Super Bowl na żywo: Cincinnati Bengals vs. Los Angeles Rams

oferty expressvpn swieta 2022

SuperBowl jest finałem ligi futbolu amerykańskiego NFL – National Football League. W naszym kraju na pewno nie cieszy się ona zbyt dużą popularnością, za to w Ameryce z roku na rok staje się coraz większym widowiskiem. Super Bowl transmisja bije rekordy oglądalności, która corocznie przekracza już 100 milionów widzów. To jednak nie tylko wydarzenie sportowe – podczas finału ligi dzieje się znacznie więcej, co może być dobrym powodem do oglądania tego wydarzenia!

Sprawdź ofertę
Użyj ExpressVPN i oglądaj SupeBowl za darmo - 49% ZNIŻKI

Usuń geo-blokady i oglądaj Superbowl z dowolnego miejsca i w pełnej prędkości z ExpressVPN. Odbierz 3 miesiące za darmo i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 2 Grudzień 2022

Transmisja Super Bowl 2022 zbliża się wielkimi krokami

W tym roku wielki mecz zaplanowano na 13 lutego 2022 (czasu amerykańskiego, zatem dla widzów z Polski Super Bowl transmisja odbędzie się 14 lutego w środku nocy) roku na stadionie SoFi Stadium znajdującym się w Los Angeles w Kalifornii. Naprzeciwko siebie staną najlepsze drużyny z dwóch konferencji, na które dzieli się liga NFL. W pięćdziesiątym szóstym finale NFL będą to Cincinati Bengals i Los Angeles Rams. Mecz zawsze odbywa się w nocy z niedzieli na poniedziałek, więc każdy ma szansę go obejrzeć. Kto wie, może w tym roku objawi się nowa gwiazda futbolu amerykańskiego, jak Tom Brady. Jedno jest pewne – Super Bowl na żywo to ogromne emocje.

super bowl transmisja

Przed takim wydarzeniem nie można przejść obojętnie, nawet jeśli nie jest się fanem ligi NFL i tej z pewnością interesującej dyscypliny sportowej. Transmisja Super Bowl 2022 zbliża się wielkimi krokami i wiele osób z całego świata zastanawia się, gdzie go oglądać. Niestety okazuje się, że osoby spoza Ameryki mogą mieć problemy z obejrzeniem tegorocznej edycji transmisja Super Bowl na żywo ze względu na dostępność transmisji.

Jeśli ktoś jest fanem tej dyscypliny sportowej, powinien już jakiś czas wcześniej rozpocząć poszukiwania najlepszej opcji do oglądania transmisja Super Bowl na żywow tym roku. Finał tym razem transmitować będzie telewizja TVP. W dalszej części artykułu zaprezentujemy sposoby na poradzenie sobie z tym problemem za pomocą VPN. Dla tych, których nie interesuje mecz na żywo, z pewnością znajdzie się ogólnie dostępny skrót meczu w poniedziałek po wydarzeniu. Oczywiście jest to wygodna opcja, ale pozbawiona ogromnej dawki adrenaliny, dlatego warto zadać sobie pytanie „transmisja Super Bowl na żywo gdzie obejrzeć w tym roku?”.

Gdzie zatem oglądać mecz?

Na sam początek warto zastanowić się, jakie w ogóle są opcje i czy jest gdzieś dostępna Super Bowl transmisja w Polsce. Tak jak wspominaliśmy, transmisja dostępna będzie całkowicie za darmo w telewizji TVP. Nie każdy jednak chce oglądać mecz w telewizji – w końcu nie wszyscy ją nawet posiadają. Jeżeli wolisz oglądać spotkanie w internecie, możesz to zrobić oglądając transmisję przez stronę TVP czy amerykańską telewizję NBC Sport. Nie wszędzie jednak ta opcja jest dostępna – dzieje się tak przez pewne ograniczenia.

transmisja super bowl

Oczywiście istnieje też możliwość oglądania tego finału na stronach trzecich, to jednak jest wysoce niebezpieczne dla ciebie, twoich danych i twojego komputera. Co więcej, transmisja taka w każdym momencie może zostać zablokowana. Dlatego właśnie lepiej jest wybrać legalne kanały do oglądania Super Bowl transmisja.

Co jednak zrobić, jeżeli jesteś poza Polską i nie możesz oglądać transmisji na TVP, lub nie masz dostępu do kanału NBC Sport?

Czy istnieje możliwość oglądania transmisja Super Bowl za darmo?

Wyjaśnijmy sobie najpierw ważną rzecz – dlaczego w ogóle transmisja jest tak ograniczona? Dzieje się tak głównie ze względu na umowy ze sponsorami, a także z wykupem praw do transmisji. Ci pierwsi mogą wymagać, by dany kanał pokazywał wydarzenie – w tym przypadku Super Bowl transmisja – wyłącznie w danym miejscu na świecie.

Kanały telewizyjne, które wykupują prawa do transmisji również mogą ograniczyć dostęp do osób spoza danego kraju. W ten sposób udostępniają transmisja Super Bowl na żywo tylko do mieszkańców Polski czy innego kraju.

super bowl na żywo

Blokada taka dzieje się poprzez wykrywanie naszego adresu IP, czyli unikalnego ciągu cyfr. Określa on nasze położenie w momencie połączenia z siecią – jeżeli adres IP wychodzi z kraju, który nie ma dostępu do strony czy transmisji Super Bowl na żywo. W takim przypadku dostęp do witryny zostaje zablokowany. Jest jednak pewien sposób na obejście tego ograniczenia. Mowa tutaj o VPNach.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca Grudzień 2022

Jak oglądać Super Bowl na żywo?

Tak jak napisaliśmy wcześniej, by móc oglądać mecz Super Bowl na żywo przez internet należy sięgnąć po VPN, który umożliwi nam oglądanie z dowolnego punktu na ziemi. W jaki sposób? Zmieniając i maskując nasz oryginalny adres IP i zmieniając go na, przykładowo, amerykański.

Jak oglądać z Polski?

Jeżeli chcesz oglądać amerykańską transmisję z Polski będziesz musiał wykonać kilka kroków.

 1. Wybranie odpowiedniego VPN, zapewniającego wysokie prędkości przesyłu danych. ExpressVPN będzie pewnym wyborem.
 2. Pobranie i zainstalowanie aplikacji.
 3. Uruchomienie programu i wybranie serwera zlokalizowanego na terenie Polski. W tym przypadku strony z amerykańskie będą nas traktowały, jakbyśmy mieszkali na terenie Polski.
 4. Przejście na stronę internetową TVP i uruchomienie transmisji

Jedno jest pewne – wszelkie przeglądarki internetowe w najbliższych tygodniach odnotują rekordową liczbę wyszukiwań takich fraz jak „ transmisja Super Bowl online”.

Oglądaj w NBC Sport

W tym roku amerykańska telewizja NBC Sports będzie udostępniać transmisję całkowicie za darmo dla widzów z USA. Jedynym minusem jest to, że kanał posiada blokadę geolokalizacyjną, która uniemożliwia oglądanie osobom z zagranicy. W tym przypadku potrzeba zaopatrzyć się w dobrego VPN, który posiada swoje serwery na terenie Stanów Zjednoczonych. Robiąc to, w łatwy sposób będzie można oglądać mecz, nie przejmując się niczym.

Najlepszy VPN do oglądania Super Bowl transmisja 2022

Brak transmisji w Polsce to na szczęście nie koniec, ponieważ możliwość oglądania Super Bowl na żywo zagranicznym nadal stoi otworem. Czy istnieje jednak najlepszy serwis umożliwiający oglądanie transmisji meczu? Na to pytanie każdy powinien sam sobie odpowiedzieć, ponieważ użytkownicy są różni i każdy z nich będzie miał inne oczekiwania.

Najlepszy VPN do oglądania Super Bowl w telewizji online, powinien cechować się przede wszystkim dużą przepustowością sieci. Niestety zdarza się, że usługi typu VPN znacznie obniżają prędkość Internetu i niekiedy nawet przeglądanie zwykłych stron internetowych może stanowić problem, a co dopiero wyświetlenie Super Bowl transmisja online. Kolejną cechą dobrego VPN będzie dostępność do dużej liczby lokalizacji. W końcu, aby obejrzeć Super Bowl na żywo z USA, potrzeba zmienić IP na amerykańskie i taki serwer musi być dostępny w wybranej usłudze. Ostatnią i dla wielu najważniejszą cechą idealnego VPN są zabezpieczenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi tego typu służą także do zabezpieczenia swoich użytkowników przed przechwyceniem danych, a nawet włamaniem do komputera. Płatne VPN zawsze są wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia, które skutecznie blokują próby dostępu do danych swoich użytkowników.

Warto zapoznać się z rankingiem aktualnie najlepszych VPN, które umożliwią oglądanie transmisji bez najmniejszych problemów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
Wartość 5 NordVPN
9.1

Czy można skorzystać z darmowych serwisów VPN?

To pytanie pojawia się zawsze u każdej osoby planującej skorzystanie z usług VPN zaraz po „transmisja Super Bowl gdzie obejrzeć?”. Czas wielkiego meczu z pewnością sprawi, że ogromne rzesze ludzi z całego świata zdecydują się na wypróbowanie darmowych VPN do wyświetlenia Super Bowl transmisja. Niestety trzeba przyznać, że Super Bowl transmisja za pomocą bezpłatnych VPN to sprawa niemal beznadziejna i składa się na to kilka podstawowych ograniczeń.

 • Ograniczenie przepustowości łącza – w przypadku wyświetlania obrazu wideo, przepustowość łącza musi być niezachwiana. Darmowe VPN najczęściej obniżają ją do minimum, które uniemożliwi wyświetlenie jakiejkolwiek transmisji online. Chyba że dany serwis oferuje znaczne zmniejszenie jakości obrazu. W tym przypadku oglądanie transmisji z pewnością nie będzie przyjemnym doświadczeniem.
 • Mała liczba lokalizacji – jeśli VPN nie posiada serwerów w kraju, z którego planuje się oglądać Super Bowl na żywo online – będzie to niemożliwe. Darmowe wersje umożliwiają najczęściej dostęp do kilku państw i jeśli ktoś chce więcej, musi zapłacić.
 • Słabe zabezpieczenia – zabezpieczenia w darmowych usługach VPN stoją na bardzo niskim poziomie lub nie ma ich wcale. Dlatego korzystanie z tego typu usług w celu oglądania meczu, może skończyć się bardzo źle.
 • Zachowywanie logów użytkowników – ta praktyka jest niestety stosowana przez większość darmowych VPN. Firma musi się z czegoś utrzymywać i zachowuje historię poruszania się po sieci swoich użytkowników. Następnie sprzedaje je zainteresowanym firmom, które będą wykorzystywały te informacje do lepszego ukierunkowania treści reklamowych.

Lepsza alternatywa

Oczywiście nie wszystkie darmowe wersje VPN są aż tak ograniczone. Jeśli już ktoś chce skorzystać z VPN w wersji bezpłatnej, powinien użyć wersji próbnej jednego z płatnych VPN. W tym przypadku Transmisja Super Bowl może nie być, aż tak trudna do wyświetlenia, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że wersje próbne najczęściej posiadają własne ograniczenia dotyczące lokalizacji serwerów i ilości danych, które mogą przetworzyć. Jeśli chodzi o Super Bowl na żywo przez Internet, można być praktycznie pewnym, że ilość potrzebnych danych może znacznie przekroczyć to, co oferują darmowe wersje płatnych VPN.

Dlatego właśnie o wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z ExpressVPN. Oprócz bycia bezpiecznym i sprawdzonym, oferuje on też 30 dni na zwrot pieniędzy, dzięki czemu bez problemu przetestujesz jego działanie na swoim komputerze i przekonasz się, czy jest to program odppowiedni dla ciebie!

Korzyści płynące z używania płatnych usług VPN

Jak to prawie zawsze w świecie bywa, możliwość wyboru darmowej usługi, a płatnej to kolosalna różnica. Użytkownik, który decyduje się na wykupienie VPN, płaci przede wszystkim za komfort. Z płatnym VPN z górnej półki, wyświetlenie transmisji nie będzie stanowiła najmniejszego problemu. Decydując się na wybór płatnej usługi VPN, już nigdy więcej nie pojawi się pytanie o możliwość obejrzenia finału NFL. Wystarczy po prostu znaleźć odpowiednią oficjalną transmisję i ją uruchomić, nie przejmując się żadnymi blokadami geolokalizacyjnymi.

super bowl transmisja online

Zalety płatnych VPN to w zasadzie przeciwieństwa negatywnych stron darmowych wersji.

 • Brak lub śladowe ograniczenia przepustowości łącza – VPN z najwyższej półki nie powinien znacznie obniżać prędkości łącza internetowego i transmisja z meczu powinna wyświetlić się bez najmniejszego problemu.
 • Duża liczba lokalizacji serwerów – standardowy VPN w wersji płatnej ma kilkadziesiąt różnych lokalizacji serwerów, z których można korzystać. Przy takim wyborze znalezienie miejsca, w którym Super Bowl transmisja będzie wyświetlane, będzie dziecinnie proste.
 • Bardzo silne zabezpieczenia – decydując się na płatną opcję, można być pewnym, że wszystko, co robimy w sieci jest całkowicie zabezpieczone. Wiele osób na co dzień korzysta z VPN do przeglądania sieci, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejsze, niż standardowe przeglądanie sieci. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii szyfrowania połączonych z ogólnymi zasadami działania VPN – cały ruch przechodzi najpierw przez serwery usługi i dopiero potem trafia do użytkownika.
 • Brak polityki zachowywania logów użytkowników – twórcy otrzymują pieniądze od swoich użytkowników i nie muszą sprzedawać danych swoich użytkownikom osobom trzecim. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły i warto dokładnie wczytać się w regulamin usługi, przed jego potwierdzeniem.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca Grudzień 2022

FAQ

Gdzie oglądać Super Bowl 2022?

Możesz to zrobić za pomocą telewizji TVP Sport lub NBC Sport. By mieć do nich dostęp z całego świata, skorzystaj z tego poradnika:

 • Zainstaluj polecany przez nas program ExpressVPN i uruchom go
 • Zmień swój adres IP na amerykański lub polski i połącz się z wybraną stroną
 • Oglądaj wydarzenie bez problemowo!

Gdzie odbywa się Super Bowl 2022?

W tym roku finał ligi NFL odbywa się w Kalifornii, na stadionie SoFi w Los Angeles.

Podsumowanie

Finał NFL to niezaprzeczalnie jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych roku na świecie. Nawet w Polsce, gdzie mało kto interesuje się futbolem amerykańskim, co roku można znaleźć coraz więcej wiadomości na ten temat. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości Super Bowl transmisja będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem?

Do tego czasu warto zastanowić się nad najbardziej przystępną opcją na oglądanie meczu w Internecie – VPN. Usługi zmieniające IP użytkownika, sprawiają, że zagraniczne serwisy traktują go jak obywatela dowolnego państwa na świecie i dzięki temu można ominąć wszelkie blokady lokalizacyjne, z których w ostatnich latach korzysta się coraz częściej. Wystarczy po prostu zaopatrzyć się w dobry płatny VPN, jak np. ExpressVPN i wyczekiwać tego niesamowitego meczu.

Jako manager marketingu online, zdobyłem wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach cyfrowego świata. Z przyjemnością dzielę się teraz nimi na tym blogu. Lubię pisać o wspaniałych, ale i niebezpiecznych stronach Internetu – w tym także o kwestiach ochrony prywatności. Moje motto: nie zostawiaj drzwi otwartych, gdy wychodzisz z domu. Sądzę, że to samo dotyczy sfery online: nie zostawiaj swoich danych bez nadzoru będąc online!

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl