nordvpn

Zalety internetu zna prawie każdy, ale proporcjonalnie do korzyści, rosną zagrożenia i ryzyka. Z tego powodu, coraz więcej świadomych osób korzysta z wirtualnej sieci prywatnej. Jednym z liderów branży jest NordVPN. Co proponują? Jakie są ich mocne i słabe strony? A przede wszystkim, czy warto skorzystać z ich oferty? Sprawdziliśmy!

Przejdź do NordVPN
Zacznij chronić swoją prywatność z NordVPN - aż do 64% ZNIŻKI

Bezpieczeństwo, anonimowość i nieograniczony dostęp do treści. Możesz mieć to wszystko z NordVPN bez żadnego ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu!

Aktualizacja: 27 maj 2024

NordVPN

Początki firmy to rok 2012 oraz jak informuje sam dostawca na oficjalnej stronie – inicjatywa czterech przyjaciół z dzieciństwa. Motywacją była i pozostaje chęć przeciwdziałania nasilającej się cenzurze oraz kontrolingowi władz. Od pierwszego serwera testowego udostępnionego dla znajomych, minęło dziesięć lat. Dzisiaj Nord VPN opinie czerpie z bazy ponad czternastu milionów użytkowników na całym świecie, pozostając jedną z czołowych firm na rynku.

Siedziba spółki jest zarejestrowana w Panamie, która nie posiada obowiązku przechowywania danych retencyjnych. Nie należy także do Państw 5, 9, ani 14 oczu, których członkowie wymieniają informacje szpiegowskie o swoich obywatelach.

Nasza NordVPN recenzja obejmuje kluczowe funkcje, które skupiają się na bezpieczeństwie, ochronie danych oraz nieograniczonym dostępie do treści. Brak logów, blokada złośliwego oprogramowania, serwery na całym świecie, dzielone tunelowanie, kill switch, to tylko niektóre możliwości, które sprawiają, że Nord VPN opinie zbiera pozytywne  na całym świecie.

NordVPN recenzja ceny

Jakość kosztuje, dlatego usługa nie jest darmowa. To wbrew pozorom dobry znak, ponieważ nie trzeba się zastanawiać jakie jest źródło finansowania. NordVPN ceny proponuje w trzech poziomach:

nordvpn cena uslugi

 • Pakiet Standard – usługa szyfrowania z dostępem do serwerów w 60 krajach. W cenie otrzymujemy ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie śledzenia i reklam.
 • Pakiet Plus – dodatkowo otrzymujemy aplikację do zarządzania hasłami oraz skaner naruszenia ochrony danych od NordPass. Sprawdzi potencjalne wycieki informacji, przyczyny i przekaże stosowne rekomendacje na przyszłość.
 • Pakiet Complete – dorzuca jeszcze 1 TB pamięci w chmurze od NordLocker. Wszystkie dane są szyfrowane w technologii end-to-end i dostępne chociażby przez możliwość synchronizacji na wielu urządzeniach.

Ceny pakietów są dodatkowo zróżnicowane w zależności od planu subskrypcji. Nord VPN opinie użytkowników zaskarbił między innymi udostępnianymi kuponami rabatowymi, o których można przeczytać w naszym artykule tutaj. Dla każdego pakietu dostępne są trzy abonamenty:

 • Plan miesięczny – to najmniej korzystna opcja. Wysokie ceny krótkich planów są przede wszystkim argumentem na rzecz dłuższych zobowiązań. Nie mniej, jeśli ktoś ma jedynie chwilową potrzebę z korzystania, ma taką możliwość.
 • Plan roczny – bardziej atrakcyjna cenowo propozycja. Przy rocznym zobowiązaniu, oszczędzamy 39% dla pakietu Standard, 46% Plus oraz 57% na pakiecie Complete w skali roku, względem miesięcznego zobowiązania.
 • Plan 2-letni – zdecydowanie najbardziej opłacalna propozycja na dystansie całego okresu użytkowania. Oszczędzamy odpowiednio 51%, 55% i 63% na każdym kolejnym pakiecie.

Nasza NordVPN recenzja cenowa nie będzie kompletna bez omówienia metod płatności. Do dyspozycji są podstawowe i popularne na polskim rynku metody. Błyskawiczny BLIK, karty debetowe, pośrednicy Przelewy24, PayPal, Google Pay, a nawet niektóre kryptowaluty!

Jednym z najważniejszych punktów uwagi jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, dostępna dla każdego pakietu, niezależnie od wybranego planu cenowego. Jeśli VPNNord nie spełni oczekiwań, wystarczy poinformować dostawcę w ciągu 30 dni od zakupu, a otrzymamy zwrot pieniędzy!

Przejdź do NordVPN

NordVPN recenzja – arkusz podsumowania

Mamy świadomość, że nie każdy jest entuzjastą analizy detali i poszczególnych funkcji. Dla wszystkich czytelników, którzy ponad szczegółowe omówienie, cenią sobie rzeczowe podsumowania, przygotowaliśmy poniższy arkusz. Można w nim znaleźć najważniejsze funkcje, które sprawiają, że Nord VPN opinie użytkowników przekuwa na sprzedaż kolejnych subskrypcji.

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR
Wielokrotne logowanie 6 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 60+
Obsługiwany system operacyjny Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły WireGuard, OpenVPN (UDP/TCP), IKEv2/Ipsec
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 5 601+

Korzystanie z VPN

Nawiązując do wstępu, jednym z kluczowych argumentów przemawiających za korzystaniem z VPN jest wolność w dostępnie do treści. Jej ograniczenia są widoczne na każdym kroku. Mogą wynikać z regulacji lokalnych, międzynarodowych umów licencyjnych, cenzury politycznej i wielu innych.

Netflix

Jeśli płacimy subskrypcję np. w Polsce, ale wyjedziemy do kraju w którym Netflix nie działa, nie będziemy mogli korzystać z usługi. Wszystko za sprawą tak zwanej geoblokady, która identyfikując nasz adres IP, zablokuje dostęp. Podobnie z treścią biblioteki, która różni się od zagranicznych.

Nord VPN opinie zawdzięcza między innymi dlatego, że rozwiązuje ten problem. Dzięki serwerom rozlokowanym w niemal każdym zakątku świata, mamy możliwość zmiany adresu naszego IP. W ten sposób nasza subskrypcja Netflixa, ale również HBO, Disney+, Hulu oraz innych VOD nie podlega ograniczeniom.

NordVPN recenzja torrentowania

Połączenia typu Peer-to-Peer, które zaimplementowano głównie do wymiany plików w torrentach, stanowią realne zagrożenie. To ekspozycja naszego adresu IP dla potencjalnie sporej liczny nieznanych nam użytkowników. VPN Nord opinie w tym obszarze zbiera wyłącznie pozytywne, ponieważ dla bezpieczeństwa swoich użytkowników stworzył dedykowane serwery. Łatwo je znaleźć w zakładce P2P w aplikacji. Rozwiązanie gwarantuje wysoką prędkość pobierania oraz przede wszystkim bezpieczne korzystanie.

NordVPN recenzja serwerów w Chinach

Chińskie restrykcje w ruchu internetowym różnią się w zależności od regionu. Na tą okoliczność zostały stworzone serwery maskowane, dzięki którym można korzystać z usługi w tym kraju. Rozwiązanie polega na wykorzystaniu znanych portów oraz technologii ponownego zapisywania pakietów. W ten sposób, korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej wygląda jak zwykły ruch internetowy, a NordVPN serwery chińskie są do dyspozycji użytkowników.

Gry komputerowe

Korzystanie z gier komputerowych przy jednoczesnym połączeniu z VPN to prawdopodobnie najlepszy test prędkości. To istotny temat, ponieważ nie jest tajemnicą, że sieć prywatna może z definicji obniżać szybkość. Współczynnik „ping”, który liczony jest w ms, informuje nas o tym, ile czasu zajmuje podróż danych z naszego oraz do naszego urządzenia. NordVPN opinie wśród graczy zbiera dobre, ponieważ umożliwia grę bez lagów nawet na duże odległości.

NordVPN recenzja funkcji

Jest ich naprawdę sporo i nie sposób omówić wszystkie, ale skupimy się na najważniejszych. W końcu to funkcje oraz ich praktyczne zastosowanie stanowią o sile całej oferty i zapewniają Nord VPN opinie w czołówce rynkowej.

Brak logów

Logi, czyli rejestr zdarzeń, to nic innego jak historia naszej aktywności na danym urządzeniu. Taka wiedza może być przydatna ze względu na optymalizację działania oraz diagnozę problemów. Z drugiej strony, to oczywisty cios w naszą prywatność. Przekaz tego dostawcy jest bardzo jasny. Nie zapisuje żadnych logów, również dlatego prowadzi firmę w Panamie, gdzie nie ma obowiązku przechowywania danych retencyjnych.

Blokada malware

Ataki cybernetyczne to niestety codzienność we współczesnym internecie. Nord VPN opinie i politykę bezpieczeństwa buduję m. in. za pomocą funckji Threat Protection. To rozwiązanie, które identyfikuje zainfekowane pliki, uniemożliwia przekierowania na niebezpieczne strony, a także blokuje reklamy i śledzenie. Może działać  nawet bez aktywnego połączenia z VPN!

Serwery maskowane

Jak wspomniano przy okazji korzystania z usługi w Chinach, dostępne są maskowane serwery. Ukrywają fakt, że przekierowujemy ruch za pośrednictwem VPN. To przydatna usługa w krajach, które zakazują korzystania z takich usług. Poza Chinami można wskazać chociażby Rosję. To również dobra opcja dla osób potrzebujących jeszcze więcej ochrony i prywatności.

Tunelowanie dzielone

Osoby, które chcąc korzystać z usługi w ograniczonym zakresie, docenią funkcję dzielonego tunelowania. Z jej pomocą ustalimy, które obszary korzystania z internetu powinny przechodzić przez bezpieczne serwery, a które uzyskać bezpośrednio dostęp do sieci. Można to zrobić na trzy sposoby:

 • Odwrócone dzielenie – szyfrowany jest cały ruch z wyjątkiem zaufanych programów
 • Dzielenie z aplikacją – tylko wybrane apki korzystają z ochrony, reszta ruchu bez zmian
 • Dzielenie z URL – określamy które strony odwiedzamy z prawdziwym IP

Kill Switch

Rozwiązanie stosowane w wielu gałęziach przemysłu, które prawdopodobnie widzieliśmy w niejednym filmie. W przypadku zaistnienia zagrożenia, dochodzi do całkowitego przerwania połączenia internetowego. W tym wypadku, dzieje się tak, kiedy zerwane zostaje połączenie z bezpiecznym serwerem. Internet może zostać rozłączony dla całego urządzenia lub wybranej aplikacji.

Podwójny VPN

Nord VPN opinie na temat bezpieczeństwa zawdzięcza podejściu bez kompromisów. Jeden serwer szyfrujący nasze dane to za mało? Nie ma sprawy, można korzystać również z drugiego! W największym uproszczeniu, zanim nasze urządzenie uzyska dostęp do internetu, przechodzi po drodze przez dwa serwery. To kolejna przeszkoda dla przestępców, a więcej prywatności i bezpieczeństwa dla nas.

Onion Over VPN

Połączenia Routera Onion TOR z dodatkowym zabezpieczeniem VPN to jeden z flagowych elementów oferty. Z tym rozwiązaniem, nasze dane internetowe trafiają do „cebulowej” sieci za pomocą losowego przekaźnika w dowolnym miejscu. Warstwy szyfrowania w każdym punkcie połączenia utrudniają diagnozę pochodzenia ruchu. W rezultacie, mamy kolejną, alternatywną dla podwójnego VPN opcję zwiększenia bezpieczeństwa.

Przejdź do NordVPN

NordVPN recenzja klienta Windows

Ilość użytkowników Windowsa liczymy w miliardach na całym świecie. Oprogramowanie na ten najbardziej popularny system operacyjny pobierzemy z oficjalnej strony Norda. Proces instalacji jest prozaiczny i poradzi sobie z nim każdy.

nord vpn opinie

Interfejs

Po uruchomieniu aplikacji, zobaczymy ciekawą mapę świata oraz panel serwerów po lewej stronie. Jest tam kilka udogodnień, a szczególną uwagę należy zwrócić na serwery specjalne. Nie trzeba ręcznie szukać wspomnianych wcześniej P2p do torrentów, podwójnych VPB, czy Onion Over. Po znalezieniu interesujących nas pozycji, możemy dodać je do ulubionych i mieć je zawsze pod ręką. Dodatkowo wyświetlana jest nasza lokalizacja, czas połączenia oraz adres IP.

Ustawienia

Panel ustawień znacznie ułatwia bieżącą obsługę programu. Dotyczy to prostych funkcji, jak automatycznie połączenie, uruchamianie usługi na starcie, czy aktywacja Threat Protection, blokującego wirusy i złośliwe oprogramowanie. Pozytywne Nord VPN opinie to także bardziej zaawansowane ustawienia w postaci warunków działania Kill Switcha, dostępu do maskowanych serwerów, czy niestandardowego DNS.

Inne aplikacje

Windows pomimo największej liczby użytkowników, stanowi jeden z wielu systemów, na których możemy korzystać z usługi. Nasza NordVPN recenzja dotyczy także Windows, macOS, Linux, Android, iOS. Dodatkowo, dostępne są także rozszerzenia dla przeglądarek Chrome, Firefox oraz Edge. Sporo możliwości, ale okazuje się, ze to nadal nie wszystko.

Konsole Xbox, Playstation, Nindendo Switch również mogą zostać uposażone w wirtualną sieć prywatną. Podobnie jak Firestick, Raspberry Pi, chromebook, Chromecast, czy Kindle Fire. Ciężko właściwie wskazać, gdzie aplikacja nie działa!

NordVPN recenzja wyników testów

Sprawdzone parametry to kolejny aspekt, dzięki któremu Nord VPN opinie ma na poziomie światowej czołówki. Ostatecznie to twarde dane są najlepszym świadectwem jakości w określonych obszarach.

Prędkość

Szybkość połączenia to kluczowy wskaźnik dla komfortu korzystania z wirtualnej sieci prywatnej. Wyzwanie po stronie dostawcy usługi jest ogromne, ponieważ na prędkość ma wpływ wiele czynników:

 • Odległość jaka nas dzieli od serwera. Możemy otrzymać inne parametry dla lokalnego serwera w stosunku do oddalonego o tysiące kilometrów.
 • Ilość użytkowników na serwerze. To naturalne obciążenie wynikające z ruchu.
 • Regionalne ograniczenia przepustowości połączenia. Przykład: w niektórych regionach Chin to 5 Gbps, a w Sydney 1 Gbps.
 • Dostawca internetu. Dotyczy parametrów połączenia w naszej umowie o dostawie internetu.
 • Moc obliczeniowa. Dotyczy możliwości naszego urządzenia.

nordvpn prędkość

Jak widać, czynników mających wpływ na jakość połączenia jest sporo. Część z nich jest w naszej gestii. Przy założeniu, że nasze możliwości wyjściowe są wystarczające, VPN Nord pozawala na bezproblemowe oglądanie filmów HD, nawet na sporych odległościach.

Wyciek DNS i  torrenty

Bezpieczeństwo i prywatność to fundament każdego VPN. Większość z nas wykorzystuje najbardziej wrażliwe dane w internecie, a zagrożeń w wyniku których możemy je utracić jest sporo. Należą do nich m. in.:

 • Wyciek DNS – ma miejsce kiedy żądania do Systemu Nazw Domenowych (DNS) nie przechodzą przez bezpieczny serwer. Dostawca internetu widzi wtedy do jakich witryn uzyskujemy dostęp.
 • Wyciek adresu IP – dotyczy protokołów komunikacyjnych IPv4 oraz IPv6, które służą do adresacji urządzenia.
 • Wyciek WebRTC – wyciek danych wykorzystywanych P2P (np. torrenty), które mogą ujawnić naszą tożsamość cyfrową.

Wszystkie te obszary są w standardowym programie naszych testów, które przeprowadzamy z pomocą IPleak.net. Nie stwierdziliśmy żadnych przypadków utraty danych!

Przejdź do NordVPN

Obsługa klienta

Na potrzeby wparcia swoich klientów przygotowana została cała sekcja pomocy na stronie operatora. Mamy tutaj do dyspozycji prostą wyszukiwarkę do której możemy wpisać interesujące nas słowa klucze. Alternatywnie, można wybrać jedną z czterech kategorii głównych: najczęściej zadawane pytania, informacje ogólne, rozliczenia i łączność. Wszystkie informacje zostały przygotowane w kompleksowy oraz intuicyjny sposób.

W rezultacie, prawdopodobnie w ogóle nie będziemy musieli kontaktować się z dostawcą, ponieważ odpowiedzi znajdziemy sami. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, mamy do dyspozycji czat na żywo oraz e-mail kontaktowy. Odpowiedzi mailowe otrzymamy w ciągu paru godzin, a na pewno poniżej dobry. NordVPN recenzja działu obsługi klienta: TOP!

Nord VPN opinie porównawcze

Jeśli chce się być w czołówce, trzeba mierzyć się z najlepszymi. Ta zasada działa w każdej branży. Jak wygląda rywalizacja na szycie branży wirtualnych sieci prywatnych?

NordVPN vs ExpressVPN

ExpressVPN oraz Nord oferują podobny, jednocześnie bardzo wysoko poziom bezpieczeństwa i anonimowości. Nord VPN opinie zbiera lepsze w obszarach ceny oraz ilości jednocześnie obsługiwanych urządzeń. Kluczowa dla komfortu użytkowania szybkość pobierania wypada lepiej w propozycji ExpressVPN, dlatego ostatecznie to ich oceniamy wyżej.  Szczegółowe porównanie można znaleźć tutaj.

NordVPN vs Private Internet Access

Private Internet Access może pochwalić się niższą ceną przy dłuższych zobowiązaniach oraz nieograniczoną ilością jednocześnie obsługiwanych połączeń. Cena to jednak nie wszystko, a przy konkurencyjnych warunkach w pozostałych kategoriach, kluczowa pozostaje szybkość połączenia, która w  Private Internet Access wypada gorzej, niż w przypadku Norda, dlatego to ich ofertę cenimy nieco wyżej.

FAQ

NordVPN co to?

To działająca od 10 lat wirtualna sieć prywatna. Z jej pomocą zwiększymy nasze bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Dodatkowo ominiemy geoblokady i odblokujemy m. in. niedostępne treści w serwisach VOD.

NordVPN czy warto?

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie danych, anonimowości oraz nieograniczonym dostępie do treści – bez wątpienia warto. To uznana marka ze sprawdzonymi rozwiązaniami.

NordVPN jak korzystać?

Co do zasady wystarczy pobrać aplikację lub rozszerzenie dla przeglądarki, przeprowadzić instalację oraz połączyć się z odpowiednim serwerem. Na wszelki wypadek, dostawca przygotował szczegółowe instrukcje dla wszystkich systemów.

Wnioski

Nasza NordVPN recenzja ma prosty przekaz – to usługa godna polecenia i warta swojej ceny. Za niewielkie pieniądze zapewnimy sobie bezpieczny i prywatny dostęp do internetu, zabezpieczymy wszystkie urządzenia oraz uzyskamy niemal nieograniczony dostęp do treści. Serwery na całym świcie umożliwią korzystanie z usług jak chociażby Netflix z każdego miejsca. Ostatecznie, nie trzeba nam wierzyć na słowo! Za sprawą 30-dniowej gwarancji zwrotu, każdy może sprawdzić usługę bez ryzyka!

9.1 Wynik
NordVPN recenzja

Prywatność i ochrona
10
Funkcje
9.5
Szybkość i wydajność
10
Wartość pieniądza
9
Łatwość użycia
9.5
PLUSY
 • Serwery do przeglądania Onion.
 • Zawiera HTTP Proxy
 • NAT Firewall w zestawie
 • Połączenie DoubleVPN (multi-hop)
 • Polityka braku przechowywania danych i Torrent przyjazne
 • Aplikacje kajowe dla iPhone i Android
 • Możliwość 6 jednoczesnych połączeń
MINUSY
 • Wymagana konfiguracja ręczna do używania protokołu PPTP / L2TP
piotr

Piotr, były menedżer marketingu online, kontynuował studia z zakresu analiza danych na Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zdobywając wszechstronną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie cyfrowej. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na tym blogu, szczególnie skupiając się na fascynujących i ryzykownych aspektach Internetu, w tym kwestiach prywatności. Mottem Piotra jest podkreślenie ważności ochrony danych osobowych zarówno w świecie offline, jak i online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało wyślij wiadomość na adres piotr@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl