Jak oglądać Davis Cup na żywo?

oferty expressvpn swieta 2022

Co roku, wszyscy fani tenisa z zainteresowaniem śledzą mecze rozgrywane podczas Davis Cup. Dla osób niewtajemniczonych: Puchar Davisa to największe, międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Organizowane są co roku przez Międzynarodową Federację Tenisową. W 2020 roku, czyli w czasie pisania tego artykułu, w dniach 18-19 kwietnia Polacy mieli zmierzyć się z Salwadorczykami, i zawalczyć o miejsce w prestiżowej Grupie Światowej I. Niestety, w związku z panującym na świecie zagrożeniem epidemiologicznym, mecz został przeniesiony na kwiecień 2021. Jeżeli interesujesz się tenisem, z pewnością myślisz: czy mogę obejrzeć to starcie na żywo? Gdzie będzie ono emitowane? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do zapoznania się z resztą naszego artykułu. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące dostępności oraz sposobu, jak oglądać Davis Cup na żywo, zarówno z Polski, ale też z innych miejsc na świecie. Przedstawimy też sposób, dzięki któremu raz na zawsze możesz pozbyć się denerwujących geoblokad, które mogą odebrać Ci dostęp do materiałów video z oficjalnej strony Pucharu Davisa.

Przejdź na ExpressVPN
Potrzebujesz najlepszego VPN?

Nie szukaj więcej i pobierz ExpressVPN, najlepsza aktualnie dostępna usługa VPN - 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Oglądaj Puchar Davisa relacja na żywo!

Davis Cup kort z napisem

Odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: to zależy! Jakkolwiek nieprecyzyjnie brzmi to określenie, w przypadku Davis Cup jest ono jak najbardziej prawdziwe. To, gdzie będziesz mógł oglądnąć dane starcie w Pucharze Davisa, zależy od co najmniej dwóch czynników: jakie narodowości mierzą się ze sobą, oraz w jakim kraju obecnie się znajdujesz.

Najważniejszym źródłem, w jakim możesz oglądnąć zarówno mecze na żywo, jak i zgromadzone materiały archiwalne jest oficjalna strona turnieju: www.DavisCup.com. Jest tylko jeden problem: nie we wszystkich krajach świata materiały te są dostępne. Dostępność ta zależy również od danego materiału, ale w większości przypadków blokady nałożone są na: Stany Zjednoczone, Brazylię, Grecję, Szwecję oraz Urugwaj. Geoblokady te bardzo często wynikają między innymi z: praw autorskich oraz umów zawartych między stacjami telewizyjnymi, a marką Davis Cup. Jeśli nie znajdujesz się na pechowej liście krajów, w których blokady obowiązują, nie masz się czym martwić! Aby oglądać materiały z Davis Cup wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie: www.DavisCup.com. Natomiast jeżeli Twój dostęp do video ze strony Pucharu Davisa ograniczony jest geoblokadą – również jest na to sposób! Wystarczy, że skorzystasz z usługi VPN, i połączysz się z serwisem przez serwer znajdujący się w państwie, w którym geoblokada nie obowiązuje.

Kolejny sposobem, aby oglądać Puchar Davisa na żywo, jest śledzenie lokalnych kanałów sportowych dostępnych dzięki telewizji kablowej oraz cyfrowej. W przypadku Polski, bardzo często zdarza się, że transmisje na żywo z meczów w których biorą udział Polacy jest dostępna na znanych kanałach sportowych: Polsat Sport lub Canal+ Sport.
Jeżeli natomiast interesuje Cię nieograniczony dostęp do materiałów z Davis Cup, rekomendowanym przez nas rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi VPN. Poniżej przedstawiamy link do interesującej oferty rekomendowanego przez nas VPN.

Oglądaj Davis Cup na żywo za pomocą rekomendowanego przez nas VPN! – ExpressVPN

W jaki sposób oglądać Davis Cup za pomocą VPN z dowolnego miejsca na świecie?

VPN jest świetnym narzędziem, dzięki któremu w prosty sposób ominiesz geoblokady. Zanim zainstalujesz wybraną przez siebie usługę VPN, powinieneś zastanowić się, na jaki okres chciałbyś wykupić subskrypcję. Większość dostawców usług VPN oferuje formę comiesięcznej płatności, lub wykupienia danego pakietu z góry (przeważnie na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy). Aby oglądać Davis Cup za pomocą usługi VPN, podążaj za kolejnymi krokami przedstawionymi poniżej.

  1. Pobierz na swój komputer/telefon/tablet wybraną usługę VPN.
  2. Uruchom aplikację, a następnie wybierz serwer, przez który chcesz połączyć się z witryną www.DavisCup.com. Serwer ten powinien być zlokalizowany w kraju, w którym materiał, który chcesz oglądnąć, nie jest zablokowany.
  3. Uruchom usługę VPN.
  4. Ciesz się dostępem do wybranego przez siebie video niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie się znajdujesz!

Oglądaj Puchar Davisa VPN

Davis Cup zawodnik

W jaki sposób wybrać najlepszą sieć VPN, aby móc oglądać Davis Cup? Opcji jest kilka. Można samodzielnie przeanalizować benefity płynące z używania różnych sieci VPN, a następnie podjąć decyzję, która z nich najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Natomiast można też spojrzeć na stworzony przez nas ranking, który znacznie usprawnia oraz upraszcza cały proces. W rankingu bierzemy pod uwagę kilka najważniejszych cech dobrego VPN: szyfrowanie połączenia, liczba dostępnych serwerów na świecie, brak zbierania informacji o użytkowników oraz szybkość przesyłania i pobierania danych. Zapraszamy do przyjrzenia się bliżej stworzonemu przez nas rankingowi.

Czy darmowe sieci VPN sprawdzą się przy oglądaniu Davis Cup?

Niestety, darmowe sieci VPN nie najlepiej sprawdzają się przy streamingu Pucharu Davisa. Dzieje się tak z kilku powodów. Spróbujmy przeanalizować, czym różnią się darmowe sieci VPN od tych, w których trzeba zapłacić za subskrypcję.

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych plusów, jakie płyną z używania płatnych VPN, jest bezpieczeństwo jakie one zapewniają. Dzięki szyfrowaniu połączenia, my jako użytkownicy jesteśmy zabezpieczeni przed cyber atakami, i możliwym wykradnięciem cennych dla nas danych, takich jak na przykład dane do płatności, lub też nasze hasła.

Ilość dostępnych serwerów

Ważną cechą dobrej sieci VPN jest ilość serwerów, jakie dany dostawca posiada na świecie. Gdy korzystamy z lokalnego, darmowego VPN, ilość serwerów tych może być ograniczona tylko do kilku (albo nawet tylko jednego!) krajów. Możliwe, że dla Ciebie dostęp do serwera zlokalizowanego tylko w danym kraju jest wystarczający, natomiast jeżeli chcesz oglądać Davis Cup, dużym plusem będzie dostęp do wielu serwerów. Dostęp do szeregu serwerów zlokalizowanych w różnych państwach daje Ci możliwość ominięcia prawie każdej geoblokady, a co za tym idzie dostęp do wszystkich możliwych platform streamingowych: Player, Disney Plus, Hulu, IPLA, Netflix, Amazon Prime Video… I to dowolnego miejsca na świecie!

Gromadzenie danych

Niestety, nie wszystko jest za darmo, tak więc i utrzymanie serwerów kosztuje. A darmowe VPN, jeśli nie pobierają opłat za subskrypcję, muszą utrzymać się w inny sposób. I tym sposobem bardzo często jest handlowanie danymi, które zbierane są o Tobie podczas, gdy przeglądasz Internet korzystając z sieci VPN. Tak więc, jeżeli chcesz pozostać anonimowy – skorzystaj z VPN, który nie kolekcjonuje informacji o Tobie. Poniżej zamieszczamy odnośnik do rekomendowanej w naszym rankingu sieci VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca Grudzień 2022

Plusy korzystania z sieci VPN

Davis Cup stadion

Ustaliliśmy już, że korzystanie z darmowych VPN nie jest bezpieczne. Ale w takim razie jakie są plusy korzystania ze sprawdzonych, bezpiecznych sieci VPN?

Zwiększone bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych benefitów, jakie pociąga za sobą korzystanie z dobrej jakości sieci VPN jest zwiększone bezpieczeństwo. Dużą rolę odgrywa tu szyfrowanie Twojego połączenia, dzięki czemu stajesz się odporny na ataki cyberprzestępców. Dzięki używaniu sieci VPN stajesz się również anonimowy, ponieważ jesteś widoczny pod adresem IP serwera, przez który się łączysz. Twój prywatny adres IP pozostaje niewidoczny dla publiczności. Gdy na szali stoi Twoje bezpieczeństwo, warto zainwestować w dobrej jakości sieć VPN. Inwestycja ta na pewno się zwróci!

Nieograniczony dostęp do serwisów streamingowych

Największym plusem, a zarazem najczęstszym powodem korzystania z VPN jest nieograniczony dostęp do prawie wszystkich możliwych materiałów video. Dzięki skorzystaniu z usług dobrego dostawcy VPN uzyskujemy dostęp do serwerów zlokalizowanych na całym świecie! W praktyce oznacza to, że geoblokady nie będą nas już dotyczyć. Za pomocą VPN uzyskujemy dostęp zarówno do materiałów ze strony www.DavisCup.com, jak i do większości popularnych serwisów streamingowych: Hulu, Amazon Prime Video, Player, IPLA, Netflix… I to niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Nawet, jeśli  żyjemy w kraju, w którym dostęp do materiałów video z oficjalnej strony Pucharu Davisa jest ograniczony, dzięki VPN będziemy mogli i tak je oglądać! Bez limitu, oraz bez żadnych ograniczeń.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca Grudzień 2022

Podsumowanie

Wiemy już, że fani tenisa bez problemu oglądać mogą Davis Cup będąc w Polsce. Ale dzięki przedstawionym przez nas sieciom VPN, dostęp do materiałów ze strony www.DavisCup.com uzyskać mogą użytkownicy ze wszystkich krajów świata (w tym z tych, na które nałożone są restrykcje!). Używając VPN, zyskujemy nie tylko dostęp do większości popularnych serwisów streamingowych, takich jak Hulu, Player czy Netflix, ale też zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Szyfrowanie połączenia sprawia, iż przestajemy być podatni na cyber ataki, które na celu mają kradzież naszych danych, ale też stajemy się zupełnie anonimowi. Nasze prywatne IP staje się ukryte, a my widoczni jesteśmy tylko i wyłącznie pod numerem IP serwera, przez jaki się łączymy. VPN to nie tylko narzędzie, dzięki któremu uzyskać możemy dostęp do materiałów video z Pucharu Davisa. Jest to także sposób na ominięcie geoblokad, niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy.

Jestem pisarką, która kocha nowe technologie, a szczególnie tematy związane z cyber-bezpieczeństwem. W ten sposób trafiłam na strony na temat VPN oraz blogi dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Dzięki temu, że tworzę artykuły dla tego serwisu, mam też możliwość pomagania wielu osobom. Jest to dla mnie sposób, w jaki mogę odwdzięczyć się społeczeństwu, a także wciąż zyskiwać inspirację do robienia tego, co robię najlepiej.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl