Darmowy polski VPN w 2024? Sprawdzamy czy warto

Coraz więcej osób korzysta na co dzień z prywatnych sieci wirtualnych, czyli VPN. Ich używanie stało się standardem i koniecznością. Przynajmniej dla tych, którzy już przekonali się do korzystania z takich bezpiecznych połączeń. Zastanawiasz się nad ograniczeniem wydatków w 2024? To tak jak my. Prezentujemy nasz przegląd pod hasłem darmowy VPN Polska!

Weź to
Sprawdź ExpressVPN, najlepszy darmowy VPN na Polskę, 30 dni za darmo

ExpressVPN poisiada polski serwer ze stabilnym połączeniem, które zapewnią polskie IP z dowolnego miejsca. Wypróbujesz za darmo i bez ryzyka przez 30 dni!

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Sieć VPN – darmowa czy płatna?

Darmowy polski VPN może stanowić wyzwanie. Wybór jest spory. Jednak z tyłu głowy od razu pojawiają się pytania. A na czym zarabia dostawca? Czy zarzuci nas tonami reklam? Czy udostępni nasze dane spamerom? Albo co gorsza będzie podglądał, co robimy w sieci?
Po pierwsze, nie dajmy się paranoi. Lepiej dokładnie zbadajmy, co kryje się za ofertami dostępnymi na terytorium polski VPN za darmo. Poniżej zastanowimy się, jakie cechy ma godny zaufania VPN. I czy można znaleźć darmową opcję, która spełni nasze oczekiwania? Porównamy też opcje darmowe z płatnymi. Musimy w razie czego wiedzieć, co tracimy!

Na początek wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Darmowy VPN Polska nie jest opcją dla każdego. Na pewno wymaga znacznie więcej wiedzy. A także umiejętności i ostrożności. Darmowy polski VPN to bardziej skomplikowana sprawa, niż wybór sprawdzonej wersji premium, takiej jak nasz stary dobry ExpressVPN. Oczywiście, najłatwiej trochę dopłacić. I wybrać po prostu najlepszą opcję, tak jak przedstawiliśmy w naszej recenzji.

darmowy polski vpn

Ale nie zniechęcajmy się tak od razu w poszukiwaniu dostępnego na terenie Polski VPN za darmo. Przy nie za dużych wymaganiach dotyczących transferu i zachowaniu zdrowego rozsądku w kwestii bezpieczeństwa, znajdziemy coś dla siebie. Również, jeśli chcemy skorzystać z bezpłatnej usługi.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Najlepszy darmowy VPN Polska

Przetestowaliśmy wiele rozwiązań VPN Polska za darmo. Najpierw postanowiliśmy przedstawić wam wyniki naszych poszukiwań. Zestawiliśmy je tutaj w jednym miejscu. A za chwilę przyjrzymy się bliżej kryteriom wyboru w naszym rankingu, który przeprowadziliśmy pod kątem VPN Polska za darmo.

Może dziwicie się, że umieściliśmy ExpressVPN w naszym rankingu? Czy to na pewno polski VPN za darmo? Zdecydowaliśmy się uwzględnić ExpressVPN w rankingu ze względu na 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Czyli innymi słowy, pierwsze 30 dni to darmowy VPN Polska za darmo. Po tym czasie możemy zrezygnować bez podania przyczyny. I na przykład zmienić dostawcę. Albo zacząć oszczędzać na czymś innym.

Jak wybrać najlepszą wirtualną sieć prywatną?

Jakie cechy musi mieć porządny darmowy polski VPN? Po krótkiej burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że najważniejsze, żeby był:

 • wyposażony w globalną sieć serwerów;
 • szybki polski VPN za darmo;
 • prywatny;
 • łatwy w obsłudze darmowy polski VPN;
 • wieloplatformowy;
 • bezpieczny i darmowy VPN na Polskę.

Chcemy też prostego i pewnego dostępu do takich serwisów i usług takich jak:

 • pomoc techniczna; 
 • Netflix przez darmowy VPN Polska;
 • torrenty z vpn polskie IP za darmo.

Lista wymagań wydaje się długa, prawda? Cóż, jesteśmy wymagający! Po prostu niezależnie od tego, czy chcemy wybrać płatną usługę, czy darmowy VPN Polska, chcemy korzystać z VPN wysokiej jakości. Darmowy polski VPN powinien mieć dedykowaną aplikację na PC, Maca, a także na urządzenia mobilne. No i oczywiście nie będzie sprawiać problemów z konfiguracją i obsługą. Czy to tylko marzenia? Przyjrzyjmy się bliżej cechom najlepszego VPN z polskim IP za darmo.

polski vpn za darmo

Globalna sieć serwerów

Siatka serwerów na całym świecie sprawia, że darmowy polski VPN daje możliwość korzystania z adresów IP w różnych krajach. Na pewno w Polsce, ale też w różnych opcjach za granicą.

Gdy jesteśmy w kraju, VPN Polska za darmo pozwala nam używać internetu tak, jakbyśmy byli za granicą. Dzięki wielu opcjom, możemy korzystać na przykład z amerykańskiego Netflixa. Ale też odblokować niedostępne w Polsce transmisje wydarzeń sportowych. Na przykład mecze Ligi Europy, czy spotkania NFL amerykańskiego futbolu.

Wiecie, że wejście na stronę HBO w Niemczech czy Szwecji nie wyświetli nam polskich filmów? Polski VPN za darmo pozwoli nam otworzyć treści niedostępne na zagranicznych portalach. Gdy jesteśmy za granicą darmowy VPN Polska sprawi, że możemy korzystać na przykład z polskich wersji językowych gier czy najlepszych seriali.

Duża ilość serwerów ważna jest też, jeśli przebywamy w państwach stosujących internetową cenzurę. Na przykład w Chinach. Możemy dzięki takim rozwiązaniom jak polski VPN za darmo dalej korzystać z mediów społecznościowych: z Facebooka, Tik-Tok, albo Reddit.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Darmowy VPN Polska – jaka będzie prędkość połączenia?

Nie da się ukryć. Gdy korzystamy z rozwiązań takich, jak darmowy polski VPN, internet jest wolniejszy. Dzieje się tak, ponieważ część transferu deklarowanego przez dostawcę jest zużywana przez działanie wirtualnej sieci prywatnej VPN. Żeby zapewnić nam bezpieczeństwo, sieć szyfruje i odszyfrowuje w locie przesyłane przez nas dane.

Dlatego też musimy przy wyborze VPN Polska za darmo sprawdzić, trzy rzeczy:

 • czy mamy wykupiony odpowiednio szybki internet do obsługi darmowy VPN na Polske;
 • ile transferu zużywa działanie VPN Polska za darmo;
 • a w końcu, jaka prędkość jest potrzebna do codziennej aktywności w sieci, gdy używamy polski darmowy VPN.

W naszym rankingu wybraliśmy tylko takie polski VPN za darmo, które bez problemu chodzą na standardowym połączeniu domowym ze średniej półki. Pytanie – czy wiecie, jakie prędkości są potrzebne do oglądania You Tube, Netflix i HBO, albo do gier? Pewnie chcecie, żeby polski VPN darmowy dawał możliwość oglądania filmów i grania w najwyższej jakości.

Żeby cieszyć się hiperrealistyczną jakością obrazu w rozdzielczości 4K, zwanej także Ultra HD (UHD) potrzebne będzie pobieranie danych z prędkością co najmniej 25Mb/s.

vpn polska za darmo

Ochrona prywatności

Wybrane przez nas VPN Polska za darmo są wyposażone w najlepsze zabezpieczenia. Zwróciliśmy uwagę na obecność takich zabezpieczeń jak wyłącznik awaryjny. Również solidne zabezpieczenie przed wyciekami to konieczność przy użyciu darmowy VPN Polska.  Gdy przesyłane dane są bezpieczne, możemy spokojnie korzystać polski VPN za darmo.

Ważne jest też silne szyfrowanie. Pozwala ono ukryć nasz adres IP, a także chronić prywatność. Dobry darmowy polski VPN? Czyli taki, który nie pozostawia śladów naszej aktywności w sieci. Żeby tak się stało, darmowy VPN Polska musi zapewniać solidnie szyfrowane połączenie 256 bitów. W ten sposób dzięki VPN Polska za darmo możemy bezpiecznie i prywatnie korzystać z pobierania i ładowania plików na przykład przez µTorrent.

Pomoc techniczna i obsługa klienta

W razie problemów z naszym polskim VPN za darmo, musimy mieć możliwość skontaktowania się z działem wsparcia o każdej porze. Niestety, w większości usług VPN Polska za darmo obsługa klienta jest dostępna tylko w języku angielskim. W większości polski VPN za darmo jest dostępna jedna albo kilka z trzech najpopularniejszych form pomocy.

Pomoc techniczna oparta na czacie. Rozpoczynamy rozmowę z botem. A jeżeli nie pomoże nam on odpowiedzieć na nasze pytania, przełącza nas do czatu z konsultantem.

System biletowy. Zgłaszamy problem, a potem obsługa kontaktuje się z nami, żeby podać jego rozwiązanie. Może to być wiadomość email, a nawet rozmowa telefoniczna.

Obsługa klienta przez email. Po prostu zapisujemy pytanie i wysyłamy na adres dostawcy, jaki podaje darmowy polski VPN. I czekamy na odpowiedź.

Ważna dla nas jest szybkość otrzymania odpowiedzi. A także to, czy obsługa orientuje się w temacie. Załóżmy, że szukamy serwera, który bez problemu obsługuje Netflix czy torrenty. Dobrze będzie, jeśli pracownik pomocy technicznej od razu poda nam listę dostępnych serwerów. I powie, jak się z nimi połączyć. Prawda?

Ograniczenia

Jakie są podstawowe ograniczenia, jakie pojawiają się przy używaniu darmowy polski VPN? Z naszego przeglądu wynika, że producenci skupiają się na trzech obszarach. W porównaniu z wersjami płatnymi, najczęściej pojawiają się limity:

 • ilości przesyłanych danych – na przykład VPN Polska darmowy pozwala nam na wykorzystanie 10 GB miesięcznie, a wersja płatna nie ma limitu transferu;
 • ilości serwerów – polski VPN za darmo daje dostęp do 10 serwerów, podczas gdy w opcji premium jest ich nawet 160;
 • prędkości połączenia – VPN Polska za darmo może mieć mniejsze prędkości niż pełna wersja VPN.

Widzimy, że nie są to jakieś straszne ograniczenia. Szczególnie, jeśli używamy VPN do normalnego codziennego funkcjonowania w internecie. A nie do prowadzenia firmy albo przesyłania dużej ilości plików.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Zalety korzystania z sieci VPN

Przyszedł czas, żebyśmy wymienili podstawowe zalety z korzystania z sieci takich jak darmowy VPN Polska.

Wolny internet!

Interesuje cię przeglądanie stron internetowych, których treść jest cenzurowana albo limitowana? Ograniczenia takie jak blokady geograficzne dotyczą platform streamingowych takich jak Netflix, Hulu, czy HBO. Ale też zawartości niektórych sklepów internetowych, a nawet gazet, internetowych stacji telewizyjnych, czy serwisów informacyjnych. Za pośrednictwem darmowy polski VPN można uniknąć cenzury na przykład podczas podróży do Chin. I dalej korzystać z ulubionych stron internetowych.

Bezpieczeństwo w sieci i ochrona prywatności

Darmowy polski VPN z pewnością poprawi bezpieczeństwo i ochronę naszej prywatności w sieci. Przede wszystkim przesyłane dane są szyfrowane, a IP ukryty. Dodajmy do tego zwiększone bezpieczeństwo podczas używania publicznych sieci wi-fi. To chyba wystarczająca ilość powodów, żeby skusić się na polski VPN za darmo?

Jak uzyskać adres IP z wybranego kraju?

Na koniec odpowiemy sobie na jeszcze jedno pytanie. Jak ustawić swoje IP na konkretny kraj korzystając z VPN Polska za darmo? Oczywiście, możemy ręcznie ustawić je korzystając z opcji aplikacji dostarczonej przez usługodawcę. Jednak najłatwiejszym sposobem, żeby korzystać z tej opcji jest protokół OpenVPN.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli chcesz korzystać z polski VPN za darmo, radzimy zacząć swoją przygodę od skorzystania z oferty Express VPN. W ten sposób przez miesiąc będziesz cieszyć się wszystkimi zaletami najlepszego VPN z sektora premium zupełnie za darmo. A po upływie darmowego okresu, zapraszamy do ponownego przyjrzenia się naszemu zestawieniu.

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl