Oglądaj Amazon Prime Video polska za granicą

Amazon Prime Video stał się poważną konkurencją dla innych serwisów streamingowych. O ile Prime Video w Polsce jest dostępny bez problemu to usługa jest zablokowana w momencie, gdy wyjeżdżamy za granicę. W naszym artykule podpowiadamy jak rozwiązać ten problem i oglądać Amazon Prime Video polska za granica bez względu na to gdzie się znajdujemy.

Sprawdź ofertę
Oglądaj Amazon Prime Video za granicą z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Omijaj geo-blokady z najszybszym połączeniem od ExpressVPN, odblokuj biblioteki Prime Video - teraz 3 miesiące za darmo i 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Dostępność usługi Amazon Prime Video

Usługa jest dostępna praktycznie na całym świecie, ale należy pamiętać, że w każdym kraju mamy dostęp do innych materiałów dostępnych w bibliotekach serwisu. Każde konto w serwisie zapewnia nam dostęp tylko do jednej biblioteki, przypisanej do naszej lokalizacji. Jeśli chcemy zmienić bibliotekę, musimy zarejestrować nowe konto.

Jeśli natomiast zmienimy lokalizcję pobyty, dostęp do dotychczasowej bazy zostanie zablokowany. Przykładowo jeśli mieszkaliśmy w Polsce, a później chcemy oglądać Amazon Prime Video polska za granica, materiały będą dla nas niedostępne.

amazon prime w polsce

Prime video po polsku to usługa płatna, żeby z niej korzystać musimy wykupić odpowiedni abonament. Z Amazon Prime w Polsce możemy korzystać bezpośrednio za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a dodatkowo korzystając z aplikacji na telewizory Smart TV, telefony komórkowe z systemem Android oraz iOS, a także komputery z Windows oraz macOS.

A co w przypadku, gdy chcemy oglądać Prime video po polsku w Niemczech? Amazon prime po polsku w Niemczech czy innym kraju nie będzie dostępny.

Streaming poza strefą dostępności

W przypadku usługi Prime Video w Polsce usługa jest dostępna praktycznie na całym świecie. W momencie, gdy chcemy oglądać materiał, który był dostępny w Prime Video w Polsce, a przykładowo wyjedziemy za granicę, może się okazać, że dostęp do niego będzie zablokowany. Dlaczego spotykamy się z taką sytuacją?

prime video po polsku

Jest to związane z prawami autorskimi, które jasno określają na jakim terytorium można udostępniać konkretne materiały. Nadawcy są zobowiązani do wprowadzania geo-blokad, za pomocą których reguluje się dostęp do materiałów.

Skąd nadawcy wiedzą z jakiego terytorium loguje się użytkownik? Odbywa się to przy pomocy sprawdzania adresów IP, które są przypisywane do naszych urządzeń przez dostawcę usług Internetowych. Z tego powodu Prime video po polsku w Niemczech nie będzie dostępne. Jak oglądać Prime video po polsku w Niemczech?

Sposobem na ominięcie geo-blokad i odblokowanie dowolnych bibliotek w Prime video jest zastosowanie sprawdzonego usługodawcy VPN. Łącząc się z Internetem za pośrednictwem VPN nie tylko zyskujemy ochronę naszych urządzeń za pomocą szyfrowanego połączenia, ale również możemy zmienić IP. Sprawdzeni usługodawcy VPN gwarantują nam tysiące serwerów zlokalizowanych praktycznie we wszystkich krajach na świecie.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak odblokować polski Amazon Prime Video polska za granica

Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy jak dzięki VPN oglądać Prime video z dowolnego miejsca. Przykładowo jeśli chcemy korzystać z Prime video po polsku w Niemczech, powinniśmy:

  1. Wybierz najlepszego dostawcę usług VPN – nasi eksperci polecają ExpressVPN
  2. Wybierz plan subskrypcji i zarejestruj konto
  3. Pobierz oprogramowanie na Twoje urządzenie
  4. Włącz VPN i połącz się z serwerem w:
    1. Polsce oraz otwórz Amazon Prime video Polska i odblokuj dostęp zza granicy
    2. USA czy innym miejscu oraz otwórz Amazon Prime video jeśli chcesz oglądać inną bibliotekę niż polska, dla przykładu bibliotekę USA.
  5. Oglądaj ulubione materiały gdziekolwiek jesteś!

Przetestuj ExpressVPN za darmo!

Podobnie jak w przypadku innych firm z usługami VPN, ExpressVPN zapewnia gwarancję zwrotu kosztów. Jednak w przypadku ExpressVPN wszystko działa bez żadnego zarzutu i zgłaszając się po zwrot kosztów, nie musimy niczego wyjaśniać.

Co ważne, żeby uzyskać gwarancję zwrotu kosztów należy wykorzystać ten link ExpressVPN i wybrać interesujący nas plan subskrypcji. Następnie mamy 30 dni na testowanie usługi. Jeśli w tym czasie zdecydujemy się na anulowanie usługi i skontaktujemy się z obsługą, otrzymamy zwrot w ciągu kilku dni.

To świetna opcja żeby przetestować usługę VPN a dodatkowo oglądać Amazon Prime Video polska za granica.

Najlepszy VPN do Amazon Prime Video w Polsce i za granicą

Nasi eksperci przetestowali najlepsze usługi VPN, aby określić, które z nich są najlepsze aby oglądać Prime video po polsku w Niemczech czy innych miejscach za granicą.

Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że nie wszystkie VPN działają z usługą Amazon Prime Video Polska za granica. Może on wykrywać VPN i wyświetlać komunikat o blokadzie. W naszym rankingu przedstawiliśmy jedynie usługi VPN, które działają z Amazon Prime i skutecznie omijają geo-blokady.

Zwróciliśmy również uwagę na dostępność serwerów w dowolnie wybranych lokalizacjach, nie zapominając również o serwerach zlokalizowanych w Polsce.

Następnie ważną kwestią jest szybkość serwerów. Nie zapominajmy, że wideo w najwyższej rozdzielczości wymaga szybkiego połączenia, tak aby nic się nie zacinało.

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych usług VPN do oglądania Amazon Prime.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Inne korzyści ze stosowania VPN

Stosowanie VPN to nie tylko możliwość oglądania Amazon Prime video po polsku w Niemczech, ale również wiele innych korzyści. Warto w pełni wykorzystać możliwości sieci VPN, które są bardzo imponujące.

Omijanie geo-blokad i walka z cenzurą

Kwestia omijania geo-blokad jest przydatna nie tylko jeśli chodzi o Amazon Prime Video polska za granica i odblokowanie bibliotek. Netflix w podobny sposób zapewnia dla użytkowników różne bazy, przez co dostęp do materiałów bywa ograniczony. Kolejny znany serwis to Hulu, który jest dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. Możemy wykorzystać sztuczkę ze zmianą naszego adresu IP w różnego rodzaju serwisach.

amazon prime za granica

W przypadku cenzury, jest ona nakładana na użytkowników Internetu przez rządy danych krajów. Tworzy się specjalne zapory dla adresów IP z konkretnego kraju, które uniemożliwiają dostęp do konkretnych stron internetowych. VPN pozwala nam w łatwy sposób walczyć z cenzurą, dzięki czemu nikt nie jest w stanie sprawdzić co robimy i dowiedzieć się, że omijamy cenzurę.

Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie

VPN służy głównie do tego, żeby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. Łącząc się z Internetem za pośrednictwem sieci VPN, wszystkie dane przechodzą przez swego rodzaju tunel, w którym dane są szyfrowane. Dzięki temu nasza aktywność w Internecie jest całkowicie anonimowa, niezależnie od tego czy korzystamy z torrentów czy oglądamy Prime Video w Polsce.

Nie zapominajmy również, że w wielu przypadkach hakerzy wykorzystują różne luki, żeby wykraść nasze dane. VPN zabezpiecza nasze połączenie i sprawia, że możemy czuć się w pełni chronieni. Ukrywamy nasze rzeczywiste IP i korzystamy z IP wybranego serwera VPN, przez co jesteśmy w pełni anonimowi, a do tego możemy oglądać Amazon Prime Video polska za granica i odblokować dodatkowe biblioteki materiałów.

Jeśli korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi w bibliotece, szkole, parku czy kawiarni również jesteśmy bardziej narażeni na różne próby ataków. Korzystając z VPN zabezpieczamy nasze połączenia i urządzenia, na których z nich korzystamy.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

FAQ

Prezentujemy często zadawane pytania na temat Amazon Prime Video pl.

Czym jest Amazon Prime Video

Jest to płatna usługa oferująca filmy i seriale na żądanie dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej jak i aplikacji na Smart Tv czy smartfony. Usługa jest dostępna w Polsce od 2016 roku. W odróżnieniu od innych serwisów streamingowych nie musimy dopłacać do lepszej jakości materiałów.

Czy Amazon Prime jest po polsku?

Możemy korzystać z Prime video po polsku. Oznacza to, że serwis jest dostosowany do polskich użytkowników i strona posiada polską wersję językową. W naszym języku mamy do dyspozycji zarówno stronę główną, podstrony serwisu jak i przeglądanie czy opcje wyszukiwania materiałów.

Dodatkowo Prime video po polsku to również materiały w polskiej wersji językowej – dźwięk oraz napisy. Przez to możemy wygodnie i bez problemu korzystać ze wszystkich dostępnych materiałów.

Czy na Prime Video są filmy po polsku?

Tak, jeśli chodzi o Amazon Prime, mamy dostęp do filmów, seriali oraz programów z dźwiękiem w języku polskim. Podczas odtwarzania możemy samodzielnie zdecydować w jakiej wersji językowej odtwarzać film i czy włączać napisy czy nie. Możemy także oglądać Prime video po polsku w Niemczech czy innych krajach, zmieniamy to w ustawieniach.

Co oglądać na Amazon prime?

Prime Video w Polsce oferuje bogatą bazę różnego rodzaju filmów, seriali oraz programów. Każdy może znaleźć interesujące materiały, niezależnie od tego jakie kategorie nas interesują. W polskiej bibliotece materiałów możemy znaleźć takie tytuły jak „Głęboka woda”, „Wojna o jutro”, „Reacher” czy „Dźwięk metalu”.

Amazon Prime Video polska za granica i w Polsce – podsumowanie

Podsumowując, Prime Video w Polsce jest dostępny już od kilku lat. Jeśli chcemy oglądać Amazon prime w Niemczech po polsku, odblokować więcej materiałów, VPN okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Nasi eksperci przetestowali popularne usługi VPN i zgodnie stwierdzili, że top1 to ExpressVPN. Wysokiej klasy szyfrowanie oraz szybkie połączenie sprawiają, że usługa jest bezkonkurencyjna.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl