Recenzja Windscribe VPN 2024: nie tylko Netflix

windscribe vpn opinie

Sieci VPN cieszą się ostatnio szaloną popularnością wśród fanów sportu i seriali. Jednak czy wiecie, że nie jest to wyłącznie usługa kierowana do osób szukających rozrywki? Do poważnych zadań VPN należy przede wszystkim dbanie o nasze bezpieczeństwo w internecie. Na przykład podczas zawierania umów online. Albo gdy prowadzimy rozmowy biznesowe przez popularne komunikatory. Dziś przyjrzymy się, jak swoje zadania spełnia VPN Windscribe. Oczywiście przy okazji sprawdzimy też, czy działa Netflix!

Idź do WindscribeVPN
Windscribe - zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci

VPN Windscribe zadba o bezpieczeństwo twoich danych. Prowadź swój biznes bez obaw, a po godzinach korzystaj z prywatnej sieci na tylu urządzeniach, na ilu chcesz!

Aktualizacja: 21 maj 2024

Dlaczego akurat Wind Scribe VPN?

Zdecydowaliśmy dziś, żeby przetestować dla was VPN Wind scribe. Nieco różni się od rozwiązań konkurencji. Windscribe oferuje usługę składającą się z dwóch komponentów. Z aplikacji instalowanej na komputerze. I z wtyczki do przeglądarek internetowych, takich jak Chrome czy Firefox. Szczegółowo opiszemy je poniżęj.

Jaka jest cena ochrony Windscribe VPN?

Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku, nie dziwi nas, że Windscribe VPN oferuje podstawowy plan darmowy. Czym różni się od wersji pełnej?

Mniej, ale za darmo

Dzięki niemu można nie tylko wypróbować działanie zabezpieczenia Windscribe VPN. Tak naprawdę to niemal pełna wersja oprogramowania. Można go używać tak długo jak się chce, nie tylko podczas trwania okresu próbnego. Ograniczeniem jest znacznie mniejsza kontrola nad poziomami ochrony. A także brak dostępu do funkcji Windscribe VPN nazywanej R.O.B.E.R.T., którą opiszemy za chwilę.
Wersja darmowa Wind scribe VPN ogranicza też korzystanie z serwerów. Jest ich tylko dziesięć, ale są dobrze umiejscowione. Można wybierać lokalizacje z Ameryki Północnej, czyli Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jest też do wyboru kilka krajów zachodniej Europy, a także Hong Kongu.
Niewątpliwą zaletą jest to, że jedyną ceną, jaką musisz zapłacić jest podanie swoich danych osobowych. Musisz uzupełnić formularz i potwierdzić email, żeby móc korzystać z pakietu 10GB danych miesięcznie.

vpn windscribe

Własna konfiguracja – każdemu według potrzeb!

Pełna wersja VPN Windscribe wydaje nam się kuszącą propozycją VPN. Producent oferuje bardzo szeroki pakiet uzupełniających się zabezpieczeń . Poza tym umożliwia podłączenie się z serwerami w 63 krajach i ponad 100 miastach.

Idź do Windscribe VPN

Podsumowanie

Przygotowaliśmy dla was zestawienie najważniejszych cech Windscribe VPN opinie w jednym miejscu.

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix N/A
Wielokrotne logowanie Unlimited jednoczesne połączenia
Kraje objęte 63+
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome
Gwarancja zwrotu pieniędzy 3 dni
Protokoły OpenVPN, IKEv2, Stealth, Wstunnel
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery Nieujawnione

Windscribe VPN w praktyce

Żeby powoływać się Windscribe opinie innych, sprawdziliśmy, jak radzi sobie z ochroną naszego bezpieczeństwa w sieci. Ale też, czy można przyjemnie spędzić czas korzystając z ulubionych serwisów. Niezależnie od tego, gdzie akurat przebywamy.

A może serial? Netflix?

Większość osób zastanawiając się nad wyborem VPN zadaje pytanie: czy na nim działa Netflix? To uzasadnione pytanie, bo wiele płatnych sieci prywatnych nie pozwala na oglądanie naszych ulubionych seriali. Na szczęście, te najlepsze Windscribe opinie się nie mylą! Netflix działa!

Co z torrentami?

Również w kwestii korzystania z p2p Windscribe VPN nie zawodzi. W kwestii Windscribe opinie testerów są zgodne. Większość serwerów VPN Windscribe umożliwia używanie torrentów. Na stronie internetowej autorów Wind Scribe można nawet znaleźć wskazówki, jak skonfigurować uTorrent, Deluge, oraz qBitttorrent.

Pytamy o cenzurę

Wind Scribe to jedna z nielicznych usług wirtualnej sieci prywatnej, które dają sobie radę w Chinach. Dzięki korzystaniu z Wind Scribe można ominąć cenzurę i dalej, jak w domu używać mediów społecznościowych.

Czas na grę!

Pytacie teraz o Windscribe opinie na temat gier? Windscribe VPN daje sobie radę z połączeniami. Chociaż nie jest to mistrz świata prędkości. Jeśli zależy ci na graniu w wysokiej rozdzielczości, wypróbuj najpierw darmową wersję. To samo dotyczy gier, gdzie kluczowa jest płynność animacji, takich jak wyścigi, gry sportowe i platformówki.

Idź do Windscribe VPN

Co jest szczególnego w Windscribe VPN?

Jak Windscribe VPN wypada na tle konkurencji? Teraz skupimy się fa funkcjach, które najbardziej zasługują na uwagę. Uwaga – niektóre z nich, tak jak R.O.B.E.R.T., są dostępne tylko w wersji płatnej. Według Windscribe opinie, wersja darmowa nie pozwala też na ustawienie własnej konfiguracji niektórych zabezpieczeń. Ale po kolei.

R.O.B.E.R.T.

R.O.B.E.R.T. to szczególna funkcja VPN Wind Scribe. Jej zadaniem jest blokowanie niechcianych reklam oraz eliminacja złośliwego oprogramowania. . Pozwala też blokować treści „dla dorosłych” – pornografię, hazard czy fake newsy. Ogromną zaletą jest możliwość konfiguracji. Możemy ustawić ją dokładnie tak, żeby ukrywała niechciane treści. Jakie są skutki? R.O.B.E.R.T. ogranicza możliwość śledzenia nas podczas korzystania z internetu. Zmniejsza też ilość reklam i zużycie danych.

Biała lista

A co, jeśli jednak chcemy, żeby niektóre strony wyświetlały pełną zawartość? Tu z pomocą przychodzi biała lista. Jak się okazuje, to niezła funkcja. Dzięki niej tworzymy wyjątki, czyli białą listę portali, stron albo usług. Poczas korzystania z Windscribe nie będą blokowane przez funkcję R.O.B.E.R.T.

Gdzie jest przycisk awaryjny?

Jeśli nagle zaczynasz mieć wątpliwości, czy jesteś właściwie chroniony… Wciśnij przycisk awaryjny! Wind Scribe ma wbudowaną możliwość ucięcia połączenia jednym kliknięciem. W razie wystąpienia problemów z zabezpieczeniami. To szczególnie ważne, jeśli korzystamy z bankowości elektronicznej i innych wrażliwych aplikacji. W Windscribe VPN przycisk awaryjny nosi nazwę Firewall. Okazuje się, że nie wypuszcza z naszego komputera czy smartfona żadnego pakietu danych. Gdy tylko wykryje problemy z bezpieczeństwem, kończy połączenie. Potwierdzają to przeprowadzone przez nas dostępne w sieci testy sprawdzających wycieki danych z adresu IP.

Zabezpieczenie przed wyciekami

W przypadku Windscribe opinie na szczęście są zgodne. Tak jak w przypadku użycia funkcji Firewall, nasza ekipa potwierdziła deklaracje producenta. Po prostu wycieków brak!

Dzielenie tunelu

A co, jeśli nie chcę, żeby wszystkie moje przeglądarki i aplikacje łączyły się z siecią przez VPN? Na szczęście korzystając z Windscribe bez problemu możesz określić, które apki czy przeglądarki korzystają z VPN, a które nie. To ważne, bo niektóre z nich, szczególnie apki bankowe czy zakupowe muszą łączyć się bezpośrednio. Po prostu mogą nie działać po połączeniu przez VPN Windscribe. Jeśli jednak z tego powodu chcesz kupić usługę, pamiętaj, że dzielone tunelowanie działa na razie tylko pod Windowsem, na Macach i urządzeniach z Androidem. To fakt, a nie tylko Wind scribe opinie, że użytkownicy Linuxa i MacOS Big Sur nie mogą jeszcze cieszyć się tym udogodnieniem.

Schowasz mój MAC?

Maskowanie adresu MAC, zwane inaczej MAC Spoofing, przydaje się, jeśli dużo podróżujemy. Albo gdy korzystamy z limitowanego darmowego wi-fi w hotelu, restauracji albo na lotnisku. Wszystko dlatego, że ta funkcja pozwala na zerowanie limitów wykorzystanych danych. Tutaj Windscribe opinie mówią, że opcja ta jest w fazie testowania. Chętnie przyłączymy się do tych testów! Już niedługo się przekonamy, czy zadomowi się na dobre wśród funkcjonalności VPN Windscribe.

Bezpieczny hotspot? Proszę bardzo!

Masz gości, którzy przyszli razem z tobą pograć w ulubione gry? Potrzebujesz bezpiecznego hotspota. Oczywiście tylko wtedy, gdy chcesz ze swojego komputera z Windowsem udostępniać bezpieczne połączenie innym podłączonym do twojego wi-fi. Podpowiadamy od razu, jak go włączyć. Wejdź do ustawień apki. Wybierz zakładkę Share. A teraz zaznacz opcję „Secure Hotspot”. Tak jak chowanie adresu MAC, również ta funkcja jest oznaczona jako eksperymentalna.

Wersja desktopowa dla Windows

Aplikacji dla systemu Windows używa większość użytkowników. Dlatego zdecydowaliśmy się skupić tutaj właśnie na niej. Poza tym wersja dla Windows i na komputery Apple, czyli z systemem MacOS, wyglądają prawie tak samo. Różnice są kosmetyczne, a obie aplikacje działają tak samo.

windscribe vpn

Windscribe składa się z aplikacji oraz z wtyczki do przeglądarek internetowych. Z tych dwóch form ochrony można korzystać z nich osobno. Jednak najlepiej działają, kiedy połączą siły. Czym różni się ich działanie? Już odpowiadamy.

 • Aplikacja desktopowa – Aplikacja otwiera szyfrowany kanał łączący komputer z wybranym serwerem. Dzięki temu unieszkodliwisz aplikacje śledzące, które mogłeś przypadkowo pobrać z internetu. Ochrona jest zupełna. Oznacza to, że z VPN Windscribe nawet twój dostawca internetu nie będzie miał wglądu w to, co robisz w sieci. Ma to duże znaczenie przy przesyłaniu wrażliwych plików. Albo gdy dzielisz się przez komunikator nowinkami z twojej branży.
 • Wtyczka VPN Windscribe – Zadaniem wtyczki do przeglądarki również jest szyfrowanie danych. Tyle, włączenie wtyczki ogranicza ochronę do informacji przesyłanych przez tą przeglądarkę. Innymi słowy, uwaga! Kiedy masz włączoną tylko wtyczkę i chcesz na przykład zrobić przelew przez dedykowaną aplikację bankową, usługa nie chroni twoich danych.

Żeby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo, najlepiej używać obu równocześnie. Wtedy aplikacja Wind scribe VPN szyfruje wszystkie połączenia. A wtyczka dodatkowo blokuje śledzące widgety ze stron internetowych.

Obsługa aplikacji VPN Windscribe

Widok domyślny aplikacji jest intuicyjny. Centralną część zajmuje włącznik, który służy do podłączenia się do serwera. Obok umieszczono suwak, który włącza i wyłącza Firewall. Widok zawiera zakładki takie jak pomoc, ustawienia, szczegóły konta użytkownika, oraz logowanie i wyjście z Wind Scribe.

windscribe opinie

Dopasowanie ustawień użytkownika

Ustawienia aplikacji zostały podzielone na parę zakładek. To opcje ogólne, potem te dotyczące połączenia, ustawienia proxy, współdzielenia połączenia, a na koniec debugowanie.

wind scribe vpn

Co oprócz Windowsa?

Mamy spory wybór jeśli chcemy korzystać z Wind Scribe na innym urządzeniu niż komputer z jednym z systemów Windows. Z Appstore możemy ściągnąć aplikacje Windscribe VPN i używać go na urządzeniach mobilnych, iPhone albo iPadzie. Apka ma całkiem niezłe Windscribe opinie, średnia z 11 tysięcy pobrań to 4,6 na pięć gwiazdek.
Z VPN Windscribe możemy korzystać też na urządzeniach z Androidem. Tutaj Wind Scribe opinie są już nieco gorsze, ale nadal utrzymują się powyżej 4 gwiazdek. Nam podoba się możliwość zmiany trybu z jasnego na ciemny, oszczędzający oczy, baterię i środowisko.
A na pytanie WindScribe co to jest mogą szukać odpowiedzi również użytkownicy FireTV, Huawei oraz routerów. Dla nich również producent przygotował dedykowane wersje aplikacji.
Nieco gorzej sprawa ma się z Wind Scribe dla Linuxa. Aplikacja od dość dawna jst w wersji beta i nie wiemy, kiedy to się zmieni. W chwili obecnej obsługiwane są wersje Ubuntu 19.04, Debian 10, Fedora 22+, i CentOS 6+.

Wchodzimy głębiej

Czas na jeszcze bardziej szczegółowe testy. Chcemy, żebyście mogli podjąć decyzję o tym, czy chcecie użyć VPN Wind Scribe na podstawie paczki solidnej wiedzy. Przyjrzyjcie się wynikom naszych testów.

Prędkości

VPN Windscribe działa tak jak trzeba. Zresztą spójrzcie sami. Najpierw serwery europejskie. Średnia pobierania to około 600 Mbps. Najlepiej sieć radzi sobie po podłączeniu do najbliżej zlokalizowanego serwera. Ale zwykle jednak szukamy tunelu do innego kraju…
Jak tam w Stanach Zjednoczonych? Pobieranie z USA wyrzuciło nam średni wynik 751 Mbps. Zaskakująco szybko! W drugą stronę przesyłanie danych osiągnęło prędkość 379 Mbps. Oceńcie sami, czy zadowala was taka prędkość bezpiecznego połączenia?

Wycieki DNS i torrenty

W kwestii wycieków Windscribe opinie testerów się pokrywają. Słowem: spokojnie, przesyłane dane są bezpieczne, gdy korzystamy z Windscribe Opinie użytkowników zgodnie potwierdzają, że nie ma wycieków danych. Możemy bez obaw oddać się korzystaniu z bardzo różnych portali, a także serwisów internetowych i używać połączeń typu p2p.

A co, jeśli coś nie działa?

Dział pomocy i obsługi klienta Windscribe znajdziemy na stronie internetowej twórców tej kanadyjskiej wirtualnej sieci prywatnej. Jak zwykle w przypadku oprogramowania, domyślna jest wersja angielska. No i sama pomoc dostępna jest tylko po angielsku. Strona jest jednak dostępna w kilku językach. Niestety dla nas, nie po polsku. Nie mieliśmy zatem wyboru. Żeby przetestować dla was działanie obsługi klienta Windscribe skorzystaliśmy z pomocy w języku angielskim.
Mamy tutaj takie opcje.

 • Samodzielnie szukamy na stronie rozwiązania naszego problemu. Jeśli tylko wiemy, o co chcemy zapytać, najłatwiej skorzystać z FAQ, czyli działu najczęściej zadawanych pytań. Chcemy się dokształcić? Dowiedzieć więcej, jak działają określone funkcje VPN? Wtedy najlepiej będzie skorzystać z bazy wiedzy udostępnionej przez autorów usługi.
 • Potrzebujemy wsparcia Jeśli problem jest poważniejszy, najlepiej napisać od razu do pracowników działu pomocy technicznej.
  Pierwsza opcja to zadanie naszego pytania na podforum Reddit. Jest podlinkowane na stronie, więc wszystko przebiega gładko. Musimy jednak zaczekać, aż ktoś udzieli nam odpowiedzi.
  Druga opcja to zapytanie czatbota. Uważamy, że radzi sobie dosyć dobrze. Ale nie da się za jego pośrednictwem pogadać z żywym konsultantem. Próbowaliśmy.
  Ostatnie z proponowanych wyjść to pobranie biletu. Wtedy zostaje nam czekać na kontakt ze strony działu pomocy.

Idź do Windscribe VPN

A jak Wind Scribe wypada na tle innych VPN?

Przeczytaliście już niezłą pigułkę wiedzy na temat VPN Wind Scribe. Jak jednak prezentuje się on w porównaniu z konkurencją? Do porównania wybraliśmy nasze dwa najlepsze VPN: ExpressVPN i CyberGhost VPN.

VPN Windscribe vs ExpressVPN

Express VPN wygrywa w przedbiegach z powodu liczby udostępnianych użytkownikom serwerów. Chociaż VPN Windscribe wydaje się dobrą opcją dla początkujących użytkowników, może nie spełnić wszystkich oczekiwań bardziej zaawansowanego klienta. Więcej detali znajdziecie w naszej ostatniej recenzji ExpressVPN.

VPN Windscribe vs CyberGhost VPN

Tutaj zastanawialiśmy się dłużej. W kwestii przewagi CyberGhost VPN nad Windscribe opinie były mniej jednoznaczne. Windscribe podobał nam się, bo ma prosty interfejs. I opcję przełączenia się na naszą ulubioną ciemną wersję na Androidzie. Przeczytajcie więcej o CyberGhost VPN, tutaj w naszej niedawnej recezji.

Podsumowanie

Windscribe VPN dobrze spełnia swoje zadanie. Zapewnia bezpieczeństwo przy korzystaniu z komputera, smartfona i tabletu. Przy połączeniu z domowym wifi i podczas korzystania z publicznej niezabezpieczonej sieci. Jednak nie jest naszym faworytem. Jednak to kwestia indywidualnych preferencji.
Zanim wybierzecie VPN dla siebie, najlepiej pomyślcie sami, na czym najbardziej wam zależy. Bo chociaż mamy dobre Wind Scribe opinie, to w rankingach przegrywa z ExpressVPN. Jest też nieco gorszy niż CyberGhost VPN.
Do największych plusów należy funkcja R.O.B.E.R.T. Jednak blokowanie treści zgodnie z ustawieniami użytkownika działa w pełni dopiero w wersji pro. Darmowa wersja wyposażona jest w funkcję Firewall, za którą również dajemy duży plus. Działa ona jak przycisk bezpieczeństwa, gdy pojawi się problem z bezpieczeństwem.
Kolejny punkt mógłby wpaść za dzielone tunelowanie. Niestety, jak wspomnieliśmy dzielenie działa na razie tylko pod Windowsem. No i niektóre apki się blokują.

Windscribe VPN
PLUSY
 • Darmowa wersja do 10 GB transferu
 • Wiele możliwości konfiguracji zabezpieczeń
 • Dzielenie tunelu
 • Tryb ciemny na Androida
MINUSY
 • Niektóre ważne funkcje tylko dla Windowsa
kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl