Ranking VPN 2024

vpn-ranking

Wybór dobrego VPN staje się coraz trudniejszy. Obecność setek dostawców na rynku powoduje, że próba odnalezienia firmy, która zapewniłaby najlepsze usługi dla Ciebie, staje się przytłaczająca. W tym miejscu wkraczamy my, aby zdjąć ten ciężar z twoich ramion. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję. Jako użytkownik VPN, miałem możliwość wypróbować wielu różnych dostawców, wyrobić sobie opinię, przygotować porównanie VPN i wybrać najlepszych z najlepszych, aby lista VPN była krótka i treściwa. Tak powstał mój ranking VPN.

Sprawdź ofertę
Odbierz 49% ZNIŻKI na najlepszy VPN od ExpressVPN

ExpressVPN to bezpieczne połączenie i wysoka wydajność. Uzyskaj BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Tylko dla naszych czytelników!

Aktualizacja: 24 maj 2024

Ranking VPN 2024

Wierzę w dobre oprogramowanie VPN. Przez lata miałem okazję przetestować tony różnych dostawców. Próbowałem wszystkiego – od darmowych, niskobudżetowych, po najlepsze firmy z najwyższej półki. Musiałem jednak wybrać TOP 5 najlepszych VPN, aby powstała moja lista VPN.

Upewniłem się, że korzystam z VPN do wszystkich popularnych celów: pracy, filmów, zakupów, rozrywki itp. Dzięki temu mogę dobrze wykorzystać moje doświadczenie. Jestem tutaj, aby pomóc Ci podjąć decyzję i polecić te firmy, które zapewniają najlepszą obsługę.

VPN Ranking:

Możesz wybrać każdego z powyższej listy, ale polecam oczywiście ten, który zajął pierwsze miejsce: ExpressVPN. Moim zdaniem jest to zdecydowanie NAJLEPSZY usługodawca, jakiego kiedykolwiek próbowałem. On wygrał całe moje porównanie VPN. Jest to czołowy VPN na całym świecie. Oferta przekroczyła wszystkie moje oczekiwania i kryteria, które oceniałem. Nie umieściłem go na pierwszym miejscu mojej listy najlepszych usług VPN bez powodu.

Porównanie VPN

Zanim udało Ci się dotrzeć na mój ranking VPN, prawdopodobnie poznałeś już VPN online opinie, może nawet VPN opinie znajomych. Porównanie VPN nie jest łatwe. Powód dla którego tu jesteś, to uzyskanie porady od sprawdzonej osoby, od eksperta.

Nie martw się, wiem, jak bardzo zagubiony możesz się czuć, bo kiedyś byłem na twoim miejscu. Prawdopodobnie trafiłeś w te, które wydają się najtańsze i pewnie wybrałeś nawet najlepszy darmowy VPN.

Muszę podtrzymać opinię, ale żaden dobry VPN nie jest darmowy – żadna z moich propozycji taka nie jest. Moja lista VPN, nie zawiera darmowych pozycji. Nie jest niczym atrakcyjnym, aby płacić miesięczny abonament za coś, co wydaje Ci się, że używasz tylko do czasu do czasu. Co jeśli powiem, że polecanej przeze mnie firmy będziesz go używać prawie cały czas?

Jeśli jesteś początkujący to musisz się sam przekonać, że VPN ma duże możliwości. Nie martw się, nie musisz decydować już teraz.

Serwery: VPN RANKING

Jeśli nie wiesz nic o VPN, pozwól, że zacznę od podstaw.

VPN to skrót od Virtual Private Network (wirtualna sieć prywatna). Z samej nazwy wynika, że zapewnia ona prywatność poprzez ustanowienie własnego osobistego połączenia sieciowego. Dzięki temu jesteś zasadniczo zabezpieczony przed niemal wszystkimi zagrożeniami i szpiegami czającymi się w sieci.

Chociaż manipulacja numerem IP brzmi podejrzanie, to w rzeczywistości jest całkowicie legalna. W żadnej z najlepszych firm VPN nie ma nic niebezpiecznego ani tajemniczego. Nikt nie przechowuje żadnego ruchu komputerowego, ani wrażliwych danych, więc możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Ale jeśli to, czego się boisz, to instalacja usługi, to naprawdę nie ma się czego obawiać. Wszystko – od zakupu, przez instalację, aż do uruchomienia, jest naprawdę łatwe. Nie musisz być informatykiem, aby uruchomić najlepszy VPN na swoim komputerze. Po to jest ten ranking VPN.

Jak wybrać dobrą usługę? – lista VPN

Najpierw musisz zrozumieć, że większość najlepszych firm VPN oferuje mniej więcej te same usługi. Musisz więc przeczytać porównanie VPN lub obejrzeć VPN ranking. Niektóre mają podobne zabezpieczenia, zasady, a nawet cenę. To nie znaczy, że możesz nastawić się na wybór dowolnego, darmowego VPN. To, co wyróżnia różne serwery, to ich „specjalizacja”. Niektóre usługi VPN koncentrują się na prywatności, podczas gdy inne skłaniają się ku prędkości Internetu. Spróbuję tu omówić, które z nich uważam za najbardziej uniwersalne. Biorę pod uwagę wszystkie aspekty i klasyfikuję je według tego, co pozwoli Ci wycisnąć jak najwięcej z każdej wydanej złotówki. Po to powstaje VPN ranking online.

Jak wspomniałem wcześniej, wszystkie najlepsze serwery VPN cechują różne aspekty tego, co czyni ich dobrymi i niezawodnymi. Przejdę przez wszystkie podstawy i napiszę Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak oceniałem wszystkie firmy, aby przygotować porównanie VPN. Jest to główny priorytet prawie wszystkich najlepszych usług VPN na rynku. Zauważysz, że wszystkie promują najsurowsze zabezpieczenia, które zapewnią Twoją anonimowość i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

1. Bezpieczeństwo i prywatność

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności to główny cel i najwyższy priorytet prawie wszystkich najlepszych usług VPN na rynku. Zauważ, że wszystkie promują najsurowsze zabezpieczenia, które zapewnią Twoją anonimowość i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

Jak zapewne wiesz, każdy użytkownik podłączony do Internetu ma unikalny adres IP wyłącznie dla siebie. Podczas przeglądania Internetu każdy może śledzić Twój adres IP i ujawniać Twoją tożsamość.

Jedną z głównych funkcji, jaka cechuje najlepszy VPN na Twój komputer, jest ukrycie rzeczywistego adresu IP i nadanie mu wirtualnego. Oznacza to, że aplikacja VPN pomaga Ci się ukryć i oszukać szpiegów, którzy myślą, że jesteś gdzieś indziej, kiedy naprawdę tam nie jesteś. Ten proces jest jak miecz obosieczny, który pomaga zarówno zachować prywatność, jak i jednocześnie zapewnić dostęp do usług ograniczonych geograficznie – ale do tego dojdziemy później.

Inną funkcją zabezpieczającą, którą ma większość najlepszych usług VPN (patrz lista VPN powyżej), jest polityka „bez logów”. Jeśli nie znasz tego terminu, to już tłumaczę, że oznacza to, że nie są rejestrowane, ani nie są zapisywane żadne dane. Przy zwykłym korzystaniu z Internetu, cała historia, adres IP, a nawet niektóre dane osobowe są rejestrowane przez dostawców i mogą doprowadzić do Ciebie. Kiedy zrozumiesz jak ważna jest powyższa lista VPN, wybierzesz taką firmę, która oferuje silne szyfrowanie i możesz całkowicie ukryć wszystkie swoje działania przed ciekawskimi oczami.

Jednym z najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa w świecie VPN jest tzw. wyłącznik bezpieczeństwa (en. kill switch). Główną funkcją wyłącznika jest rozłączenie połączenia internetowego za każdym razem, gdy połączenie z serwerem VPN zostanie przerwane. Po przerwaniu połączenia z VPN nic już nie jest szyfrowane, co sprawia, że Twoje ​​informacje są ponownie dostępne dla osób trzecich. „Wyłącznik bezpieczeństwa” ma na celu zapewnienie, że ​​tak się nie stanie, ponieważ po wykryciu zagrożenia, aplikacja zamyka wszystkie otwarte sesje, aby zapobiec upublicznieniu Twoich danych.

Jeśli nie masz pojęcia, jak sprawdzić, które serwery mają te funkcje bezpieczeństwa, zapewniam, że wystawiam opinie o VPN, dla usług, które te zabezpieczenia posiadają. Ranking VPN, który zaprezentowałem zawiera wyłącznie takie pozycje.

2. Szybkość

Jeśli chodzi o szybkość, liczba serwerów odgrywa ogromną rolę. Jeśli wybierzesz firmę VPN z niewielką liczbą serwerów, prawdopodobieństwo przeładowana serwera VPN użytkownikami jest spora.

Działa to na tej samej zasadzie co WiFi. Wyobraź sobie taki przykład: mieszkasz z 10 osobami w domu i wszyscy łączą się przez jeden router WiFi. Zapewne wiesz, że gdy wszyscy zaczną korzystać z Internetu w tym samym czasie, Twoja prędkość połączenia koszmarnie spada.

Usługi, które wpadły na ranking VPN mają tysiące serwerów zlokalizowanych na całym świecie. To nie tylko zwiększa szybkość, ale daje także dużą liczbę opcji. Przy tak dużej liczbie serwerów VPN możesz swobodnie wybierać pomiędzy różnymi serwerami w danym kraju.

Ranking VPN ma na celu zaprezentować firmy, gdzie prędkość pobierania nie tylko nie ma sobie równych, ale możesz także zrelaksować się bez obaw o buforowanie filmów, czy problemów z grą. Porównanie VPN do darmowych usług jest na tym polu bezsensowne.

3. Może darmowy? Porównanie VPN

Chociaż istnieją darmowe oferty, a nawet ranking VPN bezpłatnych, to jednak usługa, którą otrzymujesz, nie jest zbyt dobra w porównaniu do sytuacji, w której płacisz abonament, aby skorzystać z pełnego zakresu usług. Zwykle jest tam mnóstwo reklam i bardzo ograniczony limit danych. Użytkownicy bezpłatnych usług uzyskują jakość odpowiednią do opłaty, dlatego należy pamiętać, że często jest wiele luk bezpieczeństwa i niedociągnięć, w tym co może zapewnić darmowa usługa. W razie, gdybyś jednak to rozważał, wypróbowałem również najlepsze darmowe VPN, aby sprawdzić, które z nich wydają się najbardziej godne. Żaden jednak nie trafił na ranking VPN ranking.

Abonament za usługę VPN nie jest tak łatwy do analizy, jak Ci się wydaje. Każdy z najlepszych usługodawców VPN oferuje różne plany na miesiąc i rok. Ceny wahają się w zależności od długości abonamentu. Czas umowy wynosi od 1 miesiąca do 3 lat, a ceny kształtują się na poziomie od 12 USD do 6 USD. Im dłuższa umowa, tym mniej płacisz.

Jeśli jednak obawiasz się zadeklarowania na dłuższy czas, większość ofert ma również możliwość wypróbowania usługi za darmo – oczywiście w ograniczonym czasie. Po okresie próbnym, jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany tym, co dostajesz, możesz skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Nie dają jej bez powodu. Każda z firm, która trafiła na mój ranking VPN, daje gwarancję, ponieważ wie, że zakochasz się w ich usłudze i zapiszesz się na całe życie. Wiedzą przecież, dlaczego wygrywają porównanie VPN w wielu krajach.

Wszystko sprowadza się do tego, czy chcesz się wiązać na dłużej, czy zapłacić nieco więcej. Patrząc na VPN ranking, myślę, że najlepszy darmowy serwer VPN, to okres testowy dowolnej usługi, którą zawiera moja lista VPN.

4. Wiele urządzeń

Zakładam, że zakup najlepszego VPN na Twój komputer stacjonarny lub laptop jest tym, co planujesz zrobić. Gdy nauczysz się z niego korzystać przez cały czas, dobrze, żebyś miał go także na swoich urządzeniach mobilnych, abyś mógł go zabrać wszędzie.

Ale co, jeśli powiem ci, że możesz korzystać z najlepszego serwera VPN jednocześnie na wielu urządzeniach?

Niektórzy dostawcy oferują tę funkcję przy używaniu od 3 do 7 urządzeń. To nie tylko przynosi korzyści, gdy chcesz użyć innego sprzętu. To świetna opcja, gdy ty i twoja rodzina kłócicie się o to, czyja kolej, by obejrzeć nowy film oferowany przez Netflix. Powyższa lista VPN zawiera tylko najlepsze usługi VPN, w których możesz spokojnie oglądać ulubione filmy, gdziekolwiek jesteś.

Ta funkcja nie jest jednak dostępna w przypadku „darmowego serwera VPN”. Jest to funkcja trudna do implementacji, dlatego jest płatna. Dlatego tak ważne jest porównanie VPN pod wieloma względami.

Prawie wszyscy dostawcy najlepszych usług VPN umożliwiają jednoczesne korzystanie z ich aplikacji VPN na różnych urządzeniach mobilnych. Niektóre umożliwiają nawet korzystanie na konsoli do gier. Jest to wyjątkowo wygodne dla Ciebie, gdy chcesz szybko przełączać się między sesjami (not sure with the meaning).

5. Łatwość użycia

Żaden z dostawców nie trafiłby na mój ranking VPN najlepszych usług, gdyby nie był łatwy w użyciu. Żaden z najlepszych darmowych VPN nie jest gotowy na porównanie VPN w tej kwestii.

Ponieważ nie każdy subskrybent musi być świetny technicznie, najlepsze firmy oferujące usługi VPN zapewniły łatwy w obsłudze interfejs.

Dla tego konkretnego kryterium polecam pierwszy wybór na liście najlepszych usług VPN: ExpressVPN. Interfejs aplikacji zasługuje na tytuł: Czołowy VPN na komputery i urządzenia mobilne. Funkcje i elementy sterujące są wyjątkowo proste, a co za tym idzie, są idealne zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.

6. Odblokuj witryny z ograniczeniami geograficznymi

Sieci VPN są znane z dostępu do stron i aplikacji, które w innym przypadku byłyby niedostępne w Twoim regionie.

Sieć VPN została pierwotnie stworzona dla pracowników, którzy chcieli uzyskać dostęp do plików firmowych z dala od pracy. Ponieważ nie byli w biurze przez cały czas, a mimo to chcieli mieć możliwość pracy z domu. Im nie był potrzebny VPN ranking.

Witryny zapewniają dostęp tylko dla określonego typu adresu. Oprogramowanie VPN ukrywa twój prawdziwy adres IP i daje ci taki, który może zostać użyty do otwarcia witryny.

Jak wcześniej wspomniałem, ta funkcja obosiecznego miecza, firm, które dostały się na VPN ranking, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo. Możesz jej użyć, aby uzyskać dostęp do swojego konta Netflix za pomocą serwera USA, aby uzyskać pełną bibliotekę filmów, lub użyć go, aby dostać się do plików w biurze i pracować z domu.

Lokalizacja Twojego serwera różni się od tego, do którego próbujesz uzyskać dostęp. Po prostu przeglądanie stron internetowych i mediów społecznościowych łączy Cię z lokalnym serwerem. Próba strumieniowego przesyłania filmów lub gier powoduje jednak, że wybierasz serwer w regionie.

VPN ranking zawiera usługi, które przydają się również podczas podróży do krajów takich jak Chiny i Korea Północna. W tych krajach wiele witryn, z których korzystamy codziennie jest zakazanych. Blokada obejmuje Facebooka, Instagram, Youtube, a nawet Google. Dzięki firmom, które trafiły na ranking VPN, możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich kont i przeżyć swój cały dzień, jak co dzień.

Jeśli nadal rozważasz darmowe serwery VPN, musisz mieć na uwadze, że nie mogą one uzyskać dostępu do serwerów w niektórych krajach, co czyni je całkiem bezużytecznymi i znów porównanie VPN w tej kwestii nie ma sensu.

Moja lista VPN to najlepsze usługi, które pozwolą uzyskać dostęp do dosłownie każdej witryny, o której można pomyśleć. Jeśli to nie wydaje się tego warte, to już sam nie wiem co.

7. Obsługa klienta

Legalna firma VPN, oczywiście musi mieć dział obsługi klienta.

Podczas korzystania z serwera VPN problemy prawie nigdy się nie zdarzają. Kiedy się to jednak stanie, niemal natychmiast zostaje on naprawiony dzięki wskaźnikowi szybkiej odpowiedzi.

Ja sam napotkałem kilku drobnych problemów. Kontakt z obsługą było mi bardzo łatwo nawiązać, a w rezultacie otrzymałem bardzo proste instrukcje, jak samemu wszystko naprawić. Czasami nawet nie było prawdziwego problemu, po prostu ja nie miałem pojęcia co robię. Ich dział obsługi wydaje się szczęśliwy, że może komuś pomóc.

Tylko najlepsze serwery VPN na komputer mają doskonałą obsługę klienta. Niektórzy z nich oferują 24-godzinną obsługę czatu, a nawet call center. Zapewniam, że po skontaktowaniu się z nimi problemy znikną.

Wnioski – VPN opinie

Teraz wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze dobrego VPN. Możesz wybrać dowolną z Twoich ulubionych firm VPN, która wpadła na ranking VPN powyżej. Lista VPN zawiera najlepszych z najlepszych. Pamiętaj więc, że abonament jest bardzo małą ceną za usługę, która gwarantuje same zyski.

Zawsze powinieneś umieścić swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu we wszystkim, co robisz. Nie ryzykuj wyszukiwania najlepszych bezpłatnych VPN, ponieważ mogą nie być tego warte – przegrywają porównanie VPN w każdej kwestii. Po prostu pamiętaj, że lista VPN, którą przygotowałem zawiera najlepsze oferty i wszystko będzie dobrze.

To tyle z mojej strony. Jeśli zaczynasz interesować się światem VPN, zaglądaj częściej, bo publikujemy znacznie więcej informacji niż tylko Ranking VPN 2024 na komputery i urządzenia mobilne. Przygotowujemy VPN opinie, co jakiś czas jest nowa lista VPN. Rozejrzyj się i zobacz, do czego jeszcze Ci się przyda VPN.

Mam nadzieję, że wyniesiesz coś z tego artykułu. Myślę, że udało ci się już podjąć decyzję, być może jest to ExpressVPN. Niech twoje doświadczenie VPN będzie niczym innym jak płynnym żeglowaniem po oceanie Internetu. Bądź bezpieczny z VPN ranking online.

PrywatnośćwSieci.pl