Oglądanie Wimbledon na żywo za darmo w 2024

Wimbledon to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie ale programy telewizyjne w Polsce są bardzo ograniczone. Okazuje się, że możliwość obejrzenia Wimbledon online to nie taka prosta sprawa i jeśli ktoś jest fanem tego sportu, ma nie lada orzech do zgryzienia. Wiele osób zastanawia się Wimbledon gdzie oglądać, inni z kolei wykorzystują popularne w Internecie relacje tekstowe. W naszym artykule sprawdzamy gdzie i jak oglądać Wimbledon na żywo w obecnym roku.

Sprawdź ofertę
Oglądanie Wimbledon z ExpressVPN – 49% ZNIŻKI

Dzięki ExpressVPN bez problemu będziesz mógł zobaczyć Wimbledon z każdego miejsca na świecie. BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE z gwarancją zwrotu pieniędzy 30 dni.

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Gdzie można obejrzeć Wimbledon online na żywo?

Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, dzięki którym fani tenisa będą mogli bez skrępowania oglądać transmisję na żywo ze wszystkich meczów, które sobie wybiorą.

Turniej najczęściej rozpoczyna się na przełomie czerwca i lipca i potrwa do połowy lipca 2024, więc każdy ma jeszcze sporo czasu na wypróbowaniu sposobu na odpowiedzenie sobie na pytanie – „Wimbledon gdzie oglądać?”.

wimbledon online

Najpierw należy zadać sobie pytanie, gdzie ogladac Wimbledon na żywo. Dopiero z tą wiedzą możemy użyć wszelkich środków dostępnych w Internecie, aby je odblokować. Okazuje się, że w wielu państwach Europy i nie tylko, można oglądać Wimbledon online i to całkowicie za darmo.

Oczywiście można natknąć się na różnego rodzaju blokady lokalizacyjne, które umożliwiają korzystanie z transmisji jedynie tym osobom, które znajdują się na terenie danego kraju, ale Internet nie zna granic i na wszystko zna rozwiązania.

Wimbledon online w Polsacie

W Polsce prawa do transmitowania Wimbledonu należą do telewizji Polsat. Wszystkie transmisje tv będą rozdzielone pomiędzy Polsat Sport, Polsat Sport Extra. Niestety programy te są kodowane i dostęp do nich można uzyskać dopiero po opłaceniu abonamentu na telewizję satelitarną Polsatu.

Dlatego nie każdy może pozwolić sobie na sport Polsacie sport extra i coraz częściej pojawiają się pytania, gdzie obejrzeć Wimbledon na żywo za darmo. W przypadku, kiedy ktoś opłaca już inną telewizję, nie może pozwolić sobie na wykupienie abonamentu innej telewizji tylko po to, aby obejrzeć turniej Wimbledon.

wimbledon na żywo

O ile sytuacja z Polsat Sport Extra jest oczywista i kanał zawsze jest kodowany, o tyle sam Polsat Sport nie zawsze wymaga opłacania abonamentu i często jest dostępny w ramach darmowej telewizji naziemnej.

Niestety sytuacja ta zmienia się regularnie i do końca nie można określić, czy w tym roku Wimbledon transmisja w Polsacie Sport będzie dostępna. Inną sprawą jest to, że jeśli ktoś chce móc wybierać mecze, które ogląda, to nie uda mu się to, korzystając wyłącznie z jednego kanału telewizyjnego.

Wimbledon transmisja gdzie oglądać za darmo?

Telewizja, która zapewnia dostęp do transmisja Wimbledon na żywo, to brytyjska BBC. Wszystkie osoby mieszkające na wyspach mogą oglądać bez żadnych problemów wszystkie mecze turnieju i to całkowicie za darmo.

Jedynym haczykiem jest zablokowanie adresów IP pochodzących spoza granic Wielkiej Brytanii. W przypadku, kiedy ktoś chwilowo opuścił kraj – ma problem, ponieważ blokada geolokalizacyjna nie pozwoli mu oglądać turniej. Uruchomienie transmisji BBC w Polsce także nie wchodzi w grę, ponieważ dostaniemy tę samą informację.

Wimbledon transmisja poza strefą dostępu

Okazuje się, że posiadając odpowiednie narzędzia, możliwość uruchomienia Wimbledon stream jest dziecinnie prosta. Wszystko rozbija się o użycie najnowszej technologii do przekierowywania naszego ruchu przez zagraniczne serwery, które sprawiają wrażenie, jakbyśmy mieszkali w państwie, z którego serwer wybraliśmy.

Dzięki temu każdy bez najmniejszego problemu będzie mógł oglądać turniej całkowicie za darmo (z pominięciem ewentualnych kosztów abonamentu VPN).

Jak mogę obejrzeć Wimbledon na żywo przez VPN?

Poniżej przedstawimy sposób, używając którego, łatwo można uzyskać dostęp do transmisji Wimbledonu z telewizji BBC. Już nikt nie będzie musiał się zastanawiać Wimbledon gdzie oglądać. Po prostu uruchomi wybrany VPN i bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje, będzie mógł oglądać Wimbledon transmisja na żywo.

  1. Zdobądź VPN. Wybór odpowiedniej usługi VPN jest w tym przypadku kluczowy. Najważniejszym kryterium, na które należy zwracać uwagę, jest serwer. Powinien być ulokowany w kraju, z którego pochodzi transmisja. W przypadku telewizji BBC jest to Wielka Brytania. Jeśli serwer taki jest dostępny, transmisja Wimbledon online stoi przed nami otworem. Zalecamy skorzystać z usług ExpressVPN, który ma serwery w prawie każdym kraju świata.
  2. Wybierz odpowiedni serwer dla kraju, z którego będzie pochodziła transmisja. Sam wybór serwera jest bardzo prosty. Twórcy oprogramowania dokładają wszelkich starań, aby wszystko było jak najprostsze. Wystarczy uruchomić program i wybrać odpowiedni kraj.
  3. Stwórz konto na stronie z transmisją. Przejdź na stronę internetową bbc.co.uk i zarejestruj się, podając miejsce zamieszkania dla Wielkiej Brytanii. W ten sposób system będzie nas traktował, jakbyśmy autentycznie mieszkali w jurysdykcji BBC lub Polsat Sport wybierając polski serwer.
  4. Oglądaj turniej. Nie pozostaje nic innego jak uruchomienie Wimbledon transmisja i oglądanie meczów.

Jak widać, uruchomienie transmisji z zagranicznej telewizji jest bardzo proste. Powyższy schemat można zastosować analogicznie do praktycznie każdej telewizji, która działa za darmo w obrębie swojego kraju. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń – wystarczy, że wybrany VPN zapewnia dostęp do odpowiedniego serwera.

Najlepszy VPN do oglądania Wimbledon online w 2024

Najlepszy VPN do oglądania transmisji z rozgrywek sportowych powinien cechować się szeregiem konkretnych cech, które razem stworzą usługę, idealnie wpasowującą się w wymagania konkretnego użytkownika.

Niestety, ile osób, tyle różnych wymagań, dlatego bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, który serwis jest najlepszy.

Aby upewnić się, że wybrana usługa posiada wszystkie powyższe cechy, warto zapoznać się z rankingiem aktualnie najlepszych usług tego typu w Internecie.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Postaramy się jedynie wytłumaczyć, na jakie aspekty należy zwracać uwagę, aby użytkownik mógł sam zdecydować o swoim wyborze. Już nikt nie będzie się zastanawiał Wimbledon gdzie oglądać, tylko jaki wybrać VPN.

  • Liczba dostępnych serwerów. Wysokiej klasy VPN będzie zapewniał dostęp do serwerów wszystkich najpopularniejszych państw świata. W ten sposób można odblokować dowolną zawartość Internetu.
  • Polityka niezachowywania logów. Bardzo istotna kwestia, na którą wiele osób nie zwraca uwagi. Wiele serwisów gromadzi dane o swoich użytkownikach, aby je następnie sprzedać stronom trzecim. Przed wybraniem odpowiedniej usługi warto sprawdzić, czy stosuje się do polityki niezachowywania logów swoich użytkowników.
  • Nowoczesne zabezpieczenia. VPN to przede wszystkim bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Dlatego wybierając odpowiednią usługę tego typu, należy przekonać się, czy stosuje najnowocześniejsze zabezpieczenia, które skutecznie zablokują wszelkie próby przechwycenia naszych danych osobowych i nie tylko. Duża część użytkowników wybiera VPN wyłącznie po to, aby przeglądać Internet.
  • Wysoka prędkość przesyłu danych. W przypadku transmisji online wymaga się, aby prędkość przesyłu danych stała na odpowiednim poziomie. Nie jest tajemnicą to, że przesyłanie danych najpierw na serwer usługi i dopiero potem w miejsce docelowe, spowalnia Internet. Do oglądania rozgrywek sportowych na żywo wymaga się najwyższej klasy VPNu, który nie będzie powodował żadnych opóźnień.

Darmowego VPN do oglądania Wimbledon transmisja

Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na pytanie „Wimbledon gdzie oglądać?” i skieruje się ku darmowym usługom VPN – może się srogo zawieść. Oczywiście, jeśli oferuje serwery ulokowane w wybranym kraju, istnieje możliwość uruchomienia odpowiedniej transmisji. Jednak jeśli ktoś oczekuje komfortu, to czeka go zderzenie ze smutną rzeczywistością.

Większość darmowych VPN ma bardzo wolne serwery, które umożliwiają jedynie przeglądanie stron internetowych, z tym czasem niekiedy także jest problem, ze względu na spowolnienia. W przypadku, kiedy ktoś chce obejrzeć Wimbledon na żywo, może okazać się, że wyświetli się nieprzyjemny pokaz slajdów.

wimbledon transmisja

Inną sprawą jest to, że jeśli cos jest darmowe – musi czerpać z czegoś zyski. Najczęściej robi to poprzez reklamy i sprzedawanie informacji o poruszaniu się po sieci swoich użytkowników.

Jeśli ktoś się na to nie godzi, powinien skierować się ku ExpressVPN. Dostaniesz tam 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy! Po prostu korzystasz z pakietu przez miesiąc, a jeśli w tym czasie zrezygnujesz, wszystkie pieniądze z subskrypcji dostaniesz z powrotem.

Do czego mogę jeszcze wykorzystać VPN?

Usługi maskujące IP to nie tylko odblokowywanie streamu z rozgrywkami sportowymi. To także cała masa innych korzyści. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, kiedy oglądamy ulubiony serial na Netflixie i musimy wyjechać za granicę, gdzie platforma jest zablokowana. W tym przypadku uratuje nas skorzystanie z usług tego typu.

Tak samo ma się sytuacja z przeglądaniem stron internetowych. Wiele krajów blokuje wybrane portale i przebywając za granicą skorzystanie z witryny, z której korzystaliśmy na co dzień, staje się niemożliwe.

wymbledon gdzie ogladac

Ostatnią, ale nie najmniej ważną sprawą jest samo bezpieczeństwo. Dobry VPN najczęściej charakteryzuje się najwyższej klasy zabezpieczeniami, dzięki którym nikt nie przechwyci naszych danych. Wiele osób wykorzystuje usługi tego typu wyłącznie po to, aby przeglądać Internet.

Podsumowanie

Możliwość korzystania z usług VPN to w dzisiejszych czasach priorytet. Prawie każdy internauta spotkał się kiedyś z sytuacją, kiedy został zablokowany przez jakiś portal lub platformę wyłącznie dlatego, że jego adres IP ukazuje, skąd pochodzi.

VPN radzi sobie z tym problemem w bardzo łatwy sposób. Bez względu na to, czy ktoś ogląda Wimbledon, czy Puchar Davisa – dobrej jakości usługa maskująca IP umożliwi oglądanie transmisji na żywo.

Polecamy skorzystać z obecnego numeru jeden w naszym rankingu – ExpressVPN charakteryzuje się wszystkimi najważniejszymi cechami i poradzi sobie z uruchomieniem każdej transmisji, a także odblokuje praktycznie całą zawartość Internetu, bez względu na to, gdzie aktualnie się przebywa.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl