Oglądaj kolarstwo na żywo w 2024

Kolarstwo szosowe to sport popularny nie tylko we Francji, gdzie odbywa się słynny wyścig Tour de France, ale na całym świecie – również w Polsce. Jednak, żeby oglądać kolarstwo na żywo trzeba się trochę natrudzić, ponieważ transmisje mogą być ograniczone do określonych lokalizacji. W artykule podpowiadamy jak oglądać wyścigi kolarskie z dowolnego miejsca na świecie i na dowolnych platformach.

Sprawdź ofertę
Oglądaj kolarstwo gdzie tylko chcesz z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Omiń blokadę geograficzną, oglądaj kolarstwo z dowolnego miejsca. Oferta specjalna na ExpressVPN - 3 miesiące za darmo i 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Najlepsze źródła transmisji kolarstwa online

Niestety transmisja kolarstwo na zywo często nie jest dostępna w bezpłatnych kanałach telewizyjnych. Miłośnicy tego sportu zmuszeni są do wykupienia płatnych kanałów telewizyjnych, wówczas możemy cieszyć się z oglądania nie tylko najważniejszych wydarzeń w świecie wyścigów kolarskich, ale również mniejszych zawodów. Najwięcej dostępnych transmisji znajdziemy na takich platformach jak:

kolarstwo live

 • Eurosport – kanał sportowy dostępny w płatnych pakietach telewizji satelitarnej, a także serwisach typu player.pl. Żeby oglądać Eurosport online, musimy wykupić odpowiednie subskrypcje. Znajdziemy tu najważniejsze zawody kolarskie jak Tour de France czy Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym.
 • Canal + Sport– płatny serwis streamingowy dostępny przez przeglądarkę lub za pomocą aplikacji na smartfony oraz Smart TV, znajdziemy tu transmisja kolarstwo na zywo, a także materiały z różnego rodzaju dyscyplin sportowych.
 • Polsat Sport – po Canal+ sport jest to druga co do popularności płatna telewizja sportowa w Polsce. Dostępna w sieciach kablowych, a także online w serwisie Polsat BOX GO. Możemy tu oglądać kolarstwo live oraz transmisje z innych wydarzeń sportowych.

Najlepsze darmowe strony streamingowe

Jeśli chodzi o miejsca, gdzie możemy bezpłatnie oglądać kolarstwo na żywo online, to przede wszystkim możemy skorzystać z takich serwisów jak:

 • TVP –  możemy bezpłatnie oglądać kanały TVP za pośrednictwem serwisu Wp Pilot, który jest dostępny dla użytkowników z terytorium Polski. Znajdziemy tu relacje z najważniejszych wydarzeń kolarskich.
 • RTBF – to serwis dostępny dla użytkowników z Belgii, transmitujący telewizję w języku francuskim, dzięki której możemy oglądać takie zawody jak Tour de France, Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym czy kolarstwo live z innych zawodów.
 • Zatoo – to platforma do transmisji kanałów telewizyjnych i treści wideo na żądanie, która jest dedykowana dla użytkowników z Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii – dostęp do użytkowników spoza tego obszaru jest zablokowany.
 • ITV – kanał telewizyjny i platforma internetowa dostępna dla użytkowników na terenie Wielkiej Brytanii. Oprócz dużej dawki sportu i takich materiałów jak kolarstwo na żywo, znajdziemy tu także filmy i programy.
 • L’équipe – francuski kanał sportowy dostępny bezpłatnie dla użytkowników z terenu Francji, umożliwia oglądanie transmisja kolarstwo na zywo i relacji z innych dyscyplin sportowych.

Oglądanie poza strefą dostępności

Okazuje się, że kolarstwo live często posiada geo-ograniczenia i transmisje są dostępne jedynie w określonych lokalizacjach. Dzieje się tak, dlatego że nadawcy są ograniczeni przez prawa autorskie, które określają gdzie można transmitować dane materiały. Z umów podpisywanych z twórcami treści jasno wynika, że nadawca jest zobowiązany do sprawdzania adresu IP użytkowników w celu określenia ich lokalizacji i egzekwowania zapisów umowy.

transmisja kolarstwo na zywo

Jeśli serwis wykryje, że nasza lokalizacja nie jest spójna z regulaminem, kolarstwo na żywo nie będzie dla nas dostępne. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Okazuje się, że tak i to proste. Wystarczy zastosować usługę VPN, która pozwoli nam praktycznie dowolnie zmieniać nasz adres IP i tym samym ustawić lokalizacją naszego komputera zgodną z warunkami emisji materiałów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Jak odblokować transmisję z VPN?

Jeśli chcesz odblokować transmisja kolarstwo na zywo praktycznie z dowolnego miejsca, pamiętaj, że nie jest to problem. Wystarczy dobry VPN, a obejrzysz to co chcesz i z jakiego źródła chcesz. Przygotowaliśmy krótki poradnik jak odblokować kolarstwo live.

 1. Wybierz najlepszy VPN, który zagwarantuje korzystanie z serwisów streamingowych w pełnej prędkości bez zacinania, nawet przy ustawieniu najwyższej jakości wideo. Z naszych testów wynika, że najlepszy VPN do tych celów to ExpressVPN
 2. Załóż konto, pobierz oprogramowanie na Twoje urządzenie.
 3. Kliknij start i uruchom program VPN.
 4. Wybierz interesujący cię serwer z dostępnych lokalizacji na całym świecie, tak żeby odblokować interesujące Cię materiały:
  1. Serwer w Polsce jeśli chcesz oglądać EuroSport, Canal+, Polsat Sport, Player.pl czy TVP Sport.
  2. Serwer w Belgii jeśli chcesz korzystać z RTBF
  3. Serwer w Szwajcarii dla Zattoo
  4. Serwer w Wielkiej Brytanii dla ITV4
  5. Serwer we Francji dla L’équipe
 5. Korzystaj z ulubionych materiałów!

Wypróbuj ExpressVPN za darmo

Jeśli chcemy oglądać kolarstwo na żywo z dowolnego miejsca, ExpressVPN przygotował ciekawą ofertę. Możemy przetestować usługę VPN całkowicie za darmo przez 30 dni, ponieważ usługodawca oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów. Jeśli uznamy, że cokolwiek w usłudze nam nie odpowiada, wystarczy, że prześlemy prośbę o zwrot kosztów i otrzymamy wszystkie środki. Nie musimy nic wyjaśniać czy odpowiadać na żadne pytania.

Najlepszy VPN dla oglądania transmisji online

Nasi specjaliści przetestowali najlepsze usługi VPN, tak żeby zapewnić najlepsze rozwiązanie i bez problemu oglądać kolarstwo live z dowolnego miejsca. Poniżej prezentujemy wyniki naszego rankingu.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Oglądaj Tour de France

Tour de France to najbardziej znany wyścig kolarski na świecie. Zawody trwają trzy tygodnie, składają się z wielu etapów, a są organizowane co roku od 1903 roku. Transmisje są nadawane zarówno w Polsce i za granicą. Informacje o zawodach i porady jak oglądać kolarstwo na żywo – Tour de France znajdziemy w artykule: Oglądaj Tour de France na żywo.

Oglądaj Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym

To kolejna bardzo ważna impreza sportowa dla każdego miłośnika kolarstwa. Mistrzostwa odbywają się od 1921 roku, gdzie od 1927 roku mogą uczestniczyć w nich również profesjonalni kolarze, a od 1958 roku startować mogą kobiety. Organizatorem zawodów jest Międzynarodowa Unia Kolarska. Transmisja kolarstwo na zywo z Mistrzostw Świata jest dostępna zarówno w Polsce jak i za granicą. Więcej na ten temat znajdziemy w naszym artykule: Mistrzostwa Świata w kolarstwie.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Korzyści ze stosowania VPN

Oprócz tego, że usługa VPN umożliwia nam oglądanie takich materiałów jak transmisja kolarstwo na zywo z dowolnego miejsca na świecie możemy również skorzystać z:

kolarstwo na zywo

Omijanie geo-blokad i walka z cenzurą

Geo-blokady w serwisach streaminogowych są narzucane przez twórców treści, a dzięki VPN możemy omijać geo-blokady i oglądać kolarstwo live z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście VPN zapewnia także dostęp do wszelkiego rodzaju serwisów streamingowych jak Netflix czy Hulu, które możemy oglądać wszędzie tam gdzie chcemy.

Każdy z nas ceni sobie wolność i prawo dostępu do wszelkiego rodzaju materiałów w Internecie. Niestety coraz częściej rządy czy dostawcy usług cenzurują Internet i blokują dostęp do niektórych portali informacyjnych, portali społecznościowych czy stron internetowych. Wykorzystując VPN bez problemu zmieniamy naszą wirtualną lokalizację, dzięki czemu możemy skutecznie walczyć z cenzurą, a dzięki szyfrowanemu połączeniu nasza aktywność pozostaje w pełni anonimowa.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

Oprócz oglądania takich materiałów jak kolarstwo na zywo transmisja z dowolnego miejsca na świecie, VPN to również wiele innych korzyści, a przede wszystkim bezpieczeństwo i prywatność na najwyższym poziomie. Korzystając z VPN łączymy się z Internetem za pomocą specjalnego tunelu, wszystkie dane są szyfrowane, nasze IP zostaje ukryte, więc nikt nie jest w stanie sprawdzić co robimy.

Pozwala to na bezpieczne korzystanie z torrentów, przeglądanie stron, czy pewność że nikt nie dokona ataku hakerskiego, gdy logujemy się na pocztę internetową czy do bankowości elektronicznej. VPN to również wiele korzyści w darmowych sieciach Wi-Fi, w których korzystamy w hotelu, szkole czy parku, sieć VPN pozwala nam zabezpieczyć nasze urządzenia i uniknąć przykrych konsekwencji związanych z atakami hakerów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Podsumowanie

Niczym nieograniczony dostęp do takich materiałów jak kolarstwo na żywo jest bardzo istotny dla każdego fana sportu. W związku z blokadami geograficznymi, często nie mamy dostępu do interesujących nas materiałów, ale w takiej sytuacji z pomocą przychodzi usługa VPN. Dzięki niej możemy ominąć blokady geograficzne i uzyskać dostęp do dowolnych transmisji, które nas interesują. Wyłoniliśmy najlepszy VPN, który pozwala oglądać kolarstwo live w pełnej prędkości łącza, polecamy ExpressVPN – najlepszą usługę do korzystania ze streamingu.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl