Recenzja NordPass 2024

W dobie tak wielu stron internetowych, serwisów społecznościowych i innych witryn, może być ciężko nadążyć za kontami i hasłami. W końcu coraz częściej musimy rejestrować i logować się na konto – a czasami te zakładaliśmy miesiące, jeżeli nie lata temu. Zapisywanie haseł na kartce w zeszycie to już przeszłość, z kolei zapisywanie ich w cyfrowym notatniku na komputerze czy telefonie może wiązać się z ryzykiem. Aplikacje takie nie są do tego przystosowane, więc przejęcie zapisanych w nich informacji dla hakera to prosta robota. Z pomocą przychodzą tutaj aplikacje do zarządzania hasłami. Jej przykładem jest Nordpass, którego zrecenzujemy w tym tekście. Jakie są nasze nordpass opinie, czy warto z niego korzystać i co najważniejsze – czy naprawdę zapewni on bezpieczeństwo nam i naszym hasłom?

Zacznij korzystać z Nordpass
Przetestuj Nordpass już dzisiaj!

Przeczytaj naszą recenzję i zainstaluj Nordpass by zabezpieczyć swoje hasła i zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci!

Aktualizacja: 18 lipiec 2024

Początki Nordpass na rynku

Nord pass na rynku dostępny jest od 2019 roku – jest to zatem stosunkowo świeża usługa. Pojawienie się jej tak późno, sprawiło, iż musiała ona walczyć mocno o każdego klienta na rynku. Szybko jednak nordpass opinie pojawiły się bardzo pochlebne, dzięki czemu coraz więcej użytkowników zdecydowało się na korzystanie z tej właśnie usługi. Producentem aplikacji jest firma, która stoi także za popularnym na rynku VPNem – nordpass nordvpn to jedna firma, która posiada też inne usługi dbające o bezpieczeństwo użytkowników w sieci.

Przy tworzeniu usługi, firmie przyświecał jeden cel – by była to aplikacja prosta w użyciu, jednocześnie oferująca więcej bezpieczeństwa niż inne. Właśnie poprzez postawienie na pierwszym miejscu kombinacji bezpieczeństwa i prostoty w użytkowaniu, nordpass opinie są tak pozytywne. Do tego dochodzi też dobra cena usługi oraz sporo różnych funkcji dodatkowych, takich jak:

 • synchronizacja haseł z komputera z urządzeniem mobilnym
 • auto uzupełnianie danych osobowych na stronach
 • informacje na temat wycieków haseł na różnych stronach

I wiele więcej. To wszystko sprawia, że ciężko obecnie o lepszy menedżer haseł na rynku. Do tego dochodzi także świetny model biznesowy, który oferuje także darmową wersję usługi!

CECHA WŁAŚCIWOŚĆ
Wiele loginów Od6urządzeń
Kompatybilne urządzenia Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy? W 30 dni
Szyfrowanie XChaCha20
Cena zaczyna się od 1,49 $ za miesiąc
Darmowa wersja? Tak, limitowana

Cena i pakiety usługi

Tak jak pisaliśmy, usługa posiada wersję darmową. Daje ona dostęp do większości podstawowych usług, takich jak nieograniczona liczba zapisanych haseł, auto uzupełnianie czy tworzenie bezpiecznych notatek lub generowanie unikatowych, ciężkich do złamania haseł. Minusem darmowej wersji jest jednak możliwość korzystania z niej wyłącznie na jednym urządzeniu – nie można zatem synchronizować haseł z komputera i urządzenia mobilnego.

Jak wygląda natomiast lepszy, płatny plan? Obecnie dostępny on jest w dwóch wersjach: plan premium oraz plan rodzinny. Przybliżymy wyłącznie ten pierwszy, gdyż jedyna różnica między nimi jest w ilości użytkowników, którzy mogą jednocześnie z niego korzystać – w planie premium jest to jedna osoba, w planie rodzinnym logować się może nawet 6 osób!

Plan premium Nordpass – jak wygląda?

Przede wszystkim, plan premium umożliwia synchronizację haseł, czego nie posiada plan darmowy. Posiada on także specjalną funkcję, która umożliwi ci udostępnienie haseł w nagłych problemach – na przykład podczas wyjazdu czy dłuższej nieobecności przed komputerem. Dodatkowo opcja premium wyszukuje też informacji na temat przejętych haseł przez wycieki czy ataki hakerskie. Pozwala też na wykrycie starych, słabych haseł i podmienienie ich na wygenerowane przez usługę. W ten sposób będą one znacznie mocniejsze.

Ceny? Przede wszystkim warto, żebyś wiedział o tym, że plan premium oraz plan rodzinny oferują 30-dniowy zwrot gotówki. Jeżeli po skorzystaniu z usługi po kilku dniach stwierdzisz, że nie jest to tego, czego szukałeś, możesz odzyskać swoje pieniądze, niezależnie od tego, ile zapłaciłeś. Obecnie, ceny prezentują się następująco:

nordpass

Obecnie na plan na 2 lata obowiązuje promocja, dlatego jego cena jest najbardziej atrakcyjną z ofert. Jeżeli planujesz zakup usługi, to właśnie ten plan jest najlepszą opcją – szczególnie, że zawsze możesz skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego.

Przejdź na Nordpass

Czy warto korzystać z tej usługi?

Jak najbardziej, to obecnie jedna z lepszych ofert na rynu – działa szybko, gwarantuje duże bezpieczeństwo naszym hasło i co najważniejsze – dostępna jest w dobrej cenie. A nawet jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z planu darmowego uzyskasz niezwykle funkcjonalnego menadżera haseł.

Jak bezpieczna jest to usługa

Szyfrowanie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o tej usłudze, to rodzaj szyfrowania. Wiele nordpass opinie chwali usługę właśnie za swoje szyfrowanie – XChaCha20 to jeden z lepszych sposobów szyfrowania dostępnych obecnie na rynku. Niech o jego jakości świadczy to, że korzysta z niego także Google. Gigant ten nie może pozwolić sobie na korzystanie z kiepskich zabezpieczeń. XChaCha20 gwarantuje potężną ochronę, a złamanie tego szyfrowania zajęłoby tysiące, jeżeli nie setki tysięcy lat. Twoje hasła będą całkowicie bezpieczne! 

Dostęp tylko dla ciebie

Pracownicy Nordpass nie widzą twoich haseł. Nie mają do nich dostępu w żadnym momencie – ani gdy dodajesz je do aplikacji, ani gdy wpisujesz je na stornie. Zapisane hasła widzisz tylko i wyłącznie ty, więc nie musisz obawiać się, że ktoś z pracowników wykradnie twoje dane.

Podwójne zabezpieczenie

Aplikacja umożliwia ci dodanie skanów biometrycznych jeżeli korzystasz z niej na urządzeniu mobilnym. Możesz także ustawić 2-składnikowe logowanie, na przykład przy użyciu zewnętrznego autentykatora czy generatora haseł jednorazowych. To zagwarantuje ci dodatkową warstwę bezpieczeństwa!

Zapisuj bezpiecznie

Wszystkie hasła możesz pobrać w formie pliku CSV, by mieć je także w takiej formie. Oprócz tego dostępne są one w chmurze w każdym momencie – nie musisz czekać na logowanie do strony czy szukać ich własnoręcznie w folderach.

Jak zacząć korzystać?

Nordpass opinie ma także bardzo dobre przez prosty sposób obsługi i instalacji. Przede wszystkim, potrzebować będziesz konta. Rejestracja odbywa się bardzo szybko i wymaga wyłącznie najbardziej podstawowych danych. Zakładając konto podać będziesz musiał także hasło główne – master password. To najważniejsze z haseł, gdyż to ono pozwoli ci na odbezpieczenie swojego menadżera haseł. Będziesz musiał także podać swój adres mailowy – na niego przyjdzie specjalny link aktywacyjny. Bez potwierdzenia konta nie będziesz mógł korzystać z menadżera haseł, więc nie pomijaj tego kroku. Podaj także maila, z którego korzystasz – w razie problemów z kontem będziesz mógł za jego pomocą zresetować hasło do usługi. Cały proces rozpoczniesz na stronie głównej, a dokładnie tutaj.

Gdy już będziesz miał konto, pobierz aplikację lub zainstaluj rozszerzenie do swojej przeglądarki. Sama instalacja w obu wariantach jest prosta. Program ściągniesz ze strony producenta – dostępny jest on na komputery z Windows jak i macOS. Gdy już będziesz miał aplikację na komputerze, zaloguj się do aplikacji i dodaj hasła do stron internetowych, z których korzystasz. W niektórych przypadkach rozszerzenie samo pobierze hasła, jeżeli mu na to pozwolisz. Z poziomu aplikacji możesz też tworzyć foldery, gdzie ułożysz hasła według rodzaju strony, na które obowiązują. To użyteczna funkcja, z której koniecznie powinieneś korzystać.

Jeżeli posiadasz wyłącznie darmowy plan, z poziomu aplikacji możesz także zakupić wersję premium. Jeżeli zrobisz to przez stronę główną, aplikacja wymagać będzie restartu, by zaktualizować zmiany w rodzaju twojego konta.

Przejdź na Nordpass

Zalety aplikacji

Ta aplikacja nordpass opinie często chwalona jest za swoją funkcjonalność i użyteczność. Niektóre z jej największych zalet to:

nord pass

 • Szybkie dodawanie haseł – niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji czy rozszerzenia do przeglądarki, dodawanie nowych haseł jest zawsze proste i szybkie
 • Import i eksport haseł – wszystkie zapisane hasła możesz wyciągnąć z aplikacji jako plik CSV. Oprócz tego możesz je też importować z innych menedżerów haseł
 • Generowanie haseł – jedną z największych zalet i pozytywnych nordpass opinie jest jego generator bardzo mocnych haseł. Te zostaną także automatycznie dodane do twojego zbioru haseł!
 • Auto uzupełnianie – zapisane numery kart kredytowych czy danych osobowych – to wszystko usługa uzupełni za nas, na przykład podczas zakupów
 • Sprawdzanie siły haseł – to dostępne jest jedynie w wersji premium, ale jest jednym z lepszych powodów do kupienia płatnego programu. Nordpass opinie mówią, że podmiana starych haseł i sprawdzanie ich siły to jedna z najlepszych funkcji tego oprogramowania
 • Bezpieczne notatki – w programie możesz także tworzyć notatki, które będą bezpieczne tak samo mocno jak twoje hasła
 • Dzielenie się hasłami – możesz tworzyć bezpieczną sieć kontaktów, z którymi możesz dzielić się swoimi zapisanymi hasłami

Łatwość w użyciu

Ogromną zaletą tego programu jest jego łatwość w użyciu. Gdy testowaliśmy ją po raz pierwszy nie szukaliśmy poradników w internecie, nie czytaliśmy też poradników na stronie. Wszystkiego próbowaliśmy sami i skuteczne korzystanie z aplikacji udało się nam już po kilku chwilach. Bez problemu dodawaliśmy nowe hasła i dodawaliśmy je do różnych kategorii.

nordpass app

Aplikacja jest bardzo przejrzysta – zdecydowanie zostawia konkurencje daleko w tyle. To samo można powiedzieć o rozszerzeniu do przeglądarki i aplikacji mobilnej. Sam proces uzupełniania haseł już w przeglądarce był również bardzo czytelny. W każdym momencie wiedzieliśmy, co się dzieje, w której chwili aplikacja dodaje za nas hasło czy uzupełnia nasze dane.

Oprogramowanie jest też szybkie i responsywne. W trakcie naszych testów nie zdarzyły się także żadne błędy, aplikacja ani razu nie zaskoczyła nas błędem. To ogromna zaleta.

Na jakich urządzeniach możesz korzystać z Nordpass?

Tak jak już wspominaliśmy, aplikacja dostępna jest na wielu systemach komputerowych – pobierzesz ją na Windowsa oraz macOS, jak i na Linuxa. Rozszerzenie do przeglądarki współpracuje ze wszystkimi dużymi i popularnymi markami, takimi jak Chrome, Safari, Firefox czy Opera, Edge lub Brave.

nordpass

Rozszerzenie jest dobrą opcją dla tych, którzy nie lubią instalować dodatkowego oprogramowania na komputerze. W ten sposób dalej będą mogli korzystać ze wszystkich funkcji, za które chwalony jest nordpass opinie.

Ochrona i zarządzanie hasłami możliwe jest także na urządzeniu przenośnym. Aplikację pobrać można wyłącznie na systemy Android i iOS, natomiast dla większości użytkowników właśnie to wystarczy – to w końcu najpopularniejsze obecnie systemy operacyjne.

Przejdź na Nordpass

Obsługa klienta

Na końcu naszej recenzji postanowiliśmy skontaktować się jeszcze z obsługą klienta, by sprawdzić, jak się ona sprawuje. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę pomocy, dostępnej pod adresem https://support.nordpass.com/hc/en-us. Niestety, nie jest ona obecnie dostępna po polsku. Cała strona działa jako bardzo rozbudowane FAQ, które ma na celu odpowiedzieć na większość problemów, na jakie natrafić może użytkownik. Jeżeli nasz przypadek nie jest tutaj opisany, możemy skontaktować się z pomocą techniczną.

Zrobić to można przy użyciu czatu na żywo lub wysyłając maila za pomocą specjalnego formularzu. Wszystkie te opcje niestety także dostępne są po angielsku – więc podstawowa znajomość tego języka może być niezbędna, by rozwiązać nasz problem.

Strona prowadzi także bloga, na którym zapoznać się można z różnymi artykułami na temat bezpieczeństwa w sieci czy ochrony haseł.

Nordpass opinie vs Dashlane – z czego lepiej korzystać?

Na rynku dostępna jest także aplikacja Dashlane, która oferuje podobną funkcjonalność co Nordpass. Z której jednak lepiej korzystać? O tym najlepiej przekonać się samemu, gdyż obie posiadają 30-dniowy okres próbny (Dashlane posiada wersję trial pakietu premium, Nordpass zwraca koszta po zrezygnowaniu z subskrypcji). Obie te aplikacje sporo łączy – na przykład generowanie bezpiecznych haseł czy informowanie o kiepskiej jakości starszych haseł. Ostateczna decyzja, która aplikacja jest lepsza, należy do ciebie. Oto małe porównanie głównych różnic:

Nordpass Dashalne
Lepsza cena za dłuższe sybskrypcje Wyszukiwanie adresu email w sieci darkweb
Możliwość wykupienia na 2 lata Tańszy koszt miesięczny
Przejrzysty wygląd 1 GB miejsca na szyfrowane dane w pakiecie premium
Darmowa wersja gwarantuje nieograniczone zapisywanie haseł

Podsumowanie – nasza nordpass opinia

Czy warto korzystać z menadżera haseł? Jak najbardziej. Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo w sieci i chcesz zagwarantować sobie, że nigdy nie zapomnisz ważnych haseł koniecznie zainstaluj Nordpass. My po naszych testach jesteśmy z usługi bardzo zadowoleni i wierzymy, że ty również będziesz, niezależnie od tego, czy skorzystasz z wersji darmowej czy premium!

8.3 Wynik
Nordpass

Prywatność i bezpieczeństwo
9.5
Funkcje
8.5
Wsparcie techniczne
9.5
Cena
8.5
Łatwość w użytkowaniu
9
PLUSY
 • Niska cena, a nawet darmowy plan
 • Świetne dodatkowe funkcje
 • Nieograniczona liczba haseł, które można zapisać
 • Prosty w obsłudze interfejs
 • Synchronizacja haseł na urządzeniach mobilnych i komputerze
 • Pakiety dla rodziny oraz firm
MINUSY
 • Darmowa wersja działa wyłącznie na jednym urządzeniu
 • Nieco droższa niż konkurencyjne aplikacje
ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl