Super Bowl w TV – gdzie obejrzeć za pomocą VPN

SuperBowl jest finałem ligi futbolu amerykańskiego NFL – National Football League. Chociaż w naszych stronach ta dyscyplina sportowa jest nieco przyćmiona przez piłkę nożną, w Ameryce z roku na rok staje się coraz większym widowiskiem. Transmisja Super Bowl bije rekordy oglądalności, która corocznie przekracza już 100 milionów widzów. Dzień, w którym zaplanowano finał ligi futbolu amerykańskiego, z automatu staje się nieoficjalnym świętem narodowym w USA.

Przejdź na ExpressVPN
Potrzebujesz najlepszego VPN?

Nie szukaj więcej i pobierz ExpressVPN, najlepsza aktualnie dostępna usługa VPN - 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Super Bowl 2022 zbliża się wielkimi krokami

W tym roku wielki mecz zaplanowano na 2 lutego 2022 roku na stadionie Hard Rock Stadium znajdującym się w Miami na Florydzie. Naprzeciwko siebie staną najlepsze drużyny z dwóch konferencji, na które dzieli się liga NFL. W pięćdziesiątym czwartym finale NFL będą to San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs. Mecz zawsze odbywa się w nocy z niedzieli na poniedziałek, więc każdy ma szansę go obejrzeć. Kto wie, może w tym roku objawi się nowa gwiazda futbolu amerykańskiego, jak Tom Brady.

Przed takim wydarzeniem nie można przejść obojętnie, nawet jeśli nie jest się fanem ligi NFL i tej z pewnością interesującej dyscypliny sportowej. Super Bowl 2022 zbliża się wielkimi krokami i wiele osób z całego świata zastanawia się, gdzie go oglądać. Niestety okazuje się, że osoby spoza Ameryki mogą mieć problemy z obejrzeniem tegorocznej edycji SuperBowl ze względu na dostępność transmisji.

Jeśli ktoś jest fanem tej dyscypliny sportowej, powinien już jakiś czas wcześniej rozpocząć poszukiwania najlepszej opcji do oglądania finału NFL w tym roku. Okazuje się, że finał ligi NFL nie będzie tak łatwo dostępny w Polsce i zarówno transmisja TV na żywo, jak i stream online nie zostały wykupione przez żadną popularną polską telewizję. W dalszej części artykułu zaprezentujemy sposoby na poradzenie sobie z tym problemem za pomocą VPN. Dla tych, których nie interesuje mecz na żywo, z pewnością znajdzie się ogólnie dostępny skrót meczu w poniedziałek po wydarzeniu. Oczywiście jest to wygodna opcja, ale pozbawiona ogromnej dawki adrenaliny, dlatego warto zadać sobie pytanie „Super Bowl gdzie obejrzeć w tym roku?”.

Gdzie zatem oglądać mecz?

Na sam początek warto zastanowić się, jakie w ogóle są opcje i czy jest gdzieś dostępna Super Bowl transmisja w Polsce. Niestety okazuje się, że mecz w telewizji polskiej nie jest w ogóle brany pod uwagę – a szkoda. Jeśli w naszym rodzimym kraju nikt nie zatroszczył się o umożliwienie oglądania jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, należy skorzystać z dobrodziejstw Internetu, a mianowicie usług VPN.

Istnieje kilka opcji na to, gdzie oglądać Super Bowl w tym roku i większość z nich nie jest dostępna dla osób mieszkających w Polsce. Zawsze pozostaje opcja wykupienia dostępu do NFL Game Pass, ale z punktu widzenia polskiego odbiorcy jest to stanowczo za drogie przedsięwzięcie. Szczególnie dla kogoś, kto nie śledzi regularnie zmagań w NFL. Na pewno znajdą się osoby, które będą próbowały transmitować to wydarzenie za pomocą popularnych serwisów, jak YouTube, czy Facebook. Ta opcja jest obarczona dużym ryzykiem zablokowania, dlatego silnie jej nie polecamy. Najrozsądniejszym sposobem jest wyszukanie ogólnodostępnej zagranicznej telewizji, która transmituje mecz za darmo. W tym wypadku użytkownicy spoza granic danego kraju mogą być zablokowani (w tym Polacy) i należy użyć VPN.

Oglądaj w CBS Sports

W tym roku amerykańska telewizja CBS Sports będzie udostępniać transmisję całkowicie za darmo dla widzów z USA. Jedynym minusem jest to, ze kanał posiada blokadę geolokalizacyjną, która uniemożliwia oglądanie osobom z zagranicy. W tym przypadku potrzeba zaopatrzyć się w dobrego VPN, który posiada swoje serwery na terenie Stanów Zjednoczonych. Robiąc to, w łatwy sposób będzie można oglądać mecz, nie przejmując się niczym.

W tym krótkim przewodniku przedstawimy jak przebiega przykładowy proces uruchamiania odpowiedniego serwera dla dowolnej usługi VPN.

 1. Wybranie odpowiedniego VPN, zapewniającego wysokie prędkości przesyłu danych. ExpressVPN będzie pewnym wyborem.
 2. Pobranie i zainstalowanie aplikacji.
 3. Uruchomienie programu i wybranie serwera zlokalizowanego na terenie Stanów Zjednoczonych. W tym przypadku strony z amerykańskie będą nas traktowały, jakbyśmy mieszkali na terenie USA.
 4. Przejście na stronę internetową CBS Sports i uruchomienie

Jedno jest pewne – wszelkie przeglądarki internetowe w najbliższych tygodniach odnotują rekordową liczbę wyszukiwań takich fraz, jak „SuperBowl transmisja online”.

Czy istnieje możliwość oglądania SuperBowl za darmo?

To najczęściej zadawane pytanie odnoszące się do wszelkich wydarzeń sportowych na świecie, także SuperBowl. Jako że transmisja w Polsce pozostaje w strefie marzeń każdego fana NFL, należy uciec się do niekonwencjonalnych środków. Usługi VPN umożliwiają obejrzenie Super Bowl w telewizji pochodzącej z innych krajów świata. Dzięki zmianie IP na wybrany przed użytkownika serwer, w kilka sekund można stać się obywatelem USA, Kanady, Francji czy nawet Chin. Oczywiście nie jest to do końca darmowa opcja (VPN najczęściej kosztuje kilka dolarów na miesiąc), ale biorąc pod uwagę ogół korzyści płynący z użytkowania usługi tego typu, śmiało można założyć, że sposobność obejrzenia Super Bowl transmisja w Polsce to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości usługi tego typu.

Inną opcją będzie wypróbowanie darmowej wersji VPN, ale z racji licznych ograniczeń nie będzie to komfortowa sprawa, a w większości przypadków nawet niemożliwa. Trzeba przyjąć do wiadomości, że Super Bowl transmisja online z zagranicznych serwisów to najlepsza opcja i dograć wszystko przynajmniej kilka dni wcześniej, aby nic nas nie zaskoczyło w dzień meczu.

Najlepszy VPN do oglądania SuperBowl 2022

Brak transmisji w Polsce to na szczęście nie koniec, ponieważ możliwość oglądania Super Bowl w TV zagranicznym nadal stoi otworem. Czy istnieje jednak najlepszy serwis umożliwiający oglądanie transmisji meczu? Na to pytanie każdy powinien sam sobie odpowiedzieć, ponieważ użytkownicy są różni i każdy z nich będzie miał inne oczekiwania.

Najlepszy VPN do oglądania Super Bowl w telewizji online, powinien cechować się przede wszystkim dużą przepustowością sieci. Niestety zdarza się, że usługi typu VPN znacznie obniżają prędkość Internetu i niekiedy nawet przeglądanie zwykłych stron internetowych może stanowić problem, a co dopiero wyświetlenie Super Bowl transmisja online. Kolejną cechą dobrego VPN będzie dostępność do dużej liczby lokalizacji. W końcu, aby obejrzeć Super Bowl w TV z USA, potrzeba zmienić IP na amerykańskie i taki serwer musi być dostępny w wybranej usłudze. Ostatnią i dla wielu najważniejszą cechą idealnego VPN są zabezpieczenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi tego typu służą także do zabezpieczenia swoich użytkowników przed przechwyceniem danych, a nawet włamaniem do komputera. Płatne VPN zawsze są wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia, które skutecznie blokują próby dostępu do danych swoich użytkowników.

Warto zapoznać się z rankingiem aktualnie najlepszych VPN, które umożliwią oglądanie transmisji bez najmniejszych problemów.

Czy można skorzystać z darmowych serwisów VPN?

To pytanie pojawia się zawsze u każdej osoby planującej skorzystanie z usług VPN zaraz po „Super Bowl gdzie obejrzeć?”. Czas wielkiego meczu z pewnością sprawi, że ogromne rzesze ludzi z całego świata zdecydują się na wypróbowanie darmowych VPN do wyświetlenia SuperBowl. Niestety trzeba przyznać, że transmisja SuperBowl za pomocą bezpłatnych VPN to sprawa niemal beznadziejna i składa się na to kilka podstawowych ograniczeń.

 • Ograniczenie przepustowości łącza – w przypadku wyświetlania obrazu wideo, przepustowość łącza musi być niezachwiana. Darmowe VPN najczęściej obniżają ją do minimum, które uniemożliwi wyświetlenie jakiejkolwiek transmisji online. Chyba że dany serwis oferuje znaczne zmniejszenie jakości obrazu, ale w tym przypadku oglądanie transmisji z pewnością nie będzie przyjemnym doświadczeniem.
 • Mała liczba lokalizacji – jeśli VPN nie posiada serwerów w kraju, z którego planuje się oglądać Super Bowl w TV online – będzie to niemożliwe. Darmowe wersje umożliwiają najczęściej dostęp do kilku państw i jeśli ktoś chce więcej, musi zapłacić.
 • Słabe zabezpieczenia – zabezpieczenia w darmowych usługach VPN stoją na bardzo niskim poziomie lub nie ma ich wcale. Dlatego korzystanie z tego typu usług w celu oglądania meczu, może skończyć się bardzo źle.
 • Zachowywanie logów użytkowników – ta praktyka jest niestety stosowana przez większość darmowych VPN. Firma musi się z czegoś utrzymywać i zachowuje historię poruszania się po sieci swoich użytkowników, a następnie sprzedaje je zainteresowanym firmom, które będą wykorzystywały te informacje do lepszego ukierunkowania treści reklamowych.

Oczywiście nie wszystkie darmowe wersje VPN są aż tak ograniczone. Jeśli już ktoś chce skorzystać z VPN w wersji bezpłatnej, powinien użyć wersji próbnej jednego z płatnych VPN. W tym przypadku Transmisja Super Bowl może nie być, aż tak trudna do wyświetlenia, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że wersje próbne najczęściej posiadają własne ograniczenia dotyczące lokalizacji serwerów i ilości danych, które mogą przetworzyć. Jeśli chodzi o Super Bowl w TV przez Internet, można być praktycznie pewnym, że ilość potrzebnych danych może znacznie przekroczyć to, co oferują darmowe wersje płatnych VPN.

Korzyści płynące z używania płatnych usług VPN

Jak to prawie zawsze w świecie bywa, możliwość wyboru darmowej usługi, a płatnej to kolosalna różnica. Użytkownik, który decyduje się na wykupienie VPN, płaci przede wszystkim za komfort. Z płatnym VPN z górnej półki, wyświetlenie transmisji nie będzie stanowiła najmniejszego problemu. Decydując się na wybór płatnej usługi VPN, już nigdy więcej nie pojawi się pytanie o możliwośc obejrzenia finału NFL. Wystarczy po prostu znaleźć odpowiednią oficjalną transmisję i ją uruchomić, nie przejmując się żadnymi blokadami geolokalizacyjnymi.

Zalety płatnych VPN to w zasadzie przeciwieństwa negatywnych stron darmowych wersji.

 • Brak lub śladowe ograniczenia przepustowości łącza – VPN z najwyższej półki nie powinien znacznie obniżać prędkości łącza internetowego i transmisja z meczu powinna wyświetlić się bez najmniejszego problemu.
 • Duża liczba lokalizacji serwerów – standardowy VPN w wersji płatnej ma kilkadziesiąt różnych lokalizacji serwerów, z których można korzystać. Przy takim wyborze znalezienie miejsca, w którym SuperBowl będzie wyświetlane, będzie dziecinnie proste.
 • Bardzo silne zabezpieczenia – decydując się na płatną opcję, można być pewnym, że wszystko, co robimy w sieci jest całkowicie zabezpieczone. Wiele osób na co dzień korzysta z VPN do przeglądania sieci, ponieważ jest to o wiele bezpieczniejsze, niż standardowe przeglądanie sieci. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii szyfrowania połączonych z ogólnymi zasadami działania VPN – cały ruch przechodzi najpierw przez serwery usługi i dopiero potem trafia do użytkownika.
 • Brak polityki zachowywania logów użytkowników – twórcy otrzymują pieniądze od swoich użytkowników i nie muszą sprzedawać danych swoich użytkownikom osobom trzecim. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły i warto dokładnie wczytać się w regulamin usługi, przed jego potwierdzeniem.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Podsumowanie

Finał NFL to niezaprzeczalnie jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych roku na świecie. Nawet w Polsce, gdzie mało kto interesuje się futbolem amerykańskim, co roku można znaleźć coraz więcej wiadomości na ten temat. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości SuperBowl będzie transmitowany także w Polsce?

Do tego czasu warto zastanowić się nad najbardziej przystępną opcją na oglądanie meczu w Internecie – VPN. Usługi zmieniające IP użytkownika, sprawiają, że zagraniczne serwisy traktują go jak obywatela dowolnego państwa na świecie i dzięki temu można ominąć wszelkie blokady lokalizacyjne, z których w ostatnich latach korzysta się coraz częściej. Wystarczy po prostu zaopatrzyć się w dobry płatny VPN, jak np. ExpressVPN i wyczekiwać tego niesamowitego meczu.

Jako manager marketingu online, zdobyłem wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach cyfrowego świata. Z przyjemnością dzielę się teraz nimi na tym blogu. Lubię pisać o wspaniałych, ale i niebezpiecznych stronach Internetu – w tym także o kwestiach ochrony prywatności. Moje motto: nie zostawiaj drzwi otwartych, gdy wychodzisz z domu. Sądzę, że to samo dotyczy sfery online: nie zostawiaj swoich danych bez nadzoru będąc online!

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl