Hotspot Shield VPN

vpn hotspot shield recenzja

Hotspot Shield VPN cieszy się światową sławą i gronem ponad 600 milionów użytkowników. Dlaczego? To oprogramowanie od dawna zapewniało ochronę VPN w bardzo prosty w obsłudze sposób. A także za darmo. Obecnie za darmo można jednak skorzystać tylko z wersji próbnej. Wciąż jednak grono zadowolonych nim użytkowników liczone jest w milionach.

Przetestuj teraz
Wypróbuj Hotspot Shield VPN z szybką i bezpieczną usługą.

Hotspot Shield VPN zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs, chroniąc Cię przed cyberzagrożeniami i hakerami. Zaoszczędź 77% i 45 dni gwarancji zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 12 czerwiec 2024

Hotspot Shield VPN: minimalizm dla początkujących

Mój przyjaciel z Danii, który nie jest zaawansowanym użytkownikiem VPN (i dużo mu do tego brakuje), używa Hotspota. Zaciekawiło mnie zatem, dlaczego dokonał akurat takiego wyboru. Odpowiedział, że po prostu znalazł go w Google, przeczytał opinie i zdecydował się wypróbować jego darmową wersję próbną. W przeciwieństwie do innych programów, w tym można bez trudu wypróbować darmową wersję testową. Od tamtej pory korzysta z niego na co dzień i chwali sobie ten VPN. A ponieważ miliony innych użytkowników również go wykorzystują, postanowiłem napisać tę recenzję.

Producentem VPN Hotspot jest AnchorFree – firma z biurami w Redwood City w Kalifornii i szwajcarskim Zurychu. Zespół tworzą rozpoznawalni eksperci, liderzy technologiczni, przedsiębiorcy i inżynierowie. Siedziba producenta zlokalizowana jest w USA, co musi budzić podejrzenia. Stany Zjednoczone są bowiem sygnatariuszem Sojuszu Pięciorga Oczu i wrogiem anonimowego Internetu.

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę, jest strategia marketingowa. Firma skupia się na przeciętnych użytkownikach. Takich, którzy szukają VPNa obsługiwanego przyciskiem start/stop. I takich, którym VPN służy tylko odblokowaniu zastrzeżonych stron oraz ochronie prywatności. A zatem dla typowego użytkownika Hotspot Shield VPN, oprogramowanie ma po prostu działać, i nie interesuje go jak działa VPN.

Firma skupia się zatem na osobach, które chcą po prostu zainstalować i używać VPN, zupełnie o tym nie myśląc. Wielokrotnie wspominaliśmy chociażby o ryzyku otwartych WiFi. Osoby nieszczególnie zainteresowane bezpieczeństwem w sieci są na nie szczególnie podatne. I właśnie dla nich Hotspot Shield VPN stanowi idealną ochronę.

A zatem czy chcesz przekonać się, czy VPN hotspot jest godny zaufania i wygodny dla wszystkich? Przeczytaj poniższą recenzję i zobacz co oferuje Hotspot Shield VPN.

Plany taryfowe VPN Hotspot

Plany taryfowe VPN Hotspot Shield

Ponieważ nie ma już darmowej wersji VPN Hotspot, zacznijmy od darmowej wersji próbnej Hotspot Shield VPN. Wersję bezpłatną można pobrać ze strony producenta i korzystać z niej za darmo przez 7 dni. Jeśli to Ci nie wystarcza, możesz także skorzystać z 45- dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Masz zatem sporo czasu, by przetestować narzędzie i podjąć decyzję.

Do dyspozycji użytkowników oddane zostały 4 pakiety Hotspot VPN: miesięczny, 6- miesięczny, roczny i trzyletni. Im dłuższy okres subskrypcji, tym wyższe są oferowane zniżki. Dla moich czytelników Hotspot Shield VPN przygotował jednak ofertę specjalną: pakiet dwuletni i 70% zniżki. To rzecz jasna najlepsza oferta na rynku! Aby cieszyć się tą wyjątkową ofertą, kliknij tutaj i zarejestruj się.

Co więcej, licencja pozwala na korzystanie z VPNa nawet na 5 urządzeniach. Możesz zatem chronić cały posiadany sprzęt, ale nie podzielisz się licencją z rodziną ani znajomymi…

Idź do Hotspot Shield

Podstawowe cechy

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US
Wielokrotne logowanie 5 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 80+
Obsługiwany system operacyjny Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, Smart TV
Gwarancja zwrotu pieniędzy 45 dni
Protokoły Catapult Hydra
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 3 200+

Hotspot Shield opinie po testach

Streaming Netflixa

Świetna wiadomość! VPN Hotspot pozwala na oglądanie amerykańskiego Netflixa, i to w świetnej jakości. Niestety nie działa biblioteka brytyjska. Nie jest to zatem dobra opcja dla amatorów wyspiarskiego Netflixa.

hotspot shield opinie netflix

Pobieranie torrentów

Kolejna dobra wiadomość! Ten VPN jest przyjazny torrentom. Możesz połączyć sie z siecią i pobierać pliki anonimowo. W tym miejscu warto przypomnieć, że wielkość transferu jest nieograniczona. Możesz pobierać ile tylko dusza zapragnie! Co więcej, producent zapewnia politykę braku logowania danych. Twój adres IP nie będzie zapisywany, lub będzie kasowany natychmiastowo.

VPN Shield recenzja szczegółowa

Producent Hotspot VPN celuje w grupę odbiorców niezbyt zaawansowanych technicznie. Takich, którzy szukają łatwego w obsłudze, szybkiego, bezpiecznego, a przy tym godnego zaufania VPNa. Służy przede wszystkim do anonimowego i bezpiecznego przeglądania Internetu, szybkiego streamingu, udostępniania geograficznie zastrzeżonej zawartości czy zabezpieczania WiFi.

Minimalistyczny interfejs

Instalacja i uruchomienie oprogramowania są niezwykle proste. Wystarczy wpisać Hotspot Shield chomikuj, pobrać i uruchomić instalator. Potem wystarczy tylko połączyć się jednym kliknięciem. Panel użytkownika jest niezwykle prosty w obsłudze. Ostatnia wersja oprogramowania łączy się z serwerami imponująco szybko. Po uruchomieniu użytkownik zostaje automatycznie połączony z amerykańskim serwerem. Możesz rozłączyć się klikając Stop. I ponownie połączyć klikając Start. Banalnie proste!

hotspot shield interfejs

Z głównego ekranu możesz szybko przełączyć się na inny serwer oraz podejrzeć ilość wysyłanych i odbieranych danych. Jeżeli połączenie nie jest chronione, informuje Cię o tym czerwony pasek w poprzek ekranu.

Serwer możesz zmienić tylko, gdy jesteś połączony z VPNem. Służy do tego lista rozwijana po prawej stronie ekranu. Przełączenie następuje w kilka sekund po kliknięciu wybranej lokalizacji.

Idź do Hotspot Shield

Ustawienia – najmniej jak się da

Opcje konfiguracyjne Hotspot VPN są naprawdę ograniczone do minimum. Nie możesz zmienić używanego protokołu. Za to naprawdę wypada docenić, że ochrona przed wyciekiem IP oraz ochrona WiFi są domyślnie włączone. To ważne opcje, o których istotności przeciętny użytkownik nie zdaje sobie sprawy. Być może funkcja Kill Switch także powinna być domyślnie włączona.

vpn hotspot ustawienia

Funkcjonalności

Oprogramowanie posiada wbudowane mechanizmy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i spamem, a także automatycznie blokuje niebezpieczne strony. Możesz być spokojny, że Twoje urządzenia będą chronione przed wirusami przy użyciu Hotspot Shield Premium. A poniżej przedstawiam podsumowanie najważniejszych funkcji.

Catapult Hydra

Przede wszystkim nie ma się co podniecać. Catapult Hydra to tylko dumnie brzmiąca nazwa marketingowa własnego protokołu producenta. Chroni go ponad 30 patentów. Usprawnia komunikację na duże odległości poprzez kompresję danych. W rezultacie otrzymujemy łatwe w użyciu i szybkie narzędzie.

Mimo, iż producent nie ujawnia szczegółów technicznych, udało mi się dowiedzieć, że oszczędności wynikają ze sposobu przesyłania fragmentów danych pomiędzy klientem i serwerem w bezpiecznym tunelu.

Kill switch

Jak już wspomniałem, funkcja Kill Switch nie jest domyślnie włączona. Jest to jednak fundamentalna funkcjonalność dla pobierających torrenty i korzystających ze streamingu. Blokuje ona ruch sieciowy, jeżeli połączenie przez VPN zostanie zerwane. A to niestety może się zdarzyć nawet przy użyciu najlepszego VPNa. W takiej sytuacji ta funkcja ochroni Cię przed wyciekiem Twojego IP, a Twoja prywatność będzie niezagrożona.

Ochrona przed wyciekiem IP

Hotspot Shield VPN oferuje skuteczną ochronę przed wyciekiem DNS, która domyślnie jest aktywna. Zapobiega ona wysyłaniu przez system operacyjny żądań inaczej, niż przez szyfrowany tunel. Bez niej Twoje IP byłoby widoczne, nawet przy włączonym VPN. Ochrona przed wyciekiem sprawia, że wszystkie połączenia przechodzą przez bezpieczny korytarz.

Aplikacje na urządzenia mobilne

Możesz pobrać aplikację Hotspor Shield na iOS i Android w iTunes i w sklepie Google Play. Możesz także pobrać wersję na PC i Mac (Hotspot Shield chomikuj).

Dobra wiadomość jest taka, że aplikacje mobilne są bardzo proste. Sposób działania opisany wyżej jest właściwie tożsamy na wszystkich platformach. A zatem nawet kompletny laik poradzi sobie z uruchomieniem tego VPNa na telefonie.

Wsparcie

Hotspot Shield zapewnia wsparcie użytkownika poprzez chat na żywo. Nie działa on jednak w trybie 24/7. Warto także próbować poprzez email – ja otrzymałem pomocne odpowiedzi. Istnieje także strona FAQ, gdzie znajdziesz pomocne informacje na temat proxy i sposobu korzystania z niego. Szczegółowe instrukcje na temat instalacji, korzystania i odinstalowywania znajdziesz z kolei na forum.

Hotspot Shield opinie finalne: dobry VPN!

W opinii serwisu Prywatność w sieci Hotspot Shield jest prostym w obsłudze rozwiązaniem dla masowego odbiorcy. Jest łatwy w obsłudze i intuicyjny. Wyróżnia go szybkość, którą docenisz. Pracuje w oparciu o wysokiej klasy protokół, zapewniający prywatność i ochronę danych, w tym także zabezpieczenie przed malware.

Ten VPN będzie odpowiedni dla wszystkich tych, którzy szukają ochrony w przystępnej cenie, chcą korzystać ze streamingu, pobierać torrenty na wielu urządzeniach i bez ograniczeń. Nie szukaj jednak zbyt wielu opcji konfiguracyjnych.

Hotspot Shield VPN
7.5 Wynik
Hotspot Shield recenzja

Prywatność i ochrona
7.5
Funkcje
7
Szybkość i wydajność
7
Wartość cena
8
Łatwość użycia
8
PLUSY
  • Szybkość połączenia
  • Aplikacje na iPhone i Android
  • Obsługa P2P i BitTorrent
  • Łatwość obsługi
MINUSY
  • Zbyt mało obsługiwanych krajów
  • Mało opcji konfiguracyjnych
bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl