Najlepsze wtyczki VPN dla Google Chrome w 2024

Ponad 70% użytkowników internetu w Polsce korzysta z przeglądarki Google Chrome. Jednocześnie rośnie ilość osób, które dbają o swoje bezpieczeństwo i anonimowość z wykorzystaniem VPN. Rozszerzenia przeglądarki zapewniają ogromną liczbę dodatków, które oferują usługi VPN. Należy jednak uważać darmowy VPN Chrome, może niekiedy przynieść wręcz odwrotny skutek. Dziś podpowiadamy, jakie jest najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome w 2024 roku?

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN dla Chrome - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN zapewnia szybki i bezpieczne połączenie dla Chrome. Kliknij nasz przycisk, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Najlepsze VPN dla Chrome – ranking w 2024

Wirtualne sieci prywatne z roku na rok są coraz częstszym wyborem Polaków i nie tylko. Wielu użytkowników chce korzystać z usługi w formie rozszerzenia Chrome VPN. Trzeba mieć świadomość, że nie każda VPN wtyczka Chrome zapewni nam optymalne działanie w każdych warunkach.

Z tego oraz kilku innych powodów przygotowaliśmy specjalny ranking na najlepsze VPN Chrome.

W trakcie poszukiwań na najlepsze VPN rozszerzenie Chrome sprawdziliśmy dziesiątki rozwiązań. Ostateczne wyniki to rezultat porównania fundamentalnych kategorii i wszystkie proponowane przez nas oferty są wyposażone w odpowiednie narzędzia do świadczenia usługi na najwyższym poziomie.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Wybierając najlepsze VPN dla Chrome nie szliśmy na żadne kompromisy. Nawet wybitne parametry w jednym obszarze były skreślane, jeśli nie spełniały naszych minimalnych wymagań w innym.

Najlepsza VPN wtyczka Chrome – kryteria wyboru

Wskazaliśmy już kluczowe obszary, które gwarantują, że VPN rozszerzenie Chrome będzie spełniać swoje zadanie, ale czego dokładnie oczekiwaliśmy? Po czym poznać, że w danym obszarze usługa jest odpowiednio zabezpieczona? Bierzemy na tapet każdą kategorię z osobna.

Zasięg serwerów, czyli gdzie zadziała VPN Chrome rozszerzenie

Tutaj sytuacja jest dość prosta. Im więcej serwerów tym lepiej. Nie interesuje nas jednak sama liczba, ale przede wszystkim ilość lokalizacji. Od tego zależy czy VPN Chrome wtyczka będzie do dyspozycji w każdych warunkach. W końcu potencjalnych zastosowań może być wiele. Amerykańska biblioteka Netflixa, transmisje z Polski za granicą – każdy ma swoje priorytety.

vpn dla chrome

W najbardziej popularnych krajach powinno być więcej serwerów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać ten optymalny dla nas. Ważne są również odległości. Optymalne rozlokowanie może mieć wpływ na prędkość.

Prędkość połączenia – bez tego nie ruszysz

VPN rozszerzenie Chrome przepuszcza nasze połączenie internetowe przez zewnętrzny serwer. Szyfrowanie i deszyfrowanie zapewnia nam bezpieczeństwo, anonimowość i dostęp do treści. Z drugiej strony, taki przystanek może spowalniać prędkość naszego internetu.

Można sobie z tym radzić chociażby omijając ograniczenia przepustowości narzucone przez dostawcę internetu. Niezależnie od tego, wybraliśmy oferty z najszybszymi serwerami na rynku!

VPN wtyczka Chrome – jak z prywatnością i bezpieczeństwem?

Szyfrowanie połączenia do ukrycia adresu IP to nie jedyne zabezpieczenie jakiego szukaliśmy przygotowując ranking. Dodatkowo w naszych rekomendacjach znajdują się takie funkcje jak Kill Switch (przerywa połączenie z Internetem po rozłączeniu VPN), czy ochrona przez wyciekiem DNS.

vpn wtyczka chrome
Należy mieć jednak świadomość, że VPN dla Chrome zadziała w przypadku korzystania z przeglądarki internetowej. Jakakolwiek inna działalność w sieci może nie zostać objęta ochroną!

Wsparcie klienta

Obsługa klienta to podstawa w każdej firmie usługowej i nie tylko. Nawet jeśli nie mamy żadnych problemów technicznych, możemy mieć inne pytania. Np. z jakim serwerem VPN wtyczka Chrome zadziała najlepiej dla amerykańskiego Netflixa. Wtedy liczą się dostępne kanały komunikacji oraz czas reakcji.

Opcje które proponujemy oferują czat na żywo, formularze kontaktowe, adres mailowy oraz funkcjonalną sekcję FAQ połączoną z bazą wiedzy. Dzięki temu na większość pytań znajdziemy odpowiedzi we własnym zakresie. Na pozostałe otrzymamy odpowiedź nawet w ciągu kilkunastu minut.

Jakość vs cena na VPN rozszerzenie Chrome

Propozycje z naszego rankingu nie są darmowe, ale skuteczne. Większość posiada również potężne zniżki przy dłuższym, rocznym okresie subskrypcji. Nie to jest jednak najlepsze. Prezentowane rozwiązania posiadają gwarancję zwrotu pieniędzy, niezależnie od wybranego planu.

Dzięki temu nie trzeba nikomu wierzyć na słowo. Wystarczy wybrać jedną z opcji i sprawdzić, czy VPN wtyczka Chrome spełnia nasze oczekiwania. Jeśli tak – świetnie. Jeśli nie – otrzymamy całą kasę z powrotem. Zero ryzyka.

Kompatybilność VPN dla Chrome oraz innych przeglądarek

Dla części użytkowników VPN rozszerzenie Chrome może nie być wystarczające. W zależności od potrzeb może się okazać, że korzystamy z więcej niż jednej przeglądarki. Na szczęście to również żaden problem. Zadbaliśmy, żeby wszystkie pozycje działały również w innym środowisku. Firefox, Opera i inne są do dyspozycji.

VPN wtyczka Chrome – funkcje specjalne

Polecane przez nas VPN dla Chrome posiadają kilka ciekawych udogodnień. Kill Switch był już omawiany. Jeśli usługa VPN zostanie przerwana, odcięte zostanie połączenie z Internetem. W ten sposób nie będziemy narażeni na żadne ryzyko.

Ad blocker ochroni nas przez niechcianymi reklamami, których jest w przestrzeni internetowej cała masa. Dzielone tunelowanie pozwala wybrać, które działania w sieci należy przepuścić przez serwery VPN, a które nie.

O jeszcze większą anonimowość zadbają funkcje MAC spoofing oraz time zone spoofing. Z ich pomocą zamaskujemy fabryczny adres MAC naszego urządzenia oraz aktualną strefę czasową.

VPN rozszerzenie Chrome i jego ograniczenia

Niezależnie od wszystkich zalet musimy pamiętać, że przeglądarkowa wersja VPN Chrome posiada ograniczenia. Wszystkie jej funkcje będą ograniczone do działań na przeglądarce. Pozostałe obszary takie jak inne aplikacje, np. Netflix lub Torrenty nie będą chronione. Na taką okoliczność sprawdzi się aplikacja VPN. Ta w odróżnieniu od rozszerzenia będzie chronić cały system.

Dlaczego darmowy VPN Chrome może być niebezpieczny?

Na tym etapie łatwo się domyślić, że dobry VPN wymaga imponującego zaplecza. Potrzeba jest technologia na miarę czasów oraz wiele innych zasobów. Skąd darmowe sieci biorą środki? Niestety czasami po prostu nie biorą i nie działają. W innych przypadkach może dochodzić do finansowania ze sprzedaży danych o naszym ruchu w sieci.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy w ExpressVPN. Testujemy przez cały miesiąc i kontynuujemy lub żądamy zwrotu. Wystarczy wysłać maila lub napisać na czacie. Zero pytań i zapisów małym druczkiem. W ciągu 5 dni kasa wraca na konto! Dużo bezpieczniejsze, niż wątpliwe VPN za darmo Chrome.

Skąd to wiemy? Sprawdziliśmy! Polecamy tego dostawcę od lat i z czystym sumieniem robimy to dalej. Gwarantują jakość i obsługę na najwyższym poziomie. Rekomendujemy dbać o swoje bezpieczeństwo i korzystać z ich usług na co dzień!

Zalety korzystania z VPN dla Chrome

Wystarczy spojrzeć na misję i cele wszystkich dobrych sieci VPN. Będą się tam powtarzać wątki wolnego internetu bez jakiejkolwiek cenzury i bezpieczeństwa w sieci.

Wolny dostęp w internecie praktycznie nie istnieje na rynku międzynarodowym. Niezależnie czy chodzi o treści publicystyczne, naukowe, czy streaming VOD. Wszystkie są poddane restrykcjom terytorialnym. Dotyczy to nawet gigantów jak Netflix, Disney+, HBO Max i innych. Wystarczy przekroczyć i dostępu nie ma. Nawet jeśli opłaciliśmy subskrypcję.

vpn rozszerzenie chrome

VPN rozszerzenie Chrome pozwoli nam połączyć się serwerem w wybranej lokalizacji. W ten sposób nasz prawdziwy adres IP zostanie ukryty i uzyskamy nowy. Dzięki temu odblokujemy streaming, ocenzurowane materiały, a nawet zaoszczędzimy na biletach lotniczych.

Bezpieczeństwo w sieci jest równie zagrożone. Izraelska firma Check Point informuje, że w Polsce pobijane są kolejne rekordy. Liczba ataków hakerskich dobija do 2 tysięcy tygodniowo. Do tego złośliwe oprogramowanie, wyłudzanie danych i targetowanie reklam.

Dobra VPN wtyczka Chrome zaszyfruje nasze połączenie oraz ukryje adres IP. W połączeniu z pozostałymi funkcjami bezpieczeństwa, będziemy mogli spokojnie korzystać z internetu. Nawet w takich miejscach jak otwarte Wifi!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Jak zainstalować VPN Chrome?

Cały proces jest bardzo prosty i każdy bez problemu sobie poradzi. Oto co dokładnie należy zrobić, krok po kroku:

  1. Wybór sieci My polecamy ExpressVPN. Subskrybujemy plan dostosowany do naszych potrzeb.
  2. Instalacja Najłatwiej pobrać ze sklepu Chrome tutaj.
  3. Uruchamiamy rozszerzenie w prawym, górnym rogu przeglądarki.
  4. Łączymy się z serwerem w zależności od tego co w danym momencie potrzebujemy.
  5. To wszystko!

Całość zajmie nam dosłownie parę minut. Obsługa jest banalnie prosta, a przy okazji bardzo intuicyjna.

Wnioski

O zaletach wirtualnych sieci prywatnych nie trzeba nikomu mówić. Najlepiej świadczą o tym statystki. Szacuje się, że ok. 5 miliardów użytkowników internetu na całym świecie korzysta z VPN. Wielu z nich decyduje się na rozszerzenie VPN Chrome. Na taką okoliczność polecamy numer jeden naszego rankingu, ExpressVPN.

Z ich pomocą zadbamy o naszą prywatność i bezpieczeństwo. Całkowicie bez ryzyka, za sprawą 30-dniowej gwarancji zwrotu! Jeśli nam się spodoba – świetnie. Jeśli nie – mamy darmowy okres testowy. Ciężko odmówić! Jeśli korzystasz także z innych przeglądarek, sprawdź tutaj najlepsze VPN z rozszerzeniem przeglądarki internetowej.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl