ExpressVPN Netflix – jak streamować wideo przez VPN?

Czy wiesz, że Netflix posiada różne biblioteki w zależności od kraju, w jaki się znajdujesz? W praktyce oznacza to, że nawet jeśli posiadasz konto w serwisie, i w Polsce możesz oglądać swoje ulubione seriale, to jeśli wyjedziesz za granice, seriale te mogą nie być dla Ciebie dostępne. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, natomiast wszystkie je przedyskutujemy w dalszej części naszego artykułu. Następnie, jakie jest rozwiązanie? Przepis na oglądanie pełnej biblioteki Netflixa znajdziesz w naszym artykule! O tym, czy jest Netflix ExpressVPN i jak go używać, opowiadamy poniżej.

Sprawdź ofertę
Netflix i ExpressVPN: dobre połączenie do odblokowania usługi

ExpressVPN pozwala oglądać Netflix z dowolnego miejsca. Skorzystaj z naszej ekskluzywnej oferty i otrzymaj 49% zniżki oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 16 lipiec 2024

Dlaczego Netflix blokuje wideo?

Ale zacznijmy od podstaw: dlaczego w ogóle Netflix blokuje niektóre treści? Otóż są dwa powody ku temu: międzynarodowe prawo chroniące treści oraz geoblokady. Blokowanie treści wynika głównie z egzekwowania praw autorskich i tantiem, ponieważ każdy kraj ma inne przepisy i regulacje dotyczące własności intelektualnej i kopiowania treści, jakie pojawiają się w mediach.

Blokady te egzekwowane są za pomocą tak zwanych geoblokad. Geoblokady to oprogramowanie, które sprawdza, z jakiego rejonu świata się łączysz.

Netflix jest w stanie prześledzić, skąd nawiązujesz połączenie przy pomocy Twojego adresu IP, czyli Internet Protocol. IP to specjalny identyfikator, który nadaje Ci Twój dostawca Internetu. IP jest nierozerwalnie powiązane z miejscem, jakie zamieszkujesz.

expressvpn netflix

Sieci VPN są jednym ze sposobów na obejście tych ograniczeń, ponieważ mogą one sprawić, że Twój adres IP będzie wyglądał tak, jakby pochodził z innego miejsca, niż w rzeczywistości. Przykładowo, Netflix ExpressVPN sprawia, że możesz wybrać kraj, przez jaki chcesz się łączyć z Netflixem. Tak więc będąc w Czechach możesz w pewien sposób „zmylić” Netflix i udawać, że oglądasz przez ExpressVPN Netflix Polska. Sprytne!

Wypróbuj ExpressVPN

Krótki poradnik: jak używać ExpressVPN Netflix na swoim komputerze?

Reasumując: jeżeli chcesz oglądać Netflix Polska, możesz użyć do tego Netflix ExpressVPN. Jest to bardzo proste. Poniżej przedstawiamy dwie instrukcje, jak oglądać przez ExpressVPN Netflix, oraz jak oglądać Netflix ExpressVPN USA.

Oglądanie Netflix Polska

 1. Aby oglądnąć przez ExpressVPN Netflix Polska, zacznij od ściągnięcia ExpressVPN.
 2. Następnie zainstaluj oprogramowanie na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym (tak, ExpressVPN dostępny jest też na telefony i tablety!).
 3. Po zainstalowaniu oprogramowania uruchom je i wybierz serwer zlokalizowany w Polsce. Kliknij „Połącz”.
 4. Wejdź na stronę netflix i oglądaj swoje ulubione filmy i seriale tak, jakbyś był w Polsce!

Sprawdź nasz pełny przewodnik, jak oglądać polski Netflix z zagranicy.

Oglądanie Netflix USA

 1. A więc chcesz oglądać przez ExpressVPN Netflix US. Nic trudnego. Wejdź na stronę ExpressVPN i pobierz oprogramowanie.
 2. Kolejnym krokiem jest oczywiście jego instalacja. Wystarczy, że uruchomisz instalator i będziesz klikać „Dalej”.
 3. Uruchom ExpressVPN Netflix i wybierz serwer zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych. Połącz się z serwerem.
 4. Uruchom stronę netflix i gotowe! Netflix widzi, jakbyś łączył się z USA i będziesz mieć dostęp do całej biblioteki dostępnej w Stanach Zjednoczonych!

Sprawdź nasz pełny przewodnik, jak oglądać amerykański Netflix z Polski.

Dlaczego warto używać z Netflix ExpressVPN?

Jeśli myślisz o zarejestrowaniu się w usłudze VPN, a prawdopodobnie właśnie tak jest, pojawia się pytanie, czy będzie ona działać Netflixem. Jeśli myślisz o użyciu z Netflix ExpressVPN, nie musisz dłużej się martwić!

ExpressVPN znany jest bowiem ze swoim nad wyraz dużych możliwości odblokowywania różnych serwisów streamingowych, w tym właśnie Netflixa. I to z wielu lokalizacji serwerów! Ale to nie wszystko.

expressvpn netflix polska

Istnieją przecież też inne czynniki, które definiują, czy dana sieć VPN nadaje się do przesyłania strumieniowego. Jednym z tych czynników jest prędkość połączenia z Internetem. ExpressVPN znany jest z zapewniania dużych prędkości przesyłania strumieniowego.

Jest to szczególnie ważne, gdy chcesz używać ExpressVPN Netflix Polska. Jeżeli prędkość przesyłania danych nie będzie wystarczająco duża, oglądane przez Ciebie wideo zacznie się zacinać i ładować. A to byłoby dużą niedogodnością!

Najlepsze serwery do oglądania Netflix ExpressVPN

W jaki sposób ExpressVPN Netflix odblokowuje? To proste. Uruchamiając VPN łączysz się z wybranym przez siebie serwerem, który zlokalizowany jest w kraju, z którego chcesz odblokować bibliotekę Netflixa. Pomiędzy Tobą a serwerem tworzony jest bezpieczny tunel, przez który następnie przechodzi Twoje połączenie.

Następnie to serwer łączy się z Netflixem, a Netflix widzi Cię tak, jakbyś znajdował się w kraju, w jakim leży serwer. Proste, prawda? Ale istnieje tu jedno „ale”.

Ważne jest, aby serwer, przez który się łączysz miał odpowiednią prędkość i przepustowość. Jak to sprawdzić? Jedną z metod jest po prostu metoda „prób i błędów”. Wybieraj więc serwery i próbuj oglądać przez nie Netflix ExpressVPN. Ale kto miałby na to czas? Inną metodą jest sprawdzenie naszej listy najlepszych serwerów, przez które można oglądać ExpressVPN Netflix Polska.

Oto serwery z najlepszą przepustowością i prędkością pobierania danych, jakie obecnie oferuje ExpressVPN Netflix. Nie martw się – przez niektóre z nich możesz oczywiście oglądać ExpressVPN Netflix Polska!

Najlepsze serwery w 2024 to:

 • Los Angeles
 • Dallas
 • New Jersey
 • Washington DC
 • Vancouver
 • Toronto
 • Amsterdam
 • Szwajcaria
 • Polska Warszawa

Korzystając z jakiegokolwiek serwera zlokalizowanego w Stanach Zjednoczonych będziesz mieć szansę na oglądanie amerykańskiego Netflixa, natomiast używając serwera w Warszawie – możesz oglądać przez ExpressVPN Netflix Polska. W ten sposób możesz oglądać najlepsze seriale Netflix z całego świata.

Wypróbuj ExpressVPN

Korzyści z używania ExpressVPN

ExpressVPN przynosi swoim użytkownikom wiele korzyści, oprócz tych oczywistych, jakimi jest oglądanie ExpressVPN Netflix Polska. Korzyści te to głównie ochrona Twojej prywatności, bo gdy używasz sieci VPN, w Internecie stajesz się anonimowy.

Inną, bardzo ważną korzyścią, jaką zyskujesz poprzez łączenie się z serwerem ExpressVPN, jest obejście cenzury w Internecie oraz geoblokad. ExpressVPN zapewni Ci dostęp nie tylko do Netflixa, ale też do innych portali streamingowych, takich jak Amazon Prime czy Hulu. Nie czekaj więc i korzystaj z nich już dziś za pomocą ExpressVPN Netflix Polska!

polska expressvpn netflix

Aby przeczytać więcej o plusach używania ExpressVPN, zachęcamy do przeczytania naszej recenzji: tutaj.

Wypróbuj Netflix ExpressVPN przez 30 dni za darmo

Przekonaj się, dlaczego wszyscy twierdzą, że ExpressVPN to najlepszy VPN do oglądania ExpressVPN Netflix Polska. Oto ofera, dzięki której możesz wypróbować ExpressVPN zupełnie za darmo przez 30 dni!

Potencjalne problemy: jak sobie z nimi radzić?

Żadne oprogramowanie nie jest idealne. Nawet w tych najlepszych programach pisanych przez najlepszych w klasie deweloperów zdarzają się błędy i pomyłki. To samo dotyczy Netflix ExpressVPN. Może tak się zdarzyć, że Twój ExpressVPN Netflix nie zadziała.

Szczególnie, jeżeli próbujesz połączyć się z serwerami w Meksyku, Portugalii lub Turcji. Powodów ku temu jest kilka, i jak możesz się domyślić – rozwiązań też! Pamiętaj też, że ExpressVPN Netflix aktywnie pracuje nad dodawaniem nowych serwerów i adresów IP, jakie możesz wykorzystać.

Poniżej prezentujemy kilka niezawodnych sposobów na naprawienie działania ExpressVPN Netflix Polska. Oto one!

netflix expressvpn

1. Ponów połączenie z VPN

Spróbuj włączyć i wyłączyć swój program ExpressVPN. Wiemy, że brzmi to jak podstawowa wiedza, ale jest to jeden z najlepszych sposobów na wznowienie połączenia z siecią VPN! Nigdy nie wiesz, w którym miejscu Twoje połączenie zostaje przerwane.

Może połączenie na swojej drodze napotkało jakieś zakłócenia? Aby tego uniknąć, po prostu włącz i wyłącz program, a następnie ponów połączenie z tym samym serwerem w ExpressVPN Netflix Polska.

2. Wyczyść cache

Pamięć podręczna w przeglądarce kolekcjonuje wiele niepotrzebnych już potem informacji. To właśnie jej przepełnienie może być przyczyną, dla której ExpressVPN Netflix Polska nie działa. Aby tego uniknąć, wejdź w ustawienia swojej przeglądarki i wyszukaj słowo „cache”. Następnie kliknij „wyczyść cache”.

3. Zmień serwer

Czasem powodem, dla którego ExpressVPN Netflix Polska nie działa, jest serwer, przez który próbujesz się połączyć. Powodów ku takiej sytuacji jest kilka: przepełniony serwer, awaria techniczna, brak prądu… Wszystko może się zdarzyć! Dlatego też innym sposobem na naprawę ExpressVPN Netflix Polska jest wybranie innego serwera.

4. Skontaktuj się z biurem obsługi klienta

Jeżeli każdy z wymienionych przez nas sposobów Cię zawiedzie, Twoim ostatnim ratunkiem będzie skontaktowanie się z biurem obsługi klienta. Biuro obsługi klienta w przypadku Netflix ExpressVPN Cię nie zawiedzie!

ExpressVPN znany jest bowiem z szybkiego kontaktu z klientem i świetnie wyszkolonych konsultantów. Kontakt z biurem obsługi klienta uzyskasz przez chat na żywo dostępny 24 godziny na dobę, telefonicznie lub przez pocztę email. Niezależnie od kanału komunikacji, jaki wybierzesz, możesz być pewien, że konsultant ExpressVPN udzieli Ci pomocy i rozwiąże Twój problem!

Wypróbuj ExpressVPN

FAQ

Czy mogę oglądać Netflix US przy pomocy ExpressVPN?

Tak, przy pomocy ExpressVPN Netflix US jest dostępny. Możesz oglądać Netflix US przy pomocy ExpressVPN. Jak? Przeczytaj wszystkie szczegóły tutaj.

Czy Netflix zablokował ExpressVPN?

Nie, Netflix nie zablokował ExpressVPN.

Jak oglądać Netflix na Kodi?

Aby oglądać Netflix na Kodi, musisz zainstalować dodatek Netflix. Może to być trochę procesem, ponieważ wymaga zainstalowania odpowiednich repozytoriów i zależności. Ale kiedy już wszystko skonfigurujesz, będziesz mieć dostęp do swojego konta Netflix bezpośrednio przez Kodi. Sprawdź, czy nasz pełny artykuł zawiera przewodnik krok po kroku, który ułatwi.

Jakieś alternatywne VPN dla Netflixa?

Tak, istnieje kilka najlepszych alternatywnych sieci VPN do oglądania Netflix, a CyberGhost to jedna z najciekawszych opcji. Dzięki dużej sieci serwerów i zoptymalizowanym serwerom do przesyłania strumieniowego CyberGhost to doskonały wybór do uzyskiwania dostępu do treści Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z CyberGhost z Netflix, zapoznaj się z naszym artykułem.

Zakończenie

Po przeczytaniu naszego artykułu powinieneś już wiedzieć, jaki jest najlepszy VPN na rynku do oglądania Netflixa! Ale nie tylko. ExpressVPN nie tylko odblokuje dla Ciebie Netflixa z każdego miejsca na świecie. ExpressVPN odblokuje prawie każdy dostępny portal streamingowy: Hulu, Amazon Prime, IPLA… Co tylko chcesz!

Obecnie można stwierdzić, że ExpressVPN jest jedną z najbardziej uniwersalnych sieci VPN na rynku. Oferuje nie tylko szybkie prędkości połączenia z Internetem, ogromną ilośc serwerów zlokalizowaną na całym świecie, ale także bezpieczeństwo i anonimowość. Nie szukaj więc dalej – ExpressVPN na pewno spełni Twoje potrzeby!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl