Hola VPN

hola vpn opinie

VPN Hola, nie jest typowym rozwiązaniem VPN. Wtyczka Hola jest rozwiązaniem P2P VPN. Nie używa ona serwerów zlokalizowanych na całym świecie, ale tuneluje dane przez podłączonych użytkowników. Hola VPN jest usługą darmową, z opcją wykupienia dodatkowego abonamentu. Hola VPN opinie ma podzielone, przeczytaj i sam się przekonaj dlaczego.

Aktualizacja: 24 Marzec 2023

Wtyczka Hola – darmowy VPN z ukrytymi kosztami

Wtyczka Hola Chrome, czy też Hola Firefox, to jedne z najpopularniejszych rozszerzeń, związanych z usługami VPN. Produkt izraelskiej firmy Hola Networks Ltd., jest usługą, do której przyłączyło się ponad 180 milionów użytkowników, od premiery w 2012 roku. Sami nazywają się pierwszym, darmowym VPN P2P na rynku.

Moim zdaniem, nie ma się czym chwalić.

Nie podnosi to wartości usługi, a jedynie pozwala zarobić, podczas kiedy VPN Hola naraża Cię na ogromne niebezpieczeństwo.

Zamiast oferować płatną usługę, która jest opłacana przez użytkowników premium, Hola VPN oferuje usługę freemium. Oznacza to, że możesz z niej korzystać nie płacąc nic, ale problem polega na tym, że Twoje bezpieczeństwo nie jest najważniejsze.

Wtyczka Hola zmusza użytkowników do dzielenia się swoją przepustowością łącza. Nie ukrywasz swojego adresu IP, łącząc się z serwerem obsługiwanym przez VPN Hola. Adres IP, którego będziesz używać, należy do innej osoby. Tak samo ktoś używa Twojego IP.

vpn hola

Jeśli zaś chodzi o prywatność, należy pamiętać, że Hola VPN opinie ma kiepskie, bo usługa loguje cały ruch i połączenia. Te dane mogą być udostępniane.

Na koniec warto dodać, że usługa pochodzi z Izraela, kraju zrzeszonego w sojuszu Czternaściorga Oczu. To znaczy, że VPN Hola może przekazać dane do agencji szpiegowskiej, jeśli zostanie o to poproszone przez rząd.

Stosunek jakość/cena.

hola vpn cena

Pomimo, że Hola program jest darmowy, jedyne wartościowe elementy znajdziesz w usłudze „Plus”.

Jeśli pominiesz nieetyczne zasady, możemy przejść do zalet pakietu Plus.

Najważniejsze jest to, że zyskujesz prywatność, ponieważ Twój adres IP jest eliminowany z sieci P2P. To znaczy, że korzystasz z numerów IP udostępnianych przez użytkowników darmowych, samemu nie dając nic w zamian.

Zwykle najlepsze usługi VPN opierają się na silnym szyfrowaniu 256 bitowym i polityce „brak logów”. Wtyczka Hola Plus, nie szanuje prywatności, tylko ogranicza jej naruszanie.

Idźmy dalej, całkowicie bezpłatnie możesz wybierać połączenie przez użytkownika z niemalże całego świata, bez płacenia. Podczas testów darmowej wersji, miałem do wyboru ponad 90 różnych krajów.

Największą zaletą Hola Plus jest odblokowanie takich serwisów strumieniujących dane jak Netflix, czy BBC iPlayer. Z tym, że do czasu.

Warto? Nie wydaje mi się. VPN Hola z pakietem plus, został wyceniony podobnie jak najlepsze usługi VPN od innych dostawców. Niech za przykład posłuży nam ExpressVPN, który w niemalże tej samej cenie oferuje gwarancję prywatności i politykę bezpieczeństwa bez porównania.

Korzystanie z Hola VPN

Torrenty

Jeśli szukasz usługi VPN, która ukryje Cię przy pobieraniu danych za pośrednictwem torrentów, powinieneś unikać Hola.

Abstrahując od tego, czy jest to legalne, czy też nie, narażasz się na niebezpieczeństwo. Torrent działa jako usługa P2P, tak samo jak Hola. Największa zaleta, jest jednocześnie największą wadą.

Jeśli chcesz bezpiecznie pobierać dane przez torrent z użyciem VPN, ponieważ chcesz uniknąć szpiegowania i hakerów, potrzebne będzie szyfrowanie. Wtyczka Hola tego nie oferuje.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze się stało, że wtyczka Hola blokuje połączenia BitTorrent. Takie usługi potrzebują wysokiej jakości zabezpieczeń i silnego szyfrowania.

Strumieniowanie

Jeszcze kilka lat temu, wszyscy byli zachwyceni usługami VPN, które pozwalały przeglądać serwis Netflix z całego świata. Niestety zachwytu nie podzielały same platformy. W związku z tym zaimplementowały zaawansowane systemy wykrywania VPN, serwerów proxy i wszelkich innych narzędziu odblokowujących ograniczenia geograficzne.

Znalezienie serwera VPN, na którym działa streaming Netflix jest wyzwaniem.

Hola VPN utrzymuje, że zdejmuje blokady geograficzne z wielu serwisów strumieniujących (w tym Netflix) w usłudze Plus. Mi udało się odpalić iPlayer, ITV, TVP, ale Netflix od razu zgłaszam błąd.

Może są przypadki, kiedy Hola Plus działa. Mi nie udało się skorzystać. Podejrzewam, że Netflix przestudiował jak działa ta usługa i bardzo łatwo sobie radzi z blokowaniem tego VPNa. Dla odblokowania ograniczeń geolokacyjnych, nie mogę tej usługi polecić z czystym sercem.

Funkcje Hola VPN

CECHA WARTOŚĆ
Zero logów? Tak, Twoje dane i tożsamość są bezpieczne
Działa z torrentami? Nie
Netflix N/A
Wielokrotne logowanie 10 jednoczesne połączenia
Kraje objęte N/A
Obsługiwany system operacyjny Android, iOS, Windows, Linux, Chrome, Router
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni
Protokoły OpenVPN, IKEv2, WireGuard, SOCKS
Dane o ruchu Nieograniczony
Szyfrowanie Mocny: wojskowy AES 256 bitów
Adresy IP Nieujawnione
Serwery 1 000+

Szyfrowanie

Hola nie zapewnia żadnego szyfrowania. Wydawałoby się, że obsługa OpenVPN, czy też szyfrowania AES-256 powinna być normą. Tutaj nie jest, nawet w Hola Plus. Lepiej rozejrzeć się za prawdziwym VPN.

Blokada reklam

Blokowanie reklam jest jedynym zabezpieczeniem prywatności, które działa. Powiedzmy sobie szczerze, wtyczka Hola VPN Firefox, czy też Hola VPN Chrome, nie jest jedynym rozwiązaniem do blokowania reklam.

Wyłącznik bezpieczeństwa

Jedna z najważniejszych funkcji VPN nie istnieje. W sumie nic dziwnego, skoro nie ma szyfrowania wrażliwych danych.

Wyciek IP

Nie trzeba zaawansowanych testów na ujawnianie IP, DNS, czy WebRTC, VPN Hola, po prostu nie ukrywa danych o połączeniach. Praktycznie każdy test na upublicznianie IP, jaki wykonałem, został oblany.

Hola program na Windows

Wygląd

Zacząłem od sprawdzenia klienta na Windows. Jak okazało się, że jest to zwykłe okno przeglądarki, odinstalowałem go. Po co dawać aplikację, która jest zwykłą przeglądarką, skoro wystarczy wtyczka VPN w przeglądarce, z której korzystam na co dzień?

Hola VPN program na Windows

Rozwijane menu jest bardzo wygodne, choć na początku może się wydawać nieintuicyjne. Zamiast wybrać kraj połączenia, zaczynasz od listy usług do odblokowania. Ponieważ wybór kraju był kluczowy, wybrałem funkcję losowo, po czym ustawiłem kraj.

Trzeba przyznać, że lista krajów do wyboru jest imponująca i zawiera kilka lokalizacji, nigdzie nie dostępnych. To największa zaleta sieci P2P. Z tym, że część lokalizacji jest całkowicie bezużyteczna.

Wtyczka Hola VPN – ustawienia

To jest bardzo ciekawe. Nie ma tutaj o czym opowiadać, bo wybranie ustawień to historia przeglądania. Jedyną, prawdziwą opcją do ustawienia jest język.

Obsługa klienta

Po wejściu na stronę, nie sposób znaleźć dział kontaktu. Wygląda na to, że umiejscowienie linka na samym dole strony, ma pomóc w ograniczeniu kontaktu ze wsparciem. Po dokładnym przeszukaniu strony udało mi się znaleźć adres mailowy.

Hola nie jest jednak zainteresowana odpowiedzią na przesłane wiadomości. Brakuje systemu zgłoszeń, nie wspominając, że istnieje coś takiego jak czat na żywo. Są też telefony, ale niezwiązane ze wsparciem.

Wnioski

Hola VPN opinie ma słabe nie bez powodu. Zamiast zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo robi coś przeciwnego, zapewnia sobie prawo do dzielenia się danymi.

Co najwyżej jest to namiastka VPN, która pozwala na przeglądanie blokowanych treści. Niestety serwis nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo, a historia postępowania, udowadnia braki również w prywatności.

Odłóżmy te wady na bok na chwilę. Hola działa szybko i jest użytecznym narzędziem przeciwko blokadom. Dzięki połączeniom P2P, można bardzo łatwo poradzić sobie z ograniczeniami bazującymi na geolokalizacji (w teorii).

Brak możliwości ustanowienia połączenia według własnego wyboru serwera, powoduje, że nie jest to narzędzie moich marzeń. Aktualnie nie działa też Netflix.

Podsumowując, VPN wybiera się dla bezpieczeństwa, więc tylko dodatkiem powinien być wybór miasta w danym kraju. Z tego powodu lepiej jest wybrać usługę premium w jednej z najlepszych firm oferujących 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że przez miesiąc można korzystać z ich usług za darmo, a dopiero później zdecydować się na abonament lub zrezygnować. ExpressVPN jest tylko przykładem, który moim zdaniem warto sprawdzić.

4.6 Wynik
Hola VPN opinie

Prywatność i ochrona
2
Funkcje
4
Szybkość i wydajność
5
Wartość cena
4
Łatwość użycia
8
PLUSY
  • Szybki
  • Łatwy w użyciu
MINUSY
  • Przechowuje wiele logów
  • Brak szyfrowania = niskie bezpieczeństwo
  • W przeszłości wykryto wycieki danych
  • Nie działają torrenty / Netflix
  • Brak obsługi klienta

Wykorzystując swoje doświadczenie w tematach internetowych staram się wnieść znaczący wkład w rozwój tego serwisu, a przez to popularyzować wiedzę w społeczeństwie. Lubię pisać artykuły i recenzje oparte na drobiazgowych badaniach, począwszy od bezpiecznych połączeń, na ochronie danych skończywszy. W konsekwencji muszę radzić sobie w zagadnieniami i regulacjami prawnymi, które zmieniają się bardzo często, przez to ciągle trzeba starać się być na bieżąco.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl