Recenzja Strong VPN

strong vpn

StrongVPN to jedna z najpopularniejszych obecnie usług do maskowania IP w Internecie. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku i od tego czasu nieustannie się powiększa i usprawnia swoje możliwości. Dzisiaj Strong VPN jest jedną z najczęściej wybieranych usług, która cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród użytkowników. W niniejszej recenzji przedstawimy wszystkie funkcje, ceny, możliwość użytkowania oraz opis oprogramowania, żeby każdy mógł sam podjąć decyzję o skorzystaniu z oferty.

Idź do StrongVPN
StrongVPN – jeden z najpopularniejszych VPN na rynku

Strong VPN to kompleksowa usługa maskowania IP, która oferuje ponad 950 serwerów z 30 krajów świata, odblokowaując niemal całą zawartość Internetu

Prezentacja usług Strong VP

Strong VPN to specjalistyczna usługa do maskowania IP, która działa na rynku już kilkanaście lat  i nieustannie usprawnia swoje możliwości. Dzięki temu każdy użytkownik ma pewność, że zarówno jego prywatność, jak i anonimowość są odpowiednio zabezpieczone. Dzięki tej usłudze każdy użytkownik Internetu otrzymuje praktycznie nieograniczone możliwości korzystania z sieci. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywa oraz jakie są jego preferencje korzystania z sieci – StrongVPN zapewnia maksymalne możliwości.

Jeszcze niedawno dostępnych  było aż 600 serwerów przekierowania połączenia. Dzisiaj usługodawca informuje, że zapewnia ich ponad 950, które obejmują ponad 30 najpopularniejszych państw świata. Ponadto użytkownicy mogą zmieniać swoje IP na jedno z prawie 60 tysięcy VPN IP. Dzięki temu można śmiało stwierdzić, iż użytkownicy tej usługi nie muszą przejmować się takimi kwestiami jak bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość w sieci. Mogą skupić się na beztroskim przeglądaniu sieci, a całą resztą zajmie się wyspecjalizowane oprogramowanie.

Plany i ceny StrongVPN

Żeby uzyskać dostęp do usług VPN, należy opłacić jeden z dwóch planów. Twórcy nie silili się na wprowadzanie wielu różnych możliwości i skupili się na tym, żeby każdy otrzymał optymalną cenę. Pierwszy plan to standardowa miesięczna subskrypcja, dzięki której można przetestować i przekonać się, czy zarządzanie siecią VPN odpowiada wybranemu użytkownikowi. Drugi plan jest skierowany dla osób, które są już pewne swojego zakupu i mogą zdecydować się na dłuższą subskrypcję, której cena w przeliczeniu na miesiąc jest relatywnie niska.

strongvpn-plan

  • Plan 1-miesięczny – ze względu na swoją wyższą cenę, wybierany jest jedynie przez osoby niezdecydowane, które nie są pewne czy wybrana usługa Strong VPN im odpowiada. Każdy użytkownik dodatkowo otrzymuje dostęp do chmury danych, SugarSync, w której może przechować do 250 GB
  • Plan roczny – ma o wiele lepszą cenę, jeśli weźmie się pod uwagę koszt miesięcznego użytkowania. Cena jest niższa o około 42%. Biorąc pod uwagę wykupienie z góry dostępu do aż 12 miesięcy dostępu do wszystkich funkcji StrongVPN, należy przygotować się na wpłatę wielokrotnie wyższą od miesięcznej subskrypcji. Tak samo, jak w przypadku planu miesięcznego, użytkownik otrzymuje aż 250 GB miejsca w chmurze Sugar Sync.

Obydwa plany objęte są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeśli Strong VPN komuś nie przypadnie do gustu lub nie spełni pokładanych w niej nadziei, zawsze można się wycofać. Należy jedynie pamiętać o tym, że jest ona dostępna wyłącznie przez 30 dni od zakupu sieci VPN

Idź do StrongVPN

Arkusz podsumowujący

Oto arkusz podsumowujący wszystkie funkcje i możliwości usługi StrongVPN. Jeśli ktoś zna się lub regularnie korzysta z usług tego typu, w kilka chwil dowie się o jej najmocniejszych i najsłabszych stronach. W ten sposób można podjąć jeszcze lepiej przemyślaną decyzję o kupnie dostępu do VPN.

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, FR, CA, AU, DE
Wielokrotne logowanie 12 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 35+
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, MacOs, Router, Fire TV
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły WireGuard, L2TP, SSTP, OpenVPN, IPSec, IKEv2
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP 59 500+
Serwery 950+

Użytkowanie StrongVPN

Usługi VPN mają bardzo szerokie zastosowanie. Ogólnie mówi się o możliwości odblokowania całego Internetu. Jak prezentuje się to w rzeczywistości i czy naprawdę VPN jest aż tak przydatnym narzędziem?

Idealnym przykładem wykorzystania tej usługi będzie przedstawienie sytuacji, kiedy ktoś jest na wakacjach lub wyjeździe służbowym i nie może uruchomić polskiej strony, lub usługi internetowej ze względu na ograniczenia lokalizacyjne. Polskie serwisy internetowe często nakładają blokady na IP spoza granic Polski. W przypadku, gdy ktoś korzysta z Wi Fi w hotelu na wyjeździe, dana strona potraktuje go jak mieszkańca tego kraju i zablokuje dostęp. Uruchamiając połączenie VPN, otrzymuje się IP serwera, przez który przekierowuje się połączenie. Jeśli dany użytkownik przebywający za granicą uruchomi serwer z Polski, będzie miał dostęp do całej zawartości polskiego Internetu. Oprócz tego Strong VPN może przydać się w wielu innych przypadkach użytkowania Internetu.

Netflix

Najpopularniejsza na świecie telewizja VOD w każdym kraju udostępnia osobną bibliotekę filmów i seriali. Jeśli ktoś chce obejrzeć amerykański Netflix (który ma najbogatszą ofertę na świecie) w Polsce lub Netflix Polska, przebywając za granicą, wysokiej jakości VPN to podstawa.

strong vpn netflix

Przełączenie się na serwer Stanów Zjednoczonych to klucz do uruchomienia  usługi w dowolnym miejscu z dostępem do sieci. To takie proste. Dodatkowo StrongVPN ma na tyle szybkie i bezpieczne serwery, że korzystanie z Netflix jest maksymalnie wygodne.

Pobieranie z torrentów

Uruchamiając dowolny serwis do pobierania torrentów, zawsze otrzymuje się informację o zaopatrzeniu się w odpowiednią usługę VPN. Korzystając z serwerów Strong VPN, użytkownik ma pewność, że jego IP jest odpowiednio zabezpieczone i nikt nie może uzyskać do niego dostępu.

Funkcje StrongVPN

Przez lata usprawniania swoich usług, twórcy Strong VPN wprowadzili liczne zabezpieczenia, które odpowiadają za bezpieczeństwo przeglądania Internetu. Poniżej zostaną opisane najważniejsze z nich.

Funkcja Kill switch

Bardzo ważne narzędzie, które zapewnia, że nawet w razie wystąpienia awarii usługi, nikt nie będzie mógł przechwycić danych użytkownika. Funkcja odpowiada za rozłączenie połączenia internetowego w razie wystąpienia problemów z połączeniem z serwerem VPN.

StrongDNS

Specjalna funkcja, która umożliwia korzystanie ze stron internetowych, usług i aplikacji, które normalnie nie są dostępne w wybranych regionach świata. Wykorzystując StrongDNS, użytkownik łączy się bezpośrednio z daną usługą, co nie wpływa na prędkość i jakość połączenia.

Protokół WireGuard

Nowoczesny protokół WireGuard jest niezwykle prostym, szybkim i nowoczesnym narzędziem VPN, którego celem jest bycie szybszym, łatwiejszym i przystępniejszym. Protokół ten został wprowadzony na serwery Strong VPN, jako nowoczesne rozwiązanie, które w przyszłości będzie podstawą działania każdej usługi tego typu.

Oprogramowanie dla Windows

Żeby móc korzystać z usług VPN na swoim urządzeniu, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie. Twórcy postarali się o przystępną aplikację na Windows, z którą każdy powinien poradzić sobie bez najmniejszego problemu. Wystarczy wykupić plan, założyć konto i pobrać program.

Interfejs

Korzystanie z interfejsu jest bardzo intuicyjne i łatwe. Po zalogowaniu się w programie pojawia się wygodne okno z wyborem serwerów. Użytkownik po prostu wybiera interesujący go kraj i serwer i klika duży zielony przycisk odpowiadający za połączenie. Rozłączenie połączenia z serwerem jest tak samo łatwe i wystarczy po prostu kliknąć czerwony przycisk odpowiadający za przerwanie łącza.

strong vpn

Ustawienia

Bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością będą zaglądać do ustawień programu, gdzie można dostosować wszystkie najważniejsze funkcje jak używany protokół i aktywowane funkcje specjalne. Twórcy postarali się o to, żeby każdy mógł dostosować działanie programu według swoich wymagań.

strongvpn ustawienia

Inne aplikacje StrongVPN

Strong VPN jest dostępny na różnych urządzeniach i systemach. Dzięki temu można korzystać z pełni możliwości Internetu na urządzeniach działających na systemach: macOS, iOS, Android, Linus, a także na routerach i usługach typu Fire TV. Jeśli ktoś opanuje użytkowanie programu na jednej platformie, bez problemu poradzi sobie z aplikacjami na innych urządzeniach, ponieważ działają one prawie identycznie.

Obsługa klienta

Jeśli ktoś chce poznać inne informacje na temat tej usługi, powinien skontaktować się z działem obsługi klienta, który zawsze odpowie na nurtujące kwestie. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest wypełnienie formularza na stronie internetowej, a drugim kontakt poprzez czat na żywo. Druga opcja jest o wiele przystępniejsza i pozwala na błyskawiczne załatwienie każdej sprawy. Wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu strony, otworzyć czat i wpisać wiadomość. Po chwili do czatu dołączy specjalista, z którym można porozmawiać w czasie rzeczywistym i rozwiązać dowolną sprawę.

Podsumowanie usług StrongVPN

StrongVPN to jeden z przodujących dostawców usług maskujących IP. Twórcy stosują nowoczesne rozwiązania, dzięki którym ich oferta pod wieloma względami bije na głowę to, co zapewnia konkurencja. Jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie i anonimowości w sieci, powinien poważnie rozważyć  zakup tej usługi. Dostęp do ponad 950 serwerów z 30 krajów świata zapewnia niemal nieograniczone możliwości korzystania z sieci.

8 Wynik
StrongVPN recenzja

Prywatność i ochrona
9
Funkcje
9
Szybkość i wydajność
8
Wartość cena
7
Łatwość użycia
7
PLUSY
  • Możliwość odblokowania Netflix
  • Nowoczesny protokół WireGuard
  • Aplikacje na popularne urządzenia
  • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
  • Działa w Chinach
MINUSY
  • Tylko 2 plany subskrypcji
  • Usługa nie jest dostępna w języku polskim
magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl