TunnelBear VPN

TunnelBear vpn opinie

VPN Tunnel Bear to usługa wywodząca się z Kanady, która działa na rynku od 2011 roku. Śmiało można uznać, że twórcy należą do jednych z najbardziej doświadczonych w branży. Niezwykle istotnym faktem jest to, że zdecydowali się oni na dwie wersje swojego produktu. Użytkownicy mogą skorzystać jednakowo z darmowej wersji Tunnel Bear VPN, ale także o wiele lepiej rozbudowanej wersji płatnej. Dzięki temu TunnelBear opinie w sieci ma jedne z najlepszych w branży. Każdy może dokładnie zapoznać się z darmową wersją, zanim podejmie decyzje o przejściu na płatną.

Idź do TunnelBear
TunnelBear - jeden z najprzystępniejszych VPN na rynku

TunnelBear charakteryzuje się bardzo dobrą specyfikacją techniczną, zabezpieczeniami, a także przystępnością obsługi. To idealny VPN dla początkującego, jak i zaawancowanego użytkownika.

Aktualizacja: 16 kwiecień 2024

Prezentacja

Warto zaznaczyć, że płatna wersja usługi ma ograniczenie, które umożliwia przeglądanie jedynie stron internetowych, ponieważ maksymalna ilość danych, które może wyświetlić, to 500 MB na miesiąc, co dość mocno wiąże ręce swoim użytkownikom. Kolejnym mankamentem może być nieco niższa prędkość przesyłu danych w porównaniu do najlepszych na świecie VPN.

To, co z pewnością zwróci uwagę większości osób, to bardzo silne szyfrowanie 256-bitowym protokołem AES. Dzięki temu każdy może być pewien, że podczas przeglądania sieci z TunnelBear VPN, jest całkowicie bezpieczny.

Plany i ceny

Twórcy sprzedają swoją usługę w 3 interesujących opcjach, z których pierwsza jest całkowicie darmowa.

vpn tunnel bear cena

Free – służy głównie do przeglądania stron internetowych i pomaga w podjęciu decyzji o zakupie pełnoprawnej wersji VPN TunnelBear.

Unlimited – najpopularniejszy z planów, który zapewnia pełen, nielimitowany dostęp do wszystkich usług Tunnel Bear VPN. To właśnie ten typ subskrypcji jest przeznaczony dla standardowego użytkownika sieci i VPN TunnelBear opinie w sieci mówią same za siebie – to jedna z najlepszych usług tego typu na rynku. Istotną rolę odgrywa tutaj sama cena.

Teams – specjalna wersja usługi, przeznaczona dla firm i grup osób. Zapewnia wszystko to, co wersja Unlimited, ale do tego dokłada kilka interesujących opcji umożliwiających wygodniejszą współpracę z osobami z grupy. Użytkownicy otrzymują dedykowany menadżer kont i scentralizowane zestawienie płatności dla całej grupy. Dzięki temu można zabezpieczyć całą sieć komputerów. Co ważne, każdy może przetestować grupową wersję VPN przez 7 dni za darmo.

Uwaga: dostawca ten używa dolara amerykańskiego jako domyślnej waluty, a cena, którą wyświetlamy w walucie lokalnej, może się różnić w zależności od kursu wymiany. Aby uzyskać najnowszą cenę, kliknij zdjęcie powyżej.

Idź do TunnelBear

Zestawienie podsumowujące

Oto zestawienie z podstawowymi informacjami na temat VPN Tunnel Bear.

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Nie
Netflix No
Wielokrotne logowanie 5 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 23+
Obsługiwany system operacyjny iOS, macOS, Windows, Android, Chrome
Gwarancja zwrotu pieniędzy N/A
Protokoły OpenVPN, IKEv2
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery Nieujawnione

TunnelBear VPN w użyciu

Netflix

W dzisiejszych czasach większość osób rozgląda się za usługą umożliwiającą pełne korzystanie z zasobów Internetu na świecie. Niestety w przypadku serwisów streamingowych i torrentów VPN TunnelBear opinie są w dużej mierze negatywne. Odblokowanie Netflixa w wersji zagranicznej jest niemożliwe, co dla wielu osób może być najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Torrent

Pomimo tego, że TunnelBear VPN umożliwia korzystanie z torrentów, dla wielu osób prędkość przesyłu danych może być wielkim zawodem. Średnia prędkość dla serwerów z różnych stron świata oscyluje w granicach 50 Mbps, co przy technologii światłowodowej prezentuje się co najwyżej blado. Nie są to najniższe prędkości w branży, ale mogłoby być lepiej. Dla standardowego użytkownika w zupełności wystarczy.

Dodatkowe funkcje

VPN zapewnia kilka interesujących funkcji, które stają się standardem, ale także takie, które wybijają się na tle konkurencji.

 • Kill switch, a raczej VigilantBear, to zabezpieczenie, które chroni użytkownika, kiedy nagle traci połączenie z siecią.
 • Anonimowe IP.
 • 5 jednocześnie podłączonych urządzeń.
 • Niezachowywanie logów użytkowników.
 • Niezwykle łatwe w obsłudze aplikacje.

Aplikacja dla systemu Windows

Pobierana aplikacja dla systemu Windows jest niezwykle prosta w użytkowaniu. Po uruchomieniu wyświetla się okno z mapą serwerów, gdzie po prostu klika się na interesujące miejsce i uruchamia VPN. Wystarczą dosłownie dwa kliknięcia i IP zmienia się na zagraniczne. Na mapie znajdują się serwery z 23 krajów z całego świata. Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje bardziej zaawansowanego przeglądu serwerów i ich specyfikacji, może przejść w odpowiednią zakładkę aplikacji, gdzie wszystko będzie dokładniej opisane.

bear vpn

Twórcy VPN Tunnel Bear udostępnili także możliwość przejścia do ustawień programu, aby jeszcze lepiej skonfigurować usługę.

Idź do TunnelBear

Inne wersje aplikacji

Wersje na inne platformy (w tym urządzenia przenośne), a także wtyczki do przeglądarek prezentują się niezwykle podobnie do tego, co prezentuje wersja dla systemu Windows. Mapa wygląda identycznie. Prostota konstrukcji aplikacji VPN Tunnel Bear sprawia, że była łatwa do przeniesienia na urządzenia przenośne. Pod tym względem twórcy stanęli na wysokości zadania.

Obsługa klienta

To, czym Bear VPN imponuje, to na pewno obsługa klienta. Niezwykle istotny jest kontakt ze specjalistami, którzy dokładnie wytłumaczą zasadę działania samej aplikacji, a także możliwości całej usługi. Niestety dla większości osób te wszystkie dane dotyczące działania wyglądają jak czarna magia i nie dają żadnego poglądu na sytuację.

Każdy, może kontaktować się z profesjonalnym doradcą przez 24 godziny na dobę. Istotny jest fakt nieudostępnienia czatu na żywo, który staje się po trochu standardem i jego brak może być dużym utrudnieniem. Firma nadrabia to bardzo dobrze zorganizowanym działem FAQ, który został  posegregowany na działy i pytania z nimi związane. Jeśli jednak ktoś nie znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania, zawsze może otworzyć „temat”, gdzie można się wymieniać wiadomościami ze specjalistą. Pomimo założenia, że odpowiedź nastąpi do 24 godzin, można się jej spodziewać już po kilku godzinach.

Podsumowanie

VPN Tunnel Bear to interesująca usługa sieciowa, która posiada kilka ciekawych funkcji. Z pewnością na plus należy zaliczyć aż 23 kraje z serwerami, brak polityki zachowywania logów, a także darmową wersję próbną. Dzięki temu każdy może w dowolny sposób przetestować funkcje VPN i zdecydować, czy odpowiada mu pod względem interfejsu i działania.

Warto zwrócić szczególną uwagę na brak wsparcia dla wyświetlania platform streamingowych (w tym Netflix). Wiele osób właśnie z tego powodu planuje zakup VPN i może to być wielkim zawodem. Kolejną rzeczą, która może się nie podobać, jest prędkość przesyłu danych. Pomimo tego, że nie jest bardzo niska, dla wielu internautów przyzwyczajonych do ogromnych prędkości światłowodowych, obniżenie do 50 Mbps może być problematyczne.

Pomimo swoich niedociągnięć TunnelBear to VPN, który może się podobać, Szczególnie osobom, które nie mają dużego doświadczenia z usługami tego typu, ze względu na dość łatwy w obsłudze interfejs.

TunnelBear VPN
7.8 Wynik
TunnelBear VPN opinie

Prywatność i ochrona
8
Funkcje
7
Szybkość i wydajność
8
Wartość cena
8
Łatwość użycia
8
PLUSY
 • Tylko 4,99 $ miesięcznie
 • Przystępny w obsłudze
 • 256-bitowe szyfrowanie
 • Darmowa wersja próbna
MINUSY
 • Brak możliwości odblokowania zagranicznego Netflixa
 • Średnia prędkość przesyłu danych na poziomie 50 Mbps
 • Limit danych w wersji próbnej wynoszący zaledwie 500 MB
magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl