Astrill VPN: Dla kogo pełna anonimowość?

astrill vpn opinie

VPN Astrill słynie z silnych zabezpieczeń służących do ochrony prywatności klientów. Ich usługi odróżnia od konkurencji przede wszystkim niezawodność, wielopoziomowość i profesjonalizm. Wierzycie na słowo? My nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili. Z naszej recenzji dowiecie się, czy Astrill VPN spełnia oczekiwania tych najbardziej wymagających. W kwestii Astrill VPN opinie wskazują, że wybierają go osoby poszukujące usług wirtualnej sieci prywatnej jakości premium. Czyli VPN do zadań specjalnych. Dlatego też przyjrzymy się mu właśnie pod tym kątem. Czy to naprawdę tunel zoptymalizowany do omijania restrykcji i cenzury?

Sprawdź VPN Astrill
Astrill VPN - Niezwykły poziom zabezpieczeń

Chcesz, żeby twoje dane w sieci były naprawdę chronione? Nie szukaj dalej, nasze rozwiązania zbudowaliśmy właśnie dla ciebie.

Aktualizacja: 12 czerwiec 2024

Prezentacja

Serwery, z których korzysta Astrill VPN zostały zoptymalizowane tak, by radzić sobie w krajach o zaostrzonej cenzurze. Przede wszystkim w Chinach, ale też w Rosji czy Białorusi. Istnieją tam rejestry zakazanych stron, niezależnych portali informacyjnych, serwisów i usług sieciowych. Nie mogą z nich korzystać mieszkańcy tych krajów. Ale niedostępne są również dla turystów i osób wyjeżdżających tam w sprawach biznesowych. W tym przypadku VPN używamy przede wszystkim w jednym celu. Po to, żeby nie było opcji wykrycia, że prawdziwe zapytanie pochodzi z kraju, w którym dana treść została zablokowana przez rząd.

VPN Astrill pozwala na zestawienie zupełnie anonimowego połączenia. Dzięki temu sprawia, że przeglądamy nawet zakazane strony bez zostawiania śladów. Adres IP urządzenia, z którego korzystasz jest ukryty. Jednak pamiętajmy, że większości sytuacji aż tak wysoki poziom zabezpieczeń nie jest potrzebny. Z naszych testów wynika, że w codziennych sytuacjach wystarczają zabezpieczenia zapewniane przez wszystkie najlepsze VPNy.

Ile kosztuje bezpieczeństwo?

astrill vpn

Mamy tutaj do wyboru kilka opcji. Możemy wnosić opłaty co miesiąc. Albo wybrać dłuższą subskrypcję: półroczną albo roczną. Są również dodatkowe płatne opcje. Są to na przykład prywatne IP na wybranym serwerze, albo dodatek VIP dedykowany dla internautów z Azji.

Kup Astrill VPN

Zestawienie

Poniżej przedstawiamy podstawowe fakty dotyczące VPN Astrill:

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, AU, CA, FR, DE
Wielokrotne logowanie 5 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 60+
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome, Router
Gwarancja zwrotu pieniędzy No dni
Protokoły OpenVPN, StealthVPN, OpenWeb, L2TP, IPSec, SSTP, Wireguard
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 300+

Astrill VPN opinie i dostępność

Sprawdźmy najpierw, jak Astrill VPN radzi sobie z codziennymi zastosowaniami.

Netflix

Najczęstszy powód poszukiwania przez użytkowników VPN, na którym można polegać? Problem z dostępem do serwisów streamingowych zza granicy! Najpopuarniejszy jest oczywiście Netflix. Wyjazd do pracy, na wakację czy delegację nie musi się wiązać z rezygnacją z oglądania. Jak to wygląda z Astrill VPN? W przypadku Astrill VPN opinie są podzielone.
Trafiliśmy na informacje, że używając standardowego IP z tej sieci nie da się oglądać seriali. Oprócz normalnego abonamentu trzeba dokupić jeszcze adresy IP. To sporo, biorąc pod uwagę, że usługa i tak nie należy do najtańszych.

Torrenty

Jeśli chodzi o korzystanie z torrentów, jest dużo lepiej. Sporo można się dowiedzieć ze strony wiki Astrill dedykowanej P2P. Zawiera instrukcje, jak skonfigurować sobie połączenie pod kątem torrentów. Ale też jak zapobiegać wyciekom DNS, które są szczególnie niebezpieczne, gdy korzystamy z P2P.

Chiny i cenzura

Teraz dochodzimy do obszaru, dla którego został stworzony Astrill VPN Opinie o tym, jak radzi sobie z chińską cenzurą są jednogłośne. Chcemy swobodnie korzystać z internetu w krajach z najsilniejszymi zasiekami? Spośród dostawców VPN wybierzmy Astrill VPN. W takiej sytuacji wszystkie inne jego ograniczenia schodzą na dalszy plan.

Gry sieciowe

To żadna tajemnica. Żeby bez zakłóceń grać online, potrzebujemy przede wszystkim mocnego łącza. No i tutaj odejmiemy kilka punktów Astrill VPN Opinie mówią, że nie jest to as prędkości. Sprawdźcie jednak sami, ponieważ testowaliśmy usługę z Polski. A ten dostawca VPN specjalizuje się jednak w graczach z Azji.

Kup Astrill VPN

Specyfikacja Astrill VPN

Czas na małe co nieco dla najbardziej dociekliwych. Weźmiemy pod lupę zabezpieczenia i udogodnienia oferowane przez VPN Astrill. Zatem do dzieła!

OpenWeb i StealthVPN

OpenWeb jest protokołem szyfrowanym i uwierzytelnianym za pomocą kilku warstw. Jego zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa, gdy korzystamy z internetu pod okiem rządowej cenzury. Co ważne, maskuje on samo używanie usługi VPN.
Dodatkowy poziom zabezpieczenia przesyłanych danych zapewnia StealthVPN. To ochrona niewykrywalna przez automatyczne zapory sieciowe. Dzięki tej strategii, podczas używania OpenWeb i Stealth VPN ruch w sieci wygląda jak zwykłe sprawdzanie poczty. Albo przeglądanie popularnych i dostępnych stron internetowych. Oba zabezpieczenia są szyfrowane protokołem AES-256. Dzięki temu chronią nas przed wyciekami IP czy DNS.

Kill Switch

Wyłącznik awaryjny, czyli Kill Switch sprawia, że Astrill VPN opinie rozłącza się, gdy tylko wykryje zagrożenie prywatności. Kiedy przycisk bezpieczeństwa zostaje wciśnięty, zamyka ruch internetowy w obie strony.  Czasem zdarza się, że nawiązanie połączenia się nie uda, albo kiedy łączność zostanie zerwana z przyczyn technicznych. Przypominamy, że warto go ustawić, gdy korzystamy z torrentów.

Kill Switch w aplikacji AtrillVPN jest nazwany App Guard. Można nim wyłączyć dostęp dla wybranych aplikacji i programów.  Nie wyłączy jednak zupełnie internetu. Wtedy apki nie wymagające szczególnej troski korzystają z normalnego IP. To wygodne rozwiązanie, bo App Guard może automatycznie startować razem z systemem.

Multi-hop VPN

Multi-hop VPN pozwala na bardzo zaawansowaną ochronę naszej prywatności. Jak działa? Wyjaśnienie wymaga paru kroków. Po pierwsze, nasze urządzenie łączy się z serwerem za pośrednitwem szyfrowanego łącza. Po drugie, po połączeniu z serwerem VPN Astrill nie przechodziły bezpośrednio do internetu. Tylko zostajemy przekierowani do kolejnego tunelu. I w końcu nasze dane wracają szyfrowanym tunelem do pierwszego serwera. A stąd wracają do nas. Nikt nie będzie w stanie odtworzyć drogi naszych danych!

Czy taki labirynt nie spowolni połączenia internetowego? Według strony VPN Astrill opinie może nawet je przyspieszyć. Jak to możliwe? Dzieje się tak, ponieważ serwery używają linków premium. Czy to prawda? Raz tak, a raz nie. Pewnie zależy od jakości i liczby serwerów po drodze.

Onion przez VPN

Już wiecie, że Astrill VPN oferuje niejedną warstwę zabezpieczeń. A do tych powyżej, dochodzi jeszcze parę warstw – na cebulę! Onion działa jak Tor. Ale bez konieczności uruchamiania tej przeglądarki na komputerze. To zabezpieczenie składa się z nachodzących na siebie warstw. Ukrywają one tożsamość użytkownika przed resztą świata.

Przekierowanie portów Astrill VPN

Mapowanie portów to kolejna funkcja z półki pro. Za pośrednictwem tego VPN opinie umożliwia dostęp do wybranego urządzenia lub serwera z dowolnego miejsca. Jest jednak dostępna tylko u ograniczonej liczby serwerów VPN Astrill.
Przekierowanie portów działa przez kierowanie ruchu przychodzącego do połączonego IP i portu VPN. Zostaje on następnie przekierowany go do twojego podłączonego urządzenia na tym samym porcie.

Tryb Smart

Tryb Smart umożliwia korzystanie z Astrill VPN opinie bez zostawiania śladów na stronach internetowych i w usługach online. Pozwala nie tylko na ochronę naszej prywatności. Nie wpływa też na prędkość połączenia z internetem. Dzięki temu korzystanie z trybu Smart nie wzbudza podejrzeń. Rozwiązanie to posługuje się regionalnymi adresami IP.
To bardzo ważna informacja dla internautów łączących się z siecią z Chin. Astrill VPN opinie mówią, że chiński rząd blokuje adresy IP. Dzieje się tak, gdy użytkownicy nie stosują się ściśle do przepisów. Dzięki udogodnieniom trybu Smart można wchodzić na dowolne strony bez obawy o blokadę.

astrillvpn

Filtrowanie stron i aplikacji VPN Astrill

Filtrowanie z Astrill VPN może być przydatne w wielu sytuacjach. Na pewno, jeśli chcesz używać Astrill VPN tylko dla wybranych aplikacji. Na szczęście filtrowanie jest dostępne na wielu platformach. Można używać go w systemach Windows, macOS, Linux i na urządzeniach z Androidem.

Filtrowanie stron działa prawie tak samo jak filtr aplikacji Astrill VPN Opinie na jego temat są naprawdę niezłe. Można określić domeny lub zakresy IP, które będą szyfrowane przez VPN. Można go włączyć bezpośrednio na routerze. Wtedy wszystkie urządzenia podłączone do naszej sieci skorzystają z tych samych reguł filtra.

A co z udostępnianiem VPN?

Apki Astrill VPN nie da się wgrać na wszystkie urządzenia. Dlatego ważna jest funkcja udostępniania. Umożliwia ona współdzielenie przez komputer Astrill VPN Opinie są następujące. Można podłączyć laptopa. Da się nawet router i konsole do gier! Nam udało się podłączyć Xbox, PlayStation i SmartTV.

W tym momencie warto wspomnieć o innym sposobie zabezpieczenia urządzeń korzystających z sieci domowej. Mowa o routerze VPN. Router łączy się z usługą VPN. Wtedy wszystkie urządzenia podłączone do niego przez wifi albo kablem korzystają z VPN Astrill.

Specjalny adres IP Astrill VPN

Podczas połączenia z internetem przez VPN, adres IP jest współdzielony. Używa go wiele osób, które są połączone z tym samym serwerem. Takie rozwiązanie pomaga w ochronie prywatności podczas korzystania z Astrill VPN Opinie użytkowników zwracają jednak uwagę na minus tego rozwiązania. Stałe IP jest konieczne do korzystania na przykład z torrentów, komunikatorów takich jak Skype, albo z lokalnego serwera.

VIP

Usługa VPN Astrill VIP to opcja dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki niej zyskujemy dostęp do specjalnych, super szybkich serwerów VPN w Hong Kongu, USA, Chinach. Astrill VIP został zaprojektowany z myślą o graczach i użytkownikach łączących się z siecią z Azji. Według twórców usługi, prawie niemożliwe będzie śledzenie klienta VIP. Dzieje się tak, bo zacierane są ścieżki pozwalające na połączenie przesyłu danych z danego komputera do serwera VPN, z którym się połączył.

vpn astrill

Zabezpieczenie przed wyciekiem DNS

Postanowiliśmy sprawdzić, czy VPN Astrill chroni przed wyciekiem DNS. W tym momencie zaskoczyła nas propozycja usługodawcy. Jego strona przekierowuje nas do testów do sprawdzania wycieków DNS stworzonych przez samych twórców Astrill. Czy to dobrze, żeby testowana usługa sprawdzała samą siebie? Odpowiedzcie sobie sami. 

Aplikacja pod Windowsa

Jak działa aplikacja VPN dla systemu Windows? Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej. Ponieważ my, tak jak większość z was, korzystamy właśnie z oprogramowania Microsoftu.

Interfejs użytkownika

Na początek rzut oka na ekran startowy Astrill VPN Opinie mogą być różne, ale nam akurat wydaje się dość funkcjonalny. Przydatny jest wskaźnik prędkości przesyłu danych w obie strony. Zajrzyjmy więc pod maskę.

Zaawansowane ustawienia

Aplikacja Astrill VPN proponuje obszerną listę opcji. Oprócz ich dużej liczby, każda ma opcje konfiguracji. Wszystko można dopasować do swoich potrzeb. Jednak uwaga, jeśli nie czujecie się zbyt pewnie w ustawianiu VPN. Lepiej zapytajcie bardziej doświadczonych użytkowników.

Inne systemy operacyjne

Można korzystać z VPN Astrill na komputerach z macOS. A również na iPhonach i iPadach, czyli systemie iOS. Astrill działa też na urządzeniach z Androidem i Linuxem. Oferuje też aplikację dla routerów, co nieczęste wśród dostawców VPN.

Wyniki testów

Pomoc techniczna i obsługa klienta

Obsługi klienta Astrill VPN daje możliwość skorzystania z kilku rodzajów pomocy technicznej. Na początek polecamy samodzielne przeglądanie manuali i strony FAQ. Możemy dowiedzieć się więcej z tutoriali wideo. Najtrudniejsze problemy zostawmy jednak specjalistom. Zawsze możemy napisać na czacie na żywo, albo użyć formularza kontaktowego.

Kup Astrill VPN

Porównania

Jak wygląda korzystanie z Astrill VPN w porównaniu z innymi, podobnymi usługami tego typu? Do porównania wybraliśmy VPN Express i CyberGhost VPN.

Astrill VPN vs ExpressVPN

Jak pewnie zauważyliście, ExpressVPN to od dawna nasz numer jeden. Express VPN wygrywa przede wszystkim gwarancją zwrotu pieniędzy przez 30 dni od zakupu. Chociaż VPN Astrill to dobra opcja dla zaawansowanych, to może nie sprawdzać się dla zwykłego użytkownika.

Astrill VPN vs CyberGhost VPN

Innym liderem naszych rankingów jeste CyberGhost VPN. VPN Astrill i CyberGhost VPN wypadają w rankingu dość podobnie. Jednak zbierają punkty w różnych kategoriach. Na przykład w tym momencie CyberGhost VPN wypada nieco korzystniej.

Podsumowanie

Czy przekonują was zebrane przez nas fakty na temat Astrill VPN opinie? Czy wolicie pełne, choć trochę toporne zabezpieczenia, czy szybkość i prostotę? Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na te pytania.
Jeśli będziemy wybierać się do Chin albo innego kraju o bardzo rozbudowanej cenzurze, wybierzemy Astrill VPN. Jednak póki co korzystamy z krajowego dostępu do sieci Astrill VPN opinie na temat korzystania z Netflix i innych portali streamingowych sprawiają, że szukamy dalej opcji idealnej.

8.6 Wynik
Astrill VPN

Prywatność i ochrona
8.5
Funkcje
8.5
Szybkość i wydajność
8.5
Wartość pieniądza
8.5
Łatwość użycia
9
PLUSY
  • Świetne zabezpieczenia
  • Duży wybór funkcji
  • W pełni konfigurowalny
MINUSY
  • Zoptymalizowany dla Azji
  • Skomplikowana obsługa
  • Cena
kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl