proton vpn recenzja

W ostatnich czasach coraz większą uwagę rzeszy internautów przykuwa Proton VPN. Wszystko za sprawą drugiej usługi – ProtonMail. Twórcy starają się łączyć bezpieczeństwo i wygodę i w ten sposób oddają swoim odbiorcom produkty najwyższej jakości. Jeśli ktoś zdążył już zapoznać się z ProtonMail, to nie będzie miał żadnych oporów przed wykupieniem pierwszej subskrypcji ProtonVPN – w końcu twórcy zapewniają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Wszystko to zapewnia ProtonVPN opinie o usługach najwyższej klasy.

Uczynienie prywatności rzeczywistością

Początków Proton VPN należy szukać w największym ośrodku badawczym na świecie – CERN – gdzie grupa naukowców zebrała się w jednym celu: zbudować bezpieczniejszy Internet, który będzie chronił także zwykłych obywateli.

protonvpn

W dzisiejszym świecie, kiedy praktycznie codziennie korzystamy z różnych serwisów płatniczych na stronach z całego świata, bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Twórcy zdecydowali się na śmiały krok, który umożliwia korzystanie z ich produktu całkowicie za darmo, ale z pewnymi ograniczeniami. Ukrycie adresu IP z free VPN nigdy nie było prostsze. Jeśli ktoś ma większe wymagania, może wybierać spośród 3 płatnych planów, z których każdy kolejny oferuje bardziej zaawansowane rozwiązania. W ten sposób użytkownik ma dużą swobodę i może z łatwością dopasować subskrypcję do swoich wymagań.

Jeśli ktoś poszukuje ochrony w sieci na podobnym poziomie i zależy mu na ukryciu swojego true IP adress, powinien zapoznać się z ofertą ExpressVPN – usługi, która w wielu aspektach jest niezwykle podobna do ProtonVPN i stanowi jego ciekawą alternatywę, która z pewnością jest warta uwagi.

ProtonVPN offers – plany subskrypcji i sieć serwerów

https://prywatnoscwsieci.pl/przejdz-na-protonvpn

Sieć składająca się z 567 serwerów rozlokowanych po całym świecie zapewnia ProtonVPN opinie o pozytywnym wydźwięku. Wszystkich państw, z których IP można korzystać, jest 43. Z kolei przepustowość sieci to 663 Gigabitów na sekundę, więc nie ma tutaj mowy o opóźnieniach, które są doskonale znane użytkownikom darmowych, niezabezpieczonych odpowiednio VPN-ów, znanych jako free version VPN.

Użytkownik przed rozpoczęciem korzystania z usługi Proton VPN musi zdecydować o tym, jaki plan zamierza wybrać. Jest to najważniejsza kwestia, ponieważ tańsze plany mogą zapewniać mu wszystkie wymagane przez niego funkcje.

 • ProtonVPN Free – przeznaczony jest dla internautów, którzy mają najmniejsze potrzeby. Jak sama nazwa wskazuje, subskrypcja jest całkowicie darmowa, co ciągnie za sobą pewne konsekwencje. Do użytku oddano VPN serwer znajdujące się na terenie tylko 3 państw. Ponadto z tego typu VPN service można korzystać wyłącznie na jednym urządzeniu. Prędkość przesyłu danych jest nieco niższa i przeglądanie sieci może być od czasu do czasu lekko spowolnione.
 • Basic – program przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych indywidualnych użytkowników sieci. Koszt miesięcznej subskrypcji to jedyne 5 dolarów miesięcznie lub 48 rocznie. Program pozwala na korzystanie ze wszystkich krajów dostępnych w ramach sieci Proton VPN. Oferuje także korzystanie z dwóch urządzeń, co może być dużym ułatwieniem dla mobilnych użytkowników Internetu. Prędkość przesyłu danych stoi tutaj na najwyższym poziomie, więc nie ma mowy o żadnych opóźnieniach podczas przeglądania sieci. Dodatkiem w stosunku do planu Free, jest wsparcie dla sieci P2P.
 • Plus – najpopularniejszy z planów, który kosztuje 10 dolarów na miesiąc lub 96 na rok. Biorąc pod uwagę to, że można z niego korzystać nawet na pięciu urządzeniach podłączonych do Internetu jednocześnie – koszt wydaje się śmieszny. Oferuje wszystkie funkcje z programu Basic i dodaje kilka dodatkowych, które mogą okazać się kluczowe dla bardziej zaawansowanych użytkowników sieci. Możliwość korzystania z dodatkowych serwerów, jeszcze więcej zabezpieczeń, kompatybilność z popularną siecią Tor i bezpieczne strumieniowanie – to wszystko powinno wystarczyć niemal każdej osobie i zapewniać pełną ochronę w sieci.
 • Visionary – to najbardziej zaawansowany z planów ProtonVPN i jest skierowany dla różnych instytucji i firm, które potrzebują maksymalnych zabezpieczeń podczas korzystania z Internetu. Cena tego planu to 30 dolarów na miesiąc lub 288 dolarów rocznie. Oferuje wszystko to, co plan Plus z tą różnicą, że można z niego korzystać na 10 urządzeniach. Subskrybenci otrzymują w pakiecie dostęp do serwerów usługi ProtonMail w wersji Visionary.

Jak widać, twórcy dołożyli wszelkich starań, aby każdy rodzaj użytkownika sieci był zadowolony. Od tego, który korzysta z Internetu do przeglądania wiadomości, po tego, który dużą część swojego życia przeniósł do sieci i potrzebuje najwyższej jakości usług i zabezpieczeń. Oferta cenowa zapewnia Proton VPN opinie o dobrej cenie w stosunku do jakości oferowanych usług.

Iść do ProtonVPN

Arkusz podsumowujący dla ProtonVPN

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, FR, AU, CA, DE
Wielokrotne logowanie 10 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 54+
Obsługiwany system operacyjny Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Router
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 days
Protokoły IKEv2/IPSec and OpenVPN
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 1 065+

Najważniejsze funkcje ProtonVPN

W przeciwieństwie do wielu innych usług VPN – ProtonVPN został zaprojektowany głównie z myślą o bezpieczeństwie. Dlatego wszystkie główne funkcje, na których opiera on swoje działania, dotyczą zabezpieczeń, które uniemożliwiają osobom postronnym na gromadzenie informacji o poruszaniu się w sieci użytkownika. Połączenie z Internetem (internet connections) jest całkowicie zabezpieczone. Dodatkowym atutem jest korzystanie z Secure Core Servers.

 • Brak rejestrowania aktywności w sieci – Proton VPN nigdzie nie zapisuje informacji o tym, kiedy i na jakich stronach internetowych przebywał jego użytkownik. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dane tego typu często są przechwytywane lub nawet sprzedawane osobom trzecim, podczas korzystania z różnych, darmowych VPN connection.
 • Marka szwajcarska – siedziba firmy jest umiejscowiona w Szwajcarii, czyli kraju, który posiada najsilniejsze prawa prywatności. Dzięki temu można być pewnym, że wszystko stoi na najwyższym światowym poziomie.
 • Stosowanie funkcji Perfect forward secrecy (doskonałe utajnienie z wyprzedzeniem) – funkcja w dodatkowy sposób uniemożliwia złamanie zabezpieczeń i przechwycenie cennych danych osobowych lub płatniczych przez niepowołane do tego osoby trzecie. Funkcja ta zapewnia użytkownikom dodatkową ochronę.
 • Integralność z siecią Tor – ProtonVPN w bardzo prosty sposób współpracuje z Torem i innymi stronami tego typu. Jedno kliknięcie i cały ruch zostanie przekierowany na sieć Tor. Ta opcja zapewnia Proton VPN opinie świadczące o najwyższej jakości usług.

Oprogramowanie

ProtonVPN zapewnia swoim użytkownikom oprogramowanie najwyższej jakości, które jest dostępne zarówno w wersji na komputery osobiste korzystające z systemów Windows, MacOS i Linux, a także urządzeniach przenośnych wyposażonych w system Android i iOS.

oprogramowanie protonvpn opinie

Jak widać, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Praktycznie każda osoba posiadająca urządzenie z dostępem do sieci, może korzystać z usług Proton VPN.

oprogramowanie proton vpn opinie

Program jest bardzo ładny i czytelny. Pozwala na dostosowanie usług do wymagań konkretnej osoby poprzez szereg dodatkowych informacji o serwerach, z których zamierza się skorzystać.

oprogramowanie

Jest to szczególnie ważne, ponieważ w niektórych usługach VPN nie podaje się szczegółowych informacji o konkretnych serwerach, które mogą działać wolniej ze względu na dalszą lokalizację, co znacząco utrudnia korzystanie z Internetu.

protonvpn profili

Program umożliwia tworzenie spersonalizowanych profili, które przydają się dla osób, które potrzebują usług typu VPN z wielu różnych powodów – do pracy, do oglądania ulubionych serwisów streamingowych itd.

ustawienia protonvpn opinie

Wszystko jest czytelne i proste w obsłudze, aby każdy poradził sobie bez najmniejszych problemów. Wystarczy wpisać w przeglądarce ProtonVPN opinie, by przekonać się o tym, czy ludziom podoba się ta usługa.

Obsługa klienta

Twórcy jako jedną z głównych zalet swojej usługi VPN, podają bardzo dobrze zorganizowany zespół obsługi klienta. Można kontaktować się ze specjalistami na wiele sposobów. Wszystko zależy od zaistniałego problemu lub pytania. Wszelkie problemy najczęściej zostają rozwiązane w kilka chwil poprzez wyjaśnienie działania konkretnej funkcji ProtonVPN.

Użytkownik może kontaktować się z różnymi działami ekipy stojącej za usługą poprzez wiadomość e mail. Najważniejszym z nich jest dział wsparcia, bezpieczeństwa i nadużyć. Dodatkowym atutem jest to, że Proton VPN posiada konta na wszystkich najważniejszych portalach społecznościowych, co umożliwia użytkownikom ich obserwowanie, by być na bieżąco ze wszelkimi nowościami i zmianami w usłudze.

Iść do ProtonVPN

Podsumowanie

Proton VPN to kompleksowa usługa VPN, która przeznaczona jest dla indywidualnych odbiorców, jak i większych firm i instytucji, które potrzebują bezpieczeństwa w sieci. Twórcy skupili się przede wszystkim na zapewnieniu jak najnowocześniejszych zabezpieczeń, które stoją tutaj na światowym poziomie, jednocześnie nie zapominając o wygodzie i szerokim zakresie usług.

Korzystanie z Proton VPN jest wygodne i intuicyjne. Program nie posiada żadnych zbędnych opcji, które wprowadzałyby jedynie zamieszanie. Zamiast tego jest prostota i funkcjonalność, która przykuwa uwagę już od pierwszych chwil.

Jednym z największych atutów ProtonVPN, jest możliwość korzystania z niego całkowicie za darmo z możliwością rozszerzenia funkcji w formie abonamentów 5, 10, 30 dolarów za miesiąc. Dla wielu osób wystarczy po prostu bezpłatna wersja, która zapewnia Proton VPN opinie zapewniające o wysokiej klasie oprogramowania.

7.9 Wynik
Proton VPN recenzja

Prywatność i ochrona
8
Funkcje
7
Szybkość i wydajność
8
Wartość cena
8.5
Łatwość użycia
8
PLUSY
 • Tani
 • Nie zapisuje logów użytkownika
 • Kompatybilny z siecią Tor
 • Kompatybilny z ProtonMail
MINUSY
 • Darmowy pakiet oferuje niewiele serwerów VPN
 • Duża cena pakietu Visionary

Wykorzystując swoje doświadczenie w tematach internetowych staram się wnieść znaczący wkład w rozwój tego serwisu, a przez to popularyzować wiedzę w społeczeństwie. Lubię pisać artykuły i recenzje oparte na drobiazgowych badaniach, począwszy od bezpiecznych połączeń, na ochronie danych skończywszy. W konsekwencji muszę radzić sobie w zagadnieniami i regulacjami prawnymi, które zmieniają się bardzo często, przez to ciągle trzeba starać się być na bieżąco.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl