Ivacy VPN – recenzja 2024

ivacy vpn opinie

Ivacy VPN chroni swoich klientów nieprzerwanie od 2007 roku, wprost z małego państwa w południowo-wschodniej Azji — Singapuru. W tej recenzji znajdą się wszystkie najważniejsze informacje o serwisie, takie jak ceny, funkcje, zalety i wady. Wystarczy zapoznać się z Ivacy VPN opinie, aby przekonać się, że to jeden z ciekawszych VPN na rynku.

Idź do Ivacy
IvacyVPN — wysoka jakość w niskiej cenie

Ivacy VPN to połączenie przystępnej ceny z bardzo dużym wachlarzem funkcji. Decydując się na ten VPN, można być pewnym, że spełni pokładane w nim nadzieje.

Czym jest Ivacy VPN?

Pomimo imponującej, ponad dziesięcioletniej działalności na rynku, oferując usługę VPN, działającą pod patronatem PMG Private Limited, wciąż jest stosunkowo nieznaną marką.

W 2010r. zespół techniczny był odpowiedzialny za ujawnienie rewolucyjnej koncepcji Split Tunneling — technologii, która pozwala użytkownikom decydować o tym, jaki ruch jest wysyłany przez dostawcę usług internetowych, a jaki ruch jest chroniony przez ich sieć VPN.

Kompatybilność: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, routery, Smart TV, Openelec, Blackberry, Kodi, PlayStation, Xbox oraz wtyczki Ivacy Chrome, Firefox.

Ivacy VPN opinie klientów zyskuje przede wszystkim dzięki niskiej cenie, przy ogromnej ilości serwerów rozmieszczonych na całym świecie.

Co więcej, VPN oferuje 5 jednocześnie połączonych urządzeń oraz funkcję Kill Switch.

Mając to wszystko na uwadze, postanowiliśmy na własną rękę przetestować VPN, aby przekonać się, czy ten stosunkowo nieznany VPN może konkurować z największymi. Należy wspomnieć także o Ivacy VPN Netflix, co umożliwia całkowity dostęp do zagranicznych bibliotek popularnej usługi.

Idź do Ivacy

IvacyVPN w skrócie

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Tak
Netflix US, FR, JP, UK, AU, DE, CA
Wielokrotne logowanie 5 jednoczesne połączenia
Kraje objęte 56+
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome, Raspberry pi, Kodi, Kindle, Windows Phone
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły TCP, UDP, L2TP, IKEV
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 1 000+

Cena IvacyVPN

To jest największa zaleta usługi. O ile plan miesięczny nie jest niczym nadzwyczajnym, to cena za dwuletni abonament jest rewelacyjna. Co więcej — już abonament na rok należy do naprawdę tanich, wartych uwagi.

Podobnie jak w przypadku konkurencji, ten VPN również nie przejmuje się zwrotami pieniędzy i daje 30-dniową gwarancję. Niczym nadzwyczajnym nie jest to, że usługodawca wymaga płatności przed zakupem i oferuje zwrot. Natomiast jest haczyk przy zwrotach i tutaj należy go podkreślić.

Aby przysługiwał zwrot, należy:

 • wystąpić o zwrot przed upływem 30 dni,
 • konto nie może być zawieszone,
 • nie można wykorzystać więcej niż 500 MB transferu, liczonego w obie strony,
 • nie można przekroczyć liczby sesji wynoszącej powyżej 30,
 • występować o zwrot pierwszy raz,
 • metodą płatności nie mogą być kryptowaluty.

Przy tak przystępnych planach cenowych, warto się zastanowić, czy oferta ma sens, czyli w tej cenie można dostać dobrą jakość? Ku mojemu zaskoczeniu odpowiedź brzmi… można.

Idź do Ivacy

Korzystanie z IvacyVPN

Ivacy VPN Netflix i inne usługi

W każdym planie można odblokować 7 głównych rejonów Netflix.

ivacy vpn netflix

Ciężko mi ocenić, czy to dużo, czy mało Ja głównie korzystam z oferty Netflix USA, więc byłem usatysfakcjonowany. Regiony, które działają to: USA, Francja, Japonia, Wielka Brytania, Australia, Niemcy i Kanada. Dostępne także poprzez Ivacy Chrome.

Idź do Ivacy

P2P, torrenty i logi

Torrenty działają tutaj w sposób bardzo prosty, dzięki zoptymalizowanym serwerom P2P w USA i Kanadzie, a także pozwalają klientom łączyć się z usługą VPN przy użyciu wszystkich głównych protokołów, w tym OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP i IKEv2.

ivacy vpn secure download

Jednym z moich największych problemów w czasie recenzowania dowolnego dostawcy VPN jest fałszywie reklamowana zasada „zerowego rejestrowania”, zwana polityką „0 logów”. Ten trend wydaje się być coraz bardziej rozpowszechniony.

W rzeczywistości problem ten stał się tak wyraźny w branży VPN, że nie ufam już reklamom i czytam  każde słowo w polityce prywatności.

Podczas przeglądania VPN Ivacy, rzeczywiście dokładnie przejrzałem ten drobny druk i szczerze mówiąc… jest nieźle. Zgodnie z ich polityką jest to czołówka. Praktycznie żadne dane nie są rejestrowane, przechowywane. To bardzo duży plus. Nasz  VPN przechowuje jedynie adres e-mail powiązany z każdym kontem. To jest już coś! Wszystko to działa we wszystkich wersjach aplikacji – Ivacy Chrome także

Brak dzienników ruchu, dzienników przepustowości i dzienników czasu trwania. Po prostu czysta, nieskażona prywatność.

Singapur jest partnerem “Five Eyes”

Jest to porozumienie państw, wymieniających się zebranymi danymi, na temat użytkowników Internetu. Dobrze, że przy polityce 0 logów, można spać spokojnie.

Funkcje IvacyVPN

Duża prędkość VPN

Aby recenzja miała sens, musiałem IvacyVPN opinie wsadzić między bajki i wszystko testować osobiście. Użyłem do tego speedtest.net. Oto moje przemyślenia: serwery w Azji nie należą do elity. Co innego Europa, USA i Kanada. Prędkości powyżej 50 Mb/s to już jest klasa światowa.

Warto odnotować, że prędkość ma tak dużo zmiennych, że musisz mieć na uwadze to, że czasem zdarzy się serwer IvacyVPN bardziej lub mniej obciążony i prędkości mogą odbiegać od moich. Ja sprawdziłem ok. 70 serwerów i wyniki uśredniłem.

Publiczne bezpieczeństwo Wi-Fi

Publiczne sieci Wi-Fi to jedne z najczęstszych miejsc, w których osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do Twoich działań online.

Problem polega na tym, że sieć, z którą się łączysz, jest otwarta i nie wiesz, kto jeszcze w niej jest i co robi. Nie wiesz też, czy to nie jest sieć utworzona przez oszusta.

Oto jak to działa:

Ktoś podkłada swój punkt dostępu do sieci, a jego nazwa brzmi wystarczająco realnie (często naśladuje popularne, znane takie marki, takie jak na przykład „T-Mobile” lub „McDonald’s”). Kiedy się połączysz, faktycznie łączysz się przez ich router. Tak właśnie hakerzy uzyskają dostęp do wszystkich informacji, których użyjesz do logowania, bankowości, a także Twojej całej aktywności związanej z przeglądaniem Internetu.

Oznacza to, że gdy wyciągniesz kartę kredytową lub wykonasz kilka szybkich transakcji, Twoje dane można będzie zarejestrować, ponieważ połączenie nie jest szyfrowane. Niestety ten przykład podsłuchiwania sieci „Wi-Fi” jest jedną z najczęstszych (i najstarszych) sztuczek, znanych jako atak „człowiek w środku”.

Wi-Fi w hotelach, kawiarniach i na lotniskach, uważamy za sprawdzone, często tam zdarzają się nam ataki. W niektórych przypadkach instytucje te są jeszcze gorsze niż myślisz — śledzą każde działanie podejmowane w ich sieciach, żeby później sprzedawać Twoje informacje reklamodawcom.

Usługa domyślnie korzysta z OpenVPN, gdy tylko jest to możliwe. Tworzą one specjalne klucze w każdym punkcie dostępu, aby nikt inny nie mógł monitorować ani uzyskiwać dostępu do tego, co dzieje się po wejściu na stronę.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz używać OpenVPN (np. Ograniczenie urządzenia), VPN obsługuje również inne popularne opcje, w tym PPTP, SSTP, L2TP i IKEv2.

Szyfrowanie 256-Bit

Dlatego 256-bitowe szyfrowanie jest uważane za najsilniejsze z dostępnych obecnie na rynku. IvacyVPN szczyci się tym, że korzysta z 256-bitowego szyfrowania, co oznacza, że ​​połączenie za ich pośrednictwem powinno być prawie niemożliwe do zhakowania.

Funkcja Kill Switch

Kill Switch automatycznie blokuje połączenie internetowe, kiedy tylko wykryje, że VPN przestał działać. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że nawet wtedy jest całkowicie bezpieczny.

Dedykowany adres IP

Funkcja dedykowanego adresu IP zapewnia konkretny adres, który jest przeznaczony użytkownika i nikt inny nie może z niego korzystać. Dzięki temu użytkownik ma jeszcze lepszą kontrolę nad swoim adresem internetowym. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że niektóre serwisy mogą wymagać dedykowanego IP, zanim udzielą dostępu do swoich baz danych.

ivacy Dedykowany adres IP

Za tę funkcję należy zapłacić dodatkowo.

Split Tunneling

Ivacy VPN jest pionierem, jeśli chodzi o funkcję Split Tunneling. Pozwala ona na uzyskanie jednoczesnego dostępu zarówno do lokalnych, jak i zagranicznych usług.

vpn ivacy split tunneling

Kiedy funkcja jest aktywna, użytkownik może korzystać jednocześnie z zawartości  sieci poprzez VPN, ale także ze swojej lokalnej sieci.

IPv6 Leak Protection

Ivacy VPN ma w swojej ofercie IPv6 Leak Protection, która chroni IP użytkownika, jednocześnie uniemożliwiając osobom trzecim na śledzenie jego aktywności w Internecie. Między innymi dlatego ochrona VPN jest tak ważna.

Zabezpieczony DNS

Wyciek DNS może wystąpić, jeśli żądanie (adres IP powiązany z tym adresem URL) przechodzi przez DNS dostawcy Internetu, zamiast tunelu VPN. Ivacy szyfruje ten kanał.

Ochrona DDoS

DDoS to złośliwe ataki, których zadaniem jest zakłócenie ruchu internetowego, poprzez przeciążenie serwerów. VPN skutecznie przeciwdziała takim działaniom, a jego użytkownicy nie muszą się niczego obawiać.

Przekierowywanie portów

Większość usług VPN korzysta z Firewalla typu NAT, dzięki czemu chronią swoich użytkowników przed padnięciem ofiarą złośliwych połączeń przychodzących. Funkcja ta okazuje się bardzo przydatna podczas korzystanie z torrentów, ponieważ blokuje równorzędne połączenia.

Funkcja przekierowywania portów zajmuje się tym problemem, jednocześnie dając użytkownikowi dowolność przekierowywania połączeń przychodzących w zakresie NAT Firewall.

Za tę funkcję należy zapłacić dodatkowo.

Klient Windows

Interfejs oprogramowania

Dla użytkowników systemu Windows, zaprojektowano zgrabny i przystępny interfejs, który umożliwia zapewnienie sobie pełnej prywatności, za pośrednictwem jednego kliknięcia.

ivacy vpn interfejs

Podczas korzystania z aplikacji dla Windows, można wybrać cel użytkowania VPN — wszystkich dostępnych opcji jest 8 i znajdują się one po lewej stronie programu. Ikony te zawierają takie funkcje jak: Smart Connect, Bezpieczne pobierania, Odblokowanie platform streamingowych, a także dedykowane IP. Istnieje także opcja wyboru serwerów, z którymi użytkownik chce się połączyć.

ivacy interfejs

Można rzec, że twórcom udało się stworzyć program niemal niewidzialny, podczas codziennych czynności w sieci. Jest to duża zaleta programu. Wielka szkoda, że nie jest jeszcze dostępny w języku polskim.

Idź do Ivacy

Opcje

Do ustawień przechodzi się poprzez kliknięcie koła zębatego. Nie można o nich zbyt wiele powiedzieć, ponieważ prezentują się standardowo, o czym można się przekonać na poniższych zrzutach ekranu.

ivacy ustawienia

Obsługa klienta

Będę może pierwszą osobą, która to przyzna…

Nie miałem wielkich nadziei na dobrą obsługę klienta. Wybacz moje nastawienie, ale po recenzowaniu tak wielu już sieci VPN, nauczyłem się, że obsługa klienta już po zapłaceniu za usługę, jest słaba. Szczególnie kiedy skończy się okres, kiedy można prosić o zwrot. Przy niskich cenach, obsługa jest wykładniczo gorsza.

W końcu firmy mają ograniczoną liczbę zasobów. Jeśli oferują wysokiej jakości usługi po przystępnej cenie (tak jak robi to IvacyVPN), to zazwyczaj można spokojnie założyć, że musieli w tym celu ograniczyć inny obszar swojej działalności.

Zespół obsługi klienta jest zazwyczaj pierwszą ofiarą…

Dzięki IvacyVPN mogłem poczuć się mile zaskoczony. Zauważyłem, że ich pracownicy obsługi klienta odpowiadali szybko, byli niezwykle pomocni i kulturalni. Chociaż chciałbym od nich dostawać nieco bardziej szczegółowe i dokładne odpowiedzi (jako informatyk lubię szczegóły), ciężko mi narzekać, biorąc pod uwagę szybki czas reakcji i skuteczność wsparcia, które otrzymałem.

Na większość moich wyimaginowanych problemów otrzymałem odpowiedzi w kilka minut. Przesłałem jeszcze kilka innych zapytań, mających na celu ocenę wiedzy i skuteczności zespołu (wszystkie odpowiedzi zostały przesłane w podobnym czasie), a na wszystkie te pytania udzielono bardzo przystępnej odpowiedzi. Aby upewnić się, że moje doświadczenie było dokładnym odwzorowaniem zespołu obsługi klienta, sprawdziłem również ich konta w mediach społecznościowych, aby sprawdzić, jak dobrze poradzili sobie z prawdziwymi skargami i pytaniami klientów. Albo świetnie moderują swoje profile, albo… inni mają bardzo podobne doświadczenia.

Podsumowanie

Co tu dużo mówić, za cenę, w jakiej można kupić abonament na 2 lata, nic lepszego nie można dostać. Jakby jeszcze dodać do tego oferty wyjątkowe, jak abonament na 5 lat z okazji różnych akcji promocyjnych, to ta usługa VPN jest godny polecenia. Ogromnym atutem jest także dostęp Ivacy VPN Netflix, a także innych usług streamingowych.

7 Wynik
Ivacy VPN opinie

Prywatność i ochrona
7
Funkcje
7
Szybkość i wydajność
7
Wartość cena
7
Łatwość użycia
7
PLUSY
 • Nie zachowuje logów użytkowników
 • Wszystkie funkcje dostępne dla wszystkich użytkowników
 • Najnowocześniejsze zabezpieczenia
 • Przystępna cena przy dłuższych planach
 • Długi czas na rynku
MINUSY
 • Brak darmowej wersji próbnej
 • Cena, jeśli wybierze się plan 1-miesięczny
bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl