Recenzja i analiza Hola VPN 2024 Czy Hola VPN jest bezpieczny?

hola vpn

Hola VPN, nie jest typowym rozwiązaniem VPN. Usługa jest rozwiązaniem P2P VPN. Nie używa ona serwerów zlokalizowanych na całym świecie, ale tuneluje dane przez podłączonych użytkowników. Hola VPN jest usługą darmową, z opcją wykupienia dodatkowego abonamentu. Hola VPN opinie są zróżnicowane, przeczytaj i sprawdź przed zakupem czy warto skorzystać z tej usługi.

Aktualizacja: 16 kwiecień 2024

Hola VPN wtyczka – darmowy VPN z ukrytymi kosztami

Hola VPN wtyczka Chrome, czy też Hola Firefox, to jedne z najpopularniejszych rozszerzeń, związanych z usługami VPN. Produkt izraelskiej firmy Hola Networks Ltd., jest usługą, do której przyłączyło się ponad 180 milionów użytkowników, od premiery w 2012 roku. Sami nazywają się pierwszym, darmowym VPN P2P na rynku.

Naszym zdaniem, nie ma się czym chwalić, Hola VPN opinie nie są zbyt dobre.

Nie podnosi to wartości usługi, a jedynie pozwala zarobić, podczas kiedy Hola naraża Cię na ogromne niebezpieczeństwo.

Zamiast oferować płatną usługę, która jest opłacana przez użytkowników premium, Hola VPN oferuje usługę freemium. Oznacza to, że możesz z niej korzystać nie płacąc nic, ale problem polega na tym, że nasze bezpieczeństwo nie jest najważniejsze.

Hola VPN wtyczka zmusza użytkowników do dzielenia się swoją przepustowością łącza. Nie ukrywamy swojego adresu IP, łącząc się z serwerem obsługiwanym przez  Hola. Adres IP, którego będziemy używać, należy do innej osoby. Tak samo ktoś używa naszego IP. VPN Hola opinie podkreślają, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.

hola vpn wtyczka

Jeśli zaś chodzi o prywatność, należy pamiętać, że Hola VPN opinie ma kiepskie, bo usługa loguje cały ruch i połączenia. Te dane mogą być udostępniane. VPN Hola opinie na ten temat są bardzo słabe.

Na koniec warto dodać, że usługa pochodzi z Izraela, kraju zrzeszonego w sojuszu Czternaściorga Oczu. To znaczy, że  Hola może przekazać dane do agencji szpiegowskiej, jeśli zostanie o to poproszone przez rząd.

Stosunek jakość/cena.

Pomimo, że program jest darmowy, jedyne wartościowe elementy znajdziemy w usłudze „Plus”.

Jeśli pominiemy nieetyczne zasady, możemy przejść do zalet pakietu Plus.

vpn hola opinie

Najważniejsze jest to, że zyskujemy prywatność, ponieważ nasz adres IP jest eliminowany z sieci P2P. To znaczy, że korzystamy z numerów IP udostępnianych przez użytkowników darmowych, samemu nie dając nic w zamian.

Zwykle najlepsze usługi VPN opierają się na silnym szyfrowaniu 256 bitowym i polityce „brak logów”. Hola VPN wtyczka, nie szanuje prywatności, tylko ogranicza jej naruszanie. Hola VPN opinie podkreślają, że jest to bardzo istotna kwestia.

Idźmy dalej, całkowicie bezpłatnie możesz wybierać połączenie przez użytkownika z niemalże całego świata, bez płacenia. Podczas testów darmowej wersji, mieliśmy do wyboru ponad 190 różnych krajów.

Największą zaletą Hola Plus jest odblokowanie takich serwisów strumieniujących dane jak Netflix, czy BBC iPlayer. Z tym, że do czasu. VPN Hola opinie mówią, że często występują tu problemy.

Warto? Nie wydaje mi się. Hola z pakietem plus, został wyceniony podobnie jak najlepsze usługi VPN od innych dostawców. Niech za przykład posłuży nam ExpressVPN, który w niemalże tej samej cenie oferuje gwarancję prywatności i politykę bezpieczeństwa bez porównania.

Korzystanie z Hola VPN

Torrenty

Jeśli szukamy usługi VPN, która ukryje nas przy pobieraniu danych za pośrednictwem torrentów, powinniśmy unikać Hola. VPN Hola opinie mówią, że lepiej unikać torrentów podczas korzystania z Hola.

Abstrahując od tego, czy jest to legalne, czy też nie, narażamy się na niebezpieczeństwo. Torrent działa jako usługa P2P, tak samo jak Hola. Największa zaleta, jest jednocześnie największą wadą.

Jeśli chcemy bezpiecznie pobierać dane przez torrent z użyciem VPN, ponieważ chcemy uniknąć szpiegowania i hakerów, potrzebne będzie szyfrowanie. Hola VPN wtyczka tego nie oferuje.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze się stało, że Hola VPN wtyczka blokuje połączenia BitTorrent. Takie usługi potrzebują wysokiej jakości zabezpieczeń i silnego szyfrowania.

Strumieniowanie

Jeszcze kilka lat temu, wszyscy byli zachwyceni usługami VPN, które pozwalały przeglądać serwis Netflix z całego świata. Niestety zachwytu nie podzielały same platformy. W związku z tym zaimplementowały zaawansowane systemy wykrywania VPN, serwerów proxy i wszelkich innych narzędzi odblokowujących ograniczenia geograficzne. VPN Hola opinie potwierdzają istnienie problemów z serwisami streamingowymi.

Znalezienie serwera VPN, na którym działa streaming Netflix jest wyzwaniem.

Hola VPN utrzymuje, że zdejmuje blokady geograficzne z wielu serwisów strumieniujących (w tym Netflix) w usłudze Plus. Nam udało się odpalić iPlayer, ITV, TVP, ale Netflix od razu zgłaszam błąd.

Może są przypadki, kiedy Hola Plus działa. Nam nie udało się skorzystać. Podejrzewamy, że Netflix przestudiował jak działa ta usługa i bardzo łatwo sobie radzi z blokowaniem tego VPNa. Dla odblokowania ograniczeń geolokacyjnych, nie możemy tej usługi polecić z czystym sercem.

Funkcje Hola VPN

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Nie
Netflix N/A
Wielokrotne logowanie 10 jednoczesne połączenia
Kraje objęte N/A
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, Linux, Chrome, Router
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły OpenVPN, IKEv2, WireGuard, SOCKS
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 1 000+

Szyfrowanie

Hola nie zapewnia żadnego szyfrowania. Wydawałoby się, że obsługa OpenVPN, czy też szyfrowania AES-256 powinna być normą. Tutaj nie jest, nawet w Hola Plus. VPN Hola opinie twierdzą, że lepiej rozejrzeć się za prawdziwym VPN.

Blokada reklam

Blokowanie reklam jest jedynym zabezpieczeniem prywatności, które działa. Powiedzmy sobie szczerze, Hola VPN wtyczka VPN Firefox, czy też Hola VPN Chrome, nie jest jedynym rozwiązaniem do blokowania reklam. VPN Hola opinie są tu niezłe, ale to za mało, żeby pozytywnie ocenić całość usługi.

Wyłącznik bezpieczeństwa

Jedna z najważniejszych funkcji VPN nie istnieje. W sumie nic dziwnego, skoro nie ma szyfrowania wrażliwych danych.

Wyciek IP

Nie trzeba zaawansowanych testów na ujawnianie IP, DNS, czy WebRTC, Hola, po prostu nie ukrywa danych o połączeniach. Praktycznie każdy test na upublicznianie IP, jaki wykonaliśmy, został oblany. Hola VPN opinie podkreślają, że ta fundamentalna kwestia powinna być na wyższym poziomie.

Hola program na Windows

Wygląd

Zaczynamy od sprawdzenia klienta na Windows. Okazuje się, że jest to zwykłe okno przeglądarki, odinstalowaliśmy go. Po co dawać aplikację, która jest zwykłą przeglądarką, skoro wystarczy wtyczka VPN w przeglądarce, z której korzystam na co dzień?

hola vpn opinie

Rozwijane menu jest bardzo wygodne, choć na początku może się wydawać nieintuicyjne. Zamiast wybrać kraj połączenia, zaczynasz od listy usług do odblokowania. Ponieważ wybór kraju był kluczowy, wybieramy funkcję losowo, po czym ustawiamy kraj.

Trzeba przyznać, że lista krajów do wyboru jest imponująca i zawiera kilka lokalizacji, nigdzie nie dostępnych. To największa zaleta sieci P2P. Z tym, że część lokalizacji jest całkowicie bezużyteczna.

Wtyczka Hola VPN – ustawienia

To jest bardzo ciekawe. Nie ma tutaj o czym opowiadać, bo wybranie ustawień to historia przeglądania. Jedyną, prawdziwą opcją do ustawienia jest język. VPN Hola opinie sugerują, że przydałoby się więcej możliwości.

Obsługa klienta

Po wejściu na stronę, nie sposób znaleźć dział kontaktu. Wygląda na to, że umiejscowienie linka na samym dole strony, ma pomóc w ograniczeniu kontaktu ze wsparciem. Po dokładnym przeszukaniu strony udało się znaleźć adres mailowy.

Hola nie jest jednak zainteresowana odpowiedzią na przesłane wiadomości. Brakuje systemu zgłoszeń, nie wspominając, że istnieje coś takiego jak czat na żywo. Są też telefony, ale niezwiązane ze wsparciem. Hola VPN opinie na temat supportu są bardzo słabe.

HolaVPN – alternatywne rozwiązania

Darmowa usługa VPN wydaje się bardzo atrakcyjna, wszakże kto nie lubi darmowych rozwiązań? Jednak analizując  Hola VPN opinie i sprawdzając działanie programu w praktyce, stwierdzamy, że nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Mamy do czynienia z mnóstwem reklam i licznymi ograniczeniami. Płatna wersja jest odrobinę lepsza, ale również nie zapewnia nam odpowiedniego bezpieczeństwa.

W przypadku ruchu mamy tu do czynienia z systemem peer-to-peer przez co dzielimy przepustowość ze wszystkimi innymi użytkownikami. Oznacza to, że połączenie jest mocno spowolnione, co znacznie utrudnia korzystanie ze wszelkich aktywności. Dodatkowo udostępniamy nasz adres IP, korzystają z niego inni użytkownicy sieci. Jeśli robić coś niezgodnego z prawem, możemy ponosić konsekwencje ich czynów.

Kolejna sprawa to brak szyfrowania naszego połączenia, przez co cała nasza aktywność jest łatwa do sprawdzenia. Wszystko to sprawia, że nie polecamy korzystania z Hola VPN wtyczka, a również samej usługi.

Przygotowaliśmy zestawienie zaufanych sieci VPN, które oferują pełne bezpieczeństwo i są przystępne cenowo. Nasi eksperci sprawdzili działanie usług w praktyce. Poniżej prezentujemy rezultaty naszych testów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

FAQ

Hola browser co to?

Hola browser to dedykowana przeglądarka od usługi Hola VPN. Hola browserw działa na zasadzie przekazywania naszego ruchu przez serwery w innych krajach, przez co zmieniamy nasz adres IP i możemy omijać blokady geograficzne.

Czy Hola VPN jest bezpieczna?

Hola VPN nie jest bezpieczna, ponieważ nie oferuje szyfrowania, a jedynie zmienia nasz adres IP. Nie jest to typowa sieć VPN. Jeśli szukamy bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie, najlepiej wykorzystać tradycyjną sieć VPN.

Hola VPN – podsumowanie

Hola VPN opinie ma słabe nie bez powodu. Zamiast zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo robi coś przeciwnego, zapewnia sobie prawo do dzielenia się danymi.

Co najwyżej jest to namiastka VPN, która pozwala na przeglądanie blokowanych treści. Niestety serwis nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo, a historia postępowania, udowadnia braki również w prywatności.

Odłóżmy te wady na bok na chwilę. Hola działa szybko i jest użytecznym narzędziem przeciwko blokadom. Dzięki połączeniom P2P, można bardzo łatwo poradzić sobie z ograniczeniami bazującymi na geo-lokalizacji (w teorii).

Brak możliwości ustanowienia połączenia według własnego wyboru serwera, powoduje, że nie jest to narzędzie  marzeń. Aktualnie nie działa też Netflix.

Podsumowując, VPN wybiera się dla bezpieczeństwa, więc tylko dodatkiem powinien być wybór miasta w danym kraju. Z tego powodu lepiej jest wybrać usługę premium w jednej z najlepszych firm oferujących 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że przez miesiąc możemy korzystać z ich usług za darmo, a dopiero później zdecydować się na abonament lub zrezygnować. ExpressVPN jest tylko przykładem, który naszym zdaniem warto sprawdzić.

4.6 Wynik
Hola VPN opinie

Prywatność i ochrona
2
Funkcje
4
Szybkość i wydajność
5
Wartość cena
4
Łatwość użycia
8
PLUSY
  • Szybki
  • Łatwy w użyciu
MINUSY
  • Przechowuje wiele logów
  • Brak szyfrowania = niskie bezpieczeństwo
  • W przeszłości wykryto wycieki danych
  • Nie działają torrenty / Netflix
  • Brak obsługi klienta
magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl