Recenzja PrivateVPN 2024

privatevpn opinie

Private to szwedzki VPN stworzony w 2009 roku. Mimo, iż nie jest to jeden z liderów rynku, oferuje bezpieczne i stabilne połączenie oraz ciekawe funkcjonalności. A także szybkie serwery w wielu krajach. Można go użyć do odblokowania treści z ograniczeniem geograficznym, np. social media lub serwisów streamingowych. Albo do pobierania torrentów bez pozostawiania śladów. Czas zatem na recenzję PrivateVPN, a dla zainteresowanych na kupon rabatowy!

Idź do Private VPN
Kupon PrivateVPN - oferta limitowana

Czytelnicy Prywatność w Sieci mogą cieszyć się darmowym miesiącem korzystania z usługi i 85% rabatem!

Aktualizacja: 14 lipiec 2024

Private VPN – prywatność i wiele więcej

Recenzja Private VPN była na mojej liście zadań od bardzo dawna. Tym bardziej, że PrivateVPN opinie ma całkiem dobre, dlatego też chciałem je zweryfikować. Mam jednak tyle artykułów do napisania dla Prywatność w Sieci, że ta recenzja jakoś zawsze schodziła na dalszy plan. Przydałaby się dodatkowa para rąk… Teraz jednak wreszcie nadszedł jej czas.

Przede wszystkim kilka słów o Szwecji, z której się wywodzi. Szwecja jest członkiem Sojuszu Pięciorga Oczu, czyli mechanizmu współpracy agend wywiadowczych, stworzonego początkowo przez Wielką Brytanię i USA. Bez dwóch zdań jest to poważny mankament.

Polityka prywatności producenta jest jednak bardzo jasna: nie zachowuje on żadnych danych na temat aktywności użytkownika. Samo rozwiązanie stworzono tak, by nieustannie gwarantować anonimowość online. Można zatem bezpiecznie surfować w sieci na wszelkich urządzeniach – PrivateVPN posiada aplikacje na . Do dyspozycji jest także aż 10 równoległych połączań, by chronić je wszystkie.

Ponad 200 serwerów w 63 krajach zapewnia dostęp do najpopularniejszych blokowanych stron. Urządzenia zlokalizowano między innymi w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i USA. Co więcej, serwery premium umożliwiają streaming w jakości HD oraz pobieranie torrentów.

PrivateVPN cena i plany taryfowe

Istnieje tylko jedna wersja oprogramowania, zawierająca komplet funkcjonalności. Do wyboru są także miesięczny, trzymiesięczny i roczny plan taryfowy. Jak widać na powyższej grafice, producent PrivateVPN cena ustalił na dość przystępnym poziomie. Trwa także promocja, zapewniająca 79% obniżkę ceny.

Można zatem uzyskać bardzo korzystną cenę już przy miesięcznej subskrypcji.

private-vpn cena

Warto także pamiętać, że cena PrivateVPN obejmuje licencję na 10 połączeń równolegle. Można zatem nie tylko chronić wszystkie swoje urządzenia, ale także podzielić się z rodziną czy znajomymi. A dzieląc się dostępem, można także podzielić się kosztami.

Istnieją także dwa sposoby przetestowania działania Private VPN. Do wyboru są darmowa, jednodniowa wersja próbna, a także 30 dniowy okres testowy z gwarancją zwrotu pieniędzy.

Go to Private VPN
Polish translation: Idź do Private VPN

Podsumowanie funkcji Private VPN

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, BR, MX, AU, ES, SE
Wielokrotne logowanie 10 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 63+
Obsługiwany system operacyjny
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2, IPSec
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 200+

Szczegółowa analiza PrivateVPN

interfejsy użytkownika – prosty i zaawansowany

Napisałem wiele recenzji VPNow i nie jest to funkcja, z którą dotąd się spotkałem. Większość VPNów oferuje pełny i uproszczony wariant interfejsu. Private udostępnia jednak dwa niezależne od siebie. Pierwszy przeznaczony jest dla masowego odbiorcy, zawiera możliwość wyboru serwera i przycisk połącz. Proste lecz skuteczne. Gwarantuje jednak poczucie korzystania z porządnego oprogramowania, a nie jakiegoś widgetu.

privatevpn

Kliknięcie w przycisk „Advanced” w prawym górnym rogu powoduje przejście do interfejsu zaawansowanego. W panelu można wybrać serwer i protokół. Mimo, że jest dostępnych kilka różnych protokołów, zawsze sugeruję korzystać z OpenVPN, zapewniającego najlepszą prędkość i ochronę.

Z tego interfejsu można także przejść do opcji konfiguracyjnych, gdzie dostosujesz oprogramowanie do swoich potrzeb. Na zrzucie ekranu widać, że liczba opcji jest ograniczona. Tak naprawdę dostępne są trzy przełączniki: uruchamianie klienta podczas startu systemu, połączenie podczas startu systemu i automatyczne nawiązywanie połączenia po jego zerwaniu. Z ciekawości sprawdziłem także dostępne języki i… do wyboru jest tylko angielski. 🙁 Być może kolejne zostaną dodane w następnych wersjach.

Na koniec, w zakładce Connection Guard, znajdziemy opcje konfiguracyjne związane z bezpieczeństwem połączenia. Aby zapewnić pełną ochronę, wszystkie 3 dostępne opcje są domyślnie włączone: ochrona przed wyciekiem IPv6, ochrona przed wyciekiem DNS oraz Kill Switch.

Czy z PrivateVPN działa Netflix?

Tak! Jeśli szukasz VPNa pozwalającego oglądać w domu amerykańskiego Netflixa, lub streamować za granicą Netflixa polskiego, ten VPN będzie dobry wyborem. Co więcej, Private VPN promuje VPNa stworzonego właśnie do tego celu! Bez ściemy! Zajrzyj na ich stronę i zobacz listę serwerów, które pozwalają na odblokowanie Netflixa i ciesz się ulubionymi programami.

private vpn

Podczas pisania tej recenzji do dyspozycji były wszystkie poniższe serwery:

 • USA
  • Buffalo
  • Nowy Jork
  • Los Angeles
 • Kanada – Toronto
 • UK
  • Londyn 1
  • Londyn 2
 • Francja – Paryż
 • Dania – Kopenhaga
 • Finlandia – Helsinki
 • Niemcy – Frankfurt 1
 • Norwegia – Oslo
 • Polska – Warszawa
 • Szwecja
  • Kista
  • Sztokholm
  • Zurych
 • Holania – Amsterdam 1

Go to Private VPN
Polish translation: Idź do Private VPN

Torrenty

Ten VPN jest przyjazny torrentom! Co więcej, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, można do tego celu skorzystać z dowolnego serwera. Sugeruję korzystać z serwerów zlokalizowanych w krajach szanujących prywatność internautów, np. w Szwecji. Jak już wspomniałem, żadne dane o aktywności użytkownika nie są zapisywane. Możesz zatem naprawdę anonimowo pobierać torrenty.

Kill Switch

Nie powinieneś jednak pobierać torrentów bez funkcji Kill Switch! Z tego powodu jest ona dostępna w tym VPN, a nawet domyślnie włączona.

Jeśli nie wiesz czym jest Kill Switch, oto krótkie przypomnienie. Funkcja ta zablokuje całkowicie ruch internetowy, jeżeli połączenie poprzez VPN zostanie zerwane. Na Windows jest to właściwie nieodzowne. System operacyjny może bowiem ponownie połączyć Cię z siecią, ale już nie koniecznie poprzez VPN. W takiej sytuacji pobierałbyś pliki pod swoim własnym adresem IP. A odpowiednie narzędzia strzegące praw autorskich tylko na to czekają!

Ochrona przed wyciekiem DNS

Klient oferuje skuteczną ochronę przed wyciekiem DNS, zarówno IPv4, jak i IPv6. Możesz zatem być pewien, że wszystkie Twoje działania przejdą przez tunel VPN. Zagwarantuje Ci to całkowitą prywatność.

private vpn

Przekierowanie portów

Jeśli masz taką potrzebę, możesz skorzystać z przekierowania portów. Musisz jednak zapoznać się z listą serwerów lub skontaktować się z działem pomocy technicznej, by dowiedzieć się które serwery mają taką możliwość i jak je skonfigurować.

Usługa instalacji VPN

Jakkolwiek nie jest to cecha oprogramowania, muszę wspomnieć o usłudze zdalnej instalacji VPN. Jest to jedyny znany mi VPN, który oferuje taką usługę. Jeśli zatem masz problemy podczas instalacji, któryś z techników producenta zrobi to za Ciebie. Jeżeli z usługi korzystać mają wyjątkowo niezaawansowane technicznie osoby (np. dziadkowie), może się to przydać.

Inne aplikacje PrivateVPN

Jako uzupełnienie wersji na Windows, Private VPN oferuje aplikajce na najpopularniejsze platformy: Mac, Android i iOS. Ich wygląd jest bardzo podobny, zatem bez trudu można przestawić się z jednej na drugą.

PrivateVPN opinie końcowe

Ten szwedzki VPN zapewnia wysokiej jakości usługę szyfrowania danych. W ten sposób chroni Twoją prywatność i zapewnia bezpieczeństwo.

Private to bez dwóch zdań solidny dostawca bardzo dobrych usług. Będzie odpowiednim wyborem dla osób chcących chronić swoją prywatność, korzystać ze streamingu i pobierać torrenty. PrivateVPN opinie ma bardzo dobrą, i całkowicie na nią zasługuje.

PrivateVPN cena: plany taryfowe są bardzo korzystne, otrzymasz możliwość 6 połączeń jednocześnie, a zatem więcej, niż w przypadku większości konkurentów.

8.5 Wynik
PrivateVPN recenzja

Prywatność i ochrona
8.5
Funkcje
8.5
Szybkość i wydajność
8.5
Wartość pieniądza
8.5
Łatwość użycia
8.5
PLUSY
 • Wysoka szybkość połączenia
 • Aplikacje na iPhone i Android
 • Dostęp do P2P i BitTorrent bez logowania
 • Przyjazny w obsłudze
 • Przystępna cane
 • Usługa zdalnej instalacji
MINUSY
 • Niewielka liczba opcji konfiguracyjnych
 • Brak wbudowanego firewalla (NAT firewall)
 • Brak IP binding
szymon

Szymon, Analityk Bezpieczeństwa Danych, na bieżąco śledzi kwestie związane z hardwarem, oprogramowaniem i siecią. JGłównym celem Szymon jest znalezienie najlepszych technologii do bezpiecznego i anonimowego surfowania po sieci. Gdy odkrywa coś korzystnego, stara się przekazywać informacje w przystępny sposób. Z wykształceniem z zakresu Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Szymon zaangażowany jest w dzielenie się wiedzą z innymi. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nim pod adresem szymon@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl