Jak oglądać rajdy WRC na żywo w 2023

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) to najważniejsza kategoria zawodów w rajdach samochodowych. Zmagania odbywają się co roku. W naszym artykule podpowiadamy jak oglądać WRC na żywo za darmo z każdego miejsca na świecie.

Sprawdź ofertę
Oglądaj WRC online z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN pozwala ominąć blokadę geograficzną, aby oglądać WRC. Kliknij i odbierz BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia.

Aktualizacja: 24 maj 2024

Najlepsze miejsca, aby oglądać WRC transmisja na żywo

Niestety polskie portale nie mają praw do transmisji Rajdowych Mistrzostw Świata, ale dostęp do zmagań możemy uzyskać za pomocą zagranicznych jak WRC+ oraz Red Bull.

Niestety obie platformy są płatne, aby uzyskać dostęp do materiałów i oglądać WRC na żywo musimy wykupić dostęp. Materiały są dostępne poprzez przeglądarkę internetową oraz za pomocą dedykowanych aplikacji.

wrc na żywo

Zarówno w przypadku WRC+ jak i Red Bull aplikacje są dostępne praktycznie na dowolne urządzenia – komputery z Windows oraz macOS, urządzenie mobilne jak telefony komórkowe czy tablety, telewizory SmartTv czy konsole do gier.

Okazuje się jednak, że możemy oglądać WRC na żywo całkowicie za darmo. Informacje na ten temat prezentujemy poniżej.

Gdzie oglądać rajdy WRC na żywo za darmo?

Jeśli istnieją darmowe miejsca, aby oglądać rajdy WRC na żywo, warto z tego skorzystać.

Okazuje się, że w Internecie możemy oglądać zmagania na żywo za pomocą platformy RTBF. Portal należy do belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego, który udostępnia transmisje w języku francuskim dla użytkowników z terytorium Belgii.

wrc transmisja

Na stronie Internetowej mamy dostęp zarówno do WRC transmisja jak i wideo na życzenie. Dostęp jest całkowicie darmowy. Niestety dostęp do materiałów posiadają jedynie użytkownicy z terytorium Belgii.

Jak oglądać rajdy WRC na żywo poza strefą dostępności?

Dzieje się tak z racji na prawa autorskie i telewizyjne. W umowach pomiędzy nadawcami i twórcami treści istnieją zapisy na temat restrykcji co do lokalizacji. Nadawcy treści są zobowiązani do wprowadzania blokad geograficznych, tak żeby użytkownicy spoza strefy dostępności nie mieli do nich dostępu.

Odbywa się to poprzez sprawdzanie adresów IP użytkowników, które są przypisywane do naszych komputerów przez dostawców usług Internetowych. Jeśli znajdujemy się poza lokalizacją, do której kierowany jest streaming, otrzymamy komunikat, że materiały są zablokowane.

Czy da się w jakiś sposób rozwiązać ten problem? Rozwiązaniem jest zastosowanie usługi VPN, która pozwala na zmianę naszego IP i odblokowanie streamingu.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Jak odblokować rajdy WRC na żywo za pomocą VPN?

Przygotowaliśmy krótki poradnik za pomocą którego w prostu sposób odblokujemy oglądanie WRC transmisja na żywo całkowicie za darmo.

 1. Wybieramy dobry VPN, nasi eksperci polecają ExpressVPN
 2. Rejestrujemy się i pobieramy oprogramowanie na nasze urządzenie
 3. Instalujemy i uruchamiamy program VPN
 4. Łączymy się z serwerem w
  1. Polsce, aby oglądać WRC+lub Redbull
  2. Belgii, aby oglądać RTBF
 5. Odpalamy transmisje i oglądamy rajdy WRC na żywo!

Sposób, aby wypróbować ExpressVPN za darmo!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalny trik, który pozwoli na testowanie usługi ExpressVPN całkowicie za darmo. Wszystko polega na wykorzystaniu gwarancji zwrotu pieniędzy, którą oferuje usługodawca. W odróżnieniu od konkurencji zwroty działają sprawnie i co najważniejsze nie ma tu żadnych pytań czy wyjaśniania naszej decyzji. Wystarczy, że klikniemy ten link ExpressVPN i zarejestrujemy się w usłudze.

Następnie korzystamy z usługi przez 30 dni, mamy do dyspozycji wszystkie funkcjonalności usługi, w tym również opcja aby oglądać WRC transmisja. Najlepiej ustawić sobie przypomnienie, tak żeby nie przegapić czasu na rezygnację z usługi. Następnie zgłaszamy chęć rezygnacji i przeważnie w ciągu 5 dni otrzymujemy całkowity zwrot kosztów. Proste prawda?

Najlepszy VPN aby oglądać WRC na żywo

Nasi eksperci przetestowali w praktyce różne usługi pod kątem oglądania WRC transmisja online z dowolnego miejsca za darmo.

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych usług:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN maj 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja maj 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Żeby oglądanie było wygodne i bezproblemowe nasi eksperci wskazali niezbędne wymagania.

 • Liczba serwerów – po co nam wiele serwerów jeśli chcemy oglądać rajdy WRC na żywo? Im więcej serwerów na całym świecie tym lepiej rozkłada się liczba użytkowników i nie mamy do czynienia z obciążeniem i spowolnieniem połączenia.
 • Prędkość łącza – rajdy WRC są bardzo dynamiczne, żeby w pełni cieszyć się z wrażeń, które zapewnia nam transmisja online połączenie musi być szybkie i stabilne. VPN nie może spowalniać połączenia i prowadzić do zacinania czy problemów z jakością wideo.
 • Funkcje dodatkowe – oprócz tego, że otrzymujemy dostęp do oglądania WRC transmisja, VPN powinien spełniać również dodatkowe funkcje, a przede wszystkim zapewniać nam jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.
 • Stosunek jakości do ceny – tworząc nasz ranking stawiamy na jakość usług, które oferują dostawcy usług VPN, ale nie zapominajmy o tym, że nie musimy niepotrzebnie przepłacać. Wybraliśmy takie usługi, które są zarówno najlepszej jakości jak i nie kosztują wiele.
 • Support – obsługa klienta na wysokim poziomie przydaje się w różnych sytuacjach, nie tylko w przypadku wystąpienia problemów, ale również jeśli chcemy poradzić się odnośnie tego jaki serwer wybrać, aby oglądać WRC na żywo czy po prostu dowiedzieć się więcej o ustawieniach VPN.

Dodatkowe korzyści z używania VPN

Oprócz tego, że możemy bez problemu oglądać WRC na żywo, korzystanie z sieci VPN zapewnia nam wiele dodatkowych korzyści.

Omijanie geo-blokad i walka z cenzurą

Usługa VPN pozwala nam dowolnie zmieniać adres IP poprzez łączenie się z wybranymi serwerami w różnych zakątkach świata, dzięki czemu możemy oglądać rajdy WRC za darmo, odblokowywać biblioteki Netflix czy dostęp do takich serwisów jak Hulu. Zapewnia nam to odblokowanie wielu interesujących materiałów, które normalnie nie są dostępne w naszej lokalizacji.

oglądać wrc na żywo

Kolejna sprawa to cenzura, która jest coraz to bardziej widoczna w przypadku stron internetowych. W wielu miejscach na świecie wprowadzane są blokady dla stron politycznych, informacyjnych czy nawet portali społecznościowych. Korzystając z VPN bez problemu omijamy cenzurę i co najważniejsze pozostajemy anonimowi, nikt nie jest w stanie dowiedzieć się z jakich aktywności korzystamy.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy w Internecie, płacimy rachunki, uczymy się, pracujemy czy korzystamy z rozrywki. W związku z tym spotykamy się również z większą ilością zagrożeń, prób ataków hackerskich, śledzenia naszej aktywności czy wyłudzeń.

Łącząc się z Internetem za pomocą VPN nie tylko mamy dostęp do takich rzeczy jak WRC transmisja, ale również troszczymy się o nasze bezpieczeństwo. Ruch przechodzi przez swego rodzaju tunel, w którym dane są szyfrowane i chronione. Zabezpieczamy urządzenia, na których korzystamy z Internetu.

Za pomocą zmiany naszego adresu IP otrzymujemy również ochronę naszej prywatności. Uzyskujemy adres IP serwera, z którym się łączymy, więc nasza prywatność jest chroniona, nikt nie jest w stanie poznać naszej lokalizacji czy sprawdzić jak wygląda nasza aktywność. Kolejna korzyść to zabezpieczenie naszych urządzeń podczas połączenia z publicznymi sieciami Wi-fi w bibliotece, restauracji, hotelu czy szkole.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca maj 2024

Jak i gdzie oglądać WRC na żywo – podsumowanie

W naszym artykule dowiedzieliśmy się gdzie oglądać WRC i co zrobić, żeby uzyskać dostęp do darmowych transmisji.

Jeśli interesują nas płatne rozwiązania za pomocą VPN możemy oglądać transmisje z WRC+ lub Redbull lub darmowe transmisje na platformie RTBF. W obu przypadkach niezbędne okaże się zastosowanie VPN w celu ominięcia geo-blokad. Nasi eksperci polecają ExpressVPN jako najlepszą usługę do odblokowania i oglądania transmisji.

Jeśli interesują nas inne wydarzenia z kategorii motosportu warto przeczytać inne nasze artykuły odnośnie porad na temat uzyskania dostępu do materiałów jak przykładowo Formuła 1.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl