Najlepszy sposób na oglądanie BBC w Polsce

BBC to najpopularniejsza brytyjska telewizja, która działa na rynku już prawie 100 lat. To jedyna stacja w Europie, która w pewnym stopniu może przeciwstawić się gigantom telewizyjnym ze Stanów Zjednoczonych, którzy zajęli prawie cały rynek VOD. BBC One, BBC Two oraz iPlayer, który umożliwia oglądanie wszystkich programów, seriali i filmów stały się najbogatszym europejskim źródłem wysokiej jakości treści. Niestety BBC iPlayer w Polsce i inne programy należące do marki są zablokowane, a jedynym skutecznym sposobem na ich odblokowanie są sieci VPN. W dalszej części artykułu zostaną przedstawione najlepsze sposoby na odblokowanie BBC na zywo i nie tylko za pomocą usług VPN.

Sprawdź ofertę
Odblokuj BBC iPlayer w Polsce z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Omiń geoblokady i odblokuj BBC iPlayer w Polsce z ExpressVPN. Szybkie połączenie na serwerach UK. Odbierz 3 miesiące za darmo i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Czy BBC iPlayer Polska jest dostępny w kraju i za granicą?

Niestety, polityka firmy jest nieubłagana i na razie, nie można oglądać BBC na zywo w Internecie ani BBC One Polska za pomocą standardowej telewizji satelitarnej. Jedynym wyjściem na to, aby ulubione programy można było oglądać na żywo, jest wyjazd do Wielkiej Brytanii… Na horyzoncie pojawiło się jednak nowe rozwiązanie, które w pewnym sensie przenosi użytkownika zagranicę w mgnieniu oka, odblokowując całą zawartość BBC iPlayer w Polsce oraz udostępniając główne stacje BBC One Polska.

bbc na zywo

Można się także uzbroić w cierpliwość, ponieważ większość dużych platform streamingowych w końcu trafia do Polski. Jednak biorąc pod uwagę to, jak bardzo telewizja BBC się od nich różni, można równie dobrze przypuszczać, że BBC iPlayer Polska nigdy nie powstanie, a wszystkie jej produkcje pozostaną w Wielkiej Brytanii.

Jak oglądać BBC w Polsce? Okazuje się, że odblokowanie BBC iPlayer w Polsce wcale nie jest tak karkołomnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Za wszystkim stoi nowoczesna usługa do zmiany adresu IP – VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak można uzyskać dostęp do BBC na zywo?

Proces odblokowania najlepszej brytyjskiej telewizji w Polsce jest dość prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Wszystko opiera się o wybranie jednego z najlepszych VPN. Aktualnie numerem jeden na rynku jest ExpressVPN. Dzięki skorzystaniu z jego możliwości można oglądać BBC iPlayer bez limitu i żadnych utrudnień.

bbc iplayer w polsce

W sieci można znaleźć wiele różnych możliwości na zmianę adresu, ale żadna z nich nie może się równać z tym, co zapewnia VPN. Bez względu na to, którego dostawcę usług VPN się wybierze, każdy zadba o to, aby obsługa ich aplikacji była jak najbardziej przystępna. Standardowy schemat działania prezentuje się następująco:

  1. pobranie i zainstalowanie aplikacji,
  2. uruchomienie programu,
  3. zalogowanie się (o ile program tego wymaga),
  4. wybranie serwera znajdującego się w Wielkiej Brytanii,
  5. uruchomienie BBC na zywo lub programów w wersji VOD.

Wszystko wygląda bardzo przejrzyście i nie wymaga żadnych głębszych wyjaśnień. Jeśli ktoś wymaga bardziej zaawansowanych opcji programu, twórcy udostępnili je w ustawieniach. Większości użytkownikom wystarczają podstawowe ustawienia, które są ustawione domyślnie. W ten sposób można odblokować praktycznie całą zawartość Internetu. Jedyne co trzeba zrobić to zmienić kraj serwera na taki, z którego usług chce się skorzystać.

Jaki VPN jest najlepszy do oglądania BBC iPlayer w Polsce?

Jak rozpoznać wysokiej klasy VPN, który skutecznie odblokuje BBC One w Polsce wraz z innymi programami? Należy rozpatrzeć sprawę od dwóch stron. VPN powinien zapewniać całkowitą anonimowość i bezpieczeństwo w sieci oraz umożliwić komfortowe oglądanie plików wideo w Internecie. Oto kilka funkcji, które powinien posiadać wysokiej klasy VPN.

  1. Duża liczba serwerów, znajdujących się w różnych krajach świata.
  2. Wysoka przepustowość danych.
  3. Polityka niezachowywania logów użytkowników.
  4. Szyfrowanie połączeń.

To tylko kilka z wielu funkcji, ale jeśli wybrana usługa się do nich stosuje, można być pewnym, że korzystając z nich, nikt nie będzie miał problemu jak oglądać BBC w Polsce. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najwyższej klasy usługi VPN są płatne i wymagają najczęściej od swoich użytkowników kwot sięgających kilka dolarów za miesiąc. W wielu przypadkach można liczyć na 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu nikt nie musi kupować kota w worku. Jeśli coś się nie spodoba, zwraca produkt, a firma oddaje pieniądze.

Nasi specjaliści przygotowali listę najlepszych obecnie na rynku usług VPN, które z pewnością są odpowiedzią na pytanie „Jak oglądać BBC iPlayer w Polsce”.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Czy mogę używać darmowego VPN do oglądania BBC iPlayer Polska?

Darmowych VPN w ostatnich latach wyrosło jak grzybów pod deszczu. Pytanie, które należy sobie jednak zadać to: „Jak oglądać BBC online z użyciem darmowego VPN?”. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak w przypadku większości płatnych usług tego typu. Jak łatwo można się domyślić, musi być jakaś różnica pomiędzy płatnymi a darmowymi VPN i w rzeczywistości widać ją na każdym kroku.

Darmowe usługi maskujące adres IP najczęściej mają mocno ograniczoną liczbę serwerów do kilku oraz nie posiadają odpowiedniej przepustowości łącza. Jak wiadomo, oglądanie wideo w wysokiej jakości, wymaga bardzo szybkiego łącza internetowego i śmiało można powiedzieć, że żaden darmowy VPN nie zapewni takich wartości, które umożliwią oglądanie BBC na zywo. No, chyba że komuś nie przeszkadzają zacięcia się i nieustanne buforowanie.

jak oglądać bbc w polsce

Zatem, jeśli ktoś chce dowiedzieć się jak oglądać BBC w Polsce, może spróbować skorzystać z darmowych VPN, ale oprócz tego, że mocno zaniżają przepustowość łącza, dodatkowo często zapisują i odsprzedają ruch swoich użytkowników w sieci oraz nie stosują się do zabezpieczeń uniemożliwiających przechwycenie naszych danych osobowych. Jeśli ktoś koniecznie chce sprawdzić jak oglądać BBC w Polsce za pomocą darmowego VPN – powinien wykorzystać wersję próbną płatnej wersji lub gwarancję zwrotu pieniędzy.

Do czego może mi się jeszcze przydać sieć VPN?

Wirtualna siec prywatna to oczywiście nie tylko możliwości odblokowania BBC iPlayer Polska. Możliwości VPN są praktycznie nieograniczone, ponieważ umożliwiają odblokowanie praktycznie całej zawartości Internetu na świecie – bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy. Jest tylko jeden wymóg – dostęp do Internetu.

Netflix, HBO, Disney+, Hulu oraz wszystkie inne usługi internetowe, które mogą być zablokowane ze względu na lokalizację. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i przekonać się jakie możliwości otwierają się przed kimś, kto ma w posiadaniu wysokiej klasy usługę VPN. Co ważne, ogromna część użytkowników decyduje się na usługi tego typu wyłącznie ze względu na zapewnienie anonimowości i bezpieczeństwa w sieci.

bbc iplayer polska

Podsumowanie

Możliwość obejrzenia BBC w Polsce dzięki usłudze VPN to ogromna szansa dla każdego fana brytyjskiej telewizji. Bez względu na to, czy ktoś chce oglądać na komputerze stacjonarnym, czy na tablecie – wystarczy uruchomić odpowiednie narzędzie i można bez problemu oglądać swoje ulubione seriale i filmy w dowolnym miejscu na Ziemi.

W chwili obecnej najlepszym VPN na rynku, który skutecznie odblokuje BBC i umożliwi jego komfortowe oglądanie, jest ExpressVPN. Jeśli ktoś zdecyduje się na wykupienie jego subskrypcji, może być pewien, że wszystko będzie działało bez zarzutu.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl