Najlepszy VPN na Mac

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, komputer Mac staje się coraz bardziej popularny. Urządzenie, które jeszcze do niedawna w Polsce uchodziło za sprzęt ekskluzywny, coraz częściej znajduje swoje miejsce na naszych biurkach, sprawiając, że komfort pracy wzrasta. Mac jest bardzo ładny i funkcjonalny. Jeśli ktoś już zdecydował się na komputer firmy Apple, powinien także pomyśleć o odpowiednim jego zabezpieczeniu. W dzisiejszych czasach VPN na komputer Mac to obowiązek. W sieci na każdym kroku czyhają na nas niebezpieczeństwa, o których większość internautów nawet nie ma pojęcia. VPN Mac to jedna z podstawowych rzeczy, o jakich należy pomyśleć zaraz po zakupieniu urządzenia działającego na standardowym systemie Mac, lub OS X.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN na Mac - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN chroni Twój Mac z szybkim i bezpiecznym połączeniem. Kliknij nasz przycisk, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Jaki jest najlepszy VPN Mac?

Nowe usługi maskujące IP działają na większości systemów operacyjnych, jakie można spotkać w dzisiejszych komputerach i urządzeniach przenośnych. Dzięki temu nie ma dużego problemu w wyborze. Na rynku można spotkać setki różnych VPNów. Jaki zatem wybrać VPN na Mac, aby sprawował się odpowiednio?

Dobry VPN Mac OS powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami, które zapewnią użytkownikowi zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort poruszania się po Internecie.

  • Zapewnienie ochrony przed wyciekiem adresów IP lub DNS. Nasz adres IP i DSN w Internecie są jednymi z najbardziej wrażliwych danych, do których można bardzo łatwo uzyskać dostęp. Kiedy korzystamy ze stron internetowych, ich właściciele otrzymują informacje o adresie IP swojego użytkownika, który szacunkowo określa także lokalizację podłączenia do sieci. Jeśli ktoś lubi anonimowość, uruchomienie Mac OS VPN to obowiązek.
  • Serwery ulokowane w wielu krajach i jurysdykcjach. Adres serwera VPN to jedna z kluczowych spraw. To dzięki nim zmieniamy to, jak widzą nas w Internecie. Przekierowując połączenie przez USA, automatycznie stajemy się widoczni jako Amerykanie i możemy korzystać z przeznaczonych tylko dla nich serwisów internetowych, z Netflixem na czele.
  • Zapewnienie aplikacji VPN Mac OS. Nie wszyscy dostawcy usług maskujących IP decydują się na stworzenie programu VPN na Mac. Dlatego przed decyzją o zakupie, należy bezwzględnie sprawdzić, czy istnieje w ogóle możliwość zainstalowania na naszym urządzeniu.
  • Szyfrowanie na najwyższym światowym poziomie. Mac OS VPN powinien charakteryzować się także najwyższymi światowymi standardami z zakresu szyfrowania. Dzięki temu poruszanie się po Internecie będzie nie tylko anonimowe, ale i bezpieczne.
  • Renomowana firma z nieposzlakowaną opinią w Internecie. Jeśli dana usługa VPN na Mac jest dobra, to będzie posiadała praktycznie 100% opinii pozytywnych. Oczywiście, bez względu na to, jaka usługa by nie była, zawsze znajdą się malkontenci.
  • Gwarancja zwrotu pieniędzy. Mocnym dowodem na poparcie wszystkich zalet podawanych przez producenta sieci VPN jest, jeśli zapewnia on gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku, kiedy klient zdecyduje się wycofać swoją subskrypcję.

VPN Mac OS, który posiada prawie wszystkie powyższe opcje, z pewnością będzie się sprawował bez najmniejszego zarzutu. Wiemy, że większość użytkowników albo nie ma czasu, albo po prostu nie wie gdzie szukać, aby dowiedzieć się tego wszystkiego o każdej usłudze VPN, dlatego stworzyliśmy specjalny ranking z najlepszymi VPN na Mac.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Ile kosztuje Mac VPN?

Wydawać by się mogło, że usługi zapewniające tak dużo funkcji na ekskluzywnych urządzeniach Apple, będą kosztować bardzo dużo. Nic bardziej mylnego. Nie ma żadnej różnicy cenowej pomiędzy VPN na Mac, Windows, czy Android. Najlepsi dostawcy najczęściej przygotowują aplikacje na wszystkie systemy w jednej cenie.

Mac os VPN

Cena za miesiąc najczęściej waha się w przedziale 4-10 dolarów. Dlaczego takie duże różnice? Twórcy przygotowują plany wielomiesięczne. Dlatego, jeśli ktoś zdecyduje się na Jeden miesiąc VPN, najprawdopodobniej zapłaci około 10 dolarów. W przypadku kiedy wybierze jednoroczny lub dwuroczny, można być pewnym sporych obniżek cenowych – nawet do 3 lub 4 dolarów za miesiąc.

Jak widać, cena za łączenie się z siecią VPN nie musi być duża. Nawet przy najlepszych VPN na rynku.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Czy można używać darmowego VPN Mac OS?

Na rynku działają setki Mac OS VPN, w tym bardzo duży odsetek darmowych. Dlaczego zatem płacić, skoro można dostać (teoretycznie) to samo za darmo? Niestety połączenia VPN nie są sobie równe, dlatego za bezpłatną sieć VPN odpłaca się najczęściej w inny sposób. Twórcy często zbierają dane logowania swoich użytkowników, a następnie odsprzedają je stronom trzecim i w ten sposób mogą utrzymać swoją działalność. Wielu użytkownikom to nie przeszkadza, ale warto zastanowić się nad tym procederem przy usłudze, która ma chronić przed wyciekaniem jakichkolwiek informacji o użytkowniku sieci.

Darmowe usługi maskujące IP mają także masę innych bolączek jak dostęp do tylko kilku serwerów przekierowania połączenia, czy niska przepustowość, która umożliwia jedynie przeglądanie stron internetowych. Ostatnią i nie najmniej ważną rzeczą jest samo bezpieczeństwo. Okazuje się, że darmowe VPN najczęściej posiadają bardzo słabej jakości zabezpieczenia lub wcale ich nie mają, co całkowicie kłóci się z ideą działania usługi tego typu.

VPn na mac

Jeśli ktoś chce skorzystać z darmowego VPN, ponieważ ma sprawę niecierpiącą zwłoki, powinien wybrać jeden z usług VPN z powyższego rankingu i sprawdzić, czy nie oferuje możliwości skorzystania z okresu próbnego, w przeciwnym wypadku nie poleca się korzystać z możliwości zamaskowania swojego IP za pomocą darmowych usług.

Jak uruchamia się Mac OS VPN?

W przypadku, kiedy ktoś nie jest zaznajomiony z programami tego typu, może mu się wydawać, że uruchomienie programu VPN jest czymś trudnym. Okazuje się jednak, że jest to bardzo proste, a twórcy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko przebiegało jak najbardziej sprawnie.

VPN mac Os

Na początku należy sprawdzić preferencje systemowe programu, który chcemy pobrać. Najczęściej na stronie pobierania widnieje ikonka Mac, po czym poznamy, że na pewno jest skierowana dla naszego urządzenia.

Po pobraniu aplikacji wystarczy uruchomić instalator i postępować według zaleceń producenta. Wszystko jest ustawione w taki sposób, że nie trzeba się niczym przejmować. Dodatkowe opcje instalacyjne są dla tych, którzy chcą zmienić ścieżkę instalacji lub dokonać zmian praktycznie niewpływających na działanie aplikacji.

VPN Mac

Obsługa samego programu jest dziecinnie prosta. Już po jego uruchomieniu możesz od razu przejść na serwer VPN. Przejdź na okno programu, następnie kliknij przycisk odpowiadający za uruchomienie usługi i odblokuj strony internetowe z całego świata. Jeśli ktoś chce, może skonfigurować połączenie za pomocą opcji programu, ale bez tego też wszystko będzie działało bez zarzutu. Jeśli jest dostępna taka opcja, zaznacz pokazuj status VPN na pasku menu, aby zawsze mieć wgląd w to, jak działa program.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Podsumowanie

Dobry VPN dla Mac to w dzisiejszych czasach obowiązek. Niezabezpieczone sieci wi fi to zmora naszych czasów i należy się przed tym skutecznie bronić. Aktualnie usługi VPN radzą sobie z tym wszystkim najlepiej, a w dodatku kosztują relatywnie mało. Kilka dolarów za bezwzględne bezpieczeństwo i anonimowość to niewiele.

My polecamy nasz numer 1ExpressVPN. Korzystając z tego VPN, można być pewnym, że jest się całkowicie zabezpieczonym przed wszystkimi dzisiejszymi niebezpieczeństwami.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl