Wybierz najlepszy polski VPN w 2024

Ochrona prywatności, unikanie cenzury i dostęp do polskich kanałów telewizyjnych z dowolnego miejsca na świecie to tylko kilka zastosowań serwera VPN. Bezpieczeństwo i prywatność online są istotne, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszą sieć VPN. Dobra polska sieć VPN pomoże Ci zabezpieczyć się przed internetowymi zagrożeniami, bezpiecznie pobierać pliki torrent oraz oglądać mecze polskiej reprezentacji podczas wakacji w dowolnym miejscu na świecie. Zatem rozpoczynamy poszukiwania najlepszego VPN dla Polski!
Polish translation: Ochrona prywatności, unikanie cenzury i dostęp do polskich kanałów telewizyjnych z dowolnego miejsca na świecie to tylko kilka zastosowań serwera VPN. Bezpieczeństwo i prywatność online są istotne, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszą sieć VPN. Dobra polska sieć VPN pomoże Ci zabezpieczyć się przed internetowymi zagrożeniami, bezpiecznie pobierać pliki torrent oraz oglądać mecze polskiej reprezentacji podczas wakacji w dowolnym miejscu na świecie. Zatem rozpoczynamy poszukiwania najlepszego VPN dla Polski!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - Najlepszy VPN z polskim IP - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN, najlepsza sieć VPN z najlepszym serwerem w Polsce. Kliknij, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Najlepszy VPN Polska w 2024

Wybór najlepsze oferty VPN jest trudny i czasochłonny. Aby ułatwić czytelnikom to zadanie przygotowaliśmy ranking najlepszych VPN w 2024. Ranking przygotowaliśmy w oparciu o kilka podstawowych czynników. Najlepszy VPN z polskim IP powinien:

  • gwarantować całkowitą ochronę prywatności (brak śladów aktywności użytkownika)
  • bezpiecznie szyfrować połączenie VPN (256 bitów)
  • być łatwy w obsłudze
  • oferować aplikacje na wszystkie platformy (Windows, Android iOS)
  • zapewniać jak najwięcej serwerów we wszystkich krajach – różne IP Polska i zagranica
  • oferować serwery zoptymalizowane pod torrenty, Netflix, P2P
  • zapewniać serwery VPN z polskim IP zoptymalizowane pod kątem streamingu video
  • być w przystępnej cenie
  • dawać gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia
  • zapewniać szybkie, całodobowe wsparcie użytkownika (live chat, e mail itp.)

To naszym zdaniem najistotniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę wybierając polski VPN. W oparciu o nie przygotowaliśmy poniższy ranking.

Oto najlepsze oferty VPN w 2024 wraz z ekskluzywnymi ofertami promocyjnymi, dzięki którym skorzystasz z atrakcyjnych zniżek. Gwarancja najlepszej ceny na usługi VPN!

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

A może darmowy polski VPN?

Zapewne zastanawiasz się także, czy istnieje darmowy VPN spełniający wymagania w zakresie prywatności i łatwości obsługi. Muszę Cię zmartwić – zawsze jest haczyk i nie ma nic za darmo. Utrzymanie serwerów kosztuje, trzeba mieć różne IP Polska i za granicą, najlepiej w każdym kraju na świecie. Obsługa techniczna, ludzie, prąd – to wszystko kosztuje krocie. Jeżeli zatem ktoś oferuje VPN za darmo, musi zarabiać w inny sposób.

Pisałem już o tym całe artykuły, dlatego teraz tylko wspomnę, że najczęściej to Ty stajesz się produktem, który producent darmowego VPN sprzedaje dalej. Możesz zatem spodziewać się, że informacje o Twojej aktywności w sieci zostaną komuś odsprzedane, albo, że ktoś inny będzie mógł posługiwać się Twoim IP. Takie przypadki się zdarzały. W tym wszystkim zalew irytujących reklam naprawdę jest niewielkim problemem. Z tego powodu warto rozważyć dobry płaty VPN, który zagwarantuje Ci usługę wysokiej jakości. Zastanów się ile kosztował Twój komputer lub telefon. Czy kilka złotych miesięcznie to duży koszt, by chronić go przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem?

Komu przyda się polski VPN?

Wśród producentów VPN Polska nie jest szczególnie interesującym rynkiem zbytu. Nie jesteśmy tak dużym krajem jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy, a zatem trudno znaleźć rozwiązania dostosowane specjalnie pod polskiego klienta. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej typowym potrzebom użytkownika VPN w Polsce, by na tej podstawie dokonać najlepszego wyboru.

Dostęp do polskich treści zza granicy

Polacy rozsiani są po całym świecie, zwłaszcza od momentu otwarcia granic po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Z tego powodu serwer VPN jest często wykorzystywany do oglądania telewizji, filmów i seriali w języku polskim. Wybierając VPN z polskim IP polska telewizja stanie się dostępna z dowolnego miejsca na ziemi. Jest to świetny sposób na zachowanie łączności z krajem na emigracji. Dzięki VPN polskie IP zastąpi Twój rzeczywisty adres, przez co strony internetowe, które odwiedzasz, uznają, że łączysz się z terenu Polski (patrząc po IP Polska, czyli odblokujmy dostęp).

Polski VPN będzie przydatny także podczas krótszych wyjazdów służbowych i wakacyjnych. Mimo, iż w takich sytuacjach zwykle wytrzymamy kilka dni bez polskiej telewizji, mogą zdarzyć się wydarzenia, których nie będziemy chcieli przegapić. Osobiście poznałem wiele ciekawych osób oglądając przy hotelowym basenie… mecze eliminacyjne polskiej reprezentacji piłkarskiej. Inni wczasowicze z Polski chętnie przyłączali się do wspólnego oglądania, nie mogąc samodzielnie uzyskać dostępu do odpowiednich serwisów. A potrzebny jest tylko VPN polskie IP i hotelowe Wi Fi.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Ochrona prywatności i bezpieczeństwa przez serwery VPN

Właśnie – Wi Fi. Świadomi użytkownicy Internetu powinni zdawać sobie sprawę z zagrożeń płynących z korzystania z nieznanych sieci Wi Fi. Wprowadzanie haseł, logowanie do bankowości elektronicznej czy sprawdzanie poczty poprzez nieznaną sieć rodzi ryzyko utraty danych i pieniędzy. Z tego powodu warto korzystać z usług VPN. Oprogramowanie szyfruje połączenie, dzięki czemu nawet gdyby komuś udało się podsłuchać przesyłane dane, nie będzie w stanie ich zrozumieć i wykorzystać. Dzięki VPN polska i każda inna sieć WiFi stanie się bezpieczniejsza – warto włączyć opcję automatycznego zestawiania połączenia szyfrowanego podczas łączenia z nieznanymi sieciami WiFi.

Innym zastosowaniem VPN z polskim IP jest anonimowe przeglądanie sieci. Polski VPN pozwoli Ci na zamianę Twojego adresu VPN na adres serwera dostawcy usługi. Nikt nie będzie w stanie powiązać z Tobą ruchu sieciowego, który generujesz. Nie chcesz, by administratorzy stron internetowych dowiedzieli się, że je oglądasz? Skorzystaj z VPN Polska i ukryj się przed ich wzrokiem. A może łączysz się ze stronami, z którymi Ci nie wolno?

Omijanie cenzury geograficznej dzięki VPN Polska

Tak docieramy do kolejnej zalety korzystania z VPN, którą jest unikanie cenzury. Sądzisz, że tylko Rosja, Kuba i Chiny blokują strony internetowe? W Polsce jest tak samo, tylko mało kto zdaje sobie z tego sprawę!

Rejestr stron zakazanych zawiera listę kilkuset serwisów, z których nie wolno korzystać polskim internautom. Co więcej, korzystanie z ich usług może zakończyć się wizytą smutnych panów z policji czy innych instytucji rządowych.

Żeby nie było niejasności: nie zachęcamy ani nie promujemy korzystania z tych serwisów. Jeżeli chcesz z nich korzystać dzięki VPN, robisz to dobrowolnie i na własną odpowiedzialność. A może chcesz tylko wiedzieć jak działa omijanie cenzury?

Mechanizm jest prosty. Wystarczy w konsoli użytkownika VPN wybrać zagraniczny serwer. Dzięki VPN polskie IP zostanie zmienione na zagraniczne. A zatem poprzez VPN polska lokalizacja zostaje zmieniona np. na indonezyjską. A tam już macki Ministerstwa Sprawiedliwości nie sięgają 🙂

Tutaj korzystamy zatem z nieco innego mechanizmu. Do tej pory zastanawialiśmy się jak zmienic IP na polskie. Teraz jednak zmieniamy polski adres IP na zagraniczny. Udajemy, że jesteśmy poza granicami, dzięki czemu omijamy polskie restrykcje.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Torrenty, sieci P2P itp.

Polski VPN przyda Ci się, by uniknąć nieprzyjemności przez korzystanie z torrentów. W sieci pełno jest informacji o ściganiu przez policję osób pobierających i udostępniających w sieci pliki torrent.

Przykład? Głośny polski film drogówka i historia kilkuset osób, którym skonfiskowano komputery nawet 4 lata po jego pobraniu przez torrenty.

Takie działania są ścigane jako łamanie praw autorskich, a potencjalnych sprawców identyfikuje się po adresie IP. Trzeba zatem zmienić IP. Polski VPN nada się do tego lepiej, niż polskie proxy, gdyż w ofercie zwykle znajdziemy serwery VPN zoptymalizowane pod kątem pobierania plików. Zmiana IP na polskie czy jakiekolwiek inne sprawi, że pobieranie stanie się bezpieczne.

Podsumowanie poradnika VPN Polska 2024

Cieszę się, że jesteś świadom ryzyka w cyberprzestrzeni i zastanawiasz się nad wyborem najlepszego VPN: ExpressVPN.

Ochrona anonimowości w sieci to bardzo istotna sprawa, a jej zaniechanie może narazić Cię na poważne konsekwencje. Wybierz jedną z proponowanych przeze mnie ofert VPN polskie IP i zapewnij sobie spokój i bezpieczeństwo. Będziesz mógł korzystać do woli z polskich programów za granicą, omijać cenzurę i korzystać z torrentów. Nie daj się także złapać na jakąś ofertę pseudo darmowych VPN – konsekwencje korzystania z nich mogą być nawet poważniejsze, niż nie korzystanie z VPN wcale.

Dziękuje za lekturę mojego poradnika VPN Polska 2024. Podziel się w komentarzu swoimi opiniami i propozycjami najlepszych usług VPN. Do zobaczenia w kolejnym artykule!

piotr

Piotr, były menedżer marketingu online, kontynuował studia z zakresu analiza danych na Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zdobywając wszechstronną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie cyfrowej. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na tym blogu, szczególnie skupiając się na fascynujących i ryzykownych aspektach Internetu, w tym kwestiach prywatności. Mottem Piotra jest podkreślenie ważności ochrony danych osobowych zarówno w świecie offline, jak i online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało wyślij wiadomość na adres piotr@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl