VPN odblokowujący Netflix – przegląd najlepszych VPN Netflix

Zapewne większość z Was, drodzy czytelnicy, czytało o VPNach dla Netflix i innych serwisów streamingowych. Gdy jesteś w zagranicznej podróży, taki VPN Netflix jest niezastąpiony. Niestety, nie każdy VPN potrafi odblokować Netflixa. Jeśli zatem jest to Twoja główna motywacja do zakupu VPN, bądź ostrożny! A jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz w stanie oglądać Netflix z VPN, czytaj dalej. W dalszej części artykułu znajdziesz najlepsze dostępne VPN dla Netflix 2021.

Przejdź na ExpressVPN
Potrzebujesz najlepszego VPN?

Nie szukaj więcej i pobierz ExpressVPN, najlepsza aktualnie dostępna usługa VPN - 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Po co potrzebujesz VPN Netflix?

Netflix nie jest zwyczajnym serwisem streamingowym. To platforma rozrywki, która zrewolucjonizowała transmisję filmów i seriali. Jako część rozrywkowej rewolucji stopniowo ogarnęła cały glob. Obecnie Netflix jest już dostępny w 190 krajach, zapewniając dostęp do nagrań na żądanie. Udostępnia także pluginy do popularnych odtwarzaczy, np. Kodi. A może przydałby Ci się VPN do Kodi?

Nie wszystkie kraje są jednak traktowane tak samo. Tak naprawdę każdy ma swój osobny katalog (lub bibliotekę), z większą lub mniejszą zawartością. Amerykański Netflix oferuje najlepsze i najnowsze produkcje. Nie można go jednak oglądać poza Stanami Zjednoczonymi.

Dostęp do każdej z bibliotek Netflixa jest ograniczony geograficznie. Wynika to wprost z praw autorskich. Netflix negocjuje kontrakty z twórcami dla każdego kraju z osobna. Z tego powodu nie wszystkie filmy i seriale dostępne w amerykańskim Netflixie znajdują się także w polskiej bibliotece. I vice versa. Jeśli zatem wyjedziesz poza granice Polski, nie będziesz mógł cieszyć się ulubionymi produkcjami.

Na szczęście istnieje w 100% skuteczne i legalne rozwiązanie, pozwalające korzystać z dowolnej biblioteki Netflixa. Możesz zatem oglądać zarówno najnowsze produkcje ze Stanów, jak i cieszyć się ulubionymi pozycjami z polskiego katalogu. Mam tu na myśli coś realnego, a nie pirackie serwisy pseudo streamingowe.

Jak działa VPN Netflix?

Po pierwsze musisz wiedzieć na czym polega działanie VPN. Nie chcę jednak skupiać się w tym miejscu na szczegółach. Wystarczy wspomnieć, że VPN potrafi zasymulować dowolną lokalizację jego użytkownika. A zatem wszędzie tam, gdzie Twój dostawca VPN ma serwer, możesz korzystać z Netflixa.

vpn netflixSerwery VPN działają jak pośrednik między użytkownikiem a stroną internetową lub aplikacją. Łączą się za Ciebie ze stroną WWW. Netflix udostępni im z kolei swoje treści, gdyż IP serwera znajduje się na liście dozwolonych adresów. Gdy serwer otrzyma interesujące Cię treści, umożliwi Ci ich oglądanie. Będzie Ci jednak potrzebny najlepszy VPN dla Netlix, gdyż zdarza się też, że Netflix blokuje VPN.

Dlaczego mój VPN dla Netflix nie działa?

Wpisałeś w wyszukiwarce VPN Netflix Polska, Netflix VPN Polska albo podobną kombinację. Pobrałeś pierwszą znalezioną darmową aplikację i próbowałeś się połączyć z Netflix. Bezskutecznie. Potem testujesz inny Netflix z VPN – też bez skutku. Zastanawiasz się co robisz nie tak. Odpowiedź jest prosta: tak naprawdę nie korzystasz z VPN dla Netflix, a jedynie oprogramowania, które tylko udaje, że potrafi udostępnić Ci filmy i seriale z tej platformy.

Z uwagi na prawa autorskie Netflix blokuje VPN. Tak naprawdę najchętniej zablokowaliby wszystkie. Wymagają tego właściciele praw autorskich, twórcy programów i seriali. Ten wymóg jest zapisany w umowach między nimi, a Netflixem, których to trzeba przestrzegać. Jeśli zatem widzisz komunikat „Coś poszło nie tak…”, najprawdopodobniej Twój „Netflix VPN” został zablokowany.

Tak naprawdę nic z tym nie możesz zrobić. Albo poszukasz innego serwera, na którym Netflix zadziała, albo wybierzesz inny VPN. Jeśli jednak wybierzesz jeden z najlepszych VPN Netflix, nie będziesz miał żadnych problemów. Albo będą one sporadyczne. Najlepsi dostawcy wciąż aktualizują swoją listę serwerów i ich adresy IP. Dzięki temu zawsze posiadają co najmniej kilka lokalizacji, na których Netflix działa bez zarzutów.

Netflix prowadzi bezlitosną wojnę z producentami VPNów. Wielu z nich już się poddało. Walka ta jest bowiem niezwykle kosztowna, przez co niewielu dystrybutorów stać na stałe utrzymywanie dostępu do Netflixa. Ci, którzy nie radzą sobie z Netflixem, koncentrują się na innych platformach, jak SkyGo, BBC iPlayer lub Sling. Albo kompletnie odpuszczają sobie streaming i skupiają się na torrentach lub grach.

Ekspercka porada od Prywatność w Sieci

Większość dystrybutorów VPN oferuje darmowe okresy próbne lub gwarancje zwrotu pieniędzy. Jeśli chcesz korzystać z ich pomocą z Netflixa, warto skorzystać z takiej możliwości. Upewnisz się, że Netflix z VPN rzeczywiście będzie działał.

Najlepszy darmowy Netflix VPN to…

Możesz próbować używać darmowych VPNów, ale w większości przypadków będzie to strata czasu. Netflix już dawno temu zbanował większość najpopularniejszych, darmowych VPNów. Możesz zatem spodziewać się regularnych błędów próbując korzystać z Hotspot Shield, TunnelBear czy Windscribe. Co więcej, szybkość transferu zazwyczaj też będzie pozostawiała wiele do życzenia (wielu użytkowników, niewiele serwerów).

Co więcej, używanie darmowych VPNów jest często ryzykowne. Przecież w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo. Jeśli nie płacisz za dostęp do usługi, jej producenci muszą zarobić w inny sposób. Na przykład wykorzystując dane o Twoim zachowaniu w sieci. Niejednokrotnie informacje o tym, co robisz w sieci, są sprzedawane temu, kto da za nie najwięcej. Oznacza to koniec marzeń o prywatności.

Jaki jest najlepszy VPN Netflix?

W skrócie – to zależy. Przede wszystkim od tego, która bibliotekę Netflixa chciałbyś odblokować. Nie zawsze VPN działający w Polsce umożliwi także dostęp do folderu amerykańskiego. Albo na odwrót. Przetestowaliśmy większość aktualnie dostępnych VPNów. Sprawdzaliśmy, czy jest to dobry VPN Netflix. Jeśli zatem wybierzesz któryś z poniższych VPNów, powinieneś uzyskać dostęp do Netflixa i nie obawiać się banowania.

A teraz kilka słów o tych VPNach. Powinny być w stanie zapewnić Ci dostęp do Netflixa – inaczej byłyby bezużyteczne 🙂 Oferują także szybki transfer, dzięki czemu będziesz mógł oglądać programy w HD. Co więcej, są przyjazne w użytkowaniu, zatem ich konfiguracja nie powinna sprawić Ci problemów.

Poradnik jak używać VPN Netflix

Jak za chwilę zobaczysz, korzystanie z Netflix z VPN jest bardzo proste. Powinieneś w stanie być korzystać z tej metody w dowolnym kraju, w którym VPNy nie są zbanowane (Chiny). Sugeruję jednak wykupić subskrypcję przed opuszczeniem Polski, aby uniknąć stresu i nieprzemyślanych decyzji, gdy będziesz już za granicą.

  1. Wybierz producenta VPN Netflix z powyższej listy
  2. Kliknij przycisk, który przeniesie Cię na oficjalną stronę producenta
  3. Stwórz konto użytkownika i wybierz wariant subskrypcyjny
  4. Pobierz, zainstaluj i uruchom oprogramowanie
  5. W oprogramowaniu wybierz polski serwer, aby uzyskać dostęp do polskiej biblioteki (odpowiednio amerykański, brytyjski itd.)
  6. Kliknij przycisk „Connect”
  7. Przejdź na stronę lub do aplikacji Netflix i ciesz się ulubionymi audycjami

Pamiętaj, że Netflix blokuje VPN, dlatego jeśli jakiś serwer nie działa, wypróbuj inny. Jeśli jest ich zbyt wiele, by wypróbować wszystkie, skontaktuj się z działem obsługi klienta VPN. Powinieneś uzyskać informację o aktualnie dostępnych serwerach. Większość powyższych VPNów posiada pomoc na żywo, dzięki czemu odblokowanie Netflixa nie powinno zająć więcej, niż kilka minut.

Netflix VPN ma też inne funkcje

Wykorzystanie VPNa do korzystania z Netflixa czy Chill nie wyczerpuje jego możliwości. To przede wszystkim narzędzie zapewniające bezpieczeństwo w sieci. Jego wykorzystanie chroni połączenie internetowe dzięki wykorzystaniu szyfrowanego tunelu, łączącego z serwerem. Dane przechodzące przez ten tunel są poza zasięgiem wszelkiej maści podglądaczy (dostawcy Internetu, agendy rządowe, hakerzy itd.).

Mój ulubiony VPN, od lat na topie rankingu najlepszych VPNów, to ExpressVPN.

Oferuje ciekawe funkcjonalności i ma świetny dział wsparcia użytkownika. Polecam zwłaszcza czat na żywo, dzięki któremu błyskawicznie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje.

Wreszcie, VPN zastępuje Twoje prawdziwe IP adresem serwera. Dzięki temu jesteś naprawdę anonimowy.

To już koniec poradnika najlepszy VPN Netflix w 2021. Odwiedzaj częściej tę stronę, by pozostać na bieżąco z najnowszymi informacjami i ofertami specjalnymi.

Magda

Wykorzystując swoje doświadczenie w tematach internetowych staram się wnieść znaczący wkład w rozwój tego serwisu, a przez to popularyzować wiedzę w społeczeństwie. Lubię pisać artykuły i recenzje oparte na drobiazgowych badaniach, począwszy od bezpiecznych połączeń, na ochronie danych skończywszy. W konsekwencji muszę radzić sobie w zagadnieniami i regulacjami prawnymi, które zmieniają się bardzo często, przez to ciągle trzeba starać się być na bieżąco.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl