ExpressVPN vs NordVPN – Kto jest lepszy w 2024?

Porównanie NordVPN vs ExpressVPN to trudne zadanie. Bowiem obaj dostawcy zajmują najwyższe pozycje na wszystkich możliwych listach rankingowych sieci VPN! Nie ma innego oprogramowania VPN, które kwestionowałoby „status quo” NordVPN ExpressVPN. Pozostaje jednak pytanie – który z nich jest lepszy? ExpressVPN vs NordVPN – w tym artykule przeanalizujemy, która sieć VPN powinna zająć pierwsze miejsce w rankingu w 2024 roku. Czytaj dalej!

W tym artykule przyjrzymy się, jak NordVPN ExpressVPN radzą sobie w kategoriach takich jak: bezpieczeństwo, prywatność, szybkość, cena, przesyłanie strumieniowe i wiele, wiele więcej. Powinno to dać Ci wyobrażenie, czy NordVPN czy ExpressVPN lepiej odpowiadają Twoim potrzebom, a także finalnie rozwiążemy dylemat – ExpressVPN vs NordVPN. Ostateczna bitwa!

Aktualizacja: 8 czerwiec 2024

Tabela

Nie oszukujmy się… artykuł ten będzie bardzo długi! Starcie NordVPN vs ExpressVPN to zacięta walka gigantów. Czytelniku, jeśli nie masz czasu zostać z nami przez cały artykuł, poniżej przedstawiamy streszczenie najważniejszych cech NordVPN ExpressVPN.

ExpressVPN NordVPN
Global Server Coverage Remis Remis
Szybkość Połączenia Zwycięzca Przegrany
Bezpieczeństwo Zwycięzca Przegrany
Prywatność i Anonimowość Remis Remis
Odblokowanie Portali Streamingowych Zwycięzca Przegrany
Ściaganie Torrentów Zwycięzca Przegrany
Cena i Subskrypcja Przegrany Zwycięzca
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy Zwycięzca Przegrany
Kilka Połączeń w Tym Samym Czasie Przegrany Zwycięzca
Obsługa Klienta Remis Remis
Przejdź na EXPRESSVPN Przejdź na NORDVPN

 ExpressVPN czy NordVPN – ExpressVPN

expressvpn vs nordvpn

ExpressVPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych to w pełni funkcjonalna sieć VPN, która, podobnie jak jej przeciwnik NordVPN vs ExpressVPN, oferuje wiele korzyści. Założona w 2009 roku firma to organizacja globalna, gdyż ma pracowników w: Toronto, Londynie, Singapurze, Hongkongu, Tokio, Portugalii, Chorwacji, Australii i na Filipinach. Sieć VPN działa pod jurysdykcją Brytyjskich Wysp Dziewiczych, które nie posiadają przepisów dotyczących przechowywania danych. To właśnie dlatego ExpressVPN określany jest mianem lidera pod względem poziomu bezpieczeństwa, jaki zapewnia swoim klientom. W dalszej części artykułu dowiesz się, co wyróżnia ExpressVPN, oraz która sieć wygra walkę: ExpressVPN vs NordVPN. Która z nich jest lepsza? NordVPN czy ExpressVPN?

Iść do ExpressVPN

ExpressVPN czy NordVPN – NordVPN

nordvpn vs expressvpn

NordVPN zasługuje na czołowe miejsce na naszej liście najlepszych VPN z wielu powodów, w tym ze względu na status dostawcy VPN, który zapewni najwyższy zwrot z każdego zainwestowanego dolara. Bez wątpienia, nigdzie indziej nie znajdziesz sieci VPN, w której otrzymujesz tak dużo za tak mało pieniędzy! Mowa tutaj o między innymi ponad 5400 serwerach w 59 krajach, polityce zerowych logów i jurysdykcji w Panamie. Są to na tyle poważne funkcjonalności, że podczas korzystania z NordVPN możemy także korzystać z sieci TOR. Więcej o funkcjonalnościach NordVPN vs ExpressVPN w kolejnych paragrafach. W końcu rozstrzygniemy dylemat, która sieć VPN jest lepsza: NordVPN czy ExpressVPN?

Iść do NordVPN

NordVPN vs ExpressVPN – porównanie

NordVPN czy ExpressVPN? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w poniższych paragrafach wyczerpująco odpowiadamy, w której kategorii, która sieć VPN zwycięża.

Global Server Coverage

Pierwszą kategorią, pod względem której porównaliśmy ExpressVPN vs NordVPN jest Global Server Coverage, czyli inaczej – liczba dostępnych serwerów, przez które dany VPN może się łączyć. Ilość dostępnych serwerów wpływa nie tylko na pytanie co jest lepsze: ExpressVPN vs NordVPN. Wpływa to też na czynniki takie jak na przykład szybkość połączenia, co jest kolejną kategorią, nad którą będziemy się zastanawiać. Zapytasz: w jaki sposób? Otóż im więcej osób łączy się z jednym serwerem, tym spada ogólna szybkość połączenia, a co za tym idzie, spada również przepustowość danego kanału. Ale to nie koniec. Dostęp do większej ilości serwerów zlokalizowanych w większej ilości krajów wzmacnia też pozycję VPN na rynku, a także sprawia, że jest on bardziej uniwersalny. Większość użytkowników korzysta z sieci VPN, ponieważ chce streamować filmy i seriale online. Aby odblokować geoblokady, najlepiej mieć dostęp do jak największej ilości serwerów. Jest to prosty oraz oczywisty powód!

nordvpn czy expressvpn

Przechodząc do rzeczy, która sieć ma większą ilość serwerów, i która wygra w tej kategorii? NordVPN ExpressVPN? NordVPN posiada serwery w aż 59 krajach, natomiast ExpressVPN w 94 krajach. Prawda jest taka, że z taką ilością dostępnych państw, przez które Ty jako użytkownik możesz się łączyć, odpowiedź na pytanie NordVPN vs ExpressVPN nie jest aż tak prosta. Obie liczby są bardzo duże! Dlatego naszym zdaniem, w tej kategorii nie ma zwycięzcy. Obie sieci VPN, zarówno NordVPN ExpressVPN, mają niesamowicie duże zasięgi.

NordVPN vs ExpressVPN: Global Server Coverage. Zwycięzca – Remis.

Szybkość Połączenia

Pod względem szybkości zarówno NordVPN, jak i ExpressVPN również osiągają dobre wyniki. W badaniu szybkości kładliśmy nacisk w szczególności na dwa czynniki. Pierwszym czynnikiem jest to, ile czasu zajmuje połączenie z serwerem, natomiast drugim, ile czasu zajmuje połączenie się z daną stronę internetową poprzez serwer pośredniczący. Zatem który VPN jest lepszy: NordVPN vs ExpressVPN? Zanim odpowiemy na to pytanie, kilka słów o metodologii badania szybkości. Przeprowadziliśmy dwa rodzaje testów: test, w którym łączyliśmy się poprzez serwer lokalny, zlokalizowany w Polska, oraz test, w którym łączyliśmy się z serwerem zlokalizowanym o wiele dalej, ponieważ w Stanach Zjednoczonych. W obu przypadkach sieci VPN radziły sobie dobrze, natomiast jedna poradziła sobie trochę lepiej. Był to ExpressVPN, który uzyskał niższe czasy połączenia się z serwerem, a także ze stroną internetową poprzez dany serwer. Dlatego jednoznacznie w odpowiedzi na pytanie, która sieć VPN ma lepszą szybkość połączenia: NordVPN czy ExpressVPN, odpowiadamy: ExpressVPN!

NordVPN czy ExpressVPN: Szybkość Połączenia. Zwycięzca – ExpressVPN.

Iść do ExpressVPN

Bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, jest to bardzo trudny wybór między ExpressVPN vs NordVPN. Obaj dostawcy są bowiem oceniani jako najlepsi w dziedzinie bezpieczeństwa. Oto kilka czynników, które wpływają na bezpieczeństwo.

Zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN używają standardowego w branży szyfrowania AES-256, wspieranego przez technologię Perfect Forward Secrecy, która często zmienia klucze, aby uniknąć narażenia bezpieczeństwa.

ExpressVPN posiada wszystkie własne serwery DNS, co gwarantuje utrzymywanie wszystkiego przez jedną firmę, dzięki czemu w cały proces nie są angażowane osoby trzecie. Zmniejsza to ryzyko wycieku Twoich danych. W obu VPN-ach otrzymasz również funkcjonalny wyłącznik awaryjny, dzielone tunelowanie i mnóstwo dodatkowych opcji, ale wyróżniającą cechą są serwery ExpressVPN z całą pamięcią RAM. Oznacza to, że żadne dane nie mogą być na nich przechowywane, co stanowi kopię zapasową polityki braku przechowywania logów.

Z drugiej strony, NordVPN zapewnia pewne nietypowe funkcje, takie jak Double VPN i Onion VPN, których ExpressVPN nie oferuje, a dla tych, którzy ich potrzebują, może to wpłynąć na werdykt.

Wybór między nimi jest trudny – być może pamiętacie włamanie do serwera Nord z 2018 roku, które wywołało ogromne zamieszanie w świecie Cyber Security. Dla porównania NordVPN  vs ExpressVPN, ExpressVPN nie miał w tym zakresie nigdy problemów.

Te dwie sieci VPN są prawdopodobnie dwiema najbezpieczniejszymi usługami dostępnymi obecnie, jednakże nasz werdykt brzmi: w kategorii „Bezpieczeństwo” zwycięża ExpressVPN.

NordVPN czy ExpressVPN: Bezpieczeństwo. Zwycięzca – ExpressVPN.

Prywatność i Anonimowość

NordVPN jest zarejestrowany w Panamie, a ExpressVPN znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Żaden z tych krajów nie ma przepisów dotyczących przechowywania danych, co oznacza, że ​​sieci VPN mogą mieć prawdziwą politykę braku logów. Poza tym żaden z nich nie należy do sojuszu wywiadowczego Czternaście Oczu.

nord express vpn

NordVPN vs ExpressVPN zostały niezależnie skontrolowane przez PwC, globalną firmę księgową. Ponadto polityka ExpressVPN została udowodniona w sądzie. W 2017 r. ich turecki serwer został przejęty przez lokalne władze z nadzieją na znalezienie informacji o zabójstwie rosyjskiego ambasadora. Jak łatwo się domyślić, żadne informacje nie zostały znalezione. Dlatego też, jeżeli chodzi o prywatność oraz anonimowość, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepsze: NordVPN czy ExpressVPN. Oba są jednakowo świetne.

NordVPN ExpressVPN: Prywatność i Anonimowość. Zwycięzca – Remis.

Odblokowanie Portali Streamingowych

Wybór któregokolwiek z uczestników konkursu ExpressVPN vs NordVPN do streamowania filmów i seriali to doskonały wybór. Te sieci VPN odblokowują nie tylko Netflixa, ale także inne portale streamingowe takie jak: BBC iPlayer, YouTube, Hulu, i wiele, wiele innych.

NordVPN ExpressVPN umożliwiają też przesyłanie strumieniowe na wszystkich serwerach. Więc kiedy zdecydujesz się obejrzeć swój ulubiony program, nie musisz najpierw zmieniać serwera. Co najważniejsze, prędkości powinny wystarczyć do streamowania w HD, a nawet 4K.

Obsługa Smart DNS to kolejna świetna funkcja pomagająca w streamowaniu wideo, a którą mają obaj dostawcy. Umożliwia ona odblokowanie platform strumieniowych na telewizorach Smart TV, konsolach do gier i innych urządzeniach multimedialnych bez aplikacji VPN.

Mimo, że ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, czy NordVPN czy ExpressVPN lepiej nadają się do przesyłania strumieniowego, naszą odpowiedzią będzie ExpressVPN. Dał on nam lepsze doświadczenia związane z oglądaniem filmów i seriali przez VPN.

NordVPN ExpressVPN: Odblokowanie Portali Streamingowych. Zwycięzca – ExpressVPN.

Iść do ExpressVPN

Ściaganie Torrentów poprzez Nord Express VPN

Po raz kolejny, zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN są dobrymi opcjami do torrentowania. Ale jest też pewna subtelna różnica między ExpressVPN vs NordVPN. Szukając najlepszej sieci VPN do torrentowania, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: prędkość oraz ochronę przed wyciekami.

ExpressVPN i NordVPN zapewniają doskonałą ochronę przed wyciekami. Każda z nich zawiera wyłącznik awaryjny w aplikacjach VPN, aby chronić Ciebie i Twoje bezpieczeństwo w sieci. Dzięki temu, Twój adres IP i lokalizacja będą bezpieczne podczas torrentowania plików. Jeśli połączenie VPN zostanie przerwane, nadal będziesz chroniony, jeśli masz włączony wyłącznik awaryjny.

Chociaż zarówno ExpressVPN, jak i NordVPN oferują bezpieczne aplikacje VPN z wbudowaną ochroną przed wyciekami, duża różnica polega na szybkości, gdzie ExpressVPN wygrywa.

Jeśli chcesz torrentować za pomocą VPN, prędkości ExpressVPN zapewnią Ci przewagę nad NordVPN.

NordVPN czy ExpressVPN: Ściaganie Torrentów. Zwycięzca – ExpressVPN.

Cena i Subskrypcja

Jeżeli chodzi o kwestię cen i dostępnych wersji subskrypcji, ExpressVPN vs NordVPN, zdecydowanym zwycięzcą w tej kwestii jest NordVPN. Oto, dlaczego.

Cena NordVPN

nordvpn cena

Cena ExpressVPN

expressvpn cena

Oczywiste jest, że NordVPN oferuje najtańszą cenę z dwuletnią zniżką na poziomie $3,67 miesięcznie. Jednak rejestracja w VPN na dwa lata wiąże się z większym ryzykiem, ale jest to kompromis w przypadku niższej ceny. NordVPN jest obecnie najlepszą tanią siecią VPN, oferującą wysokiej jakości usługę za mniej niż $4 miesięcznie.

ExpressVPN nie oferuje żadnej bezpłatnej wersji próbnej ani dwuletnich planów. Zdyskontowana 15-miesięczna stawka zapewnia dobre oszczędności (poniżej standardowej ceny $6,67/miesiąc bez żadnych zniżek).

ExpressVPN vs NordVPN: Cena i Subskrypcja. Zwycięzca – NordVPN.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy

NordVPN ExpressVPN – która sieć oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy? Obie! Jest jednak jedno „ale”. W przypadku ExpressVPN, bez problemu otrzymasz zwrot pieniędzy. Nie musisz się z niczego tłumaczyć. W przypadku NordVPN natomiast, proces ten jest nieco bardziej skomplikowany. NordVPN nie gwarantuje również zwrotu pieniędzy, jeżeli zakupiłeś ten VPN poprzez Apple Store.

NordVPN czy ExpressVPN: Gwarancja Zwrotu Pieniędzy. Zwycięzca – ExpressVPN.

Kilka Połączeń w Tym Samym Czasie

Kilka połączeń w tym samym czasie, to nic innego, jak możliwość połączenia się z kilku urządzeń jednocześnie. W takim razie NordVPN vs ExpressVPN – która sieć lepiej wypada w tej kategorii? Oto wyniki naszego testu NordVPN vs ExpressVPN.

nordvpn expressvpn

W przypadku NordVPN, jedno konto obejmie jednocześnie 6 urządzeń, zapewniając 6-krotną ochronę. Windows, macOS, Android, iOS, Linux – nie ma znaczenia, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz, NordVPN ukryje Twoją lokalizację, adres IP i zaszyfruje ruch.

W przypadku ExpressVPN, jedno konto obejmuje 5 urządzeń działających na dowolnej platformie. Jeśli w Twoim gospodarstwie domowym jest laptop Apple, komputer PC z systemem Windows, iPad, iPhone i telefon Samsung, możesz połączyć je wszystkie jednocześnie z VPN, korzystając z tej samej subskrypcji ExpressVPN.

Tak więc w przypadku pytania dotyczącego ilości możliwych połączeń w konkursie NordVPN ExpressVPN, zwycięzcą deklarujemy NordVPN, ponieważ umożliwia aż 6 równoległych połączeń.

NordVPN czy ExpressVPN: Kilka Połączeń w Tym Samym Czasie. Zwycięzca – NordVPN.

Obsługa Klienta

Zarówno ExpressVPN vs NordVPN są liderami branży w zakresie obsługi klienta. Obaj mają na swoich stronach internetowych czat na żywo, w którym pracują doświadczeni eksperci. Tutaj dla ExpressVPN i tutaj dla NordVPN Podczas regularnych wizyt w obu systemach czatu odkryliśmy, że ExpressVPN łączy się nieco szybciej.

Przetestowaliśmy również odpowiedzi e-mail dla każdego dostawcy. ExpressVPN vs NordVPN szybko i dokładnie odpowiedziały na proste pytanie związane z przesyłaniem strumieniowym. Okazało się jednak, że NordVPN vs ExpressVPN, to ExpressVPN miał najlepszy średni czas odpowiedzi.

NordVPN czy ExpressVPN: Obsługa Klienta. Zwycięzca – Remis.

Iść do ExpressVPN

Zakończenie

Przyjrzyjmy się, kto wygra bitwę o tytuł najlepszej sieci VPN w 2021 roku: NordVPN czy ExpressVPN? Obie sieci, zarówno NordVPN ExpressVPN mają niesamowicie dobre rezultaty. Oto wyniki.

NordVPN czy ExpressVPN – kto jest wielkim zwycięzcą? Jak jasno widać w powyższym podsumowaniu, ExpressVPN wygrał, i to z miażdżącą przewagą! Okazuje się, że w porównaniu ExpressVPN NordVPN, ExpressVPN nie ma sobie równych. Jest to faktycznie nieco droższa sieć VPN w porównaniu NoedVPN vs ExpressVPN, ale za to użytkownicy zyskują lepszą jakość i bardziej uniwersalną sieć VPN. Ponieważ przeczytałeś cały artykuł na temat ExpressVPN vs NordVPN, mamy dla Ciebie wspaniałą ofertę!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl