Najlepsza VPN wtyczka do Twojej przeglądarki

Zastanawiałeś się kiedyś, jakby to było, gdybyś mógł korzystać z sieci VPN bez żadnego dodatkowego oprogramowania? Wszystko, co byłoby Ci potrzebne, aby połączyć się bezpośrednio z serwerem, byłoby na wyciągnięcie ręki – bo w Twojej ulubionej przeglądarce. Czy nie brzmi to jak świat z przyszłości? Cóż, niekoniecznie. W tym artykule chcemy przedstawić Ci najlepsze VPN wtyczka do różnych przeglądarek internetowych, właśnie po to, aby „świat z przeszłości” już dziś stał się Twoją rzeczywistością. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opowiada o tym, jakimi kryteriami się kierować, aby wybrać najlepszy VPN przez przeglądarke, a także którym dostawcom sieci VPN można ufać.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepsza wtyczka VPN - 49% ZNIŻKI

Testuj ExpressVPN - najlepsze rozszerzenie VPN dostępne na rynku. Tylko teraz 3 MIESIĄCE ZA DARMO i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Kliknij i zamów!

Aktualizacja: 21 kwiecień 2024

Najlepsze VPN rozszerzenie dostępne na rynku w 2024

Zanim zagłębimy się w temat, jaka VPN wtyczka jest najlepsza, wyjaśnijmy, czym w ogóle jest sieć VPN. Sieć VPN to inaczej mówiąc „wirtualna sieć prywatna”, czyli bezpieczne, szyfrowane połączenie pomiędzy Tobą i Twoim komputerem a serwerem. Dzięki temu, Ty w Internecie pozostajesz anonimowy, a Twoje połączeni jest chronione przed wszelkimi atakami.

Teraz, gdy wiesz już, czym jest sieć VPN, pora przyjrzeć się jednej z jej odmian – VPN rozszerzenie, dzięki czemu możesz korzystać z VPN przez przeglądarke. Wtyczka VPN ma za zadanie ułatwić Ci proces łączenia się z serwerem bez pobierania zbędnego oprogramowania. Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy ranking najlepszych przeglądarka VPN dostępnych obecnie na rynku. Wraz z naszymi ekspertami przetestowaliśmy setki rozwiązań i wybraliśmy te najlepsze, aby następnie umieścić je w rankingu, który prezentujemy poniżej. Oto on!

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Jak wybrać najlepszą VPN wtyczka? Kryteria wyboru

Aby w ogóle stworzyć zaprezentowany powyżej ranking najlepszych VPN przez przeglądarke, wyszczególniliśmy kilka najważniejszych kryteriów, przez pryzmat których ocenialiśmy VPN rozszerzenie. W sumie, opracowaliśmy 8 głównych kryteriów, które pozwoliły nam stwierdzić, które sieci VPN są warte uwagi. Zaczynamy!

Global Server Coverage

Global Server Coverage jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych kryteriów oceny przeglądarka VPN, dlatego też umieszczamy je na samym szczycie. Co oznacza Global Server Coverage? Oznacza to nic innego, jak ilość dostępnych serwerów na świecie dla jednego dostawcy VPN rozszerzenie. Oczywiście, im więcej serwerów, tym lepiej. Oznacza to, że Twoje połączenie będzie szybsze,a Twój VPN przez przeglądarke bardziej uniwersalny.

vpn rozszerzenie

Jeśli Twój dostawca VPN wtyczka oferuje tylko dwa serwery, cały ruch internetowy będzie kierowany tylko przez nie. W takim wypadku, możesz spodziewać się wolnego ładowania stron internetowych, nie mówiąc już o próbie oglądania wideo przez VPN. Kolejną sprawą jest to, że przy niewielkiej ilości dostępnych serwerów, masz niewielką liczbę dostępnych adresów IP do wykorzystania. Więcej na ten temat powiemy w kolejnych paragrafach, ale na razie wspomnimy tylko, że prawdopodobnie nie będziesz miał dostępu do niektórych treści w Internecie.

Prędkość połączenia z Internetem

Wirtualna sieć prywatna wykorzystuje szyfrowanie do zabezpieczenia połączenia internetowego, a następnie przesyła zaszyfrowany ruch przez serwer VPN, o którym mowa była powyżej. Te dodatkowe procesy mogą spowolnić Twoje połączenie z Internetem, a co za tym idzie, czas ładowania się strony internetowej oraz wideo. Jeżeli więc chcesz wykorzystywać swój VPN przez przeglądarke do streamowania wideo przez Internet, musisz upewnić się, że Twoje połączenie będzie wystarczająco szybkie. W jaki sposób masz się więc upewnić?

To proste – zajrzyj do naszego rankingu! To właśnie dlatego prędkość połączenia z Internetem Twojej przeglądarka VPN jest kolejnym aspektem, jaki braliśmy pod uwagę w tworzeniu rankingu. Znalazły się w nim bowiem tylko te VPN rozszerzenie, które spełniły nasze rygorystyczne oczekiwania w kontekście szybkości połączenia. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz tylko to oprogramowanie, które spełnia najwyższe standardy!

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo

Ochrona i bezpieczeństwo to temat, który nierozerwalnie łączy się z tematem VPN przegladarka. Dlaczego? Ponieważ pierwotnie, VPN powstał właśnie po to, aby strzec bezpieczeństwa użytkownika w Internecie. VPN pierwotnie był technologią wykorzystywaną przez rządy oraz firmy, które wymagały poufności danych. Stopniowo jednak technologia ta zaczęła „przedzierać się” do komercyjnych użytkowników, właśnie takich jak Ty czy ja!

Ponieważ ochrona jest tak ważna, jest ona kolejnym kryterium oceny VPN przez przeglądarke. W jaki sposób VPN wtyczka dba o bezpieczeństwo? Najważniejszą sprawą jest odpowiednie szyfrowanie połączenia, a także brak zbierania tzw. logów, czyli informacji o użytkownikach. Kolejnym aspektem jest zapewnianie użytkownikom pełnej anonimowości, ponieważ są oni niewidoczni pod swoim własnym adresem IP. Inne funkcjonalności, które wypływały na naszą pozytywną ocenę w tym zakresie, są: ochrona przed wyciekami DNS oraz kill switch.

Wsparcie klienta

Kolejna, jakże ważna, a często niedoceniania cecha przy wyborze VPN rozszerzenie! VPN przeglądarka musi mieć doskonałe wsparcie klienta! Tym też się kierowaliśmy, wybierając VPN przez przeglądarke do naszego rankingu. W tym wypadku nie uznawaliśmy półśrodków. Dlaczego tak? To proste. Wyobraź sobie następującą sytuację: Twój VPN nie działa, a IPLA na żywo transmituje właśnie ważny dla Ciebie mecz. Nie wiesz, jak naprawić rozszerzenie VPN, nie wiesz, do kogo się zwrócić o pomoc, bo przecież sam nie jesteś informatykiem. I my Cię rozumiemy! Aby uniknąć przywołanej przez nas sytuacji, do rankingu trafiały tylko te sieci VPN, które naprawdę zapewniają doskonałe wsparcie użytkownika: przez e-mail, live czat i telefon. I tego się trzymajmy!

przeglądarka vpn

Stosunek jakości do pieniędzy

Porozmawiajmy o pieniądzach. Pieniądze też są przecież ważne, jak nie najważniejsze. Dla większości Polaków pieniądze mogą mieć decydujący wpływ na to, czy wybierzemy danego dostawcę VPN rozszerzenie, czy też nie. W prezentowanym przez nas rankingu, dostawcy VPN mają bardzo przystępne ceny. Nie są oni wybitnie drodzy, ale nie są też darmowi. W naszej opinii, dzięki balansowi w tej kwestii, dostarczają dobry produkt za przyzwoitą i uzasadnioną cenę.

Pamiętajcie też, że jeśli decydujecie się na danego dostawcę przeglądarka VPN, to prawdopodobnie oferuje on lepszą cenę, jeżeli zasubskrybujecie go na dłuższy okres czasu, na przykład rok. Jeżeli wiecie, że będziecie potrzebować sieci VPN w dłuższej perspektywie, takie rozwiązanie jest warto rozważenia.

Warto też mieć na uwadze fakt, że większość wskazanych przez nas dostawców naprawdę wychodzi użytkownikowi naprzeciw, ponieważ oferują darmowy okres próbny, czyli inaczej mówić – gwarantują zwrot pieniędzy po określonym czasie użytkowania, jeżeli usługa nie spełni naszych oczekiwań.

Możliwość podłączenia VPN wtyczka z różnymi przeglądarkami

Ważne, aby Twoja przeglądarka VPN była uniwersalna! Dlatego też zawracaliśmy na to taką uwagę. Proponowane przez nas VPN wtyczka wspierają najpopularniejsze przeglądarki: Chrome, Edge, Mozzilla Firefox oraz Opera.

Funkcjonalności

Zdarza się, że VPN przez przeglądarke ma także dodatkowe funkcjonalności. Nie jest to najważniejsza cecha sieci VPN, ale na to też warto zwracać uwagę! Jeżeli za taką samą cenę możemy otrzymać więcej, to czemu nie, czyż nie? Oto niektóre z ogólnodostępnych funkcjonalności:

  • ad blocker,
  • kill switch,
  • split tunneling,
  • mac spoofing,
  • timezone spoofing.

Ograniczenia

Patrząc na odpowiednie VPN rozszerzenie dla nas, są też dwa pytania, jakie należy sobie zadać. Dotyczą one ograniczeń danego rozwiązania. Oto one: Czy Twoja VPN wtyczka pozwala korzystać z Netflixa oraz torrentów? i czy Twoja VPN wtyczka pozwala tylko na korzystanie z Internetu? Zalecamy wypróbowanie ExpressVPN, który przekracza te ograniczenia bez żadnych obaw.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Strzeż się darmowych sieci VPN

Darmowe sieci VPN to „ciężki orzech do zgryzienia”. Darmowa VPN wtyczka, choć brzmi kusząco, niekoniecznie spełni Twoje oczekiwania. Po pierwsze, jest to rozwiązanie niebezpieczne, ponieważ darmowa przeglądarka VPN często kolekcjonuje Twoje dane, i sprzedaje je dalej. Po drugie, darmowa przeglądarka VPN prawdopodobnie będzie działać na tyle wolno, że nie pozwoli Ci ona na oglądanie filmów… CHcesz wiedzieć, jak skońcyli użytkownicy, kórzy użwali darmowych sieci VPN? Zapraszamy do artykułu o Hola VPN: tutaj. Zamiast darmowych sieci VPN, lepiej zainwestuj w porządny VPN, taki jak ExpressVPN, który oferuje 30 dni na pełen zwrot pieniędzy za pomocą gwarancji!

Korzyści z używania przegladarka VPN

Mimo to, VPN przez przeglądarke jest wciąż świetnym narzędziem! Używając go, możesz zyskać wiele korzyści. Jedną z nich jest na przykład „obejście” przepisów dotyczących geolokalizacji, dzięki czemu możesz bez problemu oglądać swoje ulubione programy za granicą, takie jak Netflix czy Hulu. Kolejnym plusem z używania sieci VPN jest szyfrowanie danych, a także ukrywanie Twojego adresu IP, dzięki czemu jesteś chroniony od wszelkich ataków hackerów w Internecie, a także anonimowy.

vpn przez przeglądarke

Przewodnik krok po kroku: instalacja wtyczki VPN na Twoim urządzeniu

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób zainstalować VPN wtyczka na swoim urządzeniu? Mamy dla Ciebie krótki przewodnik!

  1. Zacznij od zastanowienia się, czy interesuje Cię VPN przez przeglądarke, czy też aplikacja VPN. Naszą rekomendacją jest ściągnięcie aplikacji VPN, ponieważ oferuje ona lepszą ochronę.
  2. Załóż konto u wybranego dostawcy i ściągnij aplikację lub wtyczkę, w zależności od tego, co Cię bardziej interesuje.
  3. Zainstaluj oprogramowanie na swoim urządzeniu i je uruchom. Zaloguj się na swoje konto.
  4. Wybierz serwer, przez który chcesz się połączyć, i kliknij „połącz”. To wszystko! Oto, jak prosto jest zacząć korzystać z sieci VPN.

Więcej informacji o chromie.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

FAQ

Najlepszy VPN dla Chrome

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy VPN dla przeglądarki Chrome? Najlepszy VPN dla Chrome to ExpressVPN.

Najlepszy VPN dla Firefox

Najlepszy VPN dla Firefox to jeden z VPN-ów polecanych przez nasz ranking. Wystarczy, że zerkniesz powyżej!

Najlepszy VPN dla Edge

Najlepszy VPN dla Edge to ExpressVPN, który oferuje darmowy, 30-dniowy okres próbny za pomocą gwarancji zwrotu pieniędzy.

Najlepszy VPN dla Opera

Najlepszy VPN dla Opera to ExpressVPN. Jest to szybkie, bezpieczne i wydajne rozwiązanie na każdą kieszeń!

Zakończenie

Mamy nadzieję, że wraz z tym postem dowiedziałeś się, jakie jest najlepsze VPN rozszerzenie na rynku dostępnie obecne. Wiesz też już, że przeglądarka VPN nie jest jedyną opcją, jaka jest dla Ciebie korzystna. Dobrą ochronę zamiast przeglądarka VPN zapewnia między innymi oprogramowanie VPN na Twój komputer. Wszystko zależy od Ciebie, co wybierzesz!

Jeżeli jednak chcesz wybrać VPN rozszerzenie i przeglądarka VPN jest jednak dla Ciebie, mamy dla Ciebie świetną ofertę! Szczegóły poniżej.

[0ffer_button]

Marysia

Marysia to utalentowana pisarka, wyróżniająca się w tematach związanych z bezpieczeństwem online i sieciami VPN. Studiowała przetwarzanie informacji elektronicznej na Uniwersytet Jagiellońskii pracuje jako Analityk Reagowania na Zagrożenia, co wzmocniło jej ekspertyzę. Marysia czerpie przyjemność z dzielenia się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa, udzielania porad i pomagania innym. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nią pod adresem marysia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl