezpieczne łączenie się w dowolnym miejscu na Ziemi. Ponadto oferuje 6 jednoczesnych połączeń. Dzięki temu możesz dzielić się kosztami z rodziną i przyjaciółmi.

Wreszcie roczna cena abonamentowa jest bardzo atrakcyjna. VPN Nord jest zdecydowanie jedną z najlepszych sieci VPN na rynku!

9.6 Wynik
NordVPN recenzja

Prywatność i ochrona
10
Funkcje
9.5
Szybkość i wydajność
10
Wartość pieniądza
9
Łatwość użycia
9.5
PLUSY
 • Serwery do przeglądania Onion.
 • Zawiera HTTP Proxy
 • NAT Firewall w zestawie
 • Połączenie DoubleVPN (multi-hop)
 • Polityka braku przechowywania danych i Torrent przyjazne
 • Aplikacje kajowe dla iPhone i Android
 • Możliwość 6 jednoczesnych połączeń
MINUSY
 • Wymagana konfiguracja ręczna do używania protokołu PPTP / L2TP

Jako manager marketingu online, zdobyłem wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach cyfrowego świata. Z przyjemnością dzielę się teraz nimi na tym blogu. Lubię pisać o wspaniałych, ale i niebezpiecznych stronach Internetu – w tym także o kwestiach ochrony prywatności. Moje motto: nie zostawiaj drzwi otwartych, gdy wychodzisz z domu. Sądzę, że to samo dotyczy sfery online: nie zostawiaj swoich danych bez nadzoru będąc online!

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl