TVP na żywo online – Oglądaj za granicą

TVP – czyli telewizja publiczna, nadaje nie tylko sygnał naziemnej telewizji cyfrowej na terenie polski. Jak przystało na nowoczesnego nadawcę TVP udostępnia serwis internetowy umożliwiając oglądanie programów telewizji TVP online. W ofercie znajdują się też przeróżne filmy i seriale, jak również relacje z wydarzeń sportowych. Oferta skierowana jest do widzów z polski, co skutkuje brakiem dostępu do strony TVP za granicą.

Sprawdź ofertę
Odblokuj TVP za granicą z pomocą ExpressVPN. 49% ZNIŻKI!

Polskie i zagraniczne serwery od ExpressVPN gwarantują szybkość i zasięgi do oglądania TVP z każdego miejsca. 3 darmowe miesiące i 30 dni gwarancji zwrotu!


Aktualizacja: 15 lipiec 2024

TVP online stream tylko w Polsce

Inicjatywa, dostępu do telewizji na całym świecie, poprzez internet, wydaje się naprawdę świetna. Telewizja Polska nie udostępnia dodatkowej aplikacji TVP Player (jedynie STREAM TVP dla lokalnych wiadomości). Jakkolwiek wszystko jest dostępne za pośrednictwem stron vod.tvp.pl oraz tvp.pl.

Kto zatem może oglądać TVP na żywo online? Z założenia polska telewizja online, jest dostępna dla wszystkich mieszkańców polski, z wyłączeniem pobytu za granicą. Nie jest to złośliwość nadawcy. To, że TVP online za granicą nie działa, nie jest niczym zaskakującym. Polskie serwisy VOD, tak samo jak serwisy w innych krajach, mają nałożone blokady geolokalizacyjne.

tvp online stream

Przez te blokady nie można oglądać polskiej telewizji za granicą naszego kraju. TVP VOD za granicą nie działa, iPLA za granicą też nie działa. TVN Player za granicą nie działa, tak samo jak pozostałe usługi. Ma to ograniczyć dostęp dla osób, które nie są uprawnione do oglądania np. TVP1 online.

Jak oglądać TVP za granicą przez Internet?

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczny, że zadajesz sobie pytanie jak oglądać VOD TVP za granicą? VOD TVP online przede wszystkim można oglądać za granicą. Odpowiemy sobie na pytanie: jak oglądać TVP na żywo online? Przede wszystkim podpisane przez stacje telewizyjne, umowy licencyjne i dystrybucyjne wymagają stosowania blokady regionalnej do oglądania telewizji online za granicą. Jednakże jest to blokada, którą można dość łatwo oszukać.

TVP online stream sprawdza skąd użytkownik, łączy się z internetem. Dostawca usług internetowych nadaje numer IP i określa kraj, w którym znajduje się urządzenie, bo numery są charakterystyczne dla danego kraju.

Wykupując dobrą usługę VPN, która dzięki szybkim serwerom, zapewnia stabilne połączenie, TVP na żywo online można oglądać na całym świecie. TVP1 stream online, czy TVP2 stream online, jak również inne programy, udostępnia WP pilot (telewizja internetowa z szeroką ofertą kanałów telewizyjnych online). Tak samo, jak VOD TVP, strona sprawdza lokalizację i tak samo, można oszukać tę lokalizację, poprzez użycie usługi VPN. Wystarczy wybrać łączenie przez serwer w Polsce. Po wybraniu VPN z Polski, każda usługa będzie myślała, że łączysz się lokalnie i pozwoli oglądać wszystkie dostępne programy.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Jaki jest najlepszy VPN, który pozwoli oglądać TVP online stream?

Zanim wyjaśnię, jak proste kroki należy podjąć do oglądania TVP online, odeślę od innego artykułu (kliknij tutaj), który dość szeroko omawia kwestę oglądania programów telewizyjnych za granicą, pomimo blokady lokalizacji widza. Nie chcę się powtarzać, ale moim zdaniem, wystarczy, że wybierzesz sobie porządną usługę VPN, która zapewnia:

  • mnogość lokalizacji serwerów
  • wybór serwerów w wybranej lokalizacji
  • szybkie serwery
  • dużą przepustowość
  • łatwe użycie, przez laika

Ja do tych celów używam ExpressVPN, ponieważ spełnia wszystkie stawiane powyżej wymagania. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do usług TVP, ale też innych dostawców usług blokowanych geolokalizacją. Warto zawsze wybierać usługodawcę VPN, który pozwala w nieskomplikowany sposób używać i zarządzać swoją usługą. Nie każdy jest przecież informatykiem.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Czy wystarczy mi darmowy VPN?

Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana.

Z jednej strony, są darmowe serwery VPN, które pozwolą Ci oglądać telewizję internetową, jak również wszelkie usługi VOD TVP.PL online. Z drugiej zaś, zwykle ich konfiguracja to droga przez mękę, przepustowość i transfer są ograniczone. Jeśli chcesz obejrzeć jeden, czy dwa odcinki serialu, podczas krótkiego pobytu za granicą, to możesz spróbować. Mi szkoda byłoby czasu.

Uczciwie potwierdzam, że się da. Niemniej uczciwie dodaję, że szkoda na to życia. Po pierwsze usługi telewizji internetowej dość często aktualizują metody, z których korzystają darmowe rozwiązania, przez co, za każdym razem trzeba szukać, które rozwiązanie jeszcze działa. Po drugie, jeśli nawet darmowy VPN nie jest zablokowany, to jego przepustowość jest mocno ograniczona. Innymi słowy, TVP na żywo online nie zobaczysz, bo będzie się ciągle ładować. TVP VOD się z czasem wczyta i zobaczysz cały odcinek, ale gdzie tu komfort?

tvp2 online stream

Uważam, że lepiej jest skorzystać z oferty podobnej do tej i po prostu oglądać, zamiast tracić swój cenny czas, na walkę z wiatrakami.

Na co powala najlepszy VPN?

Namawiam Cię do zakupu usługi, która może i jest tania, ale nie darmowa. Nasuwa się zatem pytanie, czy aby na pewno warto płacić, żeby obejrzeć TVP online stream, która jest udostępniana bez opłat? Pamiętaj, że VPN, to nie tylko odblokowanie lokalizacji.

Zacznijmy od tego, że IP, który zostanie nadany użytkownikowi jest anonimowy, a połączenie szyfrowane. Używając prostych słów – nikt nie jest w stanie wyśledzić Twoich działań w internecie. Dotyczy to zarówno dostawcy telewizji, jak i dostawcy usługi VPN. Anonimowość jest tutaj stuprocentowa.

tvp2 stream online

Nawet jeśli, ktoś z kim dzielisz połączenie internetowe, lub nawet Twój dostawca internetu, jest ciekaw, czym się zajmujesz, to nie ma szans nic podejrzeć. Szyfrowane połączenie powoduje, że dane przesyłane przez sieć, są niejawne.

Jest to o tyle cenne, że możesz spokojnie łączyć się nawet z sieciami publicznymi.

Na zakończenie dodam, że przy połączeniu przez VPN, nawet hakerzy w sieciach publicznych, nie będą w stanie odszyfrować wysyłanych i odbieranych danych. Dzięki temu, gdziekolwiek będziesz, zawsze możesz bezpiecznie korzystać z internetu. Jest to szczególnie ważne, jeśli lubisz robić zakupy online. Dane kart kredytowych/debetowych, czy kodów BLIK, nigdy nie trafią w niepowołane ręce. To dopiero początek zalet VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Podsumowanie

Zamykając temat oglądania TVP na żywo online (mam na myśli oglądanie TVP za granicą), muszę napisać, że najlepszą i najwygodniejszą opcją, jest zakup pakietu usług u jednego z dostawców VPN, który oferuje usługę na wysokim poziomie.

Włączając serwer VPN dobrej jakości, możesz skorzystać w pełni, ze swojego łącza internetowego i oglądać programy, jakby Twój komputer, znajdował się tak naprawdę w kraju, w którym udostępniany jest program – w Polsce. Aplikacja i strony TVP online będą go traktować, jakby połączenie było z wybranej przez Ciebie lokalizacji w Polsce, odblokowując pełną zawartość serwisu.

Jednocześnie, skorzystasz też ze wszystkich zalet, jakie niesie za sobą usługa VPN. Szczególnie mam tu na myśli szyfrowanie połączenia, aby nie paść nigdy ofiarą przestępców internetowych.

bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl