Pewny i prędki. Jaki jest najlepszy VPN do gier w 2024?

Czy wiecie, że już prawie połowa populacji Europy gra w gry? Rywalizujemy z przyjaciółmi w małych gierkach na serwisach społecznościowych. Ale też walczymy z potworami w wielkich światach online. Gramy na konsolach, smartfonach i laptopach. W każdej z tych sytuacji przyda nam się VPN do gier. Podpowiadamy, jaki wybrać w 2024

Sprawdź ofertę!
Graj i wygrywaj bezpiecznie z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Bezpiecznie połączenie oraz niski Ping tylko z ExpressVPN. Zero ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu. Dodatkowo 3 miesiące ZA DARMO na najlepszy VPN do gamingu.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Dlaczego potrzebujesz VPN dla graczy?

Potrzeba VPN dla graczy pojawia się u coraz większej ilości osób. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi jest kilka. Na pewno dlatego, że szyfrowanie połączeń w grach online oznacza bezpieczniejszy dostęp do gier. Korzystając z VPN nie musimy się obawiać o utratę danych i osiągnięć podczas logowania do konta w grze. Możemy też być spokojni o płatności za nowe przedmioty czy stroje w grze. Nieważne, jakie gry lubimy najbardziej. Ponieważ liczba zagrożeń w sieci rośnie, VPN powoli staje się koniecznością. Dlatego przetestowaliśmy dla was najlepsze VPN dla graczy.

gry vpn

Najlepsze wirtualne sieci prywatne do gier

Długo wybieraliśmy VPN do gier, które będziemy testować. Zdecydowaliśmy, że przedstawimy wam tylko te najlepsze. Podczas gry VPN musi działać bez zarzutu i bez przerw!

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Jak wybrać VPN?

No dobrze. Znacie już listę zwycięzców naszego rankingu. Teraz pora zapytać, jakie kryteria braliśmy pod uwagę. Uznaliśmy, że najważniejsze są cztery:

  • Ilość i rozmieszczenie serwerów VPN dla graczy;
  • Szybkość połączeń – bo liczy się ping i przepustowość;
  • Prywatność i bezpieczeństwo łącza;
  • Dostępność pomocy technicznej – bo gramy nie tylko od 9 do 17;
  • Cena – bo wolimy wydawać pieniądze na gry VPN to w tym przypadku tylko narzędzie!

Dlaczego ważne były właśnie te kryteria? Nie każdy będzie potrzebował serwera w Japonii. Czy pomocy technicznej o trzeciej nad ranem? Pewnie, że nie każdy! My jednak zdecydowaliśmy się na wybór sieci, które dają największe możliwości. Zadowolą one najszersze grono graczy. I pozwolą wybrać najlepszy VPN do gier.

vpn gry

Globalna sieć serwerów

Naszym zdaniem najlepszy VPN do gier będzie miał serwery w na całym świecie. A przede wszystkim w krajach, gdzie premiery gier są najwcześniej. Czyli, w zależności od gatunku, w Stanach Zjednoczonych albo w Japonii.

Nieco później gry są wydawane w krajach Zachodniej Europy. A dopiero później u nas. Chyba, że to akurat polskie gry VPN pozwala zmienić IP na adres serwera położonego w USA czy Azji. W ten sposób możemy obejść ograniczenia lokalizacji. I zagrać zaraz po premierze. Tak, jakbyśmy byli w kraju, gdzie świeżutka gra jest już dostępna!

Używając VPN dla graczy masz też większą swobodę grając w MMO. Zdobywasz dostęp do serwerów z zablokowanym regionem. W ten sposób zagrasz w gry, nawet jeśli są ocenzurowane tam, gdzie się mieszkasz.

I jeszcze jedna korzyść. Twoi znajomi są w Niemczech czy Norwegii? Dzięki sieci VPN dla graczy zagracie na tym samym serwerze.

Prędkość, prędkość i jeszcze raz prędkość

Wydaje się, że prędkość połączenia się pogorszy, gdy używamy VPN do gier. Czy na pewno ma sens włączanie podczas gry VPN? Z jednej strony mamy tutaj szyfrowanie danych. To na pewno pochłania część przepustowości łącza. Jednak z drugiej strony obchodzimy w ten sposób kilka największych spowalniaczy transferu!

Jak pomaga VPN do gier? Otóż najpierw łączy się z serwerem sieci prywatnej. A dopiero potem z grą. Samo połączenie zostaje zaszyfrowane. Przez to dostawca usług nie może śledzić, czy akurat gramy w grę. I tym samym możemy przywrócić domyślne prędkości sieci.

Zdarzają się nawet nawet wyższe prędkości podczas grania w gry VPN. Wszystko dzięki serwerom. Na przykład %name% oferuje serwery w 160 lokalizacjach i 94 krajach. Jeśli problemem jest lag, pomoże połączenie się z serwerem VPN, który znajduje się najbliżej serwera gry. Przy takim wyborze lokalizacji to pestka!

Prywatność

Wszystkie VPN do gier, jakie uwzględniliśmy w naszym rankingu zapewniają od bardzo dobrego do doskonałego poziomu ochrony prywatności. Wszystkie mają:

  • wyłącznik awaryjny – może być różnie nazywany w zależności od wybranego VPN, np. Network Lock w przypadku ExpressVPN;
  • ochrona przed wyciekami DNS – bardzo często kilkustopniowa;
  • mocne szyfrowanie – pozwala ukryć adres IP i chronić prywatność podczas gry VPN;

VPN dla graczy po prostu musi mieć zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Przede wszystkim z powodu ataków DDoS czy kradzieży kont w grach. Ale bezpieczeństwo liczy się nie tylko gdy używamy VPN do gier. Także podczas korzystania z bankowości elektronicznej.

Obsługa klienta

Wybrane przez nas VPN dla graczy mają obsługę klienta na wysokim poziomie. Większość z nich oferuje jedną albo kilka z trzech najpopularniejszych form pomocy.

Pomoc na czacie. Zadajemy pytanie botowi. Jeżeli nie potrafi odpowiedzieć na nasze pytania, przełącza nas do czatu z konsultantem.

System biletowy. Tutaj najpierw zgłaszamy problem na stronie. Potem obsługa kontaktuje się z nami przez email, sms albo telefon.

Obsługa przez email. Tego punktu chyba nie trzeba wyjaśniać. Po prostu zapisujemy pytanie i wysyłamy na adres dostawcy, jaki podaje VPN.

Liczy się też czas na udzielenie odpowiedzi. I to, czy obsługa orientuje się w temacie. Szukamy serwera, który bez problemu obsługuje torrenty? Dobrze będzie, jeśli pracownik techniczny od razu powie gdzie go szukać i jak się z nim połączyć.

Ceny

Na koniec zostawiliśmy wrażliwą kwestię. To kryterium ceny VPN dla graczy. Nie są one bardzo wygórowane. Zdecydowanie opłaca się wybrać plan roczny. Nie będziemy mówić o dokładnych cenach, bo zmieniają się trochę w zależności od kursu walut. Poza tym wielu dostawców regularnie oferuje niezłe promocje. Zwracajcie na nie uwagę przy szukaniu swojego VPN do gier.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Uwaga na darmochę

Wykluczyliśmy z naszego rankingu darmowe rozwiązania VPN dla graczy. Przede wszystkim dlatego, że ich połączenia są niestabilne, niebezpieczne, albo po prostu za wolne do grania.

Gdy chcemy grać w gry VPN musi oferować możliwość przesyłania sporych ilości danych. Dlatego chociaż znaleźliśmy VPN, które są bezpłatne i bezpieczne, nie nadają się do gry VPN tego typu mają ograniczenia przepustowości. Czasem to tylko 500 MB, czasem 2 GB danych miesięcznie.

Problemy z bezpieczeństwem to najpoważniejsze zastrzeżenie. I nie chodzi tu tylko o możliwość wycieku poufnych informacji, logów, statystyk dotyczących użytkownika. Czy nawet o przypadkowe ściągnięcie złośliwego oprogramowania.

Diabeł może kryć się w samym regulaminie usługi, który musimy zaakceptować podczas instalacji darmowego VPN. Zdarza się, że usługodawca zastrzega możliwość przekazywania naszych danych osobom trzecim. A nawet odsprzedawania części prędkości naszego łącza internetowego.

Jeśli chcesz wypróbować za darmo swoje gry VPN ExpressVPN na pewno ci się spodoba. Można sprawdzić parametry łącza i pełną funkcjonalność przez 30 dni za darmo. Jak to zrobić? Usługodawca ExpressVPN daje gwarancję zwrotu pieniędzy i możliwość zrezygnowania bez podania przyczyny po miesiącu korzystania. Nawet jeżeli naszą przyczyną jest konieczność opłacenia usługi na następny miesiąc!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak ustawić swój VPN do gier?

Czas na parę technicznych uwag. Bo żeby w pełni korzystać z dobrodziejstw VPN, musimy go najpierw dobrze skonfigurować.

Na PeCecie

Połączenie z VPN na komputerze z systemem Windows jest bardzo proste. Po wybraniu przycisku Start przejdź do Ustawień. Tutaj wybierz Sieć i Internet, a dalej VPN. Teraz trzeba będzie utworzyć profil VPN. A następnie użyć go, aby połączyć się z siecią VPN. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj lepiej na stronę Microsoftu.

Na Maczku

Podłączanie VPN na komputerach firmy Apple przeprowadza się prawie tak samo, jak opisaliśmy powyżej. Wybierz na Macu polecenie Menu, wejdź w Preferencje systemowe, a teraz kliknij Sieć.

Na liście po lewej stronie wybierz dodawanie, Interfejs, a w końcu kliknij VPN. Szczegółowe instrukcje znajdziesz tutaj w instrukcji przygotowanej przez Apple.

vpn dla graczy

I na konsoli

Zanim zabierzesz się do konfiguracji VPN do gier na PlayStation albo Xboxie, sprawdź czy twój router jest na liście urządzeń kompatybilnych z aplikacją dostawcy. Albo w drugiej opcji, czy masz w domu kabel Ethernet. Jak się okazuje, my nie mieliśmy…
Ale do rzeczy. Jeśli chcemy podłączyć konsolę do gry VPN, mamy dwie opcje. Instalację VPN dla graczy bezpośrednio na routerze. Albo udostępnienie sieci za pośrednictwem komputera.

  • Router i VPN – Na pewno warto wypróbować aplikację dla kompatybilnych routerów oferowaną na przykład przez ExpressVPN. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Mianowicie wszystkie urządzenia podłączone do domowej sieci automatycznie są chronione przez nasz VPN do gier.
  • Udostępnianie sieci – Pobierz i zainstaluj preferowaną sieć VPN tak, jak opisaliśmy powyżej. Teraz połącz kablem ethernetowym komputer i konsolę. Pamiętaj, aby w opcjach połączenia zaznaczyć „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera”. Na każdej konsoli kroki nieznacznie się różnią, ale uzyskanie połączenia nie powinno sprawiać kłopotów.

Graj tak, jak chcesz

Wybraliśmy dla was VPN dla graczy, które są najlepsze w te klocki. Zopytmalizowane serwery VPN gry nie zwiększają poziomu pingu i nie powodują lagu, który jest utrapieniem wielu graczy. Potrafią sprawić, że połączenie będzie szybsze niż to bezpośrednie, bez VPN do gier.

Najlepsze VPN do gier pozwalają ominąć zasieki stawiane przez dostawców usług internetowych. Do najczęstszych problemów należy celowe ograniczanie przepustowości. Główni dostawcy internetu (ISP) nakładają limit na połączenia z serwerami growymi. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystują one całą prędkość łącza, żeby zapewnić jak najlepszą jakość rozgrywki. Ale za to przecież płacimy dostawcy!

Poza tym połączenie przez VPN do gier jest szyfrowane. Dzięki niemu dostawca nie będzie wiedział, kiedy gramy w gry. To najskuteczniej zapobiega „dławieniu” połączenia.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Podsumowanie

To już koniec naszego przeglądu najlepszych VPN dla graczy. Mamy nadzieję, że nasze testy przybliżyły wam temat. I pomogły w dokonaniu wyboru. Widzicie, że zalet posiadania VPN jest sporo. Teraz szczególnie korzystne będzie naszym zdaniem skorzystanie z oferty ExpressVPN. 30 dni za darmo to wystarczający okres, żeby przekonać się, czy VPN spełnia nasze oczekiwania. A coś nam się wydaje, że trudno będzie potem się bez niego obyć!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl