Serwis streamingowy – który najlepszy?

Każdy z nas pamięta czasy, w których ze zniecierpliwieniem trzeba było czekać, aż kolejny odcinek naszego ulubionego serialu zostanie wyemitowany na danym kanale, a długo wyczekiwany film wreszcie wejdzie do kin. Aby posłuchać ulubionej piosenki, byliśmy zmuszeni zakupić cały album danego artysty. W obecnych czasach świat stał się o wiele prostszy! A wszystko za sprawą powszechnie używanych serwisów streamingowych, które odgrywać zaczęły coraz większą rolę w przyzwyczajeniach człowieka dotyczących oglądania telewizji oraz słuchania muzyki. Strony z filmami online umożliwiły nam oglądanie naszych ulubionych produkcji na żądanie, a aplikacje takie jak Spotify czy Apple Music słuchanie dokładnie takiej muzyki, jakiej w danej chwili chcemy. I to bez konieczności kupowania całego albumu danego zespołu!

Sprawdź ofertę
Oglądaj polski stream wszędzie z ExpressVPN. 49% ZNIŻKI!

Polskie serwisy streamingowe odblokujesz z każdego miejsca, dzięki globalnej sieci szybkich serwerów od ExpressVPN. 3 msc za darmo i 30 dni gwarancji.

Aktualizacja: 16 lipiec 2024

Strony streamingowe z filmami

Najlepszy serwis streamingowy roku

Netflix

Netflix to pierwsza tego typu platforma, i póki co nie ma sobie równych wśród konkurencji! Netflix dostępny jest w wielu krajach, w tym w Polsce, oferując zarówno swoje własne produkcje, czyli tzw. „Netflix Originals”, jak i hollywoodzkie filmy czy bardzo popularne seriale takie jak „Plotkara”. Filmy dostępne na Netflixie zależą od kraju, z jakiego łączymy się z portalem – niestety Netflix na swoich użytkowników nakłada geoblokady, aby nie łamać praw autorskich twórców filmów. Netflik to powszechnie uznana strona z filmami online.

Hulu

Kolejną platformą, o której warto wspomnieć, jest Hulu. Niestety nie jest to polski serwis streamingowy, a amerykański. Hulu to serwis VOD (video on demand), oferujący w większości seriale, i właśnie to wyróżnia go na tle innych serwisów. Hulu w swojej bazie ma takie seriale jak „Grey’s Anathomy”, „Brooklyn Nine-Nine” czy „This is Us”. Niestety, dużym minusem jest fakt, że Hulu dostępne jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak dzięki użyciu usługi VPN możesz otrzymać dostęp do Hulu z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że połączysz się z platformą przez amerykański serwer.

Prime Video

Choć Prime Video, a właściwie Amazon Prime Video, to nie polski serwis streamingowy, to oficjalnie zaczęło oferować streamowanie filmów online w Polsce od 2016 roku. Na platformie znajdziemy nie tylko produkcje Amazona, ale także słynne filmy, takie jak „Borat” czy też „Ojciec Chrzestny”. Subskrypcja w serwisie Amazon nie jest droga, aczkolwiek w Polsce ilość dostępnych tytułów jest znacznie mniejsza niż w Stanach Zjednoczonych. Inne strony streamingowe oferują bogatszą bibliotekę przeznaczoną dla polskiej widowni.

IPLA

IPLA, czyli nasz polski serwis streamingowy. IPLA oferuje dostęp zarówno do telewizji internetowej, jak i wideo na żądanie. Znajdziemy tam popularne polskie programy telewizyjne (w tym „Taniec z Gwiazdami!”), ale także filmy oraz znane i lubiane seriale, takie jak „Przyjaciółki”. Niestety IPLA dostępna jest tylko i wyłącznie w Polsce. Dlatego też, jeżeli Polonia zatęskni za polską telewizją, aby oglądać serwis streamingowy IPLA, w tym celu należy użyć sieci VPN. IPLA to bardzo popularny polski serwis streamingowy, tuż obok Player.

Streaming muzyki

Spotify

Gdy myślisz: strony streamingowe z muzyką, na pewno pierwszy na myśl przychodzi Ci Spotify! Spotify zdecydowanie wiedzie prym wśród serwisów streamingowych z muzyką. Dzięki Spotify, uzyskasz dostęp zarówno do najnowszych utworów, które często słyszysz w radiu, jak i do mniej popularnych gatunków muzyki: country, R&B, muzyki klasycznej… Dzięki Spotify, będziesz mógł tworzyć playlisty, ale też dzielić się swoją ulubioną muzyką ze znajomymi i rodziną, dzięki opcji „Follow” czy możliwości dodania do ulubionych stworzonej przez innego użytkownika playlisty. Spotify to świetna aplikacja, niezawodnie działająca zarówno na urządzeniach mobilnych jak i komputerach.

YouTube

Najlepszy serwis streamingowy roku

YouTube na pewno każdemu kojarzy się z portalem, na którym oglądać możemy krótkie filmiki, video instruktażowe czy teledyski. Natomiast mało kto wie, iż YouTube oferuje usługę nazywaną YouTube Music, czyli serwis streamingowy muzyki. Tu również można tworzyć własne playlisty, dzielić się muzyką ze znajomymi czy też dodawać utwory do ulubionych. YouTube Music, tak samo jak i Spotify, oferuje dwa warianty subskrypcji: bezpłatną, ale z reklamami, oraz płatną – bez reklam.

Dlaczego warto używać VPN wchodząc na strony streamingowe?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, każdy serwis streamingowy ma pewne ograniczenia. W większości przypadków jest to nakładana na użytkowników geoblokada. Strony streamingowe nakładają ją z powodu praw autorskich, którymi objęta jest każda produkcja. Filmy oraz seriale, w zależności od kraju, mają różne daty premier oraz różną politykę dystrybucji. W niektórych państwach prawa do emisji danego materiału posiadać może tylko jedna stacja telewizyjna, natomiast w innych – posiadają ją również i strony streamingowe. Jeżeli chcesz ominąć geoblokady, i odblokować najatrakcyjniejsze strony streamingowe takie jak Hulu, powinieneś rozważyć skorzystanie z usługi VPN. Poniżej przedstawiamy najważniejsze plusy, jakie płyną z używania sieci VPN. Powyżej wspomnieliśmy też, jakie są najlepsze strony streamingowe.

Dostęp do wszystkich produkcji świata

Dzięki użyciu usługi VPN, zyskasz dostęp do wszystkich materiałów video i muzyki, niezależnie od Twojej lokalizacji. Przykładowo, jeżeli chciałbyś zacząć streamować „Grey’s Anathomy” na Hulu, ale znajdujesz się w Polsce, nie masz czym się martwić! Wystarczy, że z platformą Hulu połączysz się przy użyciu amerykańskiego serwera. Jest to bardzo proste! Dzięki użyciu dobrej jakości serwisu VPN, zyskujesz dostęp do ogromnej liczby serwerów zlokalizowanych w różnych państwach, oraz na różnych kontynentach. Dzięki temu, ominąć możesz geoblokady jakie nakłada na Ciebie Netflix czy Amazon Prime Video. Polski serwis streamingowy emitujący zagraniczne seriale nie jest Ci potrzebny. A jeśli wyjedziesz na wakacje, i będziesz chciał oglądnąć najnowszy odcinek „Top Model: Polska”, też nie będziesz mieć z tym żadnego problemu. Wystarczy, że z portalem Player (polski serwis streamingowy) połączysz się przez polski serwer.

Zwiększona ochrona oraz anonimowość

Dzięki użyciu sieci VPN, stajemy się prawdziwie anonimowi. Usługa VPN ma to do siebie, że ukrywa Twój prywatny adres IP, natomiast Ty stajesz się widoczny pod adresem serwera, przez który się łączysz. Dzięki temu, nikt nie będzie wiedział, skąd tak naprawdę się łączysz. Nie pozostawiasz za sobą żadnych śladów. Kolejną ważną korzyścią jest również to, że VPN zwiększa Twoje bezpieczeństwo, ponieważ szyfruje połączenie. Dzięki szyfrowaniu, stajesz się o wiele mniej podatny na cyber-ataki oraz na kradzież wrażliwych danych takich jak na przykład numer Twojej karty kredytowej

Najlepsze VPN do streamowania

Wiemy już, że do streamowania warto używać sieci VPN. Ale która sieć jest najlepsza? Obecnie na rynku istnieje wielu dostawców sieci VPN, zarówno darmowych jak i płatnych. Przy wyborze najlepszego VPN, warto skupić się na parametrach takich jak: szyfrowanie połączenia, liczba dostępnych serwerów, szybkość przesyłania i pobierania danych czy kolekcjonowanie informacji o kliencie. Dobry VPN posiadać będzie wiele serwerów, oraz zapewni Ci bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie połączenia oraz niezapisywanie informacji na Twój temat. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego dostawcy, stworzyliśmy ranking, który prezentujemy poniżej.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Porównanie serwisów streamingowych

Ilość serwisów streamingowych dostępnych na rynku zdecydowanie jest przytłaczająca. Aby ułatwić Ci wybór, stworzyliśmy tabelę przedstawiającą najważniejsze informacje.

Netflix Hulu Prime Video IPLA
Dostępność Dostępny w wielu krajach, w tym w Polsce Dostępny tylko na terenie Stanów Zjednoczonych Dostępny w wielu krajach, w tym w Polsce Dostępny tylko w Polsce
Treść Głównie filmy zagraniczne Głównie seriale zagraniczne Głównie filmy Głównie polskie produkcje, dostępność polskich programów rozrywkowych
Geoblokady Tak Tak Tak Tak
Cena 34-52PLN/miesiąc 5,99USD/miesiąc 14-27PLN/miesiąc 10-50PLN/miesiąc

Najlepszy serwis streamingowy roku

FAQ

W jaki sposób streamować filmy?

Aby zacząć streamować filmy online, wystarczy zarejestrować się na wybranej platformie streamingowej. Jeśli interesuje Cię streamowanie filmów, dobrym wyborem będzie Netflix lub Amazon Prime Video, natomiast jeśli interesują Cię seriale – Hulu z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Jeśli pragniesz polskiej telewizji, godny polecenia polski serwis streamingowy to IPLA.

W jaki sposób streamować muzykę?

Aby streamować muzykę, warto skorzystać z polecanych przez nas aplikacji – Spotify lub YouTube Music. Aby zacząć słuchać muzyki, wystarczy założyć konto na wspomnianych powyżej portalach. Jeśli nie przeszkadzają Ci reklamy, wystarczy darmowa wersja subskrypcji, natomiast jeśli chcesz cieszyć się muzyką bez reklam – zainteresuje Cię pakiet premium.

Co daje użycie VPN?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, użycie VPN zapewni Ci przede wszystkim bezpieczeństwo oraz anonimowość, ale także pozwoli Ci ominąć geoblokady. Dzięki użyciu sieci VPN, żaden polski serwis streamingowy czy zagraniczny serwis streamingowy nie zabroni Ci dostępu do swoich treści, bez względu na Twoje położenie geograficzne.

Po co płacić za subskrypcję VPN?

Dobry serwis VPN pownien zapewnić Ci bezpieczeństwo, ale także dostęp do wielu serwerów oraz szybkie połączenie. Parametry te najczęściej spełnione są tylko w przypadku płatnych serwisów VPN. Dzieje się tak, ponieważ utrzymanie serwerów nie jest bezpłatne, w związku z czym dostawcy sieci VPN muszą w jakiś sposób zarabiać. Jeśli dany serwis VPN jest bezpłatny, oznacza to, iż zarabia on w inny sposób – i bardzo często sposobem tym jest sprzedaż danych na temat swoich klientów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Polski serwis streamingowy – który najlepszy?

Na terenie Polski istnieją dwa konkurencyjne serwisy streamingowe – IPLA oraz Player. IPLA należy do stacji telewizyjnej Polsat i oferuje głównie programy oraz seriale emitowane właśnie na Polsacie, takie jak „Przyjaciółki” czy znany i lubiany „Taniec z gwiazdami”. W serwisie Player obejrzysz natomiast filmy i seriale wyprodukowane przez stację TVN, czyli między innymi: „Kobieta na krańcu świata” czy „BrzydUla”. To, który serwis wybierzesz, zależy głównie od Twoich preferencji.

Serwis streamingowy filmy

Serwisami streamingowymi emitującymi filmy są głównie: Netflix oraz na Amazon Prime Video. Polski serwis streamingowy emitujący filmy to Player oraz IPLA.

Zakończenie

W obecnym świecie zaobserwować można wzrost platform oferujących tzw. VOD, czyli video on demand – możliwość oglądania filmów i seriali na żądanie. Jest to nie tylko wygodne, ale także i bardziej opłacalne, ponieważ w cenie jednej subskrypcji otrzymujemy dostęp do wielu filmów i seriali na raz. Niestety większość popularnych platform streamingowych ogranicza swoich użytkowników tzw. geoblokadami. Ale nic straconego! Geoblokady te można obejść w prosty sposób – wystarczy skorzystać z jednego z polecanych przez nas usług VPN.

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl