Jak bezpiecznie korzystać z torrentów z ExpressVPN w 2024

Wiele osób korzysta z pobierania plików na torrentach, ale nie każdy zastanawia się czy jest to anonimowe i bezpieczne. Bez wykorzystania VPN nasza aktywność, adres IP mogą być śledzone, a jeśli korzystamy z plików chronionych prawem autorskim, ryzykujemy karami finansowymi i prawnymi. W naszym artykule podpowiemy jak bezpiecznie korzystać z torrentowania. Sprawdzimy jak wygląda expressvpn torrentowanie.

Skorzystaj teraz
ExpressVPN - najlepszy do torrentowania - 49% ZNIŻKI!

Szybkie i bezpiecznie korzystanie z torrentów z Express VPN. Tylko u nas przez 3 miesiące i 30-dni za darmo! Jeśli nie będziesz zadowolony, gwarancja zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Jak pobierać pliki z torrentów za pomocą ExpressVPN w 2024

Pobieranie plików za pomocą expressvpn torrent, jest bardzo proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy czy też umiejętności, oto 4 proste kroki:

 • Rejestrujemy się i pobieramy na nasze urządzenie ExpressVPN
 • Uruchamiamy ExpressVPN i włączamy
  • Kill Switch – zabezpieczenie, które odcina wszelkie aktywności jeśli utracimy połączenie z VPN
  • DNS leak protection – funkcja zapobiegająca wyciekowi danych przez wykorzystanie luk bezpieczeństwa
 • Wybieramy najbliższy serwer (wszystkie akceptują połączenia P2P)
 • Sprawdzamy czy nie ma wycieków i wszystko działa poprawnie na stronie ipleak.net

Jak widać przygotowanie programu jest bardzo proste i w kilka sekund możemy rozpocząć korzystanie z naszych ulubionych torrentów. Jeśli wcześniej robiliśmy to bez odpowiednich rozwiązań zabezpieczających, mogliśmy zostać łatwo namierzeni, ponieważ bez VPN, każda nasza aktywność w interencie pozostawia ślady, które można łatwo namierzyć i powiązać z urządzeniem, z którego korzystaliśmy.

Przejdź na ExpressVPN

Dlaczego warto używać ExpressVPN do pobierania torrentów?

Pobieranie torrentów bez zastosowania odpowiedniej ochrony jest bardzo ryzykowne. Każda sieć VPN zapewnia swoich użytkowników, że jej usługi są najlepsze a prywatność odpowiednio chroniona. Przetestowaliśmy wielu dostawców usług, porównaliśmy ich jakość i stwierdzamy, że ExpressVNP zapewnia ochronę najwyższej klasy. Firma prowadzi politykę zero-log, dzięki czemu informacje o naszej aktywności nie są nigdzie zapisywane ani przechowywane.

Wykorzystując expressvpn torrentowanie możemy liczyć na poniższe korzyści:

Szybkie połączenie

Oprócz bezpieczeństwa, które jest najważniejsze, warto zwrócić uwagę na szybkość pobierana plików z torrentów, a vpn express torrent wypada tu bardzo dobrze. Przez szyfrowanie danych i przesyłanie plików przez zdalny serwer, prędkość pobierania plików jest zmniejszona, ale w przypadku ExpressVPN jest to praktycznie niezauważalne. Z naszych testów wynika, że ten usługodawca traci jedynie 11% podczas korzystania z bezpiecznego połączenia, co czyni ExpressVPN jedną z najszybszych sieci na rynku.

expressvpn torrentowanie

Nie lubimy czekać na pobierane pliki, a często pobieramy wiele plików jednocześnie. Wykorzystując expressvpn torrentowanie mamy pewność, że wszystko przebiegnie szybko i bezpiecznie. Jedyne co determinuje czas pobierania to oczywiście prędkość naszego łącza internetowego, z którego korzystamy na naszym urządzeniu.

Nieograniczona przepustowość

Kolejną zaletą expressvpn torrentowanie jest fakt, że usługodawca nie ogranicza przepustowości i nie nakłada limitów danych podczas pobierania czy wysyłania plików. Jest to świetna wiadomość, ponieważ ruch P2P wymaga przeważnie możliwości pobierania dużej ilości danych.

Zdarza się, że niektóre firmy, szczególnie w bezpłatnych planach na VPN ograniczają przepustowość i nakładają limity pobierania danych, co okazuje się bardzo niewygodne podczas korzystania z torrentów. Większość plików z grami czy filami to wiele GB wielkości, więc brak limitów jest tu bardzo ważny.

Polityka zero logów

W przypadku korzystania z sieci VPN niezwykle istotne jest nasze bezpieczeństwo,  expressvpn torrentowanie okazuje się szczególnie korzystne ze względu na brak jakichkolwiek zapisów z aktywności użytkowników, jest to tak zwana polityka zero log. Jest to możliwe, dzięki siedzibie firmy, która znajduje się na Wyspach Dziewiczych. Miejscowe przepisy umożliwiają pełną ochronę prywatności.

Tego rodzaju zabezpieczenia pozwalają  mieć pewność, że nasz zamaskowany adres IP, z którego korzystamy z ExpressVPN nie będzie powiązany z historią przeglądania, ruchem, czy żądaniami dns. Nasza aktywność w internecie będzie całkowicie anonimowa i nie pozostanie po niej żaden ślad. W przypadku firm, które przechowują dane użytkowników nie ma pewności co do ich bezpieczeństwa, ponieważ często spotykamy się z różnego rodzaju wyciekami danych.

Silne szyfrowanie

Żeby korzystanie z torrentów było bezpieczne, warto wybrać usługodawcę, który zapewnia silne szyfrowanie połączenia. Express vpn torrent korzysta z szyfrowania AES-256-GCM w trybie (Galois/Counter mode) dla kanału szyfrowania oraz protokół Diffiego-Hellmana dla kanału danych.

Takie zestaw zabezpieczeń sprawia, że pobieranie plików z torrentów jest całkowicie bezpieczne, uniemożliwia przechwycenie danych przez osoby trzecie. Nasza tożsamość i nasze dane są w pełni bezpieczne, co jest szczególnie ważne podczas pobierania plików z internetu. Nie chcemy przecież, żeby wyniknęły z tego kłopoty, jeśli pobierzemy jakiś plik, który będzie miał przypisane prawa autorskie. Bez bezpiecznego połączenia może grozić nam za to wysoka kara.

Serwery na całym świecie

Co istotne ExpressVPN zapewnia torrentowanie bez jakichkolwiek ograniczeń na wszystkich udostępnianych serwerach. Do dyspozycji mamy aż 3000 serwerów, które ulokowane są w 94 krajach. Warto wybrać serwer zbliżony do naszej lokalizacji, uzyskamy wówczas najlepszą prędkość pobierania plików. ExpressVPN jest całkowicie przyjazny dla torrentowania, wybierając dostawcę usług VPN warto zwrócić na to uwagę, ponieważ nie każdy zgadza się na korzystanie z torrentów i może blokować takie działania.2024

Dodatkowe korzyści z użycia ExpressVPN

Bez wątpienia usługa ExpressVPN najlepiej sprawdza się do korzystania z torrentów, jednak jest to tylko jedna z wielu sytuacji, w których bezpieczne połączenie daje nam różne korzyści. Warto tu wymienić opcję omijania cenzury, która jest nakładana na portale jak Facebook, YouTube czy Twitter w niektórych krajach – przykładowo w Chinach. Wykorzystując Express VPN bez problemu korzystamy z naszych ulubionych treści, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.

Kolejna sprawa to bardzo popularny obecnie Netflix i problem użytkowników, dla których niektóre tytuły są dostępne jedynie w określonych krajach. Często bywa tak, że treści, które nas interesują, po prostu nie są dostępne w naszej lokalizacji. Rozwiązaniem jest również skorzystanie z Express VPN, który pozwala nam wybrać lokalizację, z której chcemy korzystać i odblokować odpowiednie treści w serwisach typu Netflix.

express vpn torrent

Następna zaleta ExpressVPN to bezpłatny okres próbny oraz 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Jak działa gwarancja zwrotu środków? Jeśli w ciągu 30 dni od rozpoczęcia korzystania z usługi stwierdzimy, że usługa nie jest dla nas odpowiednia, możemy zgłosić chęć zwrotu pieniędzy i anulowania subskrypcji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ bezpłatnie sprawdzamy możliwości programu i decydujemy czy zostanie z nami na dłużej czy nie.

ExpressVPN działa na różnych urządzeniach, więc możemy go wykorzystać zarówno na komputerze, tablecie czy telefonie komórkowym. Dodatkowo bez problemu możemy korzystać z niego również na różnych systemach operacyjnych. Na jednej subskrypcji możemy korzystać z 5 połączeń jednocześnie, co daje nam ogromną wygodę i pozwala na bardzo duże oszczędności, niezależnie od tego czy wybierzemy expressvpn torrentowanie, czy inne usługi.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat ExpressVPN, pełną recenzję znajdziesz na naszym blogu.

Wypróbuj ExpressVPN bez ryzyka (z gwarancją zwrotu pieniędzy)

Zastanawiasz się nad przetestowaniem usługi VPN, ale ciągle się wahasz? Wypróbuj ExpressVPN bez żadnego ryzyka przez 30 dni, jeśli nie będziesz zadowolony, otrzymasz zwrot kosztów. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż darmowe okresy próbne, ponieważ otrzymasz pełny dostęp do możliwości ExpressVPN, ze wszystkimi dostępnymi funkcjami i pełną prędkością połączenia.

Wypróbowanie możliwości usługi jest bardzo proste, nie potrzeba do tego żadnych kodów rabatowych czy specjalnych promocji. Jedyne co musisz zrobić to wykonać 3 proste kroki i już możesz cieszyć się ze wszystkich funkcjonalności jak przykładowo expressvpn torrentowanie.

 • Wybieramy długość subskrypcji i rejestrujemy się
 • Pobieramy aplikację ExpressVPN na urządzenie, z którego korzystamy
 • Kliknij „Połącz” i gotowe!

Przez expressvpn torrentowanie możemy bezpiecznie pobierać filmy, gry, muzykę, programy –  wszystko to co będzie dla nas interesujące. Brak obniżania szybkości transferu i solidne szyfrowanie sprawiają, że to właśnie ExpressVPN jest liderem w branży.

Przejdź na ExpressVPN

Podsumowanie

Jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z torrentów, czy ogólnie zadbać o bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu ExpressVPN okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Dzięki tej usłudze nie tylko szybko pobierzemy odpowiednie pliki z torrentów, ale również będziemy mieć pewność, że zrobimy to całkowicie anonimowo i nie zostanie po tym żaden ślad. Co ważne regulamin ExpressVPN pozwala na korzystanie z połaczeń P2P, dlatego nie musimy obawiać się o żadne kary, a do tego posiadamy dodatkowe zabezpieczenia, dedykowane dla usługi torrent.

Jeśli nie interesuje Cię expressvpn torrentowanie, ale korzystasz z internetu na inne sposoby, ExpressVPN również zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. To niezwykle ważne, ponieważ spotykamy się z coraz to większą ilością cyber-ataków i różnego rodzaju prób wyłudzeń.

Jeśli chcesz przetestować expressvpn torrentowanie możesz to zrobić całkowicie bezpłatnie. Masz na to 30 dni. Jeśli uznasz, że usługa nie spełnia Twoich oczekiwań otrzymasz pełny zwrot kosztów. Jeśli wszystko będzie w porządku, będziesz mógł dalej kontynuować subskrypcję. Nie pozostaje nic innego jak rozpocząć testowanie usługi. Przez expressvpn torrentowanie możesz korzystać z dowolnego katalogu z plikami torrent. Pamiętajmy, że najnowsze produkcje mogą być strzeżone i monitorowane za pomocą specjalnych botów. Jedynie połączenie VPN zapewni nam bezpieczeństwo i anonimowość.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl