Wybrane sposoby na to, jak odblokować film na YouTube

Youtube to obecnie najpopularniejszy na świecie portal służący do zamieszczania i oglądania plików wideo w Internecie. Nie ma chyba osoby z dostępem do sieci, która przynajmniej raz nie skorzystałaby z usług tego portalu. Niestety, nie wszystkie treści są zawsze dostępne, co może znacząco wpływać na komfort korzystania z platformy. W tym momencie przychodzi czas, kiedy szukamy, jak odblokować film na Youtube. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z usług VPN, ale postaramy się także zaprezentować inne możliwości oglądania filmów w popularnym serwisie Google.

Sprawdź ofertę
Odblokuj materiały YouTube z ExpressVPN - 3 miesiące za darmo!

Odblokuj dowolne materiały na YouTube gdziekolwiek jesteś z ExpressVPN. Oglądaj w pełnej prędkości. Teraz 49% taniej i 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Przyczyny blokowania filmów na serwisie Youtube

Dla wielu osób zablokowany film na Youtube to abstrakcja. Od czasu do czasu można natrafić na pewne utrudnienia. Ze względu na ograniczenia geograficzne możemy niekiedy natknąć się na informacje o tym, jakoby wybrane wideo było zablokowane w naszym kraju. To właśnie wtedy pojawiają się pytania, jak ominąć blokadę na Youtube. W tym przypadku nie pomoże nawet posiadanie pakietu Youtube Premium.

jak odblokować film na youtube

Inny, o wiele częściej występujący problem, to zablokowanie usługi wewnątrz danej sieci. W szkołach, na uczelniach, w pracy, a nawet publiczne sieci Wi-Fi na całym świecie, mogą blokować platformę, aby użytkownicy nie tracili czasu na niepotrzebne czynności lub nie zajmowali cennego transferu danych. Jak ominąć blokadę Youtube w pracy – to bardzo częsty problem większości pracowników biurowych.

W Internecie można natknąć się na masę złotych myśli na temat tego, jak odblokować Youtube. Niestety większość z nich przynosi więcej szkód niż pożytku. Najpierw należy zadać sobie pytanie, czy nie można oglądać wybranych filmów przy użyciu innych stron internetowych oraz, czy w ogóle musimy w danej chwili to robić. W końcu wybrana sieć nie bez powodu blokuje Youtube za pomocą wyspecjalizowanych skryptów i innych funkcji.

jak ominąć blokadę na youtube

W przypadku, kiedy sądzimy, że nie ma wyraźnego powodu, dla którego ktoś miałby nas ograniczać i chcemy uzyskać dostęp do platformy, zawsze możemy skorzystać z kilku dostępnych opcji. Dzięki nim można się dowiedzieć, jak odblokować Youtube na komputerze oraz jak przebiega pobieranie zablokowanych filmów z Youtube.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Sposoby na to, jak ominąć blokadę na Youtube

Oto pięć z najpopularniejszych sposobów odpowiadających na pytanie, jak ominąć blokadę na Youtube. W zależności od występującego problemu można korzystać z innych metod, ale najbardziej skuteczna w dzisiejszych czasach jest sieć VPN.

1. Skorzystaj z VPN

VPN to usługa, za pomocą której najskuteczniej można uzyskać dostęp do Youtube oraz dowolnej innej zawartości Internetu. VPN pozwala na zmianę adresu IP na dowolny, wybrany spośród setek serwerów, które platforma udostępnia. W ten sposób każdy serwis będzie nas widział tak, jak sobie tego zażyczymy.

jak odblokować youtube

Dany film jest zablokowany w Polsce i całej Europie? Wystarczy zmienić serwer na azjatycki. Nie możemy korzystać z Youtube podczas pobytu w USA? Uruchamiamy Polski serwer i do woli korzystamy z naszej rodzimej biblioteki. Można go także wykorzystać, aby umożliwić pobieranie filmów z Youtube. Najlepszym obecnie VPNem, z którym każdy będzie mógł oglądać Youtube bez najmniejszego problemu, jest ExpressVPN.

Oto jak wygląda przykładowy schemat użytkowania sieci VPN:

 1. pobierz aplikację,
 2. zaloguj się (o ile usługa tego wymaga),
 3. wybierz kraj i serwer, z którym będziesz się łączyć,
 4. połącz się z serwerem VPN,
 5. Przejdź na platformę YouTube i uruchom wideo, które do tej pory było zablokowane.

Skuteczność VPN jest niepodważalna. Programy zapewniają dodatkowe szyfrowanie, które uniemożliwia odkrycia tego, skąd rzeczywiście się łączymy, co jest zapewnieniem, że przeglądanie ulubionej platformy będzie bezproblemowe. Jeśli ktoś nie zna się VPN i chce dowiedzieć się jak odblokować film na Youtube za pomocą najlepszych obecnie usług tego typu na rynku, może skorzystać z naszego rankingu, który jest nieustannie aktualizowany i opiera się o rzetelne recenzje naszych ekspertów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

2. Użyj proxy

Proxy to stara metoda, dzięki której można odblokować treści zablokowane wdanym regionie. Proxy ma podobne działanie, jak VPN, tylko posiada o wiele więcej ograniczeń. Oto jak odblokować film na Youtube za pomocą tego sposobu:

 1. Wyszukaj serwer proxy – możesz użyć do tego wyszukiwarki Google.
 2. Wklej link do zablokowanego filmu.
 3. Proszę włączyć Youtube i oglądać wybrany film.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się banalnie proste. Proxy najczęściej służą do przeglądania stron internetowych, ponieważ wyświetlanie plików wideo wymaga szybkiego połączenia, którego ta usługa najczęściej nie udostępnia. W tym przypadku może udać się pobieranie zablokowanych filmów z Youtube, ale należy przygotować się na to, że może to potrwać dłuższą chwilę.

Warto tutaj zaznaczyć, że ta metoda nie stosuje technologii szyfrujących, co sprawia, że administrator sieci może prześledzić nasze działania i zablokować serwer proxy.

3. Skorzystaj z Google Tłumacz

Z pewnością każdemu wyda się to dziwne, ale popularna usługa Google, która tłumaczy dowolne treści z jednego języka na drugi, może pomóc nam w odpowiedzi na pytanie, jak odblokować Youtube.

To prosta sztuczka, która z pewnością zadziwi każdego, kto kiedykolwiek spotkał się z problemem znanym na świecie jako „watch v on Youtube”.

 1. Uruchom Google Tłumacz.
 2. Wklej adres zablokowanego filmu w pole tekstowe.
 3. Sprawdź, czy wybrany język to angielski, a drugim jest dowolny inny.
 4. Przetłumacz.
 5. Kliknij przetłumaczony adres strony.
 6. Oglądaj wybrany film.

Jak widać, kreatywność ludzka nie zna granic i nawet tak niepozorne narzędzie pozwala na omijanie blokad tego typu. Oczywiście ta opcja także ma swoje ograniczenia i można się spodziewać, że luka może w przyszłości zostać wyeliminowana. Do tego czasu jest względnie wygodnym sposobem na to, jak ominąć blokadę na Youtube.

4. Uruchom mobilny hotspot

W przypadku, kiedy korzystamy z sieci Wi-Fi, która uniemożliwia oglądanie lub pobieranie zablokowanych filmów z Youtube, wystarczy uruchomić przenośny hotspot na naszym telefonie komórkowym. Minusem tego rozwiązania jest najczęściej limitowana ilość danych, z których można korzystać, a jak wiadomo, oglądanie plików wideo zużywa ich najwięcej.

5. Skorzystaj z przeglądarki Tor

Jeśli ktoś poszukuje prostego sposobu na to, jak odblokować Youtube, może spróbować popularnej przeglądarki Tor, która skutecznie ukrywa nasze działania w sieci. Minusem tego rozwiązania jest to, że należy ją zainstalować, a do tego wymagane jest posiadanie uprawnień administratorskich na urządzeniu.

Podsumowanie

Sposobów na to, jak odblokować film na Youtube jest cała masa. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od tego, z jakim problemem ktoś się boryka oraz, jakie są jego wymagania względem usługi. Niektóre rozwiązania są lepsze, inne gorsze, ale wszystkie w jakimś stopniu działają. Najlepszą obecnie opcją, która umożliwi bezproblemowe oglądanie oraz pobieranie zablokowanych filmów z Youtube jest VPN. Najlepszy obecnie na rynku przedstawiciel tych usług to ExpressVPN.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl