Oglądaj Formułę E na żywo w 2023 – gdzie i jak

Formuła E jako wyścigi bolidów elektrycznych z roku na rok powiększają bazę kibiców. W dyscyplinie pojawiają się nowe marki, sponsorzy, a także stacje telewizyjne zainteresowane transmisją. Formuła E na żywo może być jednak niedostępna po przekroczeniu granicy. Na szczęście są na to rozwiązania i przedstawiamy je w tym artykule.

Sprawdź ofertę
Oglądaj Formułę E za darmo z ExpressVPN. 49 zniżki!

ExpressVPN posiada szybkie serwery na całym świecie. Dzięki temu ominiesz geoblokady i obejrzysz Formułę E bez ograniczeń. 3 miesiące za darmo i 30-dniowa gwarancja zwrotu

Aktualizacja: 27 maj 2024

Gdzie oglądać Formułę E w Polsce?

Entuzjaści E-Prix jak nazywa się rajdy elektrycznych bolidów kojarzą transmisje wyścigowe głównie z telewizją Eurosport. Stacja pokazuje wszystkie sezony od pierwszych zawodów z 2014 roku. W najbliższym czasie nic się tutaj nie zmieni, ponieważ właściciel marki Discovery, posiada wieloletnią umowę gwarantującą prawa transmisyjne na Formułę E na zywo.

oglądać formułę e

Dostęp do kanałów Eurosport 1 oraz 2 jest płatny i możliwy do uzyskania w ramach indywidualnej umowy z dostawcą usług TV. Alternatywą jest usługa Eurosport Player. Subskrypcja kosztuje kilkanaście złotych miesięcznie i można zrezygnować w każdej chwili, ponieważ nie wymaga długoterminowych zobowiązań.

Formuła E na żywo jest również dostępna w serwisie Player.pl – nie mylić z tym od Eurosportu! Poza samymi wyścigami, znajdziemy tam całą masę innych programów o motorsporcie. Zawody w każdym przypadku obejrzymy w aplikacjach, które działają na wszystkich powszechnych systemach lub w wersji przeglądarkowej.

Co z możliwością oglądania Formuły E na zywo za darmo?

Formuła E transmisje za darmo – gdzie szukać?

Znaleźliśmy dwie opcje z których można skorzystać:

 • Virgin Media Sport. Kanał należy do spółki Virgin Media TV, komercyjnego nadawcy numer jeden w Irlandii. Można tam nie tylko oglądać Formułę E, ale również inne popularne dyscypliny w obszernych relacjach sportowych. Stacja posiada usługę Playera, który działa zarówno na przeglądarkach jak i w formie aplikacji na urządzenia mobilne.
 • Channel4. Kanał dobrze znany wszystkim Polakom na wyspach, ponieważ to popularna ogólnodostępna telewizja brytyjska. W ofercie jest nie tylko sport i Formuła E na żywo, ale kilkanaście innych kategorii rozrywkowych. Transmisje dostępne w przeglądarkach oraz aplikacjach mobilnych, które znajdziemy w Google Play i App Store.

Jest jednak mały problem. Formuła E transmisje za darmo w tych stacjach są dostępne, ale pod warunkiem, że znajdujemy się w odpowiednim miejscu. Telewizja Virgin Media Sport jest do dyspozycji na terenie Irlandii, a Channel4 w Wielkiej Brytanii. Bez obaw, wiemy jak sobie z tym poradzić!

Formuła E transmisje poza strefą dostępu – jak oglądać?

Nie ulega wątpliwości, że transmisje streamingowe zdominowały rynek rozrywki przed telewizorami w ostatnich latach. Z ich pomocą możemy oglądać Formułę E na zywo oraz dziesiątki innych wydarzeń na bardzo wysokim poziomie i w świetnej jakości. Druga strona medalu jest taka, że serwisów jest tak dużo, że miesięczne subskrypcje na oglądanie wszystkiego to ogromne koszty.

Dzieje się tak ze względu na umowy licencyjne, które decydują o prawach do transmisji poszczególnych treści i wydarzeń. Potencjalnych nabywców przybywa, a właściciele praw korzystają i podbijają ceny. Szczególnie w branży sportowej. Formuła E transmisje w różnych państwach są sprzedawane różnych dostawcom. W rezultacie, nawet po wykupieniu abonamentu usługa działa tylko w kraju zakupu.

formuła e na żywo

Ograniczenia terytorialne są egzekwowane przez tzw. geoblokady. To rodzaj oprogramowania, które identyfikuje naszą lokalizację z wykorzystaniem adresu IP. Jeśli będzie inny, niż kraj w którym nabyliśmy subskrypcję, usługa nie zadziała. Transmisje na Formułę E na zywo nie są tutaj żadnym wyjątkiem. To samo dotyczy innych dyscyplin w popularnych serwisach jak Canal+, ViaPlay itd.

Na szczęście i na to są gotowe, sprawdzone i przede wszystkim działające rozwiązania. Wirtualne sieci prywatne (VPN) umożliwiają przepuszczenie naszego połączenia przez zewnętrzne serwery i zmianę lokalizacji w adresie IP. Dzięki temu mamy możliwość omija restrykcji terytorialnych i możemy oglądać Formułę E bez ograniczeń z dowolnego miejsca!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Jak oglądać Formułę E za granicą przez VPN?

Sieci VPN zyskują na popularności każdego roku nie tylko ze względu na skuteczność, ale także prostotę. Obsługa oprogramowania jest banalnie prosta i każdy sobie poradzi. Ze swojej strony zamieszczamy dodatkowo instrukcję co robić, żeby Formuła E transmisje na żywo były dostępne w każdym miejscu.

 1. Wybieramy ofertę. Od lat polecamy ExpressVPN, który sprawdzimy bez ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy!
 2. Potwierdzenie subskrypcji. Ustalamy jaki plan będzie najlepszy do naszych potrzeb, potwierdzamy i pobieramy aplikację od dostawcy usługi.
 3. Instalacja. Po prostu uruchamiamy pobrany plik, a oprogramowanie resztę zrobi za nas.
 4. Wybór serwera. W aplikacji wybieramy serwer z którym chcemy się połączyć.
  1. Polska dla transmisji z Eurosportem lub Playerem
  2. Irlandia dla telewizji Virgin Media Sport
  3. UK dla Channel4
 5. To wszystko! Teraz możemy wejść na stronę Eurosport Player lub Player.pl i oglądać Formułę E na zywo! Opcjonalnie są też Virgin Media Sport i Channel4.

Całość to zrobienia w kilkanaście minut!

Wypróbuj ExpressVPN za darmo!

Na rynku VPN pojawiają się darmowe opcje, ale nie ma sensu ich omawiać. Wystarczy powiedzieć, że finansowanie odpowiedniego zaplecza kosztuje, więc albo go nie posiadają, albo lepiej nie ryzykować sprawdzania na czym naprawdę zarabiają.

Lepszym rozwiązaniem będzie oferta z ExpressVPN. Za sprawą 30-dniowej gwarancji zwrotu, możemy przez miesiąc korzystać z kompletnej usługi, a jeśli nam się nie spodoba, wystarczy poprosić o zwrot. Możemy napisać maila lub przesłać wiadomość na czacie online. Po 5 dniach kasa wraca na konto.

Zero pytań, wyjaśniania, czy oszukańczych punktów w regulaminie zapisanych małym drukiem. Wiemy, ponieważ sami to sprawdziliśmy i potwierdzają to nasi czytelnicy. Wystarczy skorzystać z tego linku.

Polecamy tą usługę od lat, ponieważ uważamy, że jest to numer jeden na rynku. Wszystkie kluczowe funkcje są na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo, anonimowość i nieograniczony dostęp do treści gwarantowane. Polecamy korzystać na co dzień, a nie tylko żeby oglądać Formułę E.

Najlepsze VPN na Formułę E na zywo

Streaming jest ograniczany na każdym kroku. Formuła E na żywo to kropla w morzu. To samo dzieje się w innych serwisach VOD jak Netflix, Disney+ itd. Nasz ranking VPN pomoże wybrać najlepsze oferty, które posiadają odpowiednie zasoby do odblokowania streamingu w każdych warunkach.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN maj 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja maj 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Klasyfikację opieramy o rezultaty w kategoriach, które uznajemy za kluczowe. Baza i prędkość serwerów, zabezpieczenia, prywatność i obsługa klienta to fundamenty każdej sieci VPN. Zgodnie z naszym procesem audytu, nie zostawialiśmy miejsca na jakiekolwiek kompromisy.

Propozycje z rankingu nie są darmowe, ale skuteczne. Z ich pomocą zyskamy bezpieczeństwo i anonimowość w cyberprzestrzeni. Przy okazji Formuła E transmisje na żywo będą zawsze w zasięgu, podobnie jak wiele innych cenzurowanych treści.

Zalety VPN – nie tylko Formuła E na żywo

Bezpieczny i wolny internet. To motywy przewodnie najlepszych VPN. Wynikają z tego dwa zasadnicze bloki korzyści.

formuła e transmisje

Po pierwsze szeroki dostęp to treści. Z dobrym VPN ominiemy geoblokady, odblokujemy Formułę E na zywo, podobnie jak inne serwisy: Netflix, Disney+, ViaPlay i wiele więcej. To samo dotyczy zablokowanych stron internetowych oraz innych cenzurowanych treści.

Po drugie bezpieczeństwo w sieci. Hakerzy, wirusy, spam reklam, wyłudzanie danych niestety są na porządku dziennym. VPN szyfruje połączenia i ukrywa adres IP, dlatego nie musimy obawiać się nawet takich niesławnych usług jak otwarte Wifi.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Formuła E na żywo – kalendarz 2023

E-Prix Tor – Kraj Data
R1 – MEXICO City E-PRIX 2023 Autodromo Hermanos Rodriguez – Meksyk 14 STYCZEŃ
R2 – DIRIYAH E-PRIX 2023 Riyadh Street Circuit – Arabia Saudyjska 27 STYCZEŃ
R3 – DIRIYAH E-PRIX 2023 28 STYCZEŃ
R4 – HYDERABAD E-PRIX 2023 Hyderabad Street Circuit – Indie 11 LUTY
R5 – CAPE TOWN E-PRIX 2023 Cape Town Street Circuit – Republika Południowej Afryki 25 LUTY
R6 – SÃO PAULO E-PRIX 2023 São Paulo Street Circuit – Brazylia 25 MARZEC
R7 – BERLIN E-PRIX 2023 Tempelhof Airport Street Circuit – Niemcy 22 KWIECIEŃ
R8 – BERLIN E-PRIX 2023 23 KWIECIEŃ
R9 – MONACO E-PRIX 2023 Circuit de Monaco – Monako 6 MAJ
R10 – JAKARTA E-PRIX 2023 Jakarta International e-Prix Circuit – Indonezja 3 CZERWIEC
R11 – JAKARTA E-PRIX 2023 4 CZERWIEC
R12 – PORTLAND E-PRIX 2023 Portland International Raceway – USA 24 CZERWIEC
R13 – ROME E-PRIX 2023 Circuito Cittadino dell’EUR – Włochy 15 LIPIEC
R14 – ROME E-PRIX 2023 16 LIPIEC
R15 – LONDON E-PRIX 2023 ExCeL London – Wielka Brytania 29 LIPIEC
R16 – LONDON E-PRIX 2023 30 LIPIEC

Formuła E na żywo – kierowcy na sezon 2023!

formułę e na zywo

FAQ

Czym jest Formuła E na żywo?

To klasa w pełni elektrycznych, jednomiejscowych wyścigów samochodowych. Seria działa od 2012 roku i jest sankcjonowana przez FIA.

Formuła 1 vs Formuła E transmisje – czym się różnią?

F1 jest najbardziej prestiżowym wyścigiem samochodowym na świecie z silnikami w technologii hybrydowej. Formuła E natomiast to wyścigi samochodów elektrycznych, które są bardziej przyjazne dla środowiska. To dwie różne klasy z własnymi zasadami.

Kiedy startuje Formułę E na zywo w 2023?

Pierwszy wyścig startuje 14 stycznia w Mexico City. Aktualny kalendarz przewiduje 17 rund na cały sezon 2023.

Wnioski

Formuła E na żywo może być w zasięgu każdego – nie brakuje zarówno płatnych, jaki i darmowych opcji na oglądanie.

Niestety dostęp jest uzależniony od lokalizacji w której przebywamy, nawet w przpadku płatnych subskrypcji. Na szczęście są sprawdzone rozwiązania – wystarczy skorzystać z dobrego VPN. My rekomendujemy numer jeden naszego rankingu, ExpressVPN. Nie trzeba nam wierzyć, wystarczy sprawdzić bez ryzyka, dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu bez haczyków.

Polecamy również inne artykułu z motorsportów: jak oglądać F1 oraz rajdy WRC w 2023!

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl