Recenzja Atlas VPN 2024

atlasvpn

Na rynko dostępnych jest wiele VPNów, a każdy z nich oferuje inne funkcje i możliwości. Warto jest dobrze zastanowić się przed wyborem jednego z nich i zapoznać dokładnie z jego zaletami, wadami i funkcjonalnościami. W tej recenzji chcemy przybliżyć działania Atlas VPN, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych VPNów na rynko. Czy warto jednak z niego korzystać?

Kup AtlasVPN !
Zadbaj o bezpieczeństwo w internecie z Atlasem

Zagwarantuj sobie bezpieczeństwo i anonimowość podczas przeglądania internetu z tanim VPNem - AtlasVPN!

Aktualizacja: 9 czerwiec 2024

Atlas VPN opinie i przemyślenia

Atlas na rynku obecny jest już od jakiegoś czasu i sukcesywnie przekonuje do siebie coraz większą liczbę użytkowników. Ludzie decydują się na korzystanie z niego ze względu na dużą liczbę serwerów w różnych krajach, czy prosty w obsłudze interfejs.

VPN Atlas jest nazywany także „królem tanich VPNów” z czym ciężko nam się nie zgodzić. Jest on niezwykle tani, szczególnie w porównaniu z konkurencją. Jednocześnie oferuje on sporo funkcji i nie odstaje od pozostałych firm.

To także bardzo dobry wybór, jeżeli chcesz chronić swoje dane na telefonach czy urządzeniach mobilnych, gdyż ten VPN jest przystosowany także na taki sprzęt.

Dla wielu w wyborze największe znaczenie może mieć jednak cena, więc zacznijmy od tego, ile w ogóle kosztuje korzystanie z niego. Tak jak już wspominaliśmy, Atlas VPN opinie zgarnia niezwykle pozytywne za swoją cenę!

Rozkład cen Atlas VPN

Atlas VPN obecnie oferuje darmową wersję w mocno ograniczonej postaci. Możesz wykorzystać 10gb transferu miesięcznie bez płacenia – wykorzystanie go będzie bardzo proste, szczególnie gdy chcesz coś pobierać czy oglądać filmy w wysokiej jakości.

Program posiada jednak trzy różne plany, spośród których można wybierać. Oprócz tego VPN posiada też 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeżeli nie będziemy zadowoleni z działania programu. Pozwoli nam to na przetestowanie działania usług i przekonanie się do nich – a jeżeli te nie będą nam odpowiadać, możemy z nich łatwo i szybko zrezygnować.

atlas vpn cena

Jak jednak prezentują się ceny tego programu? Atlas VPN opinie zbiera jako bardzo tani program i właśnie taki jest.

Lepszymi ofertami są dłuższe subskrypcje, za które co prawda trzeba zapłacić jednorazowo większą kwotę, ale w przeliczeniu na czas ich trwania użytkownik wyjdzie na nich zdecydowanie lepiej. Najlepiej wypaść można jednak kupując Atlas VPN na 2 lata – wtedy subskrypcja jest naprawdę tania!

Każda z tych opcji pozwala na skorzystanie z 30-dniowego okresu na zwrot pieniędzy, więc jeżeli jednak stwierdzisz, że nie jest to program dla ciebie, możesz bez problemu odzyskać swoje pieniądze!

Przejdź na AtlasVPN

Czy warto korzystać?

Patrząc na to, jaką ocenę wystawiliśmy programowi, można powiedzieć jedno – jak najbardziej, korzystanie z Atlas VPN to świetny wybór, który zagwarantuje ci sporo bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.

Czy na rynku obecnie są lepsze programy? Wiele zależy od preferencji użytkownika. Zgadzamy się z Atlas VPN opinie, że nie jest to program w 100% doskonały i pewne rzeczy można jeszcze poprawić. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli szukasz taniego i dobrego VPNa, ten powinien być twoim pierwszym wyborem!

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, UK, CA, DE, FR, ES, IT
Wielokrotne logowanie ∞ jednoczesne połączenia
Kraje objęte 45+
Obsługiwany system operacyjny Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV/FireStick
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły WireGuard, IKEv2/IPSec
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 750+

Korzystanie z VPNa

Głównym zadaniem każdego programu VPN jest ochrona naszych danych i czasu spędzonego przez nas w sieci. Mają one także inne zastosowania, które umożliwiają wygodniejsze przeglądanie internetu, czy korzystanie ze stron, na które dostęp w naszym kraju jest zablokowany.

Korzystanie z Netflixa z Atlas VPN opinie

Użytkowników najczęściej interesuje, czy z VPNem można korzystać z serwisów streamingowych – wymieniany jest najczęściej właśnie Netflix. Jeżeli jesteś jedną z osób, która chce mieć dostęp do katalogu tego serwisu z innych krajów, to mamy dobrą wiadomość – Atlas ci to umożliwi.

Amerykański czy Brytyjski Netflix ma inne programy, czy filmy, które w nie są dostępne w Polsce ze względu na licencje. Łącząc się z innym krajem za pomocą VPNa możesz uzyskać do nich dostęp.

Czy możesz pobierać treści z Torrentów z tym VPNem?

Przetestowaliśmy także tę funkcję – VPN gwarantuje dosyć szybką prędkość połączenia i nie blokuje dostępu do torrentów, więc będziesz mógł za ich pomocą pobierać najróżniejsze rzeczy.

Łączenie się z Chinami za pomocą Atlasa

To także jest możliwe podczas korzystania z tego VPNa. Możesz bez problemu połączyć się z Chińskim internetem i zagwarantować tam sobie bezpieczne przeglądanie sieci. W ten sposób możesz mieć dostęp do treści dostępnych wyłącznie dla mieszkańców Chin.

Gry komputerowe

Ostatnią z ważnych rzeczy do sprawdzenia jest to, jak sprawdza się VPN do grania w gry online. Atlas nie powoduje lagów, a ping trzyma się w normalnych, komfrotowych granicach. Może się to jednak zmienić, jeżeli połączysz się z odległym serwerem. Warto mieć też na uwadze to, że połączenie może zostać spowolnione, gdy wiele osób będzie korzystać z tego samego serwera co ty.

Przejdź na AtlasVPN

Funkcje tego VPN – jakie są?

Masz już wiedzę na temat tego, w jakich celach można korzystać z VPNa. Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, posiada on także sporo dodatkowych funkcji, dzięki którym korzystanie z internetu będzie jeszcze przyjemniejsze.

SafeSwap

To rewolucyjna funkcja tego VPNa, która sprawia, że twój adres IP jest ciągle zmieniany, nawet wtedy, gdy przeglądasz sieć.  To gwarantuje dodatkową ochronę twojej obecności w internecie.

Warto jednak pamiętać, że opcja ta dostępna jest tylko dla 3 krajów, z jakimi można się połączyć – Singapurem, Holandią i Stanami Zjednoczonymi.

Tracker Blocker

atlas vpn blokowanie śledzenia

To specjalna funkcja, która pozwala zablokować reklamy, a także ich śledzenie na kilku najpopularniejszych przeglądarkach na rynku. Dzięki temu korzystanie z internetu będzie jeszcze wygodniejsze!

Tunelowanie dzielone

Kolejna funkcja, która coraz częściej pojawia się w VPNach to dzielone tunelowanie. Atlas VPN opinie za tę funkcję zbiera bardzo pozytywne. Umożliwia to łączenie się z dwoma adresami IP jednocześnie – twoim oryginalnym, a także nowym, wybranym przez ciebie. Pozwala to na przeglądanie sieci w bardzo wygodny sposób i gwarantuje dostęp do wielu różnych stron oraz treści na nich dostępnych.

Ochrona przed wyciekiem IPv4 oraz IPv6

Co to oznacza? Program jest świetnie zabezpieczony przed jakimikolwiek przeciekami danych czy szansą na wykradnięcie naszych danych. Dzięki temu bez problemu możesz dokonywać płatności czy korzystać z mediów społecznościowych. Oczywiście najpierw uruchamiając ten VPN!

Prywatny DNS

Kolejna funkcja umożliwia korzystanie z prywatnej sieci DNS, która jest cięższa do śledzenia czy namierzenia. Dzięki tej funkcji będziesz mógł bez problemu przeglądać najróżniejsze strony internetowe i nie martwić się, że jesteś śledzony.

Monitorowanie wycieku danych

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wiesz o wszystkich przypadkach, gdy twoje dane mogły zostać wykradzione, warto jest korzystać z tej funkcji atlasvpn. Poinformuje cię ona o miejscach, w których doszło do wycieku danych, dzięki czemu będziesz mógł szybko zareagować i na przykład zmienić swoje hasła.

Przejdź na AtlasVPN

Kill switch

Ostatnią, ale jakże przydatną funkcją jest kill switch. Powoduje ona, że w dowolnym momencie, gdy VPN napotyka problem, wyłącza on przeglądarkę internetową. Brzmi to problematycznie, ale po pierwsze – Atlas VPN opinie mówią, że problemy zdarzają się bardzo rzadko. Po drugie, gwarantuje to, że nigdy nie będziesz przeglądać internetu bez ochrony. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie, dlatego właśnie ten VPN ma taką funkcję.

Aplikacja na komputery Windows

Jak wypada aplikacja na komputery osobiste? Jest z pewnością bardzo dobrze przygotowana. Jak dokładnie z niej korzystać?

Interfejs na komputerach osobistych

Pierwsze co zobaczysz, po uruchomieniu aplikacji, to panel z przyciskiem, który pozwoli ci wybrać, z jakim serwerem chcesz się połączyć. Z tego widoku sprawdzisz też, jak dług jesteś już połączony.

Jeżeli korzystasz z wersji darmowej, to również z głównego ekranu możesz przejść na wersję premium. Sama aplikacja jest bardzo prosta w nawigacji, a niezbędne funkcje posiada w panelu bocznym.

Ustawienia

atlasvpn ustawienia

Z panelu ustawień możesz skorzystać z funkcji dodatkowych, o których pisaliśmy wcześniej. To właśnie tutaj aktywujesz kill switch, który nie jest domyślnie uruchomiony, czy sprawdzisz ustawienia tunelowania dzielonego.

Gdzie jeszcze można korzystać z Atlas VPN?

Jeżeli nie posiadasz komputera z systemem Windows, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – aplikacja działa także na macach. Oprócz tego, tak jak wspominaliśmy we wstępie, VPN dostępny jest też na telefonach z systemami iOS oraz Android. Warto jest wyposażyć się w aplikację na swoim telefonie czy tablecie, by tam również zagwarantować sobie bezpieczne przeglądanie internetu.

atlasvpn

Przetestowaliśmy Atlas

By mieć pewność, że program przez nas polecany jest wart zachodu i pieniędzy, przeprowadziliśmy testy.

Prędkość działania

Korzystając z Atlasa najpierw sprawdziliśmy prędkość działania internetu po połączeniu się z różnymi serwerami. Gdy wybieraliśmy te europejskie, prędkość połączenia praktycznie nie ulegała zmianie. Bez problemu pobieraliśmy pliki czy graliśmy w gry online, które wymagają stabilnego połączenia.

Równie dobrze – ale nieco gorzej – aplikacja radzi sobie z łączeniem z serwerami na przykład w USA. Tam jednak lepiej nie grać w gry, jeżeli nie jest to konieczność!

Wycieki danych

Sprawdziliśmy też, czy aplikacja nie przecieka – czyli mówiąc prosto, czy nie wypuszcza naszych danych do osób trzecich. Test przebiegł pomyślnie dla Atlas VPN opinie zostały potwierdzone. Przecieki z tego VPNa nie zdarzają się!

Obsługa klienta

Aspektem, który również dla wielu osób ma znaczenie, jest obsługa techniczna. Atlas ma kilka sposobów na pomaganie swoim klientom. Pierwszym z nich jest obszerna sekcja FAQ, która umożliwi nam znalezienie odpowiedzi na często zadawane pytania przez innych użytkowników. Znajdziesz ją w tym miejscu.

Jeżeli wolisz z kimś porozmawiać, możesz to zrobić drogą mailową. Atlas VPN opinie w tym przypadku są pozytywne, ale warto pamiętać, że wszelkie maile należy wysyłać w języku angielskim – niestety, VPN nie posiada polskiej obsługi klienta.

Przejdź na AtlasVPN

Porównania

A jak Atlas prezentuje się na tle innych programów tego typu? Przyrównaliśmy go to dwóch innych popularnych programów i wysnuliśmy następujące wnioski.

Atlas kontra ExpressVPN

Obecnie najpopularniejszy na rynku VPN, czyli ExpressVPN w naszym mniemaniu pokonuje Atlas. Posiada znacznie więcej serwerów niż Atlas, nie przechowuje naszych danych, ma także świetny design i jest równie łatwy w obsłudze.

Atlas wypada lepiej wyłącznie w kwestii ceny – ale ExpressVPN oferuje użytkownikom bardzo częste promocje i oferty specjalne, co umożliwia zaoszczędzenie naprawdę dużych pieniędzy. Więcej o ExpressVPN

Atlas vs CyberGhost VPN

Nord to kolejna popularna aplikacja. Tutaj pojedynek jest już nieco bardziej wyrównany, ale ponownie największą zaletą CyberGhost VPN jest ilość serwerów, jakie posiada. Umożliwia to nie tylko łączenie się z wieloma krajami na świecie, ale sprawia też, że nasze połączenie może być szybsze, lepszej jakości.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o CyberGhost VPN.

Atlas vs Private Internet Access

Ostatnim porównaniem jest zrównanie Atlasa z bardzo popularnym ostatnio Private Internet Access. Co oferuje ten drugi? Przede wszystkim o wiele lepsze bezpieczeństwo w sieci. Oprócz tego ten program również należy do dosyć tanich VPNów, a pozwala na znacznie większy wybór co do krajów, z którymi można się połączyć. Nie oferuje on za to wersji testowej tak jak Atlas. Mimo tego, cena SurfsharkVPN sprawia, że nawet jeżeli nie będziesz zadowolony z jego działania, nie utracisz wielu pieniędzy.

Na zakończenie

Przyszła pora na podsumowanie. Czy warto korzystać z tego programu? Atlas VPN opinie są bardzo pozytywne i zgadzamy się z nimi – natomiast naszym zdaniem na rynku jest obecnie więcej lepszych programów.

Porównując Atlas do konkurencji, lepiej jednak skorzystać z najlepszego dostępnego na rynku VPNa, czyli ExpressVPNktóry gwarantuje 30-dni na zwrot pieniędzy. Oferta podobna do Atlasa – ale jakość tego VPNa jest na innym poziome!

8.7 Wynik
AtlasVPN: Świetny i tani!

Atlas VPN wypada obecnie jako najtańszy VPN na rynku. Oferuje wiele świetnych opcji i gwarantuje bezpieczne korzystanie z sieci.

Prywatność i ochrona
9
Funkcje
8.7
Szybkość i wydajność
9
Cena
8.5
Łatwość w użyciu
8.5
PLUSY
  • Niska cena, szczególnie za 3 lata subskrypcji
  • Możliwość przetestowania przez 30 dni
  • Świetny design aplikacji, która jest czytelna i łatwa w obsłudze
  • Działanie na wielu sprzętach przenośnych
  • Dodatkowe funkcje, takie jak kill switch czy tunelowanie dzielone
MINUSY
  • Na obecną chwilę brak serwerów w kilku krajach na świecie
  • Strona oraz obsługa klienta nie są dostępne po polsku
ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl