Recenzja Surfshark VPN 2024

surfshark opinie

Surfshark VPN to tani VPN z ciekawymi funkcjami premium. Surfshark opinie mówią, że oferuje on szybkie serwery, nielimitowaną liczbę połączeń równoległych, brak logowania, możliwość pobierania, streamowania i połączenia się z praktycznie każdą stroną w sieci. Przeczytajcie recenzję by upewnić się, że wszystkie te zalety nie są tylko obietnicami bez pokrycia. Zobacz, jakie są Surfshark opinie.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj SurfShark VPN -82% ZNIŻKI

SurfSharkVPN najlepszy dostawca z najwyższą wydajnością. Użyj naszego kuponu do uzyskania DARMOWE 2 MIESIĄCE i całkowity zwrot do 30 dni w razie niezadowolenia.

Aktualizacja: 10 czerwiec 2024

Czy Surfshark VPN to najlepszy VPN?

W tej części recenzji na 2024 rok przybliżę Wam producenta oprogramowania. Trzeba wiedzieć z kim się ma do czynienia, gdy przepuszcza się przez sieć VPN wszystkie swoje dane. Nie chcesz się dowiedzieć post factum, że polityka prywatności nie chroni Cię właśnie wtedy, gdy tego naprawdę potrzebujesz. Zwłaszcza, gdy za tę ochronę prywatności płacisz.

Oto, jakie są Surfshark opinie o tej firmie.

Suurfshark Ltd. od 2018 roku prowadzi działalność na brytyjskich Wyspach Dziewiczych, tak samo zresztą, jak nasz ulubieniec, czyli ExpressVPN. Lokalizacja siedziby jest istotna z punktu widzenia ochrony prywatności.

Na tym terenie nie funkcjonują żadne regulacje wymuszające przechowywanie danych o ruchu internetowym. Dzięki temu otrzymujemy VPNa, który nie przechowuje o nas absolutnie żadnych danych. Co więcej, dzięki różnym funkcjom premium Surfshark vpn opinie zbiera bardzo dobre i otrzymujemy oprogramowanie, które pozwala nam w pełni strzec swoją prywatność.

Sieć serwerów liczy już ponad 3 200 maszyn i stale rośnie. Urządzenia zlokalizowane są w 100 krajach Europy, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Oczywiście obsługiwane są najbardziej popularne lokalizacje, czyli USA, Wielka Brytania i Kanada. Czyni to Surf shark jednym z najlepszych VPNów. Przynajmniej tak mówią Surfshark opinie.

Jak połączyć się z tą siecią VPN? Bułka z masłem! Istnieją aplikacje na wszystkie najpopularniejsze platformy iOS, Android, macOS, Windows, Linux, Chrome, Firefox, FireTV, Apple TV, smart TVs, Xbox, Playstation. Zawsze możesz także ręcznie skonfigurować połączenie, jeżeli pracujesz na innej, niewspieranej platformie – w to jednak wątpię. Sugeruję również korzystać z aplikacji producenta po to, by móc korzystać z najlepszego protokołu – OpenVPN.

Idź do Surfshark

Surfshark VPN cena i plany taryfowe

Dostępne są trzy plany taryfowe. Wszystkie oferują pełen zakres funkcjonalności. Można wykupić pakiet na 1, 12 i 24 miesiące, w każdym przypadku otrzymując ten sam zestaw korzyści. Niestety, producent nie przewidział żadnej zniżki w wariancie miesięcznym.

Trzeba przyznać, że jest on bardzo drogi. Producencie Surfshark cena jest zdecydowanie za wysoka! Kto w dzisiejszych czasach może pozwolić sobie na taki wydatek na VPN? Nikt. Wspomniałem jednak, że jest to tani VPN i tak faktycznie jest, ale w wariancie 2- letnim. Cena jest wtedy obniżona aż o 82%!

surfshark-cena

Jedną z najważniejszych zalet każdego planu jest możliwość korzystania z nielimitowanej liczby połączeń równolegle. Możesz zatem chronić wszystkie swoje urządzenia (i swojej rodziny) w tej samej cenie. Nie spotkałem się ze zbyt wieloma VPNami oferującymi więcej niż połączeń równoległych. Możesz zatem zaoszczędzić jeszcze więcej, jeżeli planujesz podzielić się połączeniami.

Co do samego sposobu płatności, do wyboru są PayPal, karty kredytowe oraz kryptowaluty. Jeżeli zatem chcesz pozostać całkowicie anonimowy, jest to możliwe! Surfshark opinie twierdzą to samo!

Mimo, iż nie ma darmowej wersji próbnej, istnieje możliwość testowania rozwiązania przez 30 dni bez ryzyka. Sugeruję skorzystać z tej możliwości, gdyż żadna recenzja, nawet ta od Prywatność w Sieci, nie zastąpi własnego doświadczenia. Najlepiej przetestować go podłączając jednocześnie wszystkie posiadane urządzenia, by w pełni cieszyć się oferowanymi możliwościami.

Idź do Surfshark

Surfshark VPN w szczegółach

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, IN, IT, NO, DE, AU, JP, KR, PL, FR, CA, TR, SE, SG, NL
Wielokrotne logowanie ∞ jednoczesne połączenia
Kraje objęte 100+
Obsługiwany system operacyjny iOS, Android, macOS, Windows, Linux, Chrome, Firefox, FireTV, Apple TV, smart TVs, Xbox, Playstation
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły WireGuard, IKEv2, OpenVPN
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 3 200+

Początki korzystania z sieci VPN Surfshark

Instalacja

Uwielbiam, gdy instalacja VPN jest bezproblemowa (przede wszystkim dlatego, że instaluję i konfiguruję ich naprawdę wiele). Mimo, iż zapewne nie masz takiego samego doświadczenia jak ja, masz takie same oczekiwania: włączyć i korzystać. Pokochasz zatem Surfshark VPN, bo do jego uruchomienia używa się tylko 2 przycisków: Install oraz Run. Surfshark opinie mówią, że jest to proste w obsłudze!

Oglądanie Netflixa

Masz subskrypcję Netflixa i chcesz z niej korzystać za granicą? Rekomenduję tego VPNa! Dobrze radzi sobie z ograniczeniami dostępu. Połączyłem się z kilkoma różnymi serwerami i uruchomiłem Netflixa, za każdym razem mogąc bez trudu oglądać filmy.

Surfshark Netflix

Na początku trzeba było poczekać kilka sekund podczas buforowania, ale później oglądanie przebiegało bez problemów. Oby tylko Surfshark VPN utrzymał tę jakość, gdy tysiące użytkowników zaczną korzystać z Netflixa przy jego pomocy. To mógłby być problem dla producenta działającego na niewielką skalę. Przyszłość pokaże.

Surfshark torrent

Tak jak wspomniałem, ten VPN nie przechowuje danych o aktywności użytkowników on-line. Jest to zatem dobry punkt wyjścia do pobierania torrentów. Będziesz mógł to robić całkowicie anonimowo. A wiemy wszak, jakie ryzyka związane są z pobieraniem torrentów bez VPN, prawda? W niektórych krajach udostępnianie plików i korzystanie z protokołu P2P jest całkowicie zabronione i może skończyć się wysokimi grzywnami.

Czy jednak Surfshark VPN jest przyjazny torrentom? Tak! Surfshark torrenty lubi i pozwala z nich korzystać, nie złamiesz zatem warunków korzystania z usługi. Po prostu połącz się z dowolnym serwerem i uruchom klienta. Co więcej, podczas przygotowywania recenzji udało się osiągnąć naprawdę dobrą szybkość pobierania!

Cechy oprogramowania

Kill Switch

Mimo, iż wśród funkcji znajdziemy Kill Switch, jest on domyślnie wyłączony. Dlatego też jedną z pierwszych czynności, które powinniśmy zrobić, jest jego włączenie. Zwłaszcza, jeżeli planujemy pobierać torrenty. Ta funkcjonalność naprawdę może uchronić nas przed problemami. Odcina ona ruch internetowy, gdy padnie połączenie z siecią VPN. Dzięki temu nie będziesz pobierał danych posługując się swoim prawdziwym adresem IP. Twoja prywatność jest zatem chroniona nawet wtedy, gdy VPN nie działa.

CleanWeb

Ta funkcjonalność dostępna jest w coraz większej liczbie VPNów, ale pod różnymi nazwami (ta jest zastrzeżona). Co to takiego? Blokowanie reklam, oprogramowania śledzącego i różnych szkodliwych programów. Gdy funkcja jest włączona, pozwala na przeglądanie sieci bezpiecznie i anonimowo. Reklamy potrafią być bardzo natrętne, ale to jest dobry sposób na poradzenie sobie z nimi.

Whitelister

To kolejny autorski mechanizm, pozwalający na wydzielenie ruchu z przechodzenia przez szyfrowany tunel. Możesz go użyć, by pozwolić aplikacjom i stronom internetowym na ominięcie VPNa. Generalnie sugeruję korzystać z VPNa zawsze. Czasem jednak może być to niewygodne, zwłaszcza, gdy trzeba nieustannie przełączać się pomiędzy serwerami.

Załóżmy, że połączyłeś się z serwerem brytyjskim, aby pooglądać BBC. W tym samym czasie chciałbyś jednak przeglądać lokalną stronę internetową, która jest blokowana geograficznie. Rozwiązaniem będzie dodanie tej strony do listy wyjątków. Uważaj jednak, gdyż w przypadku tej strony będziesz pozbawiony ochrony VPN. Podglądacze będą zatem mogli Cię namierzyć i śledzić. Upewnij się, że korzystasz ze strony opartej o HTTPS – lepsze takie zabezpieczenie, niż żadne.

Ochrona WiFi

To kolejna przydatna funkcjonalność, pozwalająca chronić urządzenie przy połączeniu z nieznaną siecią WiFi. Połączenie z otwartą siecią WiFi zawsze stanowi ryzyko. Nigdy nie wiadomo kto za nią stoi. Czy router jest dobrze zabezpieczony? A może udostępnia ją haker, przeprowadzający ataki typu man in the middle? Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego lepiej włączyć tę funkcję i cieszyć się bezpieczeństwem.

MultiHop

Ten mechanizm pozwala na połączenie się do dwóch serwerów w sieci VPN. Podwójne połączenie jest świetne dla ochrony prywatności, jednakże spowalnia ono połączenie. Z tego powodu sugeruję korzystać z tej funkcji tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Tryb NoBorders

Chyba każda funkcja oferowana przez tę firmę musi mieć swój znak towarowy! Ta funkcjonalność pozwala na dodatkowe zamaskowanie aktywności w sieci. Przydaje się podczas pobytu w kraju, w którym korzystanie z VPNów jest zabronione (np. Chiny). Gdy jest włączona, pozwala na obejście blokady VPN i połączenie z nieocenzurowaną siecią. Musisz jednak liczyć się ze spowolnieniem połączenia – to jedyna wada tego trybu.

Surfshark One

Surfshark One to zestaw podstawowych narzędzi, które pomagają chronić Twój komputer. Zestaw ten zawiera narzędzia takie jak: VPN, program antywirusowy dla systemu Windows oraz Android, alarm zawiadamiający Cię o wycieku danych a także bezpieczną i anonimową wyszukiwarkę. Dzięki narzędziom Surfshark One będziesz mógł korzystać ze swojego komputera będąc w pełni chroniony, niezależnie od tego, co robisz w Internecie. Narzędzia te zebrane są w wygodny pakiet, dzięki któremu nie musisz zastanawiać się, co pobrać oraz zainstalować na swoim komputerze. Surfshark VPN robi to za Ciebie!

Idź do Surfshark

Klient Windows

Minimalistyczny interfejs

Surfshark VPN spodoba Ci się, jeżeli lubisz prosty interfejs. Aplikacja jest wymuskana i kompaktowa. Połączenie z wybraną lokalizacją wymaga tylko jednego kliknięcia.

Surfshark vpn

Serwer VPN wybieramy z listy rozwijanej. Nie mamy jednak dostępu do szczegółowych informacji o urządzeniach – producent podaje tylko nazwę, kraj i miejscowość, w którym są one zlokalizowane. Nie można także ich sortować, ani po odległości, ani po opóźnieniach. Z drugiej strony, z listy tej możemy włączyć także MultiHopa.

Nie udało mi się namierzyć możliwości ustawienia ulubionych serwerów, ale ostatnio użyte są wyświetlane na dole panelu. Znajdziemy je także na górze listy lokalizacji. Jest to całkiem wygodne, jeżeli często przełączasz się między ulubionymi urządzeniami.

Podstawowe ustawienia

Ustawienia dostępne są pod po kliknięciu w dedykowaną ikonkę. W tej recenzji skupię się na połączeniach, bezpieczeństwie i zaawansowanych ustawieniach. Pozostałe opcje są standardowe i sami bez trudu się w nich połapiecie. Nie ma zatem powodu by się nad nimi rozwodzić.

W aplikacji znalazłem komplet moich ulubionych ustawień. Możemy włączyć aplikację podczas uruchamiania systemu Windows i automatycznie połączyć się z ulubionym serwerem. Możesz także włączyć i skonfigurować wszystkie opisane wyżej opcje. Wreszcie, możemy wybrać preferowany protokół VPN. Oprogramowanie standardowo samo wybiera najlepszą możliwą opcję. Jeśli jednak chcesz upewnić się, że zawsze korzystasz z OpenVPN, masz taką możliwość.

Idź do Surfshark

Inne aplikacje

Surfshark Inne aplikacje

Ten VPN jest dostępny nie tylko na Windows. Możesz korzystać z niego także wykorzystując Android app (smartfony, tablety, Smart TV), iOS (iPhone i iPad) oraz macOS. Bez względu na to którego urządzenia używasz, będziesz miał dostęp do kompletu funkcji.

Wsparcie

Ponieważ z aplikacji korzystać będziesz nieustannie, ważne jest, by producent oferował odpowiednie wsparcie techniczne. Nie chcesz przecież utknąć bez maskowania swojego IP, nie mogąc chronić swojej prywatności ani korzystać z sieci bez ograniczeń geograficznych.

Warto zatem docenić dedykowaną stronę pomocy technicznej, wsparcie emailowe oraz chat, dostępne 24/7. Do odpowiedzi na każde pytanie można zatem dotrzeć na kilka sposobów. Surfshark opinie mówią, że Wsparcie Klienta jest bardzo dobre.

Surfshark opinie końcowe

Czas kończyć recenzję Surfshar VPN. Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące producenta, jego usług i aplikacji VPN. Jak zapewne zauważyliście, jest to bardzo obiecująca opcja, w dodatku w przypadku Surfsharkvpn cena jest niezwykle atrakcyjna przy dłuższych subskrypcjach. Warto zwrócić szczególną uwagę na nielimitowaną liczbę połączeń.

Jeżeli chcesz chronić swoją prywatność, oglądać filmy i pobierać przy użyciu Surfshark torrent, nie będziesz zawiedziony tym wyborem. Nie tylko będzie Cię wspierać przy wszystkich aktywnościach w Internecie, ale będzie przy tym przyjazny w obsłudze. Nawet jeśli nie jesteś szczególnie zaawansowanym technicznie użytkownikiem, w ciągu kilku minut opanujesz obsługę tej sieci VPN.

Poniżej znajdziesz Surfshark opinie innych użytkowników – być może zechcesz podzielić się swoją? Im więcej recenzji, tym lepiej. Dziękuję za przeczytanie Surfshark opinie i do zobaczenia w kolejnych!

8.9 Wynik
Surfshark VPN

Ocena końcowa
8.8
Stosunek ceny do jakośc
9
Łatwość obsługi
9
Dostępność
8.8
Obsługiwane urządzenia
9
PLUSY
  • Szybki transfer
  • Łatwość obsługi
  • Brak logowania
  • Przyjazny torrentom
  • Obsługa Netflixa
  • Przystępna cena
MINUSY
  • Nowość na rynku
  • Brak ustawień ochrony przed wyciekiem IP
kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl