Prywatny VPN, który nie zachowuje logów użytkowników

Prywatność w sieci w dzisiejszych czasach jest praktycznie tak samo potrzebna, jak zasłony w oknach. W końcu nikt nie chce, aby nieodpowiednie osoby widziały, co robimy we własnym domu. Tak samo, jak zasłony w oknach sprawiają, że podświadomie czujemy się o wiele swobodniej, tak samo odpowiednie usługi VPN anonimowość, sprawiają, że nie ma granic w Internecie i możemy się swobodnie poruszać po wszystkich stronach w sieci. Niestety, nie każdy prywatny VPN zapewniają ten komfort, a niedoświadczeni użytkownicy zaczynają korzystać z usług, które działają wręcz odwrotnie. Mowa tutaj o tak zwanych logach użytkowników.

Sprawdź ofertę!
Zadbaj o swoją anonimowość z ExpressVPN, zgarnij 49% ZNIŻKI!

ExpressVPN nie śledzi, ani nie zapisuje Twojej aktywności w internecie, dlatego pozostaniesz anonimowy w sieci. 3 miesiąe za darmo z 30-dniową gwarancją zwrotu

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Jaki jest najlepszy anonimowy VPN bez logów?

Wydawać by się mogło, że VPN anonimowość to coś logicznego w końcu rozwinięcie skrótu tej usługi oznacza wirtualna sieć prywatna. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Oczywiście, istnieje cała masa narzędzi do maskowania IP, które zapewniają całkowitą anonimowość w sieci, ale są także takie, które wykorzystują do własnych celów informacje, które zbierają o swoich użytkownikach, a to już jest jawne zaprzeczenie idei wirtualnej sieci prywatnej.

Wysokiej klasy sieć VPN będzie charakteryzowała się tym, że nie będzie gromadzić żadnych informacji o swoich użytkownikach. Tylko wtedy mamy pewność, że to, co robimy w sieci, to tylko i wyłącznie nasza prywatna sprawa. Anonimowy VPN to podstawa, od której powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania najlepszej usługi tego typu na rynku. Następnie powinno się patrzyć na takie aspekty jak jednoczesne połączenia VPN, prędkość przesyłu danych oraz dostępność serwerów VPN na całym świecie.

Nasi specjaliści przetestowali większość najważniejszych na rynku usług tego typu i sporządzili ranking z najlepszymi z dostawców VPN, którzy nie stosują polityki zachowywania logów swoich użytkowników.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Co oznacza VPN bez logów?

Prywatny VPN, w żaden sposób nie zapisuje aktywności swoich użytkowników. Dzięki temu można swobodnie korzystać z usługi, nie martwiąc się tym, że gdzieś pozostanie zapis z tego, co robiliśmy w Internecie. Rozpoczynając swoją przygodę z VPN, najczęściej zgadzamy się na to, aby gromadzono o nas informacje. Większość ludzi nie przygląda się polityce prywatności programów, z których zamierzają korzystać na co dzień. Firma może wtedy zapisywać cały nasz ruch w sieci, który później wykorzystuje do własnych celów. Najczęściej dane te są przekazywane stronom trzecim, które na ich podstawie mogą jeszcze lepiej dopasować swoją ofertę sprzedaży lub usługi skierowanej do wybranych grup użytkowników.

vpn anonimowość

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wielu użytkowników tak naprawdę nie interesuje to, czy ktoś ich śledzi w sieci, czy nie i świadomie się na to zgadzają. O ile dane pozostają anonimowe, nie interesuje ich to, że jakaś firma będzie uwzględniać ich w swoich statystykach i marketingu.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Dlaczego powinienem używać prywatny VPN, który nie zachowuje logów użytkowników?

Firma, która zapewnia Ci dostęp do Internetu, może prześledzić całą Twoją aktywność w sieci. Może dokładnie sprawdzić to, co robiłeś i w jakim czasie. Kiedy zdecydujesz się na przekierowanie swojego łącza za pomocą serwera VPN, dostawca może zobaczyć jedynie to, że jesteś połączony z wybraną przez siebie placówką VPN na świecie.

anonimowy vpn

Dokładnie w ten sam sposób, dostawca VPN może widzieć Twoją dalszą aktywność – o ile się na to godzisz. Wybierając anonimowy VPN, zawsze powinno się sprawdzić to, co dzieje się z informacjami o naszym ruchu w Internecie. Świadomość, że to, co robimy w sieci trafi kiedyś w niepowołane ręce, potrafi spędzać sen z powiek i powodować strach przed wejściem na dowolną stronę. Bez względu na to, czy dana witryna mogłaby wzbudzać kontrowersje, czy nie – tak po prostu działa nasza psychika i dlatego prywatność jest dla nas wszystkich sprawą kluczową.

Możliwość użycia wysokiej klasy usługi maskującej adres IP, przynosi o wiele więcej korzyści z usługi niż VPN anonimowość, która polega na niezachowywaniu logów swoich użytkowników. Prywatny VPN to przede wszystkim możliwość odblokowania całej zawartości Internetu, bez względu na to, z czego chce się skorzystać i w jakim miejscu na ziemi aktualnie się znajdujemy.

  • Blokady geolokalizacyjne. To główny powód, dla którego ludzie wykorzystują serwer openvpn. Brak możliwości skorzystania z ulubionego serwisu internetowego, kiedy przebywamy za granicą, może być bardzo uciążliwy dla osób, które dużo podróżują. Oczywiście, odblokowanie treści, które są zablokowane w granicach Polski, jak Netflix lub HBO GO w wersji dla Stanów Zjednoczonych, może być tak samo ważnym powodem, dla którego decydujemy się na prywatny VPN.
  • Dodatkowe zabezpieczenia. Anonimowy VPN dostarcza także dodatkowe szyfrowanie, które bardzo często porównywane jest zaawansowaniem do tego, na czym bazuje armia. Oprócz anonimowości możemy być pewni, że podczas dowolnej aktywności w Internecie, nikt nie przechwyci naszych danych ani ważnych haseł.
  • Bezpieczne pobieranie plików torrent i nie tylko. Nie od dzisiaj wiadomo, że pobieranie plików za pomocą torrentów może wiązać się z pewną odpowiedzialnością, która nie jest do końca wyjaśniona prawnie. VPN Anonimowość pozwala na wygodne i szybkie pobieranie plików z torrent bez jakiegokolwiek ryzyka.

Istnieje o wiele więcej powodów, dla których można rozważyć posiadanie usług maskujących IP, ale główny aspekt zawsze zależy od tego, czego od nich oczekujemy. Każdy ma swój własny cel, który jest dla niego najważniejszy i dla którego gotów jest zapłacić. My jedynie podsuwamy pomysły, do czego wirtualna sieć prywatna może się jeszcze przydać – polityka niezachowywania logów użytkowników jest niezwykle ważną zaletą każdego VPN.

Czy darmowe VPN zachowują logi swoich użytkowników?

Trzeba to otwarcie powiedzieć. Znakomita większość dostawców usług VPN za darmo zachowuje informacje o swoich użytkownikach. Należy zdać sobie sprawę z tego, że połączenie z serwerem VPN zawsze wiąże się z kosztami usługodawcy i musi on w jakiś sposób na siebie zarabiać. Logi użytkowników są doskonałym sposobem na to, żeby utrzymywać swoje serwery, a nawet czerpać z nich zyski.

vpn bez logów

Wyjątkiem w tym przypadku mogą być darmowe VPN bez logów, które funkcjonują jako wersja próbna płatnej usługi. Wtedy prawie zawsze możemy być pewni, że jest to darmowy i anonimowy VPN, który w żaden sposób nie zapisuje naszej aktywności w Internecie.

Jakie mogą być zapisy aktywności użytkowników?

Informacje, jakie będziemy dostarczać o naszych działaniach w Internecie można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Różnią się one wrażliwością danych, które są gromadzone oraz miejscem, w którym są zapisywane.

  • Logi użytkowania – to zapis stron, które odwiedzamy. W niektórych krajach przechowywanie takich danych jest nielegalne, dlatego najczęściej jest to ograniczone czasowo. Nie można przechowywać ich dłużej niż określone w prawie ramy czasowe. Kiedy w Wielkiej Brytanii należy usuwać takie dane po 12 miesiącach, w Stanach Zjednoczonych można je dowolnie sprzedawać stronom trzecim.
  • Logi połączeń – dane o adresie IP, z którego połączenie zostało wykonane wraz z takimi informacjami, jak czas połączenia oraz to, jak dużo transferu danych zużyliśmy podczas połączenia.
  • Logi czasu rzeczywistego – są to zapisy, które są wykonywane na bieżąco, kiedy łączymy się z daną siecią, bez względu na to, czy to sieć wi fi, strona internetowa lub inna usługa internetowa, podczas połączenia może pojawić się informacja o połączeniu, która chwile później zostaje automatycznie usunięta. Bez względu na to, z jakiego systemu operacyjnego korzystamy, czy może piszemy wiadomość e mail – logi w czasie rzeczywistym pojawiają się prawie zawsze.
  • Logi serwerów – większość z firm serwujących usługi VPN korzysta z serwerów, należących do zewnętrznych firm, które mogą mieć własną politykę zachowywania logów. W tym przypadku VPN anonimowość nie jest tak łatwa do zdefiniowania, ponieważ nawet wtedy, gdy usługodawca stosuje się do polityki niezapisywania działań swoich użytkowników – serwer, z którego korzystamy, nadal może to robić. Odpowiednio skonfigurowany serwer VPN nie będzie dokonywał zapisów na własną „rękę”, ale warto zwrócić uwagę na ten proceder przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z wybranej przez siebie usługi.

Czy korzystając z VPN bez logów, nadal będę anonimowy w sieci?

Jeśli usługa, na którą się decydujemy, bezwzględnie stosuje się do polityki VPN bez logów, możemy być pewni, że jesteśmy całkowicie anonimowi i praktycznie nie ma sposobu, aby prześledzić naszą aktywność w sieci. Wirtualna sieć prywatna sama w sobie posiada silne zabezpieczenia, które uniemożliwiają przechwycenie naszych danych oraz dodają do tego dodatkowe funkcje, które sprawiają, że widać jedynie połączenie z wybranym serwerem. Użytkownik często ma możliwość, aby odpowiednio skonfigurować serwer, aby jeszcze lepiej wpasował się w jego wymagania.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Podsumowanie

Przez ostatnie lata, prywatność w sieci stała się coraz ważniejszą rzeczą dla rosnącej części społeczności internautów. Odpowiedni VPN anonimowość to coraz ważniejsza kwestia, przed którą stajemy, poszukując idealnej usługi maskującej IP. Nasze komputery PC najczęściej nie są dostosowane do zagrożeń, które na nas czyhają w Internecie, a do tego dochodzą te, na które się zgadzamy.

Kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że wiele VPNów zapisuje dane o swoich użytkownikach, może pojawić się problem. Nasi specjaliści przetestowali różne wirtualne sieci prywatne i wybrali te, które spełniają najwyższe standardy. Jeden program zdecydowanie wyróżnia się i jeśli ktoś nie chce tracić czasu na przeczesywaniu Internetu, w porównywaniu dziesiątek różnych usług, powinien z niego skorzystać. Mowa o ExpressVPN, który nie zachowuje logów użytkowników i posiada różne dodatkowe funkcje, które umożliwiają całkowicie anonimowe poruszanie się po sieci.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl