Najlepsze sieci VPN dla Mac 2024

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu operacyjnego iOS, z pewnością wiesz jak trudno jest znaleźć VPN dla Mac. Komputery Mac, choć dobre, niestety często sprawiają problemy związane z szukaniem oprogramowania, które by na nich działało. Szczególnie w Polsce, gdzie system iOS nie jest aż tak popularny. Co zatem masz zrobić, jeśli szukasz darmowy VPN Mac, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego oprogramowania? Czy naprawdę jesteś skazany na wielogodzinne poszukiwania, czy jednak istnieje łatwiejsza droga znalezienia darmowy VPN Mac OS X? Masz szczęście, ponieważ wtedy z pomocą nadchodzimy my!

W artykule tym przedstawimy Ci przewodnik, w jaki sposób znaleźć VPN, na co zwracać uwagę wybierając dostawcę oraz jakie funkcjonalności ma dobry VPN!

Weź to!
Wypróbuj ExpressVPN, najlepszy darmowy na Mac Apple, 30 dni za darmo

ExpressVPN idealnie współpracuje z Mac Apple. Twoje urządzenia będą stale chronione dzięki bezpiecznym połączeniom. Możesz wypróbować za darmo przez 30 dni.


Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Najlepszy darmowy VPN na Maca: darmowy czy płatny?

Czy tak naprawdę niezbędny jest darmowy VPN na Maca? W tym wypadku nie ma różnicy, czy korzystasz z systemu operacyjnego Windows czy iOS. VPN jest tak samo potrzebny na obu z nich! Surfując w Internecie w poszukiwaniu usługi darmowy VPN Mac OS natknąłeś się zapewne na setki różnych propozycji. Każda z nich jest inna, jedne są darmowe, inne płatne… Jak wybrać?! I czy możesz zaoszczędzić na VPN OSX i wybrać darmową usługę? Oczywiście, że możesz, ale musisz się liczyć z pewnym ryzykiem, jakie podejmujesz.

Jak wspominaliśmy w poprzednim paragrafie, używanie darmowej sieci VPN OS X łączy się z pewnym ryzykiem. Pierwszą sprawą, którą musisz rozważyć, jest Twoje bezpieczeństwo. Darmowe usługi VPN Mac słynne są z tego powodu, że bardzo często zawierają w sobie szkodliwe oprogramowanie, takie jak wirusy i trojany. Takie oprogramowanie zajmuje się wykradaniem Twoich danych wrażliwych, takich jak numer konta, adres e-mail, adres zamieszkania… Wymieniać można w nieskończoność, ale wniosek z tego tytułu jest jeden: uważaj!

vpn mac

Lepiej uważać na samym początku, aniżeli potem starać się załagodzić skutki niemądrych decyzji, prawda? Kolejnym argumentem przemawiającym za nieinstalowaniem darmowy VPN na Maca jest przypuszczenie, że może on zbierać dane o Tobie i nimi handlować. Jedną sprawę należy postawić jasno: jeżeli VPN nie zarabia na klientach, musi zarabiać w innych miejscach. I niestety, często zarabia po prostu na Tobie jako produkcie. W końcu ma kilka serwerów do utrzymania w różnych miejscach na świecie, a to kosztuje. Taki serwis VPN OS X kolekcjonuje dane o Tobie w swojej bazie danych, o stronach, jakie przeglądasz, produktach, które kupujesz, aby potem sprzedawać je dalej na przykład agencjom reklamowym.

A agencje reklamowe, dzięki tymże informacjom, mogą lepiej analizować Ciebie jako potencjalnego nabywcę produktów, i kierować do Ciebie spersonalizowane reklamy. Wiedząc to, teraz jesteś w stanie samodzielnie podjąć decyzję: czy będziesz korzystać z darmowy VPN na Maca, czy też wybierzesz płatną usługę.

Ranking darmowy VPN Mac

Skoro darmowe VPN OS X powodują tyle szkód, z jakiego serwisu mogę skorzystać?! ExpressVPN to tani i dobry darmowy VPN na Maca, dzięki któremu możesz zarówno oglądać polskie filmy za granicą, jak i ściągać torrenty, jednocześnie pozostając anonimowym w Internecie. Dostawca ten został sprawdzony przez naszych ekspertów, którzy zapewnili o jego bezpieczeństwie i zagwarantowali anonimowość podczas jego użytkowania. Nie musisz już się wahać, jeśli szukasz dobrego darmowy VPN na Maca, ExpressVPN będzie najlepszym wyborem.

Jeżeli natomiast dalej nie podjąłeś decyzji, który darmowy VPN Mac wybrać, poniżej prezentujemy ranking stworzony przez naszych ekspertów. Wybrali oni kilka sprawdzonych i dobrych usług VPN dla Mac, dzięki którym bezpiecznie i anonimowo będziesz mógł przeglądać Internet. Poniżej prezentujemy ranking VPN OS X, a w następnym paragrafie wyjaśniamy, czym kierowali się nasi eksperci przy wyborze usługi darmowy VPN na Maca.

Jak tworzymy ranking VPN dla Mac?

Przy tworzeniu rankingu kierujemy się następującymi kryteriami. Są one starannie wyselekcjonowane przez naszych ekspertów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierając darmowy VPN na Maca z listy, będziesz ze swojego wyboru zadowolony!

vpn mac

Global Server Coverage

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru sieci darmowy VPN Mac było pokrycie świata serwerami. Co to dokładnie oznacza? Sieć VPN dla Mac pozwala Ci połączyć się z Internetem przez inny serwer, dzięki czemu nabywasz lokalny adres IP tegoż serwera. Im więcej serwerów jest dostępnych dzięki danemu dostawcy VPN dla Mac, tym lepiej. Daje Ci to dostęp do treści z całego świata. Wiele treści w Internecie, takich jak filmy czy seriale, ograniczone są geoblokadą, co powoduje, że dostępne są tylko dla rezydentów z danego kraju. Dzięki usłudze VPN dostajesz dostęp do treści ograniczonych blokadami lokalizacyjnymi, ponieważ jeśli chcesz, możesz być widoczny pod adresem IP pochodzącym z danego kraju. Dzięki dobrej usłudze darmowy VPN Mac będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy i seriale, a także korzystać z najlepszych portali streamingowych z każdego miejsca na świecie.

Szybkość Połączenia

Większość osób używających darmowy VPN na Maca używają go po to, aby oglądać filmy i seriale za granicą. A w tym celu bardzo ważna jest prędkość Twojego połączenia z Internetem. Jeśli prędkość jest niska, Twój ulubiony film będzie się zacinał i bardzo długo ładował. A Ty na pewno chcesz tego uniknąć. Dlatego też, wybierając VPN dla Mac do naszego rankingu, braliśmy pod uwagę tylko te usługi, które zapewniają przyzwoitą prędkość, abyś Ty mógł się cieszyć nielimitowanym dostępem do Internetu!

Prywatność i bezpieczeństwo

Są to kluczowe aspekty wybierając usługę darmowy VPN na Maca, a także pierwszorzędny powód, dla którego niektórzy w ogóle instalują VPN. Dobra usługa darmowy VPN na Maca zapewnia Ci całkowitą anonimowość w Internecie. Dzieje się tak, ponieważ jesteś widoczny pod innym adresem IP, niż w rzeczywistości posiadasz. Jeżeli Twój dostawca nie przechowuje logów o Tobie, a zakładamy, że tak jest (ponieważ na pewno zainstalowałeś VPN dla Mac z naszego rankingu!), nikt nie może dociec, skąd tak naprawdę się łączysz. Dzięki usłudze VPN OS X uzyskujesz też większe bezpieczeństwo, przeglądając Internet przez darmowe publiczne sieci Wi-Fi. Darmowy VPN Mac szyfruje bowiem Twoje połączenie, dzięki czemu stajesz się odporny na potencjalne ataki hackerów.

Obsługa Klienta

Bardzo ważna funkcjonalność! Jeżeli coś nie będzie działać prawidłowo lub Ty napotkasz jakiś problem związany z obsługą sieci VPN dla Mac, ważne jest, abyś miał do kogo się zwrócić. VPN dla Mac umieszczone w naszym rankingu zapewniają Ci łatwy kontakt z obsługą klienta.

Ograniczenia

Jakie są ograniczenia związane z używaniem niektórych usług VPN? Mowa tutaj głównie o usługach VPN niskiej jakości. Jednym z najczęściej występujących ograniczeń jest limitowana szybkość połączenia. Oznacza to, że sieć VPN ma ograniczoną przepustowość ruchu internetowego, a co za tym idzie, zwalnia Twoje połączenie z Internetem. Innym, bardzo częstym ograniczeniem, jest ograniczenie możliwych do ściągnięcia danych. Działa to tak samo, jak Internet w Twoim telefonie: na dany miesiąc masz do wykorzystania na przykład 2 GB Internetu. Tak samo będzie w wypadku sieci VPN: w danym miesiącu, łącząc się z wirtualną siecią prywatną, masz do wykorzystania tylko 2 GB Internetu.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Korzyści, jakie zyskujesz, używając VPN OS X

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści zyskasz, używając sieci VPN? Korzyści jest bardzo wiele! Najważniejsze z nich to między innymi: zwiększone bezpieczeństwo, anonimowość w sieci oraz dostęp do filmów i seriali z całego świata! Więcej na ten temat poniżej.

Dostęp do wszystkich portali streamingowych i zablokowanych stron internetowych

Korzystając z dobrej jakości sieci VPN OS X, możesz być pewnien, że będziesz mógł korzystać z najlepszych portali streamingowych, takich jak Hulu, Amazon Prime czy Netflix, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Nie będą dotyczyć Cię bowiem geoblokady, których te portale używają. A Ty możesz cieszyć się ulubionymi serialami oraz filmami!

vpn na mac

Walka z cenzurą

Dzięki VPN OS X możesz też walczyć z cenzurą, która dotyczy niektórych krajów, takich jak na przykład Chiny. Używając serwisu VPN, nawet, jeśli przebywasz w kraju, którego cenzura dotyczy, ty jesteś w stanie ją obejść.

Jak zainstalować VPN na Twoim urządzeniu?

Po przeczytaniu tego artykułu może wydawać Ci się, że zainstalowanie VPN OS X może być trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego! Oto instrukcja, jak zainstalować VPN OS X w trzech krokach!

  1. Wybierz bezpiecznego dostawcę usług VPN, najlepiej takiego, który znajduje się w rankingu przedstawionym w naszym artykule.
  2. Wejdź w Preferencje systemowe, a następnie w Sieć na swoim MacBooku.
  3. Kliknij plus w menu po lewej stronie, a następnie wybierz z listy VPN.
  4. Wprowadź dane VPNa przez który chcesz się połączyć, takie jak serwer DSN i proxy.
  5. Kliknij Zastosuj, a następnie OK.

Po pełną instrukcję w języku polskim zapraszamy tu: klik.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Zakończenie

Tak jak widzisz, używanie usługi VPN wcale nie musi być trudne. W artykule tym dowiedziałeś się, z jakiego dostawcy sieci VPN skorzystać, jeśli jesteś użytkownikiem systemu iOS. Przedstawiliśmy Ci ranking z plusami i minusami każdej z wybranej przez nas sieci, oraz kryteria, na podstawie których umieszczaliśmy w nim dane usługi. Dzięki nam nie będziesz miał również problemów z instalacją sieci VPN OS X, nawet jesli używasz VPN MacBook Pro. VPN OS X jest bowiem dostępny dla każdego i na każdy system oraz sprzęt! Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko życzyć Ci powodzenia w użytkowaniu bezpiecznej i dobrej usługi VPN!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl