Odkryj tysiące godzin filmów i seriali na serwisie Peacock dzięki usłudze VPN

Amerykański dostawca internetowy Comcast dołączył w kwietniu tego roku do grona firm oferujących usługi strumieniowania multimediów za pośrednictwem serwisów vod, stając tym samym w szranki z Amazon, czy Netflix. Korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych nie staje do walki z pustymi rękoma – kontroluje ona bowiem wspólnie z General Electric wytwórnię NBCUniversal, a ta z kolei może poszczycić się bogatą kolekcją marek, od Parku Jurajskiego, przez Battlestar Galactica, aż po Saturday Night Live. Niemal każdy z nas miał styczność z NBCUniversal, nawet jeśli nazwa nie brzmi znajomo. Bo chyba wszyscy widzieliśmy kiedyś logo przedstawiające wielokolorowy pawi ogon, do którego nawiązuje nazwa usługi – Peacock TV (ang. paw).

Oferta Peacock TV to trzy pakiety, z których pierwszy daje darmowy dostęp do okrojonej wersji biblioteki tytułów i zawiera reklamy. Co ciekawe, reklamy zobaczymy niestety również w pakiecie Premium (pięć minut reklam na godzinę Peacock streaming) i dopiero pakiet Premium Plus pozwala cieszyć się pełną biblioteką Peacock TV bez reklam.

Sprawdź ofertę
Sprawdź Peacock w Polsce dzięki ExpressVPN! 49% TANIEJ

ExpressVPN skutecznie omija geoblokady, dlatego Peacock w Polsce możesz mieć do dyspozycji! Dodatkowo zgarniesz 3 darmowe miesiące i 30 dni gwarancji zwrotu.


Aktualizacja: 24 kwiecień 2024

Peacock Polska, czy Peacock streaming USA?

Ciężko w ogóle natknąć się na informacje o tym potencjalnym, darmowym źródle filmów i seriali, gdyż witryna Peacock TV przywita nas komunikatem „This service is unavailable in your region”. Jak to – wykładam ciężkie pieniądze na szybki dostęp do Internetu, a tu jakieś sztuczne ograniczenia? Płacę – wymagam! Sądząc jednak po braku informacji na temat usługi w języku polskim, nieprędko doczekamy się czegoś jak Peacock Polska – na wzór Netflix Polska.

Kultowe seriale w Peacock

Z pomocą przychodzi nam technologia wirtualnych sieci prywatnych – stosowany od dawna m. in. w pracy zdalnej VPN. Tajemnicą poliszynela jest to, że Peacock streaming jest jak najbardziej możliwy, pod warunkiem, że podamy się za użytkownika łączącego się ze Stanów. Na taką sztuczkę pozwala także serwer proxy, ale VPN ma nad nim tę przewagę, że domyślnie szyfruje komunikację.

Peacock streaming – jak skonfigurować?

Procedura uruchamiania VPN i np. Peacock streaming jest podobna w przypadku każdego z usługodawców. Poniżej przedstawię kolejne kroki procedury dla ExpressVPN (który zresztą proponuje zwrot pieniędzy, jeśli w ciągu 30 dni uznamy, że usługa nam nie odpowiada). To pozwoli nam uzyskać dostęp właśnie do m. in. Peacock TV.

  1. Wybieramy plan, jaki najbardziej nam odpowiada (im dłuższa współpraca, tym niższy miesięczny abonament).
  2. Rejestracja wymaga podania adresu e–mail, wyłącznie do wiadomości ExpressVPN.
  3. Po uiszczeniu opłaty (karta, PayPal, itp.) na maila otrzymamy link służący do skonfigurowania klienta VPN (jest to aplikacja pozwalająca sterować dostępem do usługi), wybieramy odpowiednią dla używanego systemu operacyjnego appkę.
  4. Uzyskamy też kod aktywacyjny; warto mieć go na podorędziu, bo przyda się w czasie instalacji.
  5. Po uruchomieniu klienta pojawi się znany każdemu przycisk z symbolem włącznika.
  6. ExpressVPN zaproponuje domyślnie najbardziej korzystny dla naszej lokalizacji serwer pośredniczący, ale by mieć Peacock Polska, wybieramy któryś z amerykańskich.
  7. Używając ulubionej przeglądarki wchodzimy na https://www.peacocktv.com/ i powinna przywitać nas główna strona serwisu. Niestety, nie będzie to prawdziwy „Peacock Polska”, więc interfejs serwisu będzie w j. angielskim.

Zdrowa konkurencja na rynku usług VPN

VPN nie jest niczym nowym i na rynku zdążyło się pojawić mnóstwo dostawców tej usługi. Mowa o darmowym dostępie do wielu godzin treści, filmów i seriali w ramach Peacock streaming, więc spójrzmy na najwyżej przez nas obecnie oceniane VPN.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Złudne bezpieczeństwo wielu darmowych VPN–ów

Na rynku jest również sporo darmowych VPN–ów, a wiele komercyjnych rozwiązań ma też podstawowy, darmowy pakiet usług. Nie ma jednak nic za darmo. Bezpłatne plany oferowane przez wiele firm nie obejmują m. in. możliwości pobierania danych przez P2P, a szybkość połączenia często pozostawia wiele do życzenia – cały nasz ruch sieciowy musi płynąć przez dodatkowy, często oddalony serwer. Peacock streaming może działać w takich warunkach zbyt wolno.

Może się także zdarzyć, że wybierając któryś z darmowych VPN–ów wchodzimy z deszczu pod rynnę, gdyż w zamian za zamaskowanie naszego adresu IP przed odwiedzanymi portalami dostawca „tunelu” VPN gromadzi niektóre nasze dane – lokalizację, odwiedzane strony, itd. A to już przeczy samej idei zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności – instytucje rządowe, czy firmy marketingowe, mogą wejść w posiadanie tych danych. Dobre, płatne VPN nie gromadzą logów – usługodawca nie ma zatem do ujawnienia nic „ciekawego” na temat swoich użytkowników.

Część bezpłatnych VPN–ów działa w oparciu o infrastrukturę innej firmy – niekoniecznie samego dostawcy VPN! A wraz z tym otwieramy się na całą gamę potencjalnych zagrożeń, gdyż nie możemy być pewni jakości i bezpieczeństwa takich „obcych” serwerów – choćby siły stosowanego szyfrowania.

Słowem – nasz darmowy VPN bardziej przypomina prosty serwer proxy i trudno mówić o uniknięciu ryzyka podsłuchania przez niepowołane podmioty (niestety, obejmuje to też wszelakie agencje rządowe na terenie jurysdykcji których możemy znaleźć się choćby na wakacjach).

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Zalety korzystania z tuneli VPN

Zwiększony dostęp

Serwisy internetowe wiedzą skąd się łączysz na podstawie adresu IP. Będąc za VPN–em, dostawca jakiejś usługi, do której chcesz się dostać, widzi tylko adres IP serwera pośredniczącego stanowiącego część sieci VPN. Pod tym względem Internet Internetowi nierówny i niektóre treści mogą nie być dostępne dla widzów z innego miejsca świata, gdyż np. współfinansowane są ze środków publicznych.

Mobilne Peacock streaming

VPN może pozwolić obejść również blokady założone na poziomie sieci lokalnej – na przykład znane z wielu miejsc pracy zakazy korzystania z YouTube, czy z Facebook. Bariery może nakładać także rząd danego kraju, a serwer VPN znajdujący się często w liberalniejszym pod tym względem miejscu świata może wówczas być swego rodzaju oknem na zewnątrz – i to na dodatek szyfrowanym.

Peacock Polska możemy więc mieć dosłownie za jednym kliknięciem przycisku w kliencie VPN, a potem sobie ów VPN równie prosto wyłączyć.

Zwiększone bezpieczeństwo

Oprócz możliwości obejścia ograniczeń nałożonych na drodze geolokalizacji, jak blokada Peacock streaming, VPN to też kolejna warstwa ochrony naszych danych oraz naszej sieci, komputera, czy telefonu. Wspomniane wyżej szyfrowanie danych jest bowiem szczególnie istotne, jeśli chcemy uniknąć przechwycenia naszych danych podczas korzystania z darmowego hotspotu WiFi.

Odwiedzane przez nas serwisy internetowe, czy też zdalne serwery z których pobieramy dane (również przez P2P), nie zobaczą naszego faktycznego adresu IP – a jedynie adres serwera pośredniczącego, który wybraliśmy i który możemy w dowolnej chwili zmienić.

Zastosowanie tunelu VPN może okazać się przydatne w jeszcze jeden ciekawy sposób – w znalezieniu korzystniejszych biletów na samolot. Porównywarki połączeń linii lotniczych oraz same linie dostosowują wyświetlaną cenę m. in. do naszej lokalizacji. Przełączanie się z jednego serwera pośredniczącego na inny jest szybkie i proste i w połączeniu z trybem prywatnym w przeglądarce (tryb incognito) pozwoli „oszukać” takie portale.

Szyfrowanie, jakie oferuje VPN, idzie o krok dalej w porównaniu z powszechnie stosowanym przez wiele stron internetowych protokole HTTPS, gdyż osoba, która próbuje nas podsłuchać, nie zobaczy już nawet adresów URL na które wchodzimy, jak ma to miejsce bez stosowania VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Ile to kosztuje (i dlaczego tak drogo)?

Koszt takiej usługi to wydatek rzędu – w przypadku ExpressVPN – $12.95 za miesiąc, ale spada ona do kolejno $9.99 i $6.67 gdy wybierzemy plan półroczny, lub na 15 miesięcy. Warto wspomnieć, że wiodący dostawcy VPN pozwalają na korzystanie z zakupionej usługi na wielu urządzeniach jednocześnie – w przypadku ExpressVPN Peacock TV możemy mieć na pięciu urządzeniach: komputery, telefony, a nawet niektóre routery. W przypadku tych ostatnich, nasz domowy router traktowany jest jako tylko jedno połączenie, nawet, jeśli mamy w domu kilka urządzeń.

Tak zwany Peacock Polska

Jeśli zaś chodzi o koszty dostępu do usługi Peacock streaming, to tu również mamy podział na plany miesięczne oraz roczne. Pełny Peacock TV w ramach pakietu Premium to wydatek $4.99 za miesiąc, a pozbawiony reklam Premium Plus – $9.99. Korzystniej przedstawiają się subskrypcje roczne – $49.99 za Peacock Premium i $99.99 za Peacock Premium Plus. W przypadku rocznej subskrypcji tego pierwszego płaci się nieco ponad $4 miesięcznie. Warto wspomnieć, że płatną Peacock TV można wypróbować za darmo przez siedem dni.

Peacock TV na laptopie

Część materiału dostępnego w ramach serwisu Peacock TV jest dostępna do pobrania w przypadku korzystania z tabletu lub telefonu – pod filmem pojawi się wówczas stosowna ikonka.

W bibliotece Peacock TV znaleźć można trochę ciekawostek, z którymi warto się zapoznać, choćby w trakcie darmowego, próbnego tygodnia. Peacock streaming to bowiem m. in. seriale Brave New World (póki co jednak nie wznowiony na kolejny sezon), brytyjski Save Me, a dla miłośników piłki nożnej mecze Premier League.

Wnioski

Podsumowując, w dzisiejszych czasach, gdzie wiele usług – szczególnie darmowych – funkcjonuje dzięki maksymalnej komercjalizacji naszych danych oraz informacji o naszej aktywności w sieci, VPN jest solidną warstwą ochrony bezpieczeństwa i prywatności. Czasy, gdy wystarczyłby nam porządny antywirus i ewentualnie firewall dawno przeminęły. Jeśli zaś chodzi o opisywaną tu platformę vod, to nasz Peacock Polska jest zdecydowanie godny przejrzenia, mimo, że oficjalnie zapewne nie doczekamy się prawdziwego Peacock Polska.

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl