Oglądanie Amazon Prime Video w Polsce

Serwisy VOD w ostatnich latach rosną dosłownie jak grzyby po deszczu. Każda duża firma związana ze światem telewizji i kina musi mieć swoją platformę streamingową. Pomimo tego, że Amazon jest raczej kojarzony ze sklepem internetowym, postanowił rzucić rękawicę Netflixowi i HBO, tworząc swoją własną platformę z serialami i filmami. Dzisiaj Amazon Prime Video Polska jest wymieniany praktycznie na równi z powyższymi filmami. Wszystko dzięki temu, że tworzy swoje własne filmy i seriale, okres próbny trwa 30 dni, a późniejszy miesięczny koszt użytkowania to zaledwie 5,99 euro miesięcznie. Serwis oferuje także aplikację prime, która jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, iOS i wielu innych (w tym telewizory z funkcją smart tv)

Przejdź na ExpressVPN
Potrzebujesz najlepszego VPN?

Nie szukaj więcej i pobierz ExpressVPN, najlepsza aktualnie dostępna usługa VPN - 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Dostępność Amazon Prime Video w Polsce i za granicą

W 2016 roku pojawił się Amazon Prime Video po Polsku, jako jedna w wielu części serwisu, który właśnie otworzył się na cały świat, z wyjątkiem kilku państw (w tym Chiny). Okazuje się, że dostęp do filmów i seriali Amazon Video w Polsce to wcale nie taka problematyczna sprawa. Schody zaczynają się, kiedy wyjedziemy za granicę. Nie wszystkie usługi dostępne na polskim rynku, muszą być dostępne w zagranicznej wersji serwisu.

amazon video polska

Dlatego, jeśli przebywamy za granicą i chcemy skorzystać z dostępnych w Polsce seriali, możemy się srogo zawieźć, ponieważ automatycznie może uruchamiać się wersja dostępna w państwie, w którym aktualnie przebywamy. Okazuje się, że mogą nie działać nawet polskie napisy, dlatego planując wyjazd, należy się dobrze przygotować. Z rozwiązaniem przychodzą usługi VPN, które sprawią, że nasze IP podczas przebywania zagranicą będzie wyglądało tak, jak gdybyśmy przebywali w dowolnym wybranym przez nas kraju.

Jak uzyskać dostęp do Amazon Video Polska

Dzięki nowoczesnej technologii VPN dostęp do Amazon Prime Viedo Polska jest dziecinnie prosty, bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy.

prime video polska

Używając dobrego VPN nie m czegoś takiego, jak brak dostępu do serwisu. Jedyne, co trzeba mieć na uwadzę, to dostęp do w miarę szybkiego łączna Internetowego, ponieważ oglądanie Amazon Prime Video po Polsku w dobrej rozdzielczości może wymagać wysokiej przepustowości łącza.

Dlatego Internet bezprzewodowy od popularnych sieci telekomunikacyjnych jak Play, czy T Mobile może nie wystarczać. Okazuje się, że przebywając w Chinach, czyli miejscu, gdzie Internet jest najbardziej cenzurowany na świecie (nie licząc państw, w których jest praktycznie w ogóle niedostępny), bez problemu możemy oglądać Amazon Prime Instant Video Polska. Warto mieć tylko na uwadze jeden istotny szczegół – do tego wymaga się korzystania z najlepszych usług VPN.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jaki jest najlepszy VPN do oglądania Amazon Video w Polsce?

Wybór idealnego VPN, na którym będzie można oglądać Amazon Video Polska to nie lada wyzwanie dla kogoś, kto niewiele wie o tego typu usługach. O ile wybór usługi tego typu do przeglądania Internetu jest dość prosty, o tyle oglądanie plików wideo przesyłanych przez serwery VPN może być problematyczne. Do tego wymaga się skorzystania wyłącznie z najlepszych serwisów, które zapewnią odpowiednią przepustowość łącza. Nie od dzisiaj wiadomo, że VPN obniżają jej prędkość do tego stopnia, że przeglądanie stron staje się uciążliwe, a co dopiero uruchomienie Amazon Prime Video Polska.

Oto ranking z aktualnie najlepszymi usługami VPN. Charakteryzują się dużą liczbą szybkich serwerów ulokowanych na całym świecie (dzięki czemu można być pewnym, że przebywając za granicą, będzie można oglądać ulubione seriale tak samo, jak za pomocą Amazon Prime Video w Polsce), zapewnieniem całkowitej anonimowości i bezpieczeństwa w sieci. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług VPN tylko po to, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas poruszania się po Internecie. Wybierając usługę na pierwszym miejscu, można być pewnym, że spełni ona wszelkie oczekiwania. Czy chodzi o oglądanie Amazon Video Polska, czy bezpieczne przeglądanie Internetu – nie trzeba się niczym martwić.

Czy mogę skorzystać z darmowego VPN?

Oczywiście, zawsze istnieje możliwość skorzystania z darmowego VPN do oglądania Amazon Prime Video Polska. Niestety tutaj od razu należy zaznaczyć, że mija się to z celem, ponieważ darmowe wersje są tak bardzo okrojone, że przeglądanie Internetu jest uciążliwe, a co dopiero oglądanie Amazon Video po polsku.

amazon prime video polska

Darmowy VPN może mieć ograniczenia dotyczące limitu transferu danych, dostępnych serwerów, zabezpieczeń i co najważniejsze – może zachowywać i sprzedawać stronom trzecim logi swoich użytkowników. Dlatego nie poleca się korzystania z usług tego typu. Zwłaszcza jeśli chce się skorzystać z Amazon Instant Video Polska.

Jedyną opcją oglądania Amazon Video Polska przy użyciu darmowego VPN, jest skorzystanie z okresu próbnego (o ile taki występuje) jednej z powyższych, płatnych usług. W tym przypadku otrzymamy pełen zakres możliwości, który umożliwi komfortowe uruchomienie usługi tak samo, jak Amazon Prime Video w Polsce.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  • Czym jest Amazon Prime Video Polska?

Amazon Prime Instant Video Polska to usługa VOD, która należy do jednej z największych firm na świecie – Amazona. Serwis nieustannie się rozwija i poszerza swoją ofertę, stanowiąc silną konkurencję dla Netflixa i HBO GO.
amazon prime video w polsce

  • Co mogę na nim oglądać?

Amazon Video po Polsku udostępnia setki popularnych seriali i filmów, a także wiele autorskich projektów, których nie można zobaczyć w żadnej innej telewizji, jak: The Boys, The Grand Tour, czy Amerykańscy Bogowie. Cały świat wyczekuje także na premierę serialu na motywach Władcy Pierścieni, który ma być dla Amazon Instant Video Polska (i nie tylko) tym, czym dla HBO jest Gra o Tron.

  • Ile kosztuje?

Miesięczny koszt oglądania Amazon Prime Video kosztuje 5,99 euro za miesiąc. Warto wspomnieć także o okresie promocyjnym, który wynosi 7 dni, podczas których można przetestować platformę i w każdej chwili zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów.

  • Jak się zarejestrować?

Rejestracja jest bardzo prosta i wymaga od użytkownika, aby zarejestrował się na ogólnym koncie Amazona, podając swoje dane osobowe i adres e-mail. Po sfinalizowaniu rejestracji serwis będzie wymagał danych karty płatniczej, z której będą pobierane opłaty. Po wypełnieniu powyższych kroków rozpocznie się 7-dniowy okres próbny dostępny na wszystkich wersjach platformy. Bez względu na to, czy mówimy o oglądaniu na komputerze, czy aplikacji Prime Video.

Podsumowanie

Amazon Prime Video w Polsce nie jest jeszcze aż tak rozpoznawalny, jak chociażby Netflix, czy HBO GO, ale w przeciągu najbliższych lat może się to zmienić. Ciekawa, nieustannie rozszerzająca się oferta i niewielki koszt miesięczny to ogromne atuty tej telewizji.

Dlatego warto już dzisiaj zabezpieczyć się za pomocą VPN, by oglądać swoje ulubione seriale i filmy gdziekolwiek na świecie. Najlepszą opcją będzie wybranie pierwszego miejsca z naszego rankingu – ExpressVPN. Wybierając tę usługę VPN, filmy z pewnością będą zawsze działać płynnie.

Wykorzystując swoje doświadczenie w tematach internetowych staram się wnieść znaczący wkład w rozwój tego serwisu, a przez to popularyzować wiedzę w społeczeństwie. Lubię pisać artykuły i recenzje oparte na drobiazgowych badaniach, począwszy od bezpiecznych połączeń, na ochronie danych skończywszy. W konsekwencji muszę radzić sobie w zagadnieniami i regulacjami prawnymi, które zmieniają się bardzo często, przez to ciągle trzeba starać się być na bieżąco.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl