Oglądaj F1 na żywo: Formula 1 Singapore Airlines Singapore Grand Prix 2022

Grand Prix Formuły 1 to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych. Ostatni sezon był jednym z najbardziej emocjonujących w historii, a Formuła 1 transmisja online biła rekordy oglądalności. Mistrza świata wyłoniono na ostatnim okrążeniu, ostatniego wyścigu! W bieżącym roku zmieniła się formuła technologiczna, wiec układ sił znowu się zmienił. W rezultacie, F1 na żywo to doskonała okazja na sportowe emocje.

Kolejny Grand Prix
Drodzy kibice, nie przegapcie Formula 1 Singapore Airlines Singapore Grand Prix 2022 ! Wyścig odbędzie się na Marina Bay Street Circuit, Singapore, termin 2 października, 2022. Poniżej znajdziecie informację jak uzyskać dostęp do streama Formuły 1. W celu odblokowania kanałów polecam ExpressVPN. Kliknij i odbierz 49% ZNIŻKI i 3 miesiące za darmo!

Aktualizacja: 30 Wrzesień 2022

Najlepsze strony streamingowe dla F1

Popularyzacja dyscypliny najczęściej jest związana z pojawieniem się reprezentanta w stawce. F1 na żywo stała się w Polsce rozpoznawalna za sprawą Roberta Kubicy. To elitarny i hermetyczny sport, do którego bardzo trudno się dostać. Pojawienie się Polaka wzbudziło naturalne zainteresowanie, a Formuła 1 transmisja online osiągała wyniki na poziomie nawet 15 milionów oglądających! Efekt był podobny do zimowej „Małyszomanii”.

Formuła 1 na żywo transmisja nie jest jednak tak łatwo dostępna jak kiedyś. Wzorem innych sportów, jest coraz więcej platform streamingowych i gdybyśmy chcieli oglądać wszystkie ulubione dyscypliny, wiele osób musiałoby płacić majątek za subskrypcje każdego miesiąca.

  • F1 w Eleven Sports

W Polsce Formuła 1 transmisja online jest dostępna na kanale Eleven Sports. Widzowie będą mogli śledzić kompletny przebieg sportowych wydarzeń. Akcja standardowo rozpoczyna się w piątek. Formuła 1 na żywo transmisja dostarczy nam tego dnia dwie sesje treningowe, podczas których zespoły będą testować ustawienia. W sobotę obejrzymy ostatnią sesję treningową oraz kwalifikacje. Niedziela z F1 na żywo to już emocje związane z wyścigiem. Minus polega na tym, że Formuła 1 transmisja online z Eleven nie jest darmowa. W zależności od tego jaki pakiet wybierzemy pakiet, będziemy musieli opłacić miesięczną, półroczną lub roczną subskrypcję.

f1 na żywo

Formuła 1 transmisja online za darmo

Wiele osób pyta: F1 gdzie oglądać za darmo? Niestety bogactwo rozwiązań nie grozi nam w tym obszarze.

  • Polsat TV

Tak naprawdę jedyna darmowa, bezpieczna i godna polecenia opcja to telewizja Polsat. Dla entuzjastów zmagań najszybszych bolidów świata, nie będzie to jednak idealna opcja. Formuła 1 transmisja online będzie dostępna tylko z kilku eventów w ciągu roku i tylko sam wyścig.

Nie obejrzymy zatem żadnych sesji treningowych ani kwalifikacyjnych. Będzie to szczególnie bolesne dla weekendów z tak zwanym sprintem kwalifikacyjnym. To nowe rozwiązanie, wprowadzone w 2021 roku. Polega na dodaniu krótkiego wyścigu, liczącego 100km długości, kosztem jednego z treningów. Kolejność na mecie zapewnia dodatkowe punkty i decyduje polach startowych w wyścigu głównym. To krok w kierunku kibiców, który ma dostarczyć więcej sportowych emocji w trakcie weekendu oraz sprawić, że Formuła 1 transmisja online będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla szerszej publiczności.

Geoblokady i ograniczenia streamingu

Inną przeszkodą są ograniczenia związane z prawami telewizyjnymi. Wyjaśnialiśmy, że na terenie naszego kraju prawa ma telewizja Eleven, ale Formuła 1 na żywo transmisja nie jest darmowa i będziemy musieli opłacić subskrypcję. Problem polega na tym, że prawa telewizyjne są związane z określoną lokalizacją. Jeśli więc będziemy przebywać za granicą, możemy nie obejrzeć wyścigu.

Telewizja musi respektować postanowienia umowy licencyjnej i jeśli ma prawa do transmisji F1 na żywo w Polsce, nie obejrzymy wyścigu będąc np. w Niemczech. Egzekucja takich postanowień odbywa się za pomocą geoblokady. To ograniczenia treści wynikające z naszego położenia, które jest weryfikowane za pomocą adresu IP. Jeśli adres będzie zagraniczny – Formuła 1 na żywo transmisja nie będzie dostępna.

Na szczęście, istnieje proste rozwiązanie w postaci VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej. To nowoczesne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo w sieci oraz szeroki dostęp do treści.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca październik 2022

Jak uzyskać dostęp do F1 stream?

VPN to bardzo proste narzędzie, które odblokowuje praktycznie całą treść w Internecie w dowolnym miejscu na ziemi z dostępem do sieci. Najprościej rzecz ujmując, sprawia, że wszystkie serwisy internetowe widzą użytkownika, jakby łączył się z dowolnie wybranego kraju. Dlatego Formuła 1 na żywo transmisja w wersji polskiej można oglądać, przebywając w Niemczech, USA itd. Pomimo tego, że transmisje mogą być w tych krajach zablokowane. Żeby obejrzeć F1 wyscig na zywo z dowolnej transmisji na świecie, należy wykonać kilka prostych kroków.

  1. Instalacja oprogramowania do VPN. Wybór odpowiedniej usługi. Na rynku działa wiele firm, dlatego polecamy skorzystać z aktualnego numeru jeden.
  2. Wybór odpowiedniego serwera i połączenie się z nim. W zależności od tego, z jakiego kraju chce się oglądać F1 online, wybiera się odpowiedni serwer. Dla Polsatu oraz Eleven Sports, serwer powinien być z Polski. W przypadku F1 na żywo relacja z zagranicznej telewizji powinien być to serwer z wybranego państwa.
  3. Przejście na wybraną platformę do oglądania. Wybór konkretnej platformy do oglądania. Formuła 1 transmisja online z polskiej telewizji jest dostępna pod następującymi adresami: Polsat Sport, Eleven Sports.

Wybróbuj ExpressVPN

Na okoliczność oglądania F1 za granicą polecamy numer jeden naszego rankingu, ExpressVPN. Potężna liczba serwerów w 90+ krajach na całym świecie orasz szybkie i bezpieczne połączenia to gwarancja niemal nieograniczonego dostępu do treści. Co więcej, nie trzeba nikomu wierzyć na słowo! Dostawca usługi nie ma wątpliwości co do jakości swojego produktu i bierze całe ryzyko na siebie. Wszystko  za sprawą 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

W praktyce to po prostu darmowy okres testowy! Możemy korzystać z napakowanego możliwościami VPN przez 30 dni, a jeśli uznamy że to nie dla nas, po prostu informujemy dostawcę i wszystkie pieniądze dostajemy z powrotem. Żadnych pytań, wyjaśnień, telefonów! Idealna opcja dla wszystkich, którzy rozpoczynają przygodę z VPN lub chcą sprawdzić możliwości ExpressVPN.

Najlepsze VPN do oglądania F1 na żywo

W Internecie można natknąć się na całą masę usług VPN, które według opisu twórców idealnie będą się nadawać do wyświetlania Formuła 1 na żywo. Niestety nie zawsze tak jest. Żeby nie dać się naciąć, warto zapoznać się z podstawowymi funkcjami, jakie powinien posiadać VPN wysokiej jakości. Formuła 1 na żywo transmisja z sezonu 2022 to duże wyzwanie dla wielu usług z branży. Dlatego tylko najlepsze z nich sprawią, że Grand Prix Monaco i pozostałe będą wyświetlać się w odpowiedniej rozdzielczości.

Oto najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać VPN z najwyższej półki, który sprawi, że Formuła 1 transmisja na żywo będzie przyjemnym doświadczeniem:

  • Wysoki transfer danych – niższej jakości VPN znacząco obniżają prędkość Internetu. W przypadku F1 na żywo, może to być kluczowa sprawa, ponieważ wymaga ona stosunkowo szybkiego przesyłania danych. Formuła 1 wyścig na żywo, jako zacinający się pokaz slajdów to żadna przyjemność.
  • Dużo serwerów w różnych krajach świata – dobra usługa maskująca IP powinna zapewniać jak największą liczbę serwerów. Tego nigdy za wiele. Transmisja Formuły 1 na żywo nadawana z USA wymaga serwera z USA. W przypadku relacji Polskiej – serwer z Polski. Oglądanie F1 na żywo z dowolnej stacji telewizyjnej w Internecie wygląda analogicznie. Dlatego potencjalny użytkownik VPN powinien wybierać usługi zapewniające możliwe największy dostęp do serwerów.
  • Odpowiednie zabezpieczenia – mało osób zwraca na to uwagę, ale VPN powinien szyfrować połączenie oraz stosować różne dodatkowe zabezpieczenia. Jeśli dany serwis wykryje, że korzystamy z niego przez VPN, żeby oglądać F1 na żywo, może zablokować połączenie. Jeśli tego nie wykryje, ponieważ usługa stosuje wszystkie nowoczesne rozwiązania, wtedy nie trzeba się przejmować niczym i Formula 1 na zywo w internecie stoi przed nami otworem.

Korzyści użytkowania VPN do oglądania F1 na żywo i nie tylko

Formuła 1 na żywo transmisja live tylko jedno z zastosowań VPN. Kiedy ktoś zdecyduje się już na zakup usługi, może liczyć na to, że w identyczny sposób odblokuje wszystkie inne wydarzenia sportowe oraz całą zawartość Internetu. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywa. F1, finał Ligi Mistrzów, olimpiada, cokolwiek potrzebujemy. Do tego dochodzą wszystkie popularne serwisy streamingowe jak Netflix, czy HBO GO.

f1 stream

Warto zwrócić także na zabezpieczenia i anonimowość, jakie daje VPN. Wiele osób decyduje się na zakup usług tego typu wyłącznie z tych powodów. Przeglądając Internet z uruchomionym serwerem VPN, nikt nie może wyśledzić danego użytkownika.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca październik 2022

Kalendarz F1 2022

Runda Wyścig Rot Data
1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX 2022 Bahrajn 18/03 – 20/03
2 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022 Arabia Saudyjska 25/03 – 27/03
3 HEINEKEN AUSTRALIAN GRAND PRIX 2022 Australia 08/04 – 10/04
4 ROLEX GRAN PREMIO DEL MADE IN ITALY E DELL’EMILIA-ROMAGNA 2022 Włochy 22/04 – 24/04
5 CRYPTO.COM MIAMI GRAND PRIX 2022 Stany Zjednoczone 06/05 – 0/05
6 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 202 Hiszpania 20/05 – 22/05
7 GRAND PRIX DE MONACO 202 Monako 27/05 – 29/05
8 AZERBAIJAN GRAND PRIX 2022 Azerbejdżan 10/06 – 12/06
9 GRAND PRIX DU CANADA 2022 Kanada 17/06 – 19/06
10 LENOVO BRITISH GRAND PRIX 2022 Wielka Brytania 01/07 – 03/07
11 GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2022 Austria 08/07 – 10/07
12 LENOVO GRAND PRIX DE FRANCE 2022 Francja 22/07 – 24/07
13 ARAMCO MAGYAR NAGYDÍJ 2022 Węgry 29/07 – 31/07
14 ROLEX BELGIAN GRAND PRIX 2022 Belgia 26/08 – 28/08
15 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022 Holandia 02/09 – 04/09
16 PIRELLI GRAN PREMIO D’ITALIA 2022 Włochy 09/09 – 11/09
17 SINGAPORE GRAND PRIX 2022 Singapur 30/09 – 02/10
18 JAPANESE GRAND PRIX 2022 Japonia 07/10 – 09/10
19 ARAMCO UNITED STATES GRAND PRIX 2022 Stany Zjednoczone 21/10 – 23/10
20 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022 Meksyk 28/10 – 30/10
21 HEINEKEN GRANDE PRÊMIO DE SÃO PAULO 2022 Brazylia 11/11 – 13/11
22 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2022 Abu Dabi 18/11 – 20/11

FAQ

Gdzie oglądać Formułę 1?

F1 na żywo można oglądać w wielu miejscach w sieci. W Polsce oficjalne transmisje udostępniają Eleven Sports oraz kilka wyścigów w Polsacie.

Jak oglądać F1 stream w Internecie za darmo?

Kilka wyścigów F1 można obejrzeć za darmo w Polsacie, pod warunkiem, że jesteś w Polsce. Jeśli przebywasz za granicą, skorzystaj z ExpressVPN i oglądaj za darmo przez 30 dni.

Podsumowanie – F1 stream w Internecie

Okazuje się, że możliwości oglądania F1 w Polsce są całkiem duże. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej usługi VPN i wszystko staje się proste. Bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy, można uruchomić transmisję z dowolnego kraju na świecie. Wtedy nikomu nie uciekną żadne przełomowe akcje.

Z naszej strony możemy polecić aktualną usługę VPN numer jeden, która bez problemu poradzi sobie z każdą transmisją oraz zapewni odpowiednie bezpieczeństwo i anonimowość w sieci.

Wykorzystując swoje doświadczenie w tematach internetowych staram się wnieść znaczący wkład w rozwój tego serwisu, a przez to popularyzować wiedzę w społeczeństwie. Lubię pisać artykuły i recenzje oparte na drobiazgowych badaniach, począwszy od bezpiecznych połączeń, na ochronie danych skończywszy. W konsekwencji muszę radzić sobie w zagadnieniami i regulacjami prawnymi, które zmieniają się bardzo często, przez to ciągle trzeba starać się być na bieżąco.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl