VOD w Polsce. Jak oglądać najlepsze polskie filmy zza granicy?

Na pewno zdarzyło wam się zatęsknić za polskimi filmami. Praca za granicą, wakacje z rodziną, czy służbowy wyjazd? A w hotelowej kablówce wszystkie kanały w lokalnym języku? To właśnie najczęstszy powód, dlaczego szukamy sposobu na streaming filmów i seriali przez internet. Problemy z geoblokadą dotykają przede wszystkim osoby wyjeżdżające poza Unię Europejską. Może was też dotknął ten problem? Po włączeniu ulubionej stacji wszystkie nadawane treści są dostępne tylko w języku kraju, w którym przebywamy. I jak tutaj puścić dzieciom bajkę, albo spokojnie obejrzeć film?

Sprawdź ofertę
Odblokuj polskie VOD wszędzie z ExpressVPN. 49% ZNIŻKI!

Polskie VOD możesz oglądać na całym świecie, dzięki globalnej sieci szybkich serwerów ExpressVPN. Teraz przez 3 miesiące za darmo + gwarancja na 30 dni


Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Mocna dziewiątka. Przedstawiamy najlepsze VOD w Polsce w 2024

Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest dostęp do VOD w Polsce. „Video on demand”, czyli wideo na życzenie albo wideo na żądanie. Jest też potocznie nazywane „oglądanie na żądanie”. Jest to usługa umożliwiająca oglądanie oferowanych przez serwis internetowy treści w dowolnym miejscu i czasie. Niektóre usługi są darmowe, w innych trzeba opłacić abonament, lub kupić jednorazowy bilet na film.

Sprawdziliśmy dla was, jakie są najlepsze VOD w Polsce. Wybór jest spory, a repertuaru wystarczy na pewno na wiele lat nieprzerwanego oglądania! Oto najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce.

1. Polski serwis streamingowy VOD.pl

Pierwszą platformą streamingową oferującą VOD w Polsce, jaką chcemy wam przedstawić jest po prostu… VOD.pl.

polski serwis streamingowy

Należy ona do grupy onet.pl. Niestety w przeciwieństwie do serwisu informacyjnego, ta usługa serwisy VOD w Polsce nie jest darmowa.  Mamy tutaj do wyboru trzy zestawy, które różnią się ceną oraz ilością dostępnych treści. Mamy do wyboru następujące opcje zestawów:

 • multimedialny – oferuje dostęp do kanałów na żywo przez 30 dni, a także kod na jeden film lub odcinek z oferty serwisunajlepsze VOD w Polsce
 • standardowy – w tej ofercie polski serwis streamingowy daje nam podstawowy zestaw kanałów dostępny przez 30 dni od zakupu
 • powiększony – tutaj VOD w Polsce możemy oglądać przez 60 dni.

Jednak na szczęście ten polski serwis streamingowy jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę internetową VOD i wybrać pakiet TV.

2. CDA Premium

Serwis CDA Premium to dostęp do ponad dziesięciu tysięcy filmów i seriali. Warto zwrócić uwagę na darmowy okres próbny w CDA, który trwa tutaj 14 dni. W sam raz na darmowe korzystanie podczas wakacji! To naprawdę dobra okazja, bo serwisy VOD w Polsce zwykle od razu każą sobie płacić za dostęp do streamingu.

vod w polsce

Niewątpliwą zaletą tego VOD w Polsce jest to, że oglądasz wszystkie filmy legalnie. Dostępne są też w najlepszej jakości, a po wykupieniu opcji premium mamy priorytetowy transfer. Z CDA Premium można korzystać aż na trzech urządzeniach jednocześnie. Innymi słowy – kolejny plus za to, że w czasie rodzinnych wakacji nie musimy wspólnie oglądać bajek. Filmy zagraniczne są dostępne z polskim lektorem albo napisami. Nasze dzieciaki ucieszą się pewnie z bajek z dubbingiem.

3. Polski serwis streamingowy Player

Jeśli masz ochotę oglądać zza granicy serwis Player.pl , koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem.  Wyjaśniamy w nim dokładnie, jak włączyć Playera i czy w ogóle warto to robić.

Parę słów o platformie Player. Jest to polski serwis streamingowy, który oferuje wideo na życzenie. Można w nim oglądać programy TVN Grupy Discovery. Ale także Canal+, HBO, Viacom, a dla fanów sportu Eleven Sports. Są to głównie seriale, filmy i programy rozrywkowe. Nie zabraknie też kanałów na żywo.

vod w polsce

Widzicie więc, że są to najlepsze stacje i naprawdę spory wybór jakościowych treści. Jeśli nie mamy zbyt jasnej wizji tego, co mamy zamiar oglądać, to chyba najlepszy polski serwis streamingowy. Przeglądając katalog z pewnością coś wpadnie nam w oko.

4. Polsat GO

Polsat GO dobrze znają osoby przeglądające serwisy VOD w Polsce.  Potrzebujecie więcej informacji na jego temat? W  takim razie zachęcamy do lektury wpisu na temat oglądania cyfrowego Polsatu Go za granicą.

serwisy vod w polsce

W Polsat Go, tak jak w Playerze, jest cała masa treści dostępnych w bardzo różnych planach taryfowych.  Nie bez powodu Polsat GO jest wymieniany jako jeden z najlepsze VOD w Polsce dla szerokiej publiczności. Jednak ile to kosztuje?

Możemy wybierać pomiędzy opcją z reklamami – dla tych, którym nie przeszkadzają przerwy w filmach i transmisjach. Jest to oczywiście to wersja najbardziej korzystna cenowo. Dostępnych jest też wiele pakietów bez reklam. Dla najbardziej wymagających Polsat Go proponuje możliwość wyboru specjalnych kanałów tematycznych – sportowych albo filmowych. To naprawdę spory polski serwis streamingowy.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

5. TVP

Wbrew pozorom nasza stara Telewizja Polska również sięga poza granice ojczyzny. TVP  – bo właśnie o niej mowa – jest dostępna za pośrednictwem platformy internetowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak ją oglądać, przeczytajcie ten wpis.

najlepsze vod w polsce

6. Ninateka

Ninateka to jeden z najciekawszych VOD w Polsce. Serwisy VOD w Polsce rzadko oferują dostęp do klasyki filmowej oraz nagrań spektakli teatralnych. Tą niszę wypełnia właśnie Ninateka. Naszym zdaniem to właśnie najlepsze VOD w Polsce.

serwisy vod w polsce

Polski serwis streamingowy Ninateka udostępnia zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Biblioteka nie jest tak wielka jak w serwisach komercyjnych. W jej zasobach znajduje się nieco ponad siedem tysięcy różnych materiałów. Jak można przeczytać na stronie poświęconej temu VOD w Polsce:

Ninateka to filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Ninateka

Wszystkie treści są dostępne legalnie. I co bardzo ważne, cały ten polski serwis streamingowy oferuje wszystkie perełki zupełnie bezpłatnie. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości. Jest jeszcze jedna zaleta. Ninateka to bowiem nie tylko treści, lecz także redakcyjne opracowanie. 

Każdemu materiałowi towarzyszy opis redakcyjny. Najczęściej zawiera on notatkę o twórcach filmu – reżyserze, aktorach, czy osobach pracujących przy powstawaniu filmu lub koncertu. Poza tym Ninateka proponuje obejrzenie powiązanych tematycznie bądź gatunkowo wideo lub audio.

7. VOD.MDAG.PL

Gdy wymieniamy po kolei serwisy VOD w Polsce, warto wspomnieć o platformie VOD.MDAG.PL. Jest to szczególna platforma, która działa raczej jak wirtualne kino niż inne najlepsze VOD w Polsce działające w formule abonamentowej.  Na vod.mgag.pl można kupić pojedynczy bilet na film lub karnet na określoną liczbę seansów. Skąd wziął się taki pomysł na polski serwis streamingowy?

polski serwis streamingowy

Jak piszą o serwisie jego twórcy, jest to specjalny serwis:

Miejsce, w którym każda osoba może poszerzyć swoją wiedzę o rzeczywistości, z czułością spojrzeć na innych i z troską na najbardziej palące problemy współczesnego świata.
Against Gravity

Otóż w przypadku tego serwisy VOD w Polsce zaczęło się od Millennium Docs Against Gravity. Czyli od największego festiwalu filmowego w Polsce.  W 2020 roku festiwal odbył się w formule hybrydowej. Sukces takiej hybrydowej formuły spowodował, że ten polski serwis streamingowy vod.mgag.pl pozostał na stałe. Ku wielkiej radości miłośników najlepszych filmów fabularnych i dokumentów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

8. Katoflix

Serwisy VOD w Polsce nie byłyby prawdziwie polskie, gdyby nie pojawił się wśród nich… Katoflix! Ten przeuroczy serwsis oferuje najlepsze VOD w Polsce – oczywiście w ramach prezentowanej w nim wizji rzeczywistości. Jak piszą założyciele tego serwisu VOD:

Naszym marzeniem od dawna było stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, może prowadzić i przybliżać do Boga.
Katoflix

Celem platformy jest promowanie religijnego obrazu rzeczywistości. Prowadzą go zakonnicy, którzy dobierają filmy pod kątem promowanych przez nie wartości.

najlepsze vod w polsce

Tutaj – tak jak w vod.mdag.pl – obowiązuje formuła kinowa. Płacimy określoną kwotę za bilet, czyli za dostęp do konkretnego filmu.

9. Cineman

Serwis Cineman, czyli kinomaniak, to już ostatnia pozycja na naszej liście uwzględniającej najlepsze VOD w Polsce. Znajdziemy tutaj cały katalog Gutek Film i najciekawsze filmy ze słynnego Festiwalu Nowe Horyzonty.

vod w polsce

Możemy tutaj kupić bilety na konkretny seans filmowy, albo zgarnąć od razu cały pakiet nazywany Filmklub+.  Tutaj znajdziemy ponad 1300 filmów, w tym kinowych premier. Jest to więc gratka dla prawdziwych miłośników kina przeczesujących serwisy VOD w Polsce.

Filmy można oczywiście oglądać przez stronę internetową wyświetlaną w przeglądarce na dowolnym urządzeniu. Jednak dostępna jest też aplikacja dla telewizorów Samsung Smart TV, a także aplikacje mobilne na Androida i iOS. Zaś twórcy serwisu chwalą się dostępem do całej biblioteki filmów na dowolnych ekranach współpracujących z Chromecast.

Jak oglądać VOD w Polsce, gdy jestem za granicą?

Wybrałaś już pewnie odpowiedni serwisy VOD w Polsce. Wiesz już też, co chcesz obejrzeć. Jednak co zrobić, gdy wyjedziesz za granicę?

Ograniczenia i blokady geograficzne dotyczą zawartości wielu stron oraz sklepów internetowych. A także gazet, serwisów informacyjnych, a już na pewno internetowych stacji telewizyjnych i VOD. Gdy jesteśmy za granicą, dostęp do niektórych treści proponowanych przez polski serwis streamingowy jest ograniczona. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat oglądania tego VOD w Polsce, sprawdźcie nasz przewodnik jak oglądać zza granicy VOD.

Geoblokady sprawdzają adres IP naszego urządzenia. Jest jednak sposób, aby korzystać za granicą z platform streamingowych takich jak VOD.pl, CDA czy Ninateka. Tym sposobem jest wybór VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej. Przetestowaliśmy wiele rozwiązań. Wzięliśmy pod uwagę prędkość połączenia, cenę, oraz jakość obsługi klienta. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych rozwiązań VPN, które pozwalają oglądać najlepsze VOD w Polsce:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Zachęcamy do korzystania z sieci VPN podczas wyjazdów zagranicznych nie tylko ze względu na dostęp do najlepszych filmów przez polski serwis streamingowy. Wirtualna sieć prywatna działa jak bezpieczny tunel prowadzący z twojego komputera bezpośrednio do serwera. A z internetem łączysz się dopiero „za” tym zapewnianym przez dostawcę serwerem. W ten sposób „wychodzisz z tunelu” dopiero za serwerem.

Gdy jesteśmy w kraju, VPN pozwala nam używać bezpiecznego połączenia. Albo używać internetu tak, jakbyśmy byli za granicą. Ponieważ sieć VPN dysponuje serwerami w wielu krajach, możemy skorzystać na przykład z amerykańskich stacji telewizyjnych będąc w Polsce. Albo oglądać VOD w Polsce, gdy jesteśmy za granicą.

Jeśli chcesz oglądać najlepsze VOD w Polsce poza granicami kraju, polecamy wybór wirtualnej sieci prywatnej VPN z naszego rankingu. Nasz numer 1 możesz wypróbować za darmo przez 30 dni! Dzięki ExpressVPN będziesz mieć pewność, że obejrzysz film po polsku, bezpiecznie i w naprawdę dobrej jakości. A do tego nie zapłacisz ani złotówki, jeśli nie zdecydujesz się na kontynuację abonamentu po powrocie do kraju.

Jak oglądać VOD w Polsce przez VPN – przewodnik

Zastanawiasz się, jak połączyć się z siecią VPN, żeby oglądać najlepse VOD w Polsce zza granicy? Wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić.

 1. Wybierz dostawcę wirtualnej sieci prywatnej VPN – nasz numer jeden to ExpressVPN , ale jeśli chcesz sam wybrać najlepszą ofertę, skorzystaj z naszego rankingu
 2. Ściągnij program albo aplikację ze strony dostawcy i ją zainstaluj
 3. Wybierz serwer w Polsce – to bardzo ważne, jeśli chcesz oglądać bez zakłóceń i po polsku. VPN pozwoli ci obejść ograniczenia terytorialne. Ale tylko, jeśli połączysz się z serwerem na terytorium kraju, gdzie filmy są dostępne.
  Uwaga! Jeszcze jedna ważna sprawa. Być może będziesz musiał lub musiała wyczyścić dane zapisane w przeglądarce. Wszystko po to, żeby przy oglądaniu serwisy VOD w Polsce nie została ujawniona twoja prawdziwa lokalizacja.
 4. Wejdź pod właściwy adres – w momencie, kiedy połączysz się za pośrednictwem sieci VPN, przebywanie za granicą gdy oglądasz polski serwis streamingowy nie będzie już problemem. Możesz oglądać serwisy VOD w Polsce gdziekolwiek jesteś. A twój adres IP i tak zostanie rozpoznany jako pochodzący z kraju.

Teraz wystarczy, że zalogujesz się do twojego profilu i już możesz oglądać najlepsze VOD w Polsce!

Zamiast filmów i seriali wolisz krótkie zabawne filmiki, popisy vlogerów, albo inne darmowe treści wideo? Zajrzyj do naszej recenzji. Opisujemy w niej najlepsze serwisy streamingowe, które również możesz oglądać z zagranicy za pośrednictwem VPN, na przykład ExpressVPN.

Jakie są najlepsze VOD w Polsce: nasza shortlista

Zebraliśmy dla was najciekawsze serwisy VOD w Polsce. A najlepsze VOD w Polsce są to naszym zdaniem:

 • VOD.pl  – plus za dostępność
 • CDA Premium – dwa tygodnie darmowego dostępu na start
 • Player – za duży wybór komercyjnych tytułów
 • Polsat GO – dla miłośników kanałów sportowych i pakietów specjalnych
 • TVP – bo jest
 • Ninateka – za szeroki wybór unikatowych treści i opracowanie redakcyjne
 • VOD.MDAG.PL – doceniamy krytyczne spojrzenie i świetne dokumenty
 • Katoflix – punkty za lokalny koloryt
 • Cineman – za kino najwyższych lotów

Podsumowanie – serwisy VOD w Polsce

Serwisy VOD w Polsce oferują naprawdę spory wybór treści. Nawet będąc za granicą możesz cieszyć się bogactwem pełnometrażowych filmów fabularnych i seriali. A także dokumentów, animacji dla dzieci, oraz klasyków polskiej kinematografii. Najlepsze VOD w Polsce nie pozwolą ci się nudzić, zarówno w długie, polskie, jesienne wieczory.

Jak i podczas zagranicznych wyjazdów. Oprócz innych zalet, VPN pozwala ci zabezpieczyć swoje dane. Daje też możliwość korzystania z treści udostępnianych przez najlepsze VOD w Polsce bez geoblokad. To, którego dostawcę wybierzesz, zależy od ciebie. W naszym rankingu wygrywa ExpressVPN.

Jeśli chcesz dowiedzieć się krok po kroku, jak oglądać telewizję za granicą, zajrzyj do naszego przewodnika.

Marysia

Marysia to utalentowana pisarka, wyróżniająca się w tematach związanych z bezpieczeństwem online i sieciami VPN. Studiowała przetwarzanie informacji elektronicznej na Uniwersytet Jagiellońskii pracuje jako Analityk Reagowania na Zagrożenia, co wzmocniło jej ekspertyzę. Marysia czerpie przyjemność z dzielenia się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa, udzielania porad i pomagania innym. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nią pod adresem marysia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl