Jak możesz oglądać Crunchyroll wszędzie na świecie?

Od pewnego czasu oglądanie Crunchyroll w Polsce nie jest problemem. Dzięki temu każdy fan anime jest w stanie bez problemowo oglądać swoje ulubione seriale, czy poznawać nowe. Jednak jest wiele sytuacji, w których znajdujemy się poza domem i krajem, przez co oglądanie Crunchyroll Polska może być niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji, by umożliwić sobie oglądanie bez ograniczeń?

Sprawdź ofertę
Oglądać Crunchyroll z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN umożliwi ci oglądanie anime gdziekolwiek jesteś. Uzyskaj BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Oglądanie anime za pomocą Crunchyroll Polska w 2024

Jak pewnie wiele osób interesujących się tym tematem wie, na stronie Crunchyroll można legalnie oglądać seriale anime czy też filmy w tej tematyce. Serwis działa podobnie do Netflixa – również wymaga subskrypcji i zezwala na oglądanie programów, kiedy tylko się chce. 

Crunchyroll w Polsce jednak ciągle się rozwija i nie posiada wszystkich tytułów dostępnych, chociażby w Ameryce. Mimo wszystko jednak można za jego pomocą oglądać wiele anime. Crunchyroll w Polsce ma też uczciwą cenę, a sama strona posiada też obszerny sklep z gadżetami czy forum, na którym można dzielić się przemyśleniami o odcinkach czy całych seriach.

Dlaczego jednak nie zawsze każdy serial dostępny jest na Crunchyroll Polska? I co można z tym faktem zrobić? Znamy na to odpowiedź!

Dlaczego niektóre anime nie są dostępne w Polsce?

Jest to spowodowane wieloma różnymi aspektami, głównie prawnymi. Przede wszystkim strona, wykupując prawa do transmisji określa, w jakich miejscach będzie je emitować. Jeżeli na liście nie znajduje się Crunchyroll Polska, to anime nie będzie dostępne w naszym kraju, nawet gdy posiadamy subskrypcję.

crunchyroll w polsce

Serial zostanie zablokowany za pomocą blokady regionalnej. Ta analizuje miejsce, z którego łączymy się z siecią, a następnie na podstawie tego określa, czy możemy uruchomić dany program, witrynę czy wiele innych rzeczy. 

Wszystko za sprawą naszego adresu IP, który zawiera w sobie wszystkie te informacje – nasze położenie, kto jest naszym dostawcą internetu czy skąd dokładnie się z nim łączymy. Crunchyroll w Polsce otrzymuje ten sygnał, a następnie podejmuje odpowiednie kroki – albo umożliwia nam oglądanie, albo nie.

Jest jednak szybki sposób na ominięcie tej blokady – jest to VPN. Czym dokładnie jednak jest ten program?

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Omiń wszelkie blokady i oglądaj bez ograniczeń

VPN to specjalne narzędzie, program, które umożliwia omijanie blokad regionalnych poprzez maskowanie naszego adresu IP. Tak działa to w największym skrócie. A wchodząc w szczegóły?

Dzięki VPN możemy ustawić nasz adres IP na dowolny inny. Przykładowo, z Polski możemy ustawić adres Amerykański czy Brytyjski. Umożliwi to nam korzystanie z różnych stron, w tym z Crunchyroll Polska, tak, jak robiłby to Amerykanin. 

Omijanie blokad regionalnych nie jest jednak jedyną zaletą takiego oprogramowania. Oprócz tego, VPN to także bardzo przydatna aplikacja, która zwiększa nasze bezpieczeństwo w sieci.

serwis crunchyroll

W jaki sposób? W ten sam, w którym odblokowuje Crunchyroll w Polsce. Maskuje nasz adres IP, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie namierzyć nas. Co więcej, VPN jest w stanie także ograniczyć ilość szpiegujących nas reklam, dzięki czemu przeglądanie internetowych sklepów będzie nieco wygodniejsze.

Także robienie zakupów online stanie się przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Nasze dane nie będą zapisywane na serwerach, dzięki czemu znacznie zmniejszamy ryzyko, że ktoś wykradnie dane naszej karty czy dowodu osobistego. 

Jak skorzystać z VPN, by oglądać anime?

Jeżeli pobrałeś VPN po to, by oglądać Crunchyroll Polska, mamy szybki poradnik jak możesz połączyć się z tą stroną z dowolnego innego kraju na świecie.

  • Wejdź na stronę Crunchyroll.com z miejsca, w którym nie jest ona dostępna. Nie będziesz mógł uruchomić filmów lub strona nie zostanie nawet uruchomiona.
  • Wyłącz przeglądarkę, a następnie uruchom ją z włączonym VPN. Polecam ExpressVPN, by odblokować tę stronę. Wybierając Polski serwer lub serwer w US, by mieć dostęp do większej ilości tytułów. Dzięki temu będziesz mógł oglądać Crunchyroll Polska.
  • Ponownie uruchom stronę Crunchyroll.com. Tym razem wszystkie treści, które działają w Crunchyroll w Polsce będą dla ciebie dostępne!

Jak widzisz, proces ten jest bardzo szybki i łatwy. Do korzystania z VPN nie trzeba nawet wielu umiejętności informatycznych – sam proces jest w większości zautomatyzowany.

Najlepsze VPN na rynku

Obecnie przeglądając sieć z pewnością możesz natknąć się na wiele różnych firm oferujących właśnie takie aplikacje. Jak spośród nich wszystkich wybrać tę najlepszą? Polecamy skorzystanie z naszego rankingu, który jest poniżej.

Sami testujemy wszystkie polecane przez nas aplikacje, dzięki czemu mamy pewność, że oferujemy wyłącznie najlepsze oprogramowanie, które sprawdzi się w różnych sytuacjach i warunkach. Nasz proces recenzji jest wymagający, dzięki czemu mamy pewność co do programów polecanych w naszych rankingach. Upewniamy się też, że wszystkie oferują Crunchyroll Polska.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Darmowe VPNy – czy warto?

Wspomniane przez nas wcześniej programy umożliwiające oglądanie Crunchyroll Polska są płatne. Ich koszt nie jest jednak zbyt duży, szczególnie biorąc pod uwagę co oferują. Jednak w sieci można natknąć się także na darmowe rodzaje takiego oprogramowania. Czy warto z nich korzystać, by oglądać Crunchyroll w Polsce i na świecie?

Nasza krótka odpowiedź brzmi: nie. Przede wszystkim, nic tak naprawdę nie może być darmowe. Program taki musi na siebie zarabiać, w ten czy inny sposób. Większość z nich robi to na różne sposoby, a najczęściej spotykaną jest po prostu ograniczanie funkcjonalności takiego programu. Pobierając go otrzymujesz dostęp wyłącznie do jednego, dwóch serwerów, które umieszczone są w krajach z niewielkimi możliwościami. Pozostałe serwery możesz dokupić – koszt tego jednak często znacznie przewyższa miesięczną subskrypcję na płatny VPN. Co więcej, warto jest mieć kilka różnych serwerów – płatny VPN da ci je wszystkie na start, nie będzie wymagał dodatkowych opłat. 

Czym jeszcze ryzykujesz, pobierając darmowy VPN?

Korzystając z takiej darmowej aplikacji jest szansa, że nawet nie będziesz w stanie oglądać Crunchyroll w Polsce.

Innym ważnym aspektem jest to, że wiele takich programów może cię aktywnie szpiegować i pobierać informacje o tobie. Oznacza to, że korzystając z nich nie będziesz ani trochę bezpieczniejszy – co gorsza, sam wystawisz się na atak, często nie zdając sobie z tego nawet sprawy.

Ostatnią rzeczą, jaką warto wiedzieć o darmowych VPN jest to, że wiele z nich sprzedaje prędkość twojej sieci innym użytkownikom. Jest to możliwe i skutecznie spowolni działanie twojego internetu, przez co będziesz musiał dłużej czekać na załadowanie się filmu czy wczytanie się strony. Wolny internet to coś, czego nikt z nas nie lubi! 

Dlatego właśnie lepiej jest korzystać z ExpressVPN, który oferuje 30 dni na zwrot pieniędzy. To nie tylko najlepszy VPN dostępny na rynku, to także oprogramowanie zwiększające twoje bezpieczeństwo w sieci za niewielkie pieniądze. Co więcej, korzystając z 30-dniowego okresu próbnego nie ryzykujesz utraty swoich pieniędzy! 

Zalety korzystania z pełnoprawnych VPNów

Zacznijmy od tego, co najważniejsze – oglądanie Crunchyroll w Polsce. Dzięki korzystaniu z VPN będziemy mieli dostęp do wszystkich produkcji dostępnych na serwerach, nawet jeżeli nie są one dostępne w Polsce. Podobnie może być z innymi serwisami streamingowymi – Netflix, Hulu, Amazon Prime. Wszystkie te strony mają w swoim amerykańskim katalogu znacznie więcej produkcji niż dostępnych jest w Polsce, więc będziesz mógł przebierać w zupełnie nowych serialach i filmach! 

Oprócz tego zyskasz też znacznie większą ochronę podczas przeglądania internetu. Korzystając z dobrego, płatnego VPNa nie będziesz musiał martwić się, że ktoś cię szpieguje czy próbuje wykraść twoje dane. Oczywiście program ten nie sprawi, że nagle staniesz się niewykrywalny – warto o tym pamiętać, gdyż wykonywanie niedozwolonych, nielegalnych czynności w internecie dalej będzie karane, nawet z VPNem. 

Najlepszy VPN dla Crunchyroll

W jakich sytuacjach warto korzystać z tego programu? Przydaje się on, gdy często robisz zakupy w internecie. Oprócz tego jest on niezwykle pomocny, gdy często korzystasz z publicznych sieci WiFi. Te są szczególnie podatne na ataki hakerów, gdyż nie mają wielu zabezpieczeń. 

Uruchamiając VPN będziesz trudnym celem dla takich osób, przez co skupią się oni na innych i poddadzą się w swoich próbach wykradania informacji o tobie.

Ostatnim, o czym warto pamiętać, jest dostęp do treści na różnych stronach. Oprócz oglądania Crunchyroll Polska za pomocą VPNu możesz ominąć cenzurę w wielu krajach na świecie. To przydatna funkcja i każdy, kto spędza dużo czasu w sieci powinien poważnie zastanowić się nad pobraniem VPNa na swój komputer!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Na zakończenie

Po wszystkich naszych argumentach za pobieraniem płatnych VPNów ciężko nie zgodzić się, że jest to program bardzo pożyteczny, który powinien znaleźć się na komputerze każdej osoby.

Dlatego właśnie zachęcamy cię do skorzystania z ExpressVPN, najlepszego VPN na rynku. Tak jak wspominaliśmy, oferuje on świetny okres 30-dni z gwarantowanym zwrotem pieniędzy. Sam nie jest też najdroższą z opcji na rynku, co jest jego kolejną mocną stroną. 

Dla fanów anime ważne będzie także to, że umożliwi oglądanie katalogu Crunchyroll w Polsce bez większych ograniczeń. Dlatego nie będziemy już cię zatrzymywać – pobierz swój VPN jak najszybciej i zacznij przeglądać sieć w bezpieczny sposób!

ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl